کفپوش سرویس بهداشتی

ترکیدگی لوله ها، نصب توالت فرنگی، بازسازی حمام و دستشویی در یک چیز مشترک هستند و آن تعویض کفپوش سرویس بهداشتی است. برای مثال وقتی یکی از لوله های حمام یا توالت نشتی داشته باشد کفپوش ها هم آسیب می بینند. پس از عملیات تخریب و تعمیر لوله ها لازم است تا کفپوش دیگری نصب کنید. موقع خرید کفپوش pvc یا موارد دیگر چه مواردی را در نظر می گیرید؟ کفپوش هایی که برای مناطق مرطوب ساختمان انتخاب می شوند با دیگر کفپوش ها تفاوت دارند.

کدام کفپوش برای سرویس بهداشتی مناسب است؟

در برخی از ساختمان ها کف حمام و دستشویی هم سطح ساخته شده ولی در اغلب موارد این دو سطح با یک پله کوچک از هم جدا شده اند. فرقی ندارد حمام کوچک باشد یا اینکه توالت ایرانی یا فرنگی نصب شده باشد در هر صورت معیارهای انتخاب کفپوش مناسب یکی است. برای انتخاب کفپوش هایی که در مکان های مرطوب نصب می شود ضد آب بودن یک امتیاز بزرگ است. این امر ارتباطی به سبک طراحی یا سلیقه صاحبخانه دارد. برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به طبقه پایین تر می بایست کف سرویس بهداشتی کاملا عایق باشد. موقع ساخت بنا یا تعمیر و بازسازی حمام و توالت همیشه ایزوگام یا قیرگونی کف هم انجام می شود. به همین ترتیب کفپوش نیز از متریال ضد آب و ضد رطوبت انتخاب می شود.

کفپوش مناسب سرویس بهداشتی

به طور کلی مواد مصنوعی نفوذ پذیری آب کمتری دارند در مقابل مواد طبیعی گزینه مناسبی برای کف سرویس بهداشتی نیستند.

کفپوش چوبی سرویس بهداشتی و دستشویی

چوب طبیعی یکی از بدترین کفپوش ها در سرویس بهداشتی است. چوب خاصیت جذب آب بالایی دارد و خیلی سریع آب و رطوبت را به خود می گیرد. من از طرفداران سر سخت چوب طبیعی هستم ولی با تمام علاقه ای که دارم هرگز کف پوش چوبی حمام را نمی پسندم. چوب به مرور آب را به لایه های زیرین منتقل می کند. اگر کف سرویس بهداشتی به خوبی عایق بندی شده باشد مشکلی برای همسایه طبقه پایین به وجود نمی آید ولی هنوز یک مشکل جدی وجود دارد. آب باقی مانده در کفپوش چوبی به مرور موجب پوسیدگی و از بین رفتن سطح چوب می شود. قسمت های پوسیده کفپوش چوبی همان مناطقی هستند که به زودی با انواع و اقسام قارچ و کپک اشغال می شوند. یک نکته مهم دیگر هم اینکه هزینه تعویض یا تعمیر کفپوش های چوبی خیلی زیاد است.

خرید کفپوش برای حمام

مزایا کفپوش پی وی سی در سرویس بهداشتی

PVC همان پلاستیک خودمانی است که به کفپوش وینیل هم شهرت دارد. جنس این محصول از مواد مصنوعی است پس یکی از بهترین انتخاب ها برای انواع کفپوش سرویس بهداشتی می تواند باشد. این کفپوش در برابر آب و رطوبت دچار آسیب نمی شود. وینیل هرگز نمی پوسد، زنگ نمی زند، متورم نمی شود و …… محصولات پی وی سی ضد باکتری، قارچ و کپک هستند و طول عمر بالایی دارند. هزینه نصب کف پوش pvc در مقایسه با کفپوش های چوبی بسیار کمتر است. از هر جنبه ای که به موضوع نگاه کنید این کفپوش لاستیکی نقص ندارد.

کفپوش pvc آنتی باکتریال بوده و کثیفی و میکروب ها را در خود نگه نمی دارد. تنوع رنگی وینیل ها بسیار بالاست و در برابر آب تغییر رنگ نمی دهند. در بسیاری از سرویس بهداشتی های عمومی و ساختمان های اداری کفپوش پی وی سی وینیل نصب شده است. سهولت نگهداری و نظافت آسان این محصول را به بهترین کفپوش حمام و توالت تبدیل کرده است. شستشوی کفپوش سرویس بهداشتی به صورت روزانه و استفاده از شوینده ها آسیبی به سطح کفپوش نمی رساند.

قیمت کفپوش سرویس بهداشتی

کفپوش سنگی سرویس بهداشتی

سنگ طبیعی از مقاوم ترین متریال در ساختمان سازی است. به طور معمول این سنگ ها از طبیعت استخراج می شوند و مصارف گوناگونی دارند. برای مثال سنگ گرانیت دارای مقاومت بسیار بالاتری است و در برابر حرارت و رطوبت نیز عایق خوبی است. از سنگ گرانیت در آشپزخانه به عنوان میز کانتر استفاده می شود و زیبایی فوق العاده ای دارد. اگرچه ضریب نفوذ آب از گرانیت تقریبا صفر است ولی به دلیل قیمت بالای این سنگ، استفاده از آن در سرویس های بهداشتی چندان رایج نیست.

برای کف حمام و توالت می توان از سنگ مرمر استفاده کرد. مرمر از زیباترین سنگ ها در طبیعت است که زمانی از عناصر طراحی در کاخ ها بوده است.

کوارتزیت یکی دیگر از سنگ های ساختمانی است که مناسب سرویس بهداشتی است! اگر به کفپوش های سنگی علاقمند هستید حتما کوارتزیت توجه تان را جلب می کند.

کفپوش سرویس بهداشتی با کاشی و سرامیک

نصب کاشی های سرامیکی در حمام و دستشویی از گذشته های دور رایج بوده است. این متریال از قدیمی ترین کف پوش ها برای مناطق مرطوب هستند که هنوز هم طرفداران زیادی دارند. نکته مثبت در مورد این محصولات تنوع طرح و رنگ و ابعاد کاشی هاست که کار اجرا را راحت تر کرده است. موقع نصب کاشی در کف سرویس بهداشتی لازم است تا درزها با مواد ضد آب عایق بندی شود.

بیشتر بدانید : کفپوش pvc طرح سنگ در دکوراسیون داخلی

قیمت کفپوش حمام

کفپوش‌های لینولئومی

Linoleum شباهت زیادی به ورق های وینیل دارد اما متریال ساخت این دو محصول یکی نیست. لینولئوم از مواد طبیعی و مومی نظیر روغن بزرک ساخته شده است. ترکیبات به کار رفته در این محصول موجب شده تا لینولئوم در برابر کثیفی و رطوبت مقاومت زیادی داشته باشد. این کفپوش ضد قارچ و کپک، ضد خش، ضد آب و ضد حرارت و آتش است. انواع لینولئوم به صورت تایل و کاشی، ورقه ای و تخته ای به فروش می رسد. پیشنهاد می کنم برای سرویس بهداشتی انواع ورقه ای را انتخاب کنید چون بدون درز نصب می شود.

ضد آب بودن در انتخاب کفپوش رولی سرویس بهداشتی یک ضرورت است اما در نظر داشته باشید که طرح و رنگ کفپوش را نیز متناسب با دکوراسیون سرویس بهداشتی انتخاب کنید. کفپوش های تیره، فضا را کوچکتر و تاریک تر نشان می دهند. در ضمن رنگ تیره کثیفی را نشان نمی دهد و به سادگی نمی توانید آلودگی ها را تشخیص دهید. رنگ های روشن ابعاد سرویس بهداشتی را بزرگتر از اندازه واقعی نشان می دهند. به خصوص در حمام های نقلی می توانید از این ویژگی برای طراحی استفاده کنید. حال به چند نوع مورد استفاده برای حمام می پردازیم.

