جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
موکت اتاق کودک ارزان

راهنمای انتخاب موکت اتاق کودک

کودکان پر از انرژی هستند و دوست دارند که هر روز فعالیت های زیادی را انجام دهند تا خودشان را سرگرم کنند. نمی توان از کودکان خواست تا در طول روز یک جا بنشینند و روی زمین راه نروند تا خدای ناکرده روی زمین نیفتند. از طرفی نمی توان از آن ها درخواست کرد تا از مداد رنگی، گواش و … استفاده نکنند تا موکت اتاق خواب آن ها کثیف نشود! به هر حال کودکان نیاز به بازی کردن دارند و علم روانشناسی نیز اثبات کرده است که کودکان باید تا حد ممکن آزاد باشند. همه این موضوعات را ذکر کردیم تا بگوییم موکت اتاق کودک باید اختصاصی و خاص باشد.

اگر به دنبال خرید موکت اتاق کودک هستید، باید تا حد ممکن به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید و محصولات موجود در این فروشگاه ها را بررسی کنید. سعی کنید که موکت اتاق خواب کودکان را متناسب با سلیقه آن ها خریداری کنید. همچنین، به ویژگی هایی که در ادامه این مقاله برای این موکت ها اشاره می کنیم، توجه داشته باشید.

موکت اتاق کودک چه ویژگی هایی دارد و چرا انتخاب آن اهمیت دارد؟

موکت اتاق کودک چه ویژگی هایی دارد و چرا انتخاب آن اهمیت دارد؟

چرا باید برای اتاق کودکان از موکت مناسب استفاده کنیم؟

اگر از ما بپرسید که چرا باید برای اتاق کودکان به دنبال خرید موکت مناسب باشیم، اولین چیزی که می گوییم بحث امنیت است. کودکان باید بتوانند خیلی راحت در اتاق خودشان بازی کنند و شما هم نگران زمین خوردن آن ها نباشید. اما فارغ از این موضوع، باید به بحث طول عمر موکت ها نیز توجه داشت. چون به هر حال شما برای خرید موکت ها هزینه می کنید و احتمالا نمی خواهید که پس از چند ماه نیاز به تعویض اتاق خواب کودکان داشته باشید. پس اگر به دنبال خرید موکت مناسب اتاق کودکان هستید، توصیه می کنیم که به ویژگی هایی که در ادامه این مقاله به آن ها اشاره می کنیم، توجه داشته باشید.

موکت اتاق کودک چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد نحوه انتخاب بهترین موکت اتاق کودک صحبت کنیم، باید بدانیم که اصلا موکت اتاق خواب کودک چیست؟ موکت اتاق کودک یکی از انواع موکت های موجود در بازار است که به دلیل داشتن ویژگی های خاص، برای اتاق خواب کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. جنس، رنگ و طرح موکت اتاق کودک متفاوت از دیگر انواع موکت های اتاق خواب است. البته این بدین معنی نیست که شما نمی توانید موکت اتاق خواب کودکان را برای اتاق خواب بزرگسالان و یا هر مکان دیگری مورد استفاده قرار دهید. این موکت ها هم برای اتاق خواب کودکان و هم (گاهی) برای اتاق خواب بزرگسالان، مهد کودک ها و … قابل استفاده اند.

امنیت و سلامت کودکان برای هر پدر و مادری از مهم‌ترین فاکتور ها و عوامل هستند. یکی از مواردی که می‌تواند روی کیفیت زندگی کودکان تاثیر بسیار زیادی بگذارد، انتخاب یک کفپوش مناسب می‌باشد. موکت مناسب اتاق کودک باید دارای ویژگی‌های منحصر به‌ فردی باشد تا بتواند نیاز فرزند شما را به‌طور کامل رفع کند. برای مثال علاوه ‌بر وجود فاکتور زیبایی و نرمی، موکت باید سالم باشد و از الیاف مناسبی تولید شده باشد تا باعث ایجاد حساسیت در کودکان نشود. ما در ادامه تلاش داریم که برای شما به‌ طور کامل در رابطه با ویژگی ‌های مناسب‌ترین موکت اتاق کودک صحبت کنیم و به شما بگویم که چگونه می‌توانید باکیفیت‌ترین گزینه و بهترین خرید را در این زمینه داشته باشید. پس برای کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می‌کنیم ما را تا انتها همراهی کنید.

موکت بهترین کفپوش برای اتاق کودک است زیرا تمام ویژگی های یک کفپوش ایمن را دارد. ضربه و صدمات ناشی از افتادن در کودکان زیر ۳ سال، بسیار خطرناک است . کودکان نوپا موقع راه رفتن بارها زمین می خورند. انتخاب موکت به عنوان یک ضربه گیر عالی، ترفندی هوشمندانه است. حتی اگر اتاق کودک خیلی کوچک باشد هم می توانید با تکه ای موکت، فضا را برای بازی و راه رفتن کودکان ایمن کنید. انتخاب موکت اتاق کودک یکی از دغدغه های والدین است. ده ها طرح کودک ، رنگ، جنس و بافت موکت در بازار عرضه شده به نظرتان همه این محصولات خوش نقش و نگار را می توان برای کودکان  هم در نظر گرفت؟

 

تنوع رنگی موکت، جذابیت آن را بیشتر کرده است. برای دکوراسیون اتاق کودک، هیچ نگرانی ندارید زیرا هر رنگی که بخواهید حتما در فروشگاه پیدا می کنید. این کفپوش نرم و انعطاف پذیر، عایق گرما و سرمای خوبی است. سرمای کف در زمستان موجب آزار کودکان می شود. با نصب موکت در اتاق کودک، دیگر نگران انتقال سرما نیستید. موکت عایق حرارتی خوبی است و گرما و سرما را منتقل نمی کند.

انواع موکت برای اتاق کودک پسرانه و دخترانه قابلیت شستشو و نظافت را دارد. در صورت کثیف شدن موکت می توانید با آب و مواد شوینده، محل را تمیز کنید. در نظافت هفتگی، با استفاده از جاروبرقی همه گرد و خاک ها تمیز می شود. موکت از پخش شدن گرد و خاک در فضا، جلوگیری می کند. گرد و غبار در الیاف موکت جمع می شود و با مکش جارو برقی به سادگی تمیز می شود.

ویژگی های موکت اتاق کودک

ویژگی های موکت مناسب کودک

اولین اصل برای والدین اینست که اتاق کودک، از همه لحاظ دارای ویژگی های ایمنی باشد. در واقع این مکان ویژه کودک دکوراسیون می شود و باید محدودیت های حرکتی و روانی کودک در آن لحاظ شود. کفپوش های سخت و غیر قابل انعطاف، مناسب اتاق بچه های خردسال نیستند. کودکان زیر ۳-۴ سال در اثر افتادن روی سطوح سخت سنگی و سرامیکی دچار مشکلات جدی می شوند.

ضربه به سر کودکان در سال های نخست زندگی بسیار خطرناک است. برای جلوگیری از آسیب های احتمالی و شکستگی اعضا، توصیه می شود از کفپوش های نرم و انعطاف پذیر نظیر انواع موکت، به عنوان کفپوش اتاق کودک استفاده شود. این محصولات در طرح و رنگ متنوعی تولید شده اند و همگی ضریب اطمینان بالایی دارند. برخی از دیگر ویژگی های انواع موکت برای اتاق کودک این ها هستند:

 • موکت اتاق کودک باید دارای الیاف نرم و انعطاف پذیری باشد.
 • مواد به کار رفته در موکت باید نسبت به لکه پذیری مقاومت بالایی داشته باشد.
 • رنگ های به کار رفته در موکت باید استاندارد بوده و آلرژی تولید نکند.
 • این محصول می بایست قابلیت نگهداری و تمیزکاری را داشته باشد.
 • در صورت لزوم بتوان کفپوش را به راحتی شستشو داد بدون اینکه آسیبی به الیاف یا رنگ ها وارد شود.
 • ثبات رنگ و استفاده از رنگ های غیر استاندارد در این محصول ضروری است
 • تنوع طرح، نقش و رنگ در این محصولات وجود داشته باشد
 • موکت هایی که برای اتاق کودکان خریداری می شود باید دارای الیاف متوسط و بلند باشد
 • جهت حفظ ماندگاری موکت، محصولات متراکم تر برای اتاق کودک طراحی می شود

طرح جدید موکت کودک

هنگام خرید موکت مناسب اتاق کودک به چه مواردی دقت داشته باشیم؟

مورد اولی که شما هنگام انتخاب موکت مناسب اتاق کودک باید به آن دقت و توجه داشته باشید طرح و رنگ و فاکتور زیبایی می‌باشد. شما باید با توجه به دختر یا پسر بودن فرزندتان و دکوراسیونی که برای اتاق او انتخاب کرده اید، به سراغ موکت‌ های زیبا بروید. البته به این ‌موضوع توجه داشته باشید که شما نباید اتاق را زیادی شلوغ کنید. بهتر است که به سراغ طرح‌ ها و رنگ ‌های نسبتاً ساده بروید. با توجه به فضای اتاق و اندازه آن شما در انتخاب موکت با کیفیت آزاد هستید. 

مورد دیگری که شما هم برای انتخاب موکت مناسب اتاق کودک باید به آن دقت داشته باشید، توجه به الیاف موکت است. در حال حاضر موکت‌ ها در الیاف‌ های گوناگونی مانند پشمی، پلی پروپن، پلی استر، نایلون، اکریلیک و تریکستا طراحی و تولید می‌شوند. همان‌ طور که همه شما می‌دانید، کودکان نسبتا حساس هستند. همین  موضوع باعث شده تا شما مجبور شوید که از باکیفیت‌ترین و مناسب‌ترین الیاف برای کف‌پوش اتاق آن‌ ها استفاده کنید. به‌ طور کلی موکت مناسب اتاق کودک موکت می‌باشد که ترکیبی از الیاف طبیعی مانند پشم الیاف مصنوعی مانند نایلون باشد. الیاف‌ های مصنوعی می‌توانند در مدت ‌زمان کوتاهی سفت شوند و کارایی خودشان را از دست بدهند. الیاف ‌های طبیعی نیز می‌توانند به دلیل ایجاد پرز های زیاد باعث حساسیت فرزند شما شوند. پس بهتر است که شما به سراغ ترکیبی از الیاف مصنوعی و طبیعی بروید تا بتوانید باکیفیت‌ترین و مناسب‌ترین گزینه را برای اتاق فرزند خودتان انتخاب کنید.

برای انتخاب کف‌پوش اتاق کودک شما باید به تراکم موکت نیز توجه داشته باشید. یک موکت مناسب اتاق کودک دارای تراکم بالایی می‌باشد تا احساس نرمی بیشتری را انتقال دهد. محصولی که با تراکم بالا تولید شده باشد انعطاف، مقاومت، استحکام و دوام بیشتری خواهد  داشت. هر چه تراکم یک موکت بیشتر و تعداد نخ ‌های به ‌کار رفته در ساخت آن بالاتر باشد؛ شما می‌توانید برای مدت‌زمان بیشتری از آن به‌ عنوان یک محصول باکیفیت و سالم بهره ببرید و اتاق کودک خودتان را زیباتر کنید.

یک موکت مناسب اتاق کودک طوری طراحی‌شده تا بتوان در سریع‌ترین زمان ممکن و به ‌راحتی آن را تمیز کرد. درست است که در کنار انتخاب موکت ‌های تراکم بالا با پرز بلند شما احساس نرمی بیشتری را حس می کنید، اما به این‌ موضوع توجه کرده‌اید که موکت‌ های با پرز بلند محل بسیار مناسبی برای تجمع میکروب‌ ها و باکتری‌ ها هستند؟ موکت ‌های دارای پرز بلند، راحت‌تر گرد و خاک و آلودگی را جذب می‌کنند و تمیز کردن آن‌ ها نیز سخت‌تر است. اگر به‌ دنبال بهداشتی‌تر کردن فضای اتاق کودک هستید، به سراغ موکت هایی بروید که در کنار تراکم زیاد، پرز های نسبتاً کوتاه یا متوسط دارد.

الیاف موکت اتاق کودک پسرانه یا دخترانه

در حال حاضر همه موکت های موجود در بازار از الیاف پلی پروپیلن، پلی استر، اکریلیک، تریکستا، پشمی و یا نایلونی تولید می شوند. کیفیت موکت بستگی به الیاف به کار رفته در تولید آن دارد. الیاف طبیعی نظیر پشم در تولید محصولات گران تر به کار می روند. الیاف پشمی بسیار زیبا و لوکس هستند اما اگر فرزندتان دچار آلرژی باشد نمی توانید از موکت با الیاف صد در صد طبیعی استفاده کنید. از طرفی الیاف مصنوعی نظیر نایلون اصلا گزینه ای مناسبی برای کفپوش اتاق کودکان نیستند. کارشناسان توصیه می کنند برای کفپوش اتاق کودک از انواع موکت با الیاف ترکیبی استفاده کنید. بهترین پیشنهاد ترکیب الیاف پشم و نایلون است که هم نرمی و دوام زیادی دارد و هم در مقابل لک و کثیفی بسیار مقاوم است.

موکت پرزبلند انتخاب خوبی برای اتاق نوزادان است و موقع سینه خیز رفتن موجب سُر خوردن و لغزیدن کودک نمی شود. اما کودکان بزرگتر بازیگوش هستند و مدام اسباب بازی هایشان را در اتاق پراکنده می کنند. تمیز کردن اتاق با این موکت های پرز بلند کمی مشکل تر است. برای جلوگیری از این مشکل می توانید موکت پرز بلند با تراکم بالاتر را خریداری کنید.محصولات کم تراکم برای اتاق کودک مناسب نیستند.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله موکت تافتینگ را نیز مطالعه نمایید

موکت تایل و رول

هنگام خرید موکت مناسب اتاق کودک، شما باید به نوع موکتی که می‌خرید نیز توجه داشته باشید. به‌ طور کلی انواع موکت با کیفیت برای اتاق کودک در دو نوع موکت تایل و موکت رول طراحی و تولید می‌شوند. این دو نوع موکت تفاوت چندانی در کیفیت، بهداشت و سلامت ندارند و تنها محدود به نحوه چیدمان اتاق کودک می‌شوند. اما به این ‌موضوع توجه داشته باشید که کودکان در سنین پایین ممکن است که سریع‌تر باعث کثیف شدن موکت‌ ها شوند؛ در این شرایط خارج کردن و شستشوی موکت رول کاری بسیار سخت و هزینه‌ بر می‌باشد. اما با خرید موکت تایل شما می‌توانید به ‌راحتی قسمتی از موکت که کثیف شده‌ است را خارج کنید، آن را بشویید و دوباره را در سر جای خودش قرار دهید. پس اگر فاکتور راحتی را در نظر دارید، حتما به سراغ خرید انواع موکت تایل بروید.

تایل ها در قطعات مربعی شکل تولید می شوند و موقع نصب، دور ریز ندارند. معمولا این طراحی برای سرتاسر اتاق خواب نیست. موکت تایل را می توان مثل یک قطعه قالی در وسط اتاق پهن کرد. امکان ترکیب دو یا چند رنگ در کفپوش وجود دارد و با کمی خلاقیت، طراحی اتاق کودک به مراتب زییباتر می شود.

معمولا موکت های تایل را روی پارکت لمینت یا کفپوش های چوبی، استفاده می کنند. در صورتی که سطح اتاق با سرامیک یا کفپوش سنگی پوشیده شده توصیه می شود موکت رول را به صورت سرتاسری در اتاق پهن کنید. نصب موکت رول در اتاق کودک دو امتیاز بزرگ دارد.

اولین و مهم ترین آن، ایجاد ایمنی بیشتر در کف اتاق است. به این ترتیب خطر آسیب به کودک، کم می شود. البته با ایت ترفند می توانید سرامیک های قدیمی و رنگ و رو رفته را نیز پوشش دهید. با انتخاب انواع موکت طرح دار و ساده رولی، حس و حال اتاق هم تغییر می کند. جالب تر اینکه هر وقت کودک بزرگتر شد و یا از طرح موکت خسته شدید می توانید یک موکت مدل جدید را جایگزین کنید.

