جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کفپوش ضد لغزش

کفپوش ضد لغزش در چه مکان هایی نصب می شود؟

متر مربع
متر مربع
متر مربع

متاسفانه، در کشور ایران به امنیت سالمندان و کودکان توجه زیادی نمی شود. در حالی که در اکثر کشورهای پیشرفته، برای اکثر راهروها، مکان های عبور و مرور و حتی ساختمان ها، کفپوش های خاصی به نام کفپوش ضد لغزش در نظر گرفته می شوند تا سالمندان بتوانند با امنیت بیشتری از روی آن ها عبور کنند. بنابراین، می توان برای حفظ امنیت سالمندان در هنگام عبور از یک مکان، اقدام به خرید کفپوش ضد لغزش کرد. اگر قصد خرید این کفپوش ها را دارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بیشتر با جزئیات این کفپوش ها و اهمیت خرید آن ها آشنا شوید.

کفپوش ضد لغزش مناسب برای محل عبور سالمندان و کودکان

کفپوش ضد لغزش مناسب برای محل عبور سالمندان و کودکان

اهمیت ایمنی در هنگام راه رفتن با کفپوش ضد لغزش

راه رفتن روی یک سطح می تواند برای بسیاری از افراد لذت بخش باشد. اما اگر کودکان و یا سالمندان بخواهند روی یک سطح راه بروند، آیا باز هم قضیه به همین سادگی است؟ قطعا ایمنی افراد مسن در هنگام راه رفتن روی یک سطح اهمیت بسیار زیادی دارد. انتخاب یک کفش مناسب برای سالمندان جهت لیز نخوردن آن ها، بسیار حائز اهمیت است. اما زمانی می توان با خیالی راحت این اجازه را به سالمندان داد تا روی یک سطح راه بروند که از کفپوش ضد لغزش سالمندان در یک مکان استفاده شده باشد.

کفپوش ضد لغزش می تواند به واسطه داشتن شیارها و برجستگی های خاص خودش، از سر خوردن سالمندان جلوگیری کند. با کمک این کفپوش ها، ایمنی سالمندان در هنگام راه رفتن تضمین می شوند. البته باید توجه داشت که این کفپوش ها فقط برای سالمندان گزینه خوبی نیستند. حتی می توان برای محیط هایی که کودکان حضور دارند نیز از کفپوش های ضد لغزش استفاده کرد.

کدام کفپوش ها ضد لغزش هستند؟

حتما شما هم تا به حال روی کفپوش های مختلفی مانند سرامیک و کاشی راه رفته اید. برخی از این کفپوش به دلیل داشتن ساختار خاص و مسطح، بسیار لیز هستند و احتمال سر خوردن روی آن ها با کفش و جوراب وجود دارد. بنابراین، کفپوش هایی که به صورت سرامیکی طراحی شده اند و سطح صافی دارند، نمی توانند به عنوان کفپوش سالمندان و کفپوش های ضد لغزش شناخته شوند.

کفپوش ضد لغزش سالمندان از جمله کفپوش های موجود در بازار است که به دلیل داشتن ساختار غیر صاف و مسطح، می تواند از سر خوردن سالمندان جلوگیری کند. به همین خاطر، در حال حاضر در بسیاری از مراکز درمانی سالمندان از کفپوش های ضد لغزش استفاده می شود.

حفظ ایمنی در محیط خانه تنها مربوط به قفل های امنیتی و نرده های محافظ نیست. اگر کفپوش pvc ها لغزنده و سُر باشند حتی راه رفتن ساده نیز می تواند به یک سانحه منجر شود. اگر به همراه کودک یا فرد سالمندی زندگی می کنید با کفپوش ضد لغزندگی محیط امنی را برایشان فراهم کنید. این کفپوش ها برای محیط هایی که با آب و رطوبت در ارتباط هستند، مناسب است.

حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه از مکان هایی هستند که حتما نیاز به کفپوش ضد سر خوردن دارد. احتمال لیز خوردن و افتادن در چنین فضاهایی بسیار بیشتر است. حتی در راه پله ها نیز می توانید با نصب کفپوش ضد لغزش از ایجاد خطرات احتمالی جلوگیری کنید. هم اکنون در بسیاری از رستوران ها و سالن های غذاخوری، وضو خانه های ادارات و محوطه استخرهای عمومی نیز از انواع کفپوش ضد لغزندگی استفاده می شود.