انواع کفپوش حمام

کفپوش حمام به صورت جدا و کاملا متمایز از کفپوش داخلی منزل انتخاب می شود. جنس کفپوش برای حمام در درجه اول اهمیت قرار دارد. برای حمام و کفپوش سرویس بهداشتی همیشه از کفپوش های ضد آب و رطوبت استفاده می شود. این کفپوش باید بتواند در برابر شوینده ها به خوبی کیفیت خود را حفظ کند و با آب گرم و بخار حمام، آسیب نبیند. علاوه بر طرح، رنگ و زیبایی، مقاومت کف پوش حمام نیز بسیار اهمیت دارد. انواع کفپوش مناسب جهت خرید کفپوش حمام تولید شده که هر کدام ویژگی های خاصی دارند.

کفپوش کاشی 

امروزه کاشی هایی متنوعی طراحی شده که دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام را زیباتر می کند. در انتخاب کاشی حمام دقت کنید که ملاک زیبایی تنها معیار انتخاب نیست بلکه بافت رویه کاشی هم مهم است. کاشی های بسیار لیز مناسب حمام نیستند و می توانند خطرآفرین باشند. کاشی هایی که بافت سطحی مناسب تری دارند برای حمام مناسب تر هستند.

کفپوش حمام ضد آب چوبی

کفپوش ضد آب چوبی یکی دیگر از انواع متریال مناسب برای حمام هستند که محدودیت نصب در فضای مرطوب را ندارند. تنها مورد مهم در این زمینه نصب حرفه ای کفپوش چوبی است. برای اینکه کفپوش طرح چوب دوام بیشتری داشته باشد باید به خوبی درزبندی شود در غیر این صورت راه نفوذ به زیر کفپوش چوبی باز خواهد شد.

waterproof bathroom flooring

کفپوش حمام لمینت

لمینت یک کفپوش چوبی مدرن است که شباهت زیادی به چوب، سنگ و بتن دارد. لمینت از جنس چوب نیست و از مواد فشرده چند لایه تولید شده است. انواع لمینت استاندارد با ضخامت های مختلف و تنوع رنگی بالا ساخته می شود که مناسب حمام هم هستند. لمینت ضد آب بوده و بسیار ساده نصب می شود.

کفپوش پلاستیکی حمام

امکان شستشوی مداوم و طول عمر بالای کفپوش پی وی سی موجب شده تا یکی از گزینه های انتخاب برای کفپوش حمام باشد. انواع پی وی سی ضد آب است و در برابر شوینده ها و بخارات مقاومت خوبی دارد. قیمت کفپوش پی وی سی در مقایسه با کفپوش های قدیمی کمی بیشتر است.

bathroom flooring6

کفپوش حمام کوارتز

شاید کمتر کفپوش کوارتز را در حمام ها دیده اید ولی کوارتز از کفپوش مناسب حمام است که خاصیت آنتی باکتریال نیز دارد. کوارتز دارای سطح براقی است که دکوراسیون حمام را لوکس تر می کند. کفپوش کوارتز در برابر خش، نفوذ آب و پوسیدگی مقاومت بسیار بالایی دارد.

کفپوش لاتکس برای حمام

اغلب حمام های مدرن با وان یا جکوزی از کفپوش دستشویی لاتکس زیباسازی شده اند. کفپوش حمام و سرویس بهداشتی لاتکس دولایه است و بافت و تنوع رنگی زیادی دارد. البته استفاده از لاتکس برای فضای دور وان در نظر گرفته می شود و سرویس های بهداشتی اغلب با نوعی دیگر از کفپوش کار می شود. به طور معمول لاتکس را برای سراسر فضای حمام استفاده نمی کنند.

شما چه نوع کف پوشی برای کف سرویس بهداشتی نصب می کنید؟

  • افسانه رجب پور
  • آبان 10, 1402
  • 4635 بازدید

8 دیدگاه برای “بهترین و بدترین کفپوش سرویس بهداشتی کدام است؟”

    • سلام جناب خیرزاده
      ما کفپوش های چسبی فعلی رو حتی برای فضای سالن هم پیشنهاد نمیدیم چون چسبشون ضعیف هست. از کفپوش مخصوص سرویس و دستشویی استفاده کنید.

  1. لطف میکنید توضیح بدید انواع کفپوش برای سرویس بهداشتی چی پیشنهاد میدین؟ تقریبا به متراژ 2در3 نیاز دارم که کل حمام و سرویس رو پوشش بده ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!