چمن مصنوعی زمین بازی کودکان

بازی برای کودکان تنها یک سرگرمی نیست. بازی کودکان راهی برای برقراری ارتباط و آشنایی با ناشناخته هاست. در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، برنامه های آموزشی کودکان بر پایه بازی پایه ریزی می شود. دغدغه اغلب والدین آسیب دیدن کودک از زمین خوردن در زمین بازی است. به منظور کاهش صدمات فیزیکی کودکان در حین بازی استفاده از کفپوش مناسب نقش مهمی دارد. استفاده از چمن مصنوعی زمین بازی کودکان برای حیاط منازل، مهد کودک ها و مدارس بهترین انتخاب است که نیاز به رسیدگی و هزینه نگهداری هم ندارد.

مزایای چمن مصنوعی زمین بازی کودکان

چمن مصنوعی، همیشه سبز است و در تمام طول سال قابل استفاده است. نیاز به آبیاری دائمی و چمن زنی ندارد و به سادگی قابل نصب در هر محیطی است برخی از مزایای چمن مصنوعی برای زمین های بازی کودکان عبارتند از:

امنیت چمن مصنوعی

کودکان دوست دارند بدوند، بپرند، روی زمین دراز بکشند و بازی کنند. چمن مصنوعی زمین بازی کودکان امن و نرم است. پریدن، جهیدن و حتی افتادن روی چمن مصنوعی موجب آسیب کودکان نمی شود. این کفپوش بسیار ایمن تر از دیگر کفپوش های زمین بازی است. محدود کردن فعالیت بدنی کودکان برای ترس از زمین خوردن کار صحیحی نیست و بر رشد اجتماعی و روانی کودکان تأثیرگذار است. اجازه دهید کودکان روی زمین های بازی بدوند و شادی را تجربه کنند.

بهداشت چمن مصنوعی

چمن مصنوعی زمین بازی کودکان آلرژیِ ایجاد نمی‌کند و به سادگی تمیز می شود. بسیاری از کودکان به پرزها و گرد و غبار فرش و موکت حساسیت دارند که با تعویض کفپوش این مشکل برطرف می شود. نظافت و تمیز کردن چمن مصنوعی بسیار ساده و آسان است. به همین جهت کفپوشی مناسب برای اماکن بازی کودکان است. لمس چمن مصنوعی برای کودکان کوچکتر خوشایند است و احساس یک باغ طبیعی را تداعی می کند. اغلب بیماری ها در زمین های بازی خاکی از راه دست به دهان انتقال پیدا می کند ولی در زمین های بازی که با چمن مصنوعی پوشیده شده اند این مشکل وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
موکت تایل کفپوش مناسب برای محل کار

دوام چمن مصنوعی

بازی مداوم کودکان بر روی چمن مصنوعی بلامانع است و سطح چمن دچار خراشیدگی، کشیدگی و سایش نمی شود. چمن مصنوعی زمین بازی کودکان یک جایگزین عالی برای چمن طبیعی، فرش و یا موکت است که در حدود ۲۰ سال هم بدون آسیب باقی می ماند. چمن مصنوعی استاندارد دارای الیاف متراکم و به هم فشرده است و از مواد با کیفیت و با دوام ساخته شده است. استفاده از چمن مصنوعی نامرغوب و ارزان قیمت برای زمین بازی کودکان، ایده مناسبی نیست.

طراحی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی زمین بازی کودکان قابل نصب بر روی همه سطوح است. زمین های خاکی، سطوح سیمانی و هر نوع محوطه ای را می توان با استفاده از چمن مصنوعی به زیبایی طراحی کرد. زیر سازی چمن مصنوعی در صورت لزوم بهترین راه برای نصب چمن مصنوعی است. نصاب حرفه ای چمن مصنوعی می تواند انواع طراحی ها را در فضاهای محدود یا بازتر اجرا کند. چنانچه نصب چمن مصنوعی به درستی انجام نشود در حین بازی ناصاف شده و زیبایی خود را از دست می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link