تمیز کردن پارکت لمینت

تمیز کردن پارکت لمینت در حفظ و طول عمر آن بیشترین تاثیر را دارد. گرد و غبار، مایعات و کثیفی بیشترین آسیب را به پارکت وارد می کند. نظافت و نگهداری از پارکت لمینت کار دشواری نیست و به راحتی قابل انجام است. برای داشتن یک کفپوش زیبا به طور مرتب و هفتگی سطح آن را تمیز کنید.قبل از شروع به کار اجسام سنگین و مبلمان را از اتاق خارج کنید تا سطح کفپوش برای تمیز کردن کاملا آماده باشد.

تمیز کردن پارکت لمینت با جارو برقی

ابتدا آشغال های درشت تر را با دست جمع کنید. سپس با کمک جاروبرقی، گرد و غبار و خرده ریزهای کف را تمیز کنید. جاروبرقی های جدید سر مخصوص تمیز کردن پارکت را هم دارند. با استفاده از این سری ها بدون ایجاد خراش می توانید خرده ریزهای روی پارکت را جارو کنید. هفته ای یک‌بار از جاروبرقی با قدرت مکش بالا استفاده کنید تا کفپوشی تمیز و زیبا داشته باشید.

تمیز کردن پارکت لمینت با تی نخی

با استفاده از یک تی نخی خشک باقی مانده گرد و غبار را پاک کنید. هرگز برای تمیز کردن پارکت از آب زیاد استفاده نکنید. پارکت لمینت های استاندارد دارای یک لایه مقاوم ضد آب هستند ولی نباید در معرض رطوبت دائمی قرار گیرند. در صورتی که آب و مایعات برای مدت زیادی روی لمینت باقی بماند موجب آسیب به بافت و تورم تایل ها می شود.

روش های تمیز کردن پارکت لمینت

تمیز کردن پارکت لمینت با دستمال پارچه ای

با استفاده از یک دستمال یا حوله نرم می توانید سطح پارکت را به خوبی تمیز کنید. استفاده از دستمال کمی مرطوب برای پاک کردن لمینت مشکلی ایجاد نمی کند ولی از سطل آب استفاده نکنید. دستمال را در جهت شیارهای روی سطح بکشید تا به خوبی درزها پاک شوند. استفاده از اسکاچ، سیم ظرفشویی یا دستمال های زبر روی پارکت صحیح نیست و می تواند موجب آسیب شود.

تمیز کردن پارکت لمینت با شوینده ها

هرگز از شوینده های معمولی برای نظافت کفپوش های منزل استفاده نکنید. شوینده های خانگی برای شستشو و تمیز کردن لمینت مناسب نیستند. این شوینده ها حاوی مواد آسیب رسان به رویه پارکت لمینت هستند و حتی با یکبار استفاده به سطح آسیب وارد می کنند. در صورت وجود لکه و کثیفی استفاده از لکه برها و سفید کننده ها نیز ممنوع می باشد. اغلب فروشگاه های عرضه کننده پارکت لمینت شوینده مخصوص آن را نیز ارائه می دهند. به طور کلی استفاده از شوینده ها روی پارکت چندان توصیه نمی شود و در صورت لزوم باید از شوینده های مخصوص پارکت لمینت و کفپوش های چوبی استفاده کرد. برخی از این شوینده ها حاوی مواد آنتی باکتریال هستند و به بهداشت محیط و رفع آلودگی ها بیشتر کمک می کنند.

نکته: کشیدن اثاثیه سنگین روی کفپوش در حین نظافت، کار صحیحی نیست و موجب خراش و صدمه به رویه پارکت می شود.
نکته: استفاده از موم براق کننده، واکس و دیگر براق کننده ها برای حفظ درخشندگی لمینت کاربردی ندارد و موجب کدر شدن و چسبندگی سطح کفپوش می شود. هرگز از مواد براق کننده بر روی پارکت لمینت استفاده نکنید.

  • افسانه رجب پور
  • اردیبهشت 18, 1397
  • 188 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link