چمن مصنوعی برای زمین بازی

بازی برای کودکان تنها یک سرگرمی نیست. بازی کودکان راهی برای برقراری ارتباط و آشنایی با ناشناخته هاست. در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، برنامه های آموزشی کودکان بر پایه بازی پایه ریزی می شود. دغدغه اغلب والدین آسیب دیدن کودک از زمین خوردن در زمین بازی است. به منظور کاهش صدمات فیزیکی کودکان در حین بازی استفاده از کفپوش مناسب نقش مهمی دارد. استفاده از چمن مصنوعی زمین بازی کودکان برای حیاط منازل، مهد کودک ها و مدارس بهترین انتخاب است که نیاز به رسیدگی و هزینه نگهداری هم ندارد.

جالب اینکه چمن مصنوعی زمین بازی کودکان را می توان روی همه سطوح نصب کرد. اگر محوطه بازی بتن، سیمان، آسفالت،  موزائیک، سرامیک و یا هر متریال دیگری باشد، مشکلی در نصب چمن مصنوعی وجود ندارد. با این ترفند می توان هر محوطه ای را زیباسازی کرد. در زمین بازی کودکان نیز لازم است تا جلوه های بصری به همراه ایمنی و … مد نظر باشد.

انواع چمن مصنوعی زمین بازی کودکان

ویژگی های چمن مصنوعی زمین بازی کودکان

چمن مصنوعی، همیشه سبز است و در تمام طول سال قابل استفاده است. نیاز به آبیاری دائمی و چمن زنی ندارد و به سادگی قابل نصب در هر محیطی است برخی از مزایای چمن مصنوعی برای زمین های بازی کودکان عبارتند از:

امنیت چمن مصنوعی

کودکان دوست دارند بدوند، بپرند، روی زمین دراز بکشند و بازی کنند. چمن مصنوعی زمین بازی کودکان در منزل امن و نرم است. پریدن، جهیدن و حتی افتادن روی چمن مصنوعی موجب آسیب کودکان نمی شود. این کفپوش بسیار ایمن تر از دیگر کفپوش های زمین بازی است. محدود کردن فعالیت بدنی کودکان برای ترس از زمین خوردن کار صحیحی نیست و بر رشد اجتماعی و روانی کودکان تأثیرگذار است. اجازه دهید کودکان روی زمین های بازی بدوند و شادی را تجربه کنند.

پیشنهاد سایت :بهترین کفپوش اتاق کودک کدام است؟

قیمت چمن مصنوعی زمین بازی کودکان

بهداشت چمن مصنوعی

چمن مصنوعی زمین بازی کودکان آلرژی ایجاد نمی‌کند و به سادگی تمیز می شود. بسیاری از کودکان به پرزها و گرد و غبار فرش و موکت حساسیت دارند که با تعویض کفپوش این مشکل برطرف می شود. نظافت و تمیز کردن چمن مصنوعی بسیار ساده و آسان است. به همین جهت کفپوشی مناسب برای اماکن بازی کودکان است. لمس چمن مصنوعی برای کودکان کوچکتر خوشایند است و احساس یک باغ طبیعی را تداعی می کند. اغلب بیماری ها در زمین های بازی خاکی از راه دست به دهان انتقال پیدا می کند ولی در زمین های بازی که با چمن مصنوعی پوشیده شده اند این مشکل وجود ندارد.

بیشتر بدانید : چمن مصنوعی شهربازی چه ویژگی هایی دارد؟

دوام چمن مصنوعی

بازی مداوم کودکان بر روی چمن مصنوعی بلامانع است و سطح چمن دچار خراشیدگی، کشیدگی و سایش نمی شود. چمن مصنوعی زمین بازی کودکان یک جایگزین عالی برای چمن طبیعی، فرش و یا موکت است که در حدود ۲۰ سال هم بدون آسیب باقی می ماند. چمن مصنوعی استاندارد دارای الیاف متراکم و به هم فشرده است و از مواد با کیفیت و با دوام ساخته شده است. استفاده از چمن مصنوعی نامرغوب و ارزان قیمت برای زمین بازی کودکان، ایده مناسبی نیست.

چمن مصنوعی زمین بازی کودکان

طراحی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی زمین بازی کودکان قابل نصب بر روی همه سطوح است. زمین های خاکی، سطوح سیمانی و هر نوع محوطه ای را می توان با استفاده از چمن مصنوعی به زیبایی طراحی کرد. زیر سازی چمن مصنوعی در صورت لزوم بهترین راه برای نصب چمن مصنوعی است. نصاب حرفه ای چمن مصنوعی می تواند انواع طراحی ها را در فضاهای محدود یا بازتر اجرا کند. چنانچه نصب چمن مصنوعی به درستی انجام نشود در حین بازی ناصاف شده و زیبایی خود را از دست می دهد.

نگهداری آسان چمن مصنوعی زمین بازی کودکان

چمن مصنوعی از الیاف پلی اتیلن تولید می شود این الیاف نوعی پلیمر پر کاربرد هستند که در بسیاری صنایع از آن استفاده می شود. جنس چمن مصنوعی پلاستیکی است و کاملا ضد آب و رطوبت به حساب می آید. بارش برف و باران موجب پوسیدگی و فرسودگی کفپوش سبز چمنی نمی شود.

این چمن های همیشه سبز به نگهداری خاصی، نیاز ندارند. مهم تر اینکه سطح کفپوش قابل شستشو با آب و مواد شوینده است. نظافت چمن چمصنوعی زمین بازی کودکان اهمیت زیادی دارد و می تواند از بیماری های احتمالی پیشگیری کند. با شلنگ آب به سادگی گرد و خاک و غبار روی چمن ها تمیز می شود.

نصب چمن مصنوعی برای زمین بازی

نصب و اجرای چمن مصنوعی در زمین بازی کودکان 

از نظر اجرایی همه استانداردهای لازم برای نصب چمن مصنوعی در محوطه بازی کودکان در نظر گرفته می شود. قبل از نصب لازم است تا عملیات زیرسازی چمن مصنوعی انجام شود. به این ترتیب ابتدا سطح زمین، هموار و مسطح می شود. مهم ترین کار احداث سیستم عبور آب به مجرای فاضلاب است.

برای اینکه سطح چمن مصنوعی زمین بازی کودکان همیشه خشک و تمیز باشد، کانال های گذر آب در زیرسازی احداث می شود. کیفیت زمین بازی ارتباط مستقیم با نصب اصولی چمن مصنوعی دارد. سرتاسر زمین با یک شیب بسیار کم کار می شود و آب حاصل از باران و شستشو از همین طریق به خارج از محوطه هدایت می شود. در زیر چمن مصنوعی سوراخ های کوچکی برای عبور آب سطحی به سطح زمین وجود دارد.

توصیه های خرید چمن مصنوعی مهد کودک

قیمت چمن مصنوعی زمین بازی کودکان

هم اکنون انواع چمن مصنوعی با قیمت های متفاوتی در بازار موجود است. علت تنوع قیمت ها این است که همه محصولات تولید شده، کیفیت یکسانی ندارد. هر چقدر تراکم چمن مصنوعی بیشتر باشد، دوام و استحکام کفپوش بیشتر می شود. در ابتدا هزینه های خرید، نصب و اجرای چمن مصنوعی، به نظر زیاد است اما در نظر داشته باشید که طول عمر این چمن ها حداقل 20 سال است. در طول زمان، این قیمت سر شکن شده و بسیار مقرون به صرفه خواهد شد.

ضخامت چمن مصنوعی نیز از عوامل تاثیرگذار در قیمت گذاری است. ضخیم بودن چمن ها ارتباط مستقیم با لایه بکینگ آن دارد. محصولات با کیفیت دارای زیره ضخیم تری هستند. این لایه تنها نقش افزایش ضخامت را ندارد بلکه روی دوام چمن مصنوعی زمین بازی کودکان در خانه بازی چوبی نیز تاثیرگذار است.

چمن مصنوعی تنیس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

2 دیدگاه برای “چمن مصنوعی زمین بازی کودکان”

  1. چقدر عالی بنده چمن مصنوعی برای زمین بازی فرزندام میخوام در فردیس کرج هستم متراژ 20 مترمربع که مقاوم باشه و خوردن زمین پاشون رو اذیت نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *