کفپوش راهرو

وقتی نوبت به انتخاب کفپوش راهرو می رسد باید حتی جزئی ترین موارد را هم در نظر گرفت. راهروها همیشه از مکان های پر تردد در هر ساختمانی هستند. رنگ کفپوش راه پله درست به اندازه قیمت کفپوش لمینت اهمیت دارد.

فهرست مطالب

  در این مورد علاوه بر بحث سلیقه و بودجه ای که در نظر گرفته اید این موارد را هم در نظر بگیرید

   

  مقاومت بالای کفپوش راهرو

  راهرو از یک طرف به ورودی ساختمان و از سوی دیگر به همه بخش های دیگر، ارتباط دارد. در واقع فضای بزرگی با کفپوش پوشیده می شود. حالا تصور کنید هر از گاهی یک بخش از کفپوش دچار آسیب شود، در این صورت مدام در حال بازسازی و تعمیرات داخلی هستید.

  متریال ساخت کفپوش باید از مواد مقاوم در برابر ضربه و فشار باشد. راهروها از مکان های عمومی به حساب می آیند و همیشه در معرض آسیب هستند. ضد حریق بودن کفپوش می تواند یک مزیت بزرگ به حساب بیاید به خصوص در ادارات و ساختمان های پر رفت و آمد. در این صورت دیگر نگران ته سیگارهای روی کفپوش راهرو نیستید.

  کفپوش بیمارستانی باید در برابر فشار و ضربه مقاوم باشد زیرا حرکت ویلچرها و تخت های بیمارستانی و سایر تجهیزات می تواند به کفپوش آسیب برساند. کفپوش های ضعیف اصلا مناسب محیط های بیمارستانی و درمانگاهی نیستند.

  کفپوش راهرو اداری

   

  عایق صوتی بودن کفپوش راهرو

  در یک ساختمان تجاری، اداری و حتی مسکونی، میزان تردد در راهروها خیلی زیاد است. با رعایت برخی نکات ساده می توان از ایجاد سر و صدای اضافی در ساختمان جلوگیری کرد. ساده ترین راه هم نصب کفپوش های عایق صدا است. کفپوش راهرو نباید صدای پاشنه کفش ها را پخش کند. آلودگی صوتی از بزرگ ترین مشکلات در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد است.

  این موضوع برای مکان هایی مثل اداره و شرکت اهمیت بیشتری دارد. در چنین مکانی اتاق های زیاد با کارکنان زیادتری وجود دارد. حتی اگر تعداد مراجعین زیاد نباشد صدای رفت و آمد آبدارچی یا نظافت راهروها، تمرکز کارکنان را بگیرد. با نصب کفپوش های عایق صدا، راندمان کاری نیز بالاتر می رود.

   

  نظافت کفپوش راهرو

  با توجه به تردد بالا در راهروهای ساختمان، این مکان به نظافت بیشتری نیاز دارد. برای مثال در یک ساختمان مسکونی همیشه راهرو و راه پله ها بیش از منازل آلوده می شوند. این وضعیت در مکان های عمومی خیلی بیشتر دیده می شود. متریال کفپوش راهرو باید قابلیت نظافت و شستشو را داشته باشید.

  نکاتی درباره انتخاب بهترین کفپوش راه پله

  قیمت کفپوش راهرو

  کفپوش هایی که نسبت به آب و رطوبت حساس هستند در مکان های عمومی، خیلی دوام نمی آورند. سهولت نظافت راهرو یک امر مهم است و روی هزینه ها هم تاثیر می گذارد. در مکان هایی که دارای کفپوش مناسب هستند، نیروهای نظافتی کمتری به کار گرفته می شود.کفپوش های بدون درز و دارای سطوح صاف، راحت تر تمیز می شوند.

   

  تنوع رنگ کفپوش راهرو

  معمولا رنگ کفپوش در راهرو متناسب با دکوراسیون نما یا فضای بیرونی ساختمان ها انتخاب می شود. محصولاتی که دارای تنوع رنگی هستند قابل هماهنگی با هر سبک دکوراسیون و طراحی داخلی هستند. راهرو و راه پله ها اولین مکانی است که در یک ساختمان مسکونی به چشم می آید.

  افرادی که وارد ساختمان می شوند حتی قبل از اینکه داخل خانه تان را ببینند، کف راهرو و ورودی ساختمان را می بینند. کف ساختمان یک سطح بزرگ با قابلیت های طراحی زیادی است. معمولا در شرکت ها روی انتخاب کفپوش راهرو وسواس بیشتری وجود دارد. گاهی رنگ سازمانی برای دیزاین کفپوش ها استفاده می شود و گاهی هم برای تعیین مسیر حرکت مراجعین از بازی رنگ ها استفاده می شود. احتمالا خط کشی های مسیریابی در بیمارستان ها را دیده اید.

  کفپوش بیمارستانی چه ویژگی هایی دارد؟

  کفپوش راهروی بیمارستانی

   

  کفپوش آنتی باکتریال برای راهرو

  این کفپوش ها مناسب فضای بیمارستانی و درمانگاهی هستند. کف مکان های شلوغ می تواند کانی برای رشد انواع میکروب و باکتری و عوامل بیماری زا باشد. برای جلوگیری از هر نوع مشکل احتمالی لازم است تا در مکان های درمانی و پزشکی از انواع کفپوش آنتی باکتریال استفاده شود.

  این کفپوش ها در راهرو اتاق ها و همه قسمت های ساختمان نصب می شوند. کفپوش آنتی باکتریال کثیفی و آلودگی را جذب نمی کند و به سادگی تمیز می شود.

   

  قیمت کفپوش راهروی ساختمان

  کفپوش های مقاوم با طول عمر و ماندگاری بالا ارزش بیشتری دارند. برای خرید کفپوش خوب، کی بار هزینه می کنید ولی تا سال ها دیگر نیازی به هزینه نگهداری و تعمیر و … ندارید. با توجه به پر تردد بودن راهروها بهتر است کفپوش های با کیفیت تری را انتخاب کنید. هزینه نصب یک کفپوش خوب و استاندارد، بالاتر است ولی پرداخت برای چنین محصولی ارزش دارد.

  به طور کلی هنگام خرید کفپوش راهرو به میزان تردد در ساختمان توجه کنید. نظافت آسان، تنوع رنگی، عایق صوتی و حرارتی بودن در کنار قیمت مناسب، از اولیت های خرید کفپوش ورودی ساختمان و راهروها است. کفپوش راهرو اداری، کفپوش تجاری و کفپوش در ورودی و راهروی ساختمان مسکونی همگی روی ارزش بنا تاثیر می گذارند.

  Originally posted 2021-08-22 12:00:19.

  • افسانه رجب پور
  • مرداد 15, 1402
  • 1848 بازدید

  2 دیدگاه برای “برای انتخاب کفپوش راهرو چه مواردی را در نظر بگیریم؟”

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...
  مقایسه محصولات
  لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!