کفپوش ضد لغزش چیست؟

این کفپوش ها از جنس PVC هستند و بر روی سطوح مختلف می چسبند. به این ترتیب با راه رفتن به هیچوجه کفپوش حرکت نمی کند و حالت سُر و لیز و لغزنده ندارد. در محیط های مرطوب با انتقال رطوبت به پا یا کفش، امکان لغزیدن وجود دارد ولی با نصب کفپوش ضد لغزش این مشکل برطرف می شود.

این کفپوش ها بسیار مقاوم و با دوام هستند و در برابر رطوبت، مواد شوینده یا تغییرات دمایی دچار فرسودگی نمی شوند. طراحی کفپوش ضد لغزش طوری است که آب به راحتی از سطح رویه عبور می کند. این محصول به صورت مشبک و دارای روزن های متعدد، تولید می شود. به این ترتیب آب در رو و یا زیر کفپوش حبس نمی شود و وارد مجرای فاضلاب می شود.

برای انتخاب کفپوش راهرو چه مواردی را در نظر بگیریم؟

کفپوش ضد لغزش چیست؟

مزایای کفپوش ضد لغزش

 • ظاهر زیبا
 • جذب رطوبت بالا
 • تنوع رنگی
 • طول عمر و دوام زیاد
 • انعطاف پذیری فوق العاده
 • قدرت چسبندگی بالا به کاشی و سرامیک
 • قیمت مناسب
 • نصب ساده

انواع کفپوش ضد سُر

این محصول در رنگ های متنوع و با ضخامت متفاوت تولید می شود. از نظر ابعاد نیز دو نوع رول و تایل کفپوش تولید شده است. هر کدام از این محصولات مناسب فضایی خاص بوده و باید طبق شرایط محیط انتخاب شوند.

الف- کفپوش ضد لغزش رولی

در متراژ بزرگ تر و برای فضاهای دارای مساحت بیشتر مناسب است. در مکان های عمومی و فضای باز، بیشتر از این نوع کفپوش استفاده می شود. انواع ضخیم تر دارای استحکام بیشتری هستند و در برابر تغییرات گرما و سرما مقاومت زیادی دارند.

جهت خرید یا مشاهده قیمت کفپوش رولی کلیک کنید

ب- کفپوش ضد لغزش تایل

کفپوش تایل ضد سر خوردن را می توان در فضای داخلی نصب کرد. این محصول دارای قطعات کوچک تری است و امکان طراحی متفاوت تری در نصب را دارد. اتصال تایل ها به صورت پازل مانند است و می توان از ترکیب دو یا سه رنگ برای ایجاد فضایی متفاوت استفاده کرد.

کفپوش ضد لغزش برای سرویس بهداشتی

کفپوش ضد لغزش برای سرویس بهداشتی

افتادن، لیز خوردن و لغزش در حمام از حوادث بسیار پر خطر برای سالمندان است. به خصوص افراد سالمندی که تنها زندگی می کنند حتما باید از کفپوش مناسب برای جلوگیری از سر خوردن استفاده کنند. این کفپوش ها از لیز خوردن جلوگیری می کنند و برای کنار وان، توالت فرنگی و … مناسب هستند.

بهترین و بدترین کفپوش سرویس بهداشتی کدام است؟

با نصب این کفپوش های ضد لغزش در سرویس بهداشتی و حمام، دیگر نگران آب بازی کودکان در حمام هم نخواهید بود. با همین ابتکار ساده، وان و حمام فضایی ایمن برای فرزندتان خواهد شد. در ضمن کفپوش ضد لغزش کاملا بهداشتی است و آلودگی ها را در خود نگه نمی دارد.

کفپوش ضد سر استخر

تجهیز کردن محیط استخر و محوطه آن از ضروریات است. در این میان انتخاب کفپوش مناسب، اهمیت ویژه ای دارد. محوطه استخر همیشه مرطوب است پس یک کفپوش ضد سر خوردن برای کنار استخر از واجبات است. این کفپوش ها در اثر خیس شدن حالت لیز و لغزنده نمی گیرند و به خوبی آب را عبور می دهند.

کفپوش استخری حتی در فضای باز و گرمای تابستان نیز، داغ نمی شود و گرما را به پا انتقال نمی دهد. انواع کفپوش ضد لغزش برای استخر در رنگ بندی متنوع و هماهنگ با دکوراسیون محوطه، در بازار موجود است.

با این راهنمایی ها کفپوش مهد کودک مناسب را خریداری کنید

کفپوش ضد لغزش استخر

کفپوش ضد لغزش رمپ

یک کفپوش خوب برای داخل خانه و فضای بیرون از خانه، متفاوت است. برای پارکینگ مجتمع مسکونی می توان از انواع کفپوش ضد لغزندگی رمپ استفاده کرد. این نوع کفپوش ها به دلیل کارایی فوق العاده ای که دارند در اغلب پارکینگ های عمومی نیز، نصب می شوند.

استفاده از تجهیزات مناسب برای محوطه پارکینگ در سهولت رفت و آمد وسایل نقلیه کمک بزرگی است. رمپ پارکینگی نیز با ایجاد تسهیلات در عبور و مرور موجب رفاه ساکنین شده و آسایش بیشتری را فراهم کرده است.

کفپوش ضد لغزش رمپ دارای نوار ضد لغزش است و مانع سر خوردن ماشین های در حال حرکت از رمپ پارکینگ می شود.از این محصول روی سطوح شیبدار نصب می شود و به عنوان یک صفحه ضد لغزندگی عملکرد خوبی دارد. به خصوص در هوای سرد استفاده از تجهیزات مناسب پارکینگ از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای جلوگیری از سانحه لازم است تا در ورودی و خروجی پارکینگ ها از کفپوش ضد سُر استفاده شود.

کفپوش رمپ پارکینگ دارای روزن هایی برای عبور آب است و بارندگی های فصلی روی سطح کفپوش، جمع نمی شود. این موضوع از یخ زدگی در ورودی و خروجی های پارکینگ جلوگیری می کند. این کفپوش ها در اثر رطوبت دچار سایش و فرسودگی، پوسیدگی و خوردگی نمی شوند. کفپوش ضد لغزش رمپ، زنگ نمی زند و در برابر فشار و وزن زیاد تحمل خیلی خوبی دارد.

بیشتر بدانید: کفپوش برای فضای باز

محل نصب کفپوش ضد لغزش رمپ در این مکان ها است: پارکینک مسکونی، مجتمع های اداری و تجاری، پارکینگ فروشگاه های زنجیره ای، مجتمع های تفریحی و پارکینگ های طبقاتی باز و ……

کفپوش ضد لغزش آشپزخانه

کفپوش ضد لغزش یا سر آشپزخانه

آشپزخانه می تواند خطرناک ترین محل در یک خانه باشد. در صورتی که از یک کفپوش آشپزخانه مناسب استفاده نکنید اتفاقات ناگواری پیش خواهد آمد. چربی و روغن تنها روی کابینت ها را نمی پوشاند، کف آشپزخانه همیشه چرب و روغنی و مرطوب است. با انتخاب کفپوش ضد لغزش احتمال بروز خطر کمتر می شود.

کفپوش های ضد لغزندگی، قابل شستشو بوده و می توانید با شوینده های خانگی آن را تمیز کنید. این نوع کفپوش ها دارای پرز نیستند و آلودگی ها را در خود نگه نمی دارند. از همه مهم تر اینکه کفپوش ضد لغزش خیلی با دوام و مقاوم هم هست.

این محصول قابل نصب روی سطوح چوبی، بتون و سیمانی است. اگر کف آشپزخانه سنگ یا سرامیک شده نیازی به کندن و خارج کردن سرامیک ها نیست. کفپوش ضد لغزش را می توان روی پوشش های قبلی کف آشپزخانه استفاده کرد. نصب کفپوش ساده و سریع است و نیاز به نصاب حرفه ای ندارد.

فروش کفپوش ضد لغزش

خرید کفپوش پی وی سی و دارای طول عمر بسیار بالایی است. در انواع ضخیم تر، حتی استحکام و دوام کفپوش بالاتر هم می رود. از لحاظ هزینه ها و قیمت کفپوش ضد لغزش جای هیچ نگرانی نیست. در مقایسه با کفپوش های مشابه، این مدل ها اقتصادی هستند.

فروش کفپوش ضد لغزش به صورت رولی و تایل انجام می شود. قبل از خرید با توجه به فضای مور نظر، از مدل های یک تکه و یا پازلی انتخاب کنید. فروشگاه های عرضه کننده لوازم دکوراسیون انواع کفپوش خانگی و اداری را نیز ارائه می دهند.

 • افسانه رجب پور
 • آبان 21, 1402
 • 3661 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!