آیا یخبندان به چمن مصنوعی آسیب می زند؟

جلوگیری از یخ زدگی چمن مصنوعی

آیا یخبندان به چمن مصنوعی آسیب می زند؟

چمن مصنوعی
بدون دیدگاه

یخ زندگی چمن مصنوعی در فصول سرد سال، امری طبیعی است. همراه بارش های برف در زمستان و پایین آمدن دمای هوا، چمن طبیعی و مصنوعی هر یخ می زنند. با توجه به اینکه چمن طبیعی یک گیاه زنده است، سرما و یخبندان موجب آسیب به چمن می شود. اما چمن مصنوعی زنده نیست و تنها الیاف چمن دچار یخ زدگی می شود. در واقع انواع چمن مصنوعی طوری ساخته شده تا در برابر شرایط آب و هوای مختلف، دوام بیاورد. گرما و سرمای هوا نمی تواند موجب از بین رفتن این محصول شود ولی شرایط مراقبت از چمن مصنوعی در زمستان متفاوت است.

نکاتی از یخ زدگی چمن مصنوعی که نمی دانستی!

وقتی برف روی سطح چمن را می پوشاند، دما به زیر صفر رسیده و یخ زدگی چمن مصنوعی اتفاق می افتد. در این حالت الیاف به صورت تیغه های شیشه ای و خشک و یخزده در می آیند. اگر یخبندان بیشتر باشد روی چمن لایه ای از یخ تشکