انواع کفپوش چوبی

تغییر دکوراسیون داخلی با عوض کردن کفپوش شروع شده و تا جزئی ترین کارهای تزئیناتی ادامه پیدا می کند. تعویض کفپوش های قدیمی با انواع کفپوش مدرن موجب دگرگونی فضای داخلی و ایجاد تغییر بزرگ در دکوراسیون داخلی می شود.انتخاب های زیادی برای کفپوش ساختمان های مسکونی وجود دارد که با توجه به نوع کاربری و سلیقه مالک می توان بهترین را به کار گرفت. انواع کفپوش چوبی و پارکت لمینت در طراحی داخلی مدرن جایگاه ویژه ای دارند و جایگزین کفپوش های سنگی و سرامیکی در ساختمان های قدیمی می شوند. به طور کلی انواع کفپوش چوبی در جهان به دو گروه اصلی تقسیم می شود که هر کدام مزایای خواص خود را دارند.

انواع کفپوش چوبی مهندسی Engineered Flooring

پارکت لمینت مهندسی یا کفپوش مهندسی کیفیت بالایی دارند و از محبوب ترین انواع کفپوش چوبی در دنیا هستند. این کفپوش های مدرن از لایه های چوبی و ام دی اف ساخته شده اند و قابلیت نصب روی همه سطوح را دارند. بر خلاف کفپوش های چوبی قدیمی که به طور کامل از چوب ساخته می شد، انواع کفپوش چوبی مهندسی از چوب خالص نیستند. تکنولوژی ساخت در این کفپوش ها به گونه ای است که نصب کفپوش در مکان های مرطوب را نیز فراهم می کند. در واقع کفپوش های مهندسی را می توان در شهرهای ساحلی و مرطوب شمال ایران نیز بدون محدودیت به کار برد.

از طرفی قیمت Engineered Flooring در مقایسه با کفپوش های چوبی قدیمی بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. به این ترتیب نصب این کفپوش ها با استقبال بیشتری روبرو شده است. کفپوش مهندسی در طرح و رنگ متنوعی تولید می شود و هماهنگی مناسبی با سایر اجزاء دکوراتیو در ساختمان دارد. پارکت لمینت های مدرن از انواع کفپوش چوبی مهندسی محسوب شده و در دکوراسیون داخلی انتخاب اول طراحان هستند.

انواع کفپوش چوبی مهندسی

انواع کفپوش چوبی Solid Flooring

در مقایسه با کفپوش مهندسی و پارکت های چوبی، کفپوش solid قدیمی تر است. این کفپوش مقاومت کمتری در برابر رطوبت داشته و مناسب مناطق مرطوب نیست. تایل های کفپوش چوبی سولید از چوب درختان جنگلی نظیر چوب گردو و بلوط ساخته می شده و تنها کفپوش انتخابی در ساختمان های قدیمی به شمار می رفته است. پارکت لمینت Solid Flooring طول زیادی دارند و هر تایل دارای ابعاد بزرگتری نسبت به تایل پارکت لمینت است. هیچ ماده دیگری به جز چوب در ساخت این کفپوش مورد استفاده قرار نمی گیرد. انواع کفپوش چوبی سولید از کفپوش های مقاوم و با دوام هستند که امکان تعویض قطعات آسیب دیده را نیز دارند.

به دلیل عمر بالای این کفپوش و جهت حفظ زیبایی و کیفیت آن، پولیش زدن سالانه توصیه شده است. این روزها کمتر از کفپوش های چوبی سولید در طراحی داخلی استفاده می شود. کمبود مواد اولیه و چوب درختان چنگلی، قیمت بالای کفپوش و مقاومت کم در برابر رطوبت از دلایل اصلی عدم استقبال از سولید در دکوراسیون مدرن است. با تولید و ساخت پارکت لمینت های مدرن جایگاه کفپوش های چوبی solid را می توان از دست رفته محسوب کرد.

  • افسانه رجب پور
  • مهر 24, 1397
  • 282 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link