رنگ موکت اتاق کودک

طرح و رنگ موکت 

استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون اتاق کودکان ضروری است اما مجبور نیستید موکت رنگ روشن و یا جیغ انتخاب کنید. رنگ های شاد را در ترکیب وسایل بازی، ملحفه و پرده، مبلمان و کوسن ها به دنیای کودکان وارد کنید. برای کفپوش ها رنگ های خنثی مناسب تر هستند. این رنگ ها قابلیت ست کردن با دیگر لوازم را دارند و جالب تر اینکه خیلی لکه ها را نشان نمی دهند. اگر اتاق خواب خیلی کوچک است طرح های ساده تر موکت را انتخاب کنید تا فضا خیلی شلوغ نشود! استفاده از طرح های پر نقش و رنگارنگ به شرط کاهش لوازم اتاق مشکلی ایجاد نمی کند.

تراکم موکت 

تراکم عبارت از میزان نخ به کار رفته در هر متر مربع است. هرچه میزان تراکم در بافت موکت بیشتر باشد، انسجام و به هم فشردگی نخ بافت، بیشتر است. در این صورت محصول تولید شده دارای انعطاف بیشتر، مقاومت سایشی بالاتر، استحکام بهتر و دوام بسیار بیشتر است. محصولات با کیفیت دارای تراکم بالاتری هستند و سالیان بیشتری به زیبایی و کیفیت روز اول، دوام دارند. قیمت موکت کم نیست پس با خرید محصولات مرغوب تر، حداکثر استفاده را از موکت داشته باشید.

ضخامت موکت اتاق کودک

محصولات ضعیف و با ضخامت کمتر اصلا مناسب اتاق کودک پسرانه نیستند. موکت های استاندارد و با کیفیت، دارای یک لایه زیره هستند. این لایه مقاومت موکت را بیشتر می کند و طول عمر موکت بالاتر می رود. لایه های ضخیم به این سادگی ها آسیب نمی بینند. نخ های بافته شده موکت در لایه زیرین، فیکس شده و محکم باقی می ماند. هر چه ضخامت لایه زیرین ( بکینگ موکت) بیشتر باشد، محصول نهایی ضخیم تر خواهد بود. بنابراین برای اتاق کودک روی گزینه هایی با ضخامت بیشتر، فکر کنید.

کیفیت ساخت و برند تولید کننده موکت مناسب 

از دیگر مواردی که هنگام خرید موکت مناسب اتاق کودک باید تمرکز و توجه خودتان را روی آن بگذارید، کیفیت کلی ساخت و برند تولید کننده موکت می‌باشد. برای مثال موکتی که شما می‌خرید باید چرک پذیری بسیار کمی داشته باشد تا شما بتوانید شستشوی راحتی داشته باشید و نیازی نباشد تا در فواصل زمانی کوتاه‌ مدت موکت را بشویید. مقاومت موکت نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به‌ هر حال کودکان ممکن است که هنگام بازی کردن آسیب ‌هایی را به موکت وارد کنند. پس اگر محصول مورد نظر از مقاومت خوبی برخوردار باشد، دیرتر خراب می‌شود و برای سال ‌های بیشتری می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای دیدن طرح های جدید موکت عروسکی از فروشگاه دیدن کنید.

خرید موکت مناسب اتاق کودک به ‌طور کامل به سن‌ و سال کودک شما و سلیقه شما بستگی دارد. اگر فاکتور زیبایی برای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، باید به سراغ انواع طرح‌دار و زیبای محصولات بروید. اما اگر سلامت و کیفیت محصولی که خریداری کرده‌اید برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است، قاعدتاً باید اولویت خود را روی جنس، کیفیت، تراکم و اندازه الیاف‌های موکت بگذارید. ما در این محتوا برای شما به‌ طور کامل در رابطه با روش‌ های تصمیم‌ گیری درست صحبت کردیم. این شما هستید که باید با اولویت ‌بندی و شرایطی که دارید به سراغ خرید یک گزینه مناسب بروید و نیاز خودتان را به این محصول برطرف سازید. شاید برای خرید موکت‌ ها با الیاف و کیفیت مناسب، نیاز داشته باشید هزینه‌ های بیشتری را بپردازید؛ اما در عوض برای مدت‌زمان طولانی‌تر و سال‌ های بیشتری از آن‌ ها استفاده می‌کنید.

