نگهداری از چمن مصنوعی

چمن مصنوعی یکی از زیباترین طراحی ها برای چمن مصنوعی فوتسال، زمین بازی کودکان، روف گاردن ها، زیباسازی حیاط مجتمع های مسکونی و کفپوش ویلاهای مدرن امروزی است. چمن مصنوعی نیاز به آبیاری منظم، کوددهی، سم پاشی و مراقبت های معمول گیاهان طبیعی را ندارد. هر چند چمن مصنوعی یک گیاه زنده محسوب نمی شود ولی نیازمند نگهداری و مراقبت های ویژه ای است. مراقبت و نگهداری از چمن مصنوعی منجر به افزایش طول عمر، سلامت، زیبایی و حفظ شرایط مطلوب آن می شود.

نگهداری از چمن مصنوعی

یک چمن کثیف و آلوده، زیبایی خاصی ندارد و مناسب بازی کودکان نیست. لذا باید نظافت چمن مصنوعی را در اولویت رسیدگی قرار دهید. بهتر است به طور مرتب و روزانه روی چمن هایی که در فضای باز اجرا شده اند را جارو بزنید. استفاده از جارو برقی در زیرسازی های غیر شنی ارحجیت دارد. شاخ و برگ های اضافی و دیگر زباله ها می توانند منظره زشتی را در یک فضای چمن شده به وجود آورند.

برس خوردن هفتگی چمن مصنوعی یکی از کارهایی است که با توجه به میزان استفاده از زمین چمن انجام می شود. برس خوردن تاثیر زیادی در یکنواختی سطح چمن دارد و موجب هم سطح شدن مواد پر کننده و حالت بهتر چمن مصنوعی می شود. برس خوردن از خم شدن و خوابیدن فلت های چمن پیشگیری کرده و اثرات ناشی از جای پا را از بین می برد.

با توجه به برس های موجود در بازار می توانید یک برس مناسب را انتخاب کرده و سطح چمن مصنوعی را در جهات مختلف برس بزنید. البته برس های چرخشی که در انتهای ماشین برس زن نصب می شوند، کارایی بهتری دارند. سری چرخشی این برس ها موجب پخش شدن فیلرها و صاف نگه داشتن فلت های چمن مصنوعی می شود. استفاده از ماشین برس زن کمی نیازمند کمی دقت است. مراقب ترمزهای ناگهانی روی چمن باشید.

نحوه نگهداری از چمن مصنوعی

نحوه رسیدگی به چمن مصنوعی

به طور جدی از ریختن مواد شیمیایی روی چمن مصنوعی خودداری کنید. نفت، بنزین، الکل ، روغن ها و دیگر مواد شیمیایی، موجب آسیب جدی به چمن مصنوعی می شود.

یکی از راه های نگهداری از چمن مصنوعی و استفاده مطلوب از آن، استفاده از کفش مخصوص با زیره و عاج غیر فلزی است. کفش های میخ دار فلزی، در سایش سریع تر چمن نقش دارند. به طور کلی استفاده از هر وسیله فلزی و یا نوک تیز روی چمن مصنوعی منجر به آسیب به فلت ها می شود. میخ، چاقو، تیغ موکت بری و لوازم برنده را بر روی چمن مصنوعی به کار نبرید.

نگهداری از چمن مصنوعی کار ساده ای است ولی این کفپوش را باید از مواد محترقه و آتش زا دور نگه داشت! استفاده از اتصالات برق، سیم های سیار، انواع ترقه و فشفشه بر روی چمن مصنوعی خطرات جدی به همراه دارد.

نگهداری از چمن مصنوعی در شرایط آب و هوایی مختلف کار ساده ای است. چمن مصنوعی نسبت به شرایط جوی و بارش برف مقاومت خوبی دارد. به هنگام بارش برف، با استفاده از پاروی چوبی می توان سطح چمن را تمیز کرد. استفاده از نمک و ضد یخ برای آب شدن برف ها در روی چمن مصنوعی توصیه نمی شود.

برای مشاهده انواع چمن مصنوعی می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

۲ دیدگاه برای “نحوه رسیدگی و نگهداری از چمن مصنوعی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link