 • افسانه رجب پور
 • مهر 20, 1402
 • 7275 بازدید

۲۰ دیدگاه برای “راهنمای انتخاب موکت اتاق کودک”

 1. سارا ایزدیان گفت:

  سلام خسته نباشید موکت برای اتاق کودک پسرم میخواستم که رنگ آبی کم رنگ باشه و برای چند سال بتونه استفاده کنه . چی پیشنهاد میدین؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام خانم ایزدیان طرح کریستال رو بهتون پیشنهاد میدم رنگ آبی نفتی هم داره

 2. سلیمان علیخوانی گفت:

  سلام انواع موکت ساده برای اتاق کودک مدل پرز دار کدوم مدل ها خوب هست ممنون میشم پیشنهاد بدید بهم ببینم که چی هست
  با تشکر

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر یک سر به مدل های ظریف مصور مدل هرمس- سیدنی و رویال و همچنین در بخش آرتا موکت به مدل های رویال- کریستال و پلازا بزنید حتما

 3. زهرا عبادی گفت:

  سلام شبتون بخیر موکت خوب برای اتاق بچه میخواستم از چه رنجی شروع میشه؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام و عرض ادب پیشنهاد میدم سری به منو و مدل های پرزبلند بزنید

   • سلام برا ۲ تا پله سنگی از موکت پذیرایی به اتاق خواب و ایمنی بچه های کوچک چه فرش با موکتی پیشنهاد می دهید و چگونه نصب شود

    • پیام اسمی گفت:

     سلام وقت بخیر بهترین مورد از نظر نرمی همون موکت هست نصبش همراه با چسب هست

 4. شکوفه سلیمانی گفت:

  موکت اتاق بچه ۴-۵ ساله میخواستم. به نظرتون چه سبکی بگیرم بهتر هست و اینکه نصاب دارید؟

  • پیام اسمی گفت:

   پیشنهاد میدم در بخش منو پرزدارها رو ببینید کمکتون میکنه برای کودک عزیزتون

 5. مینو مشهدی گفت:

  سلام موکت اتاق کودک دخترانه موجوده؟ چه طرح هایی از موکت ظریف مصور رو دارید؟ چه طرحی داره ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقت بخیر بله موجود هست ولی پیشنهادم اینه ساده بزنید که خسته کننده نشه

 6. تارا بهرامی گفت:

  موکت اتاق کودک چه رنگی خوبه؟ بستگی به پسر یا دختر بودنشون داره ؟

  • پیام اسمی گفت:

   بله برای اتاق های پسرانه معمولا رنگ آبی نفتی و برای دخترانه معمولا رنگ های گلبهی و صورتی ولی درکل سلیقه ای هست یکسری رنگ ها هم مثل کرم و خاکستری همگانی هستن

 7. زهرا هاشمی گفت:

  از نظر سنی اگر بچمون در حد نوزاد باشن چه نوع موکتی میتونه مناسب باشه؟

  • پیام اسمی گفت:

   سلام خانم هاشمی.
   بچه نوزاد که مشکلی ندارن اما وقتی شروع به حرکت میکنن و چهاردست و پا راه میرن حتما باید کف زیرشون نرم باشه چون استخوانشون سفت نشده هنوز پیشنهادمون هم اینه پرزش بلند باشه که کودک اذیت نشه.

 8. مریم صحرایی گفت:

  سلام برای اتاق بچه حتما از موکت پرز بلند استفاده کنید خیلی راحت راه میره و کیف میکنه

  • پیام اسمی گفت:

   خیلی ممنونم از نکته ای که ذکر کردین. بله برای فرزند کوچک پرز بلند از همش بهتره که وقتی چهار دست و پا راه میره آسیب نبینه

 9. آذر کریمی گفت:

  سلام داخل سایتتون گشتم طرح خاصی برای موکت اتاق کودک نداشتین میشه راهنمایی کنید چه طرحی انتخاب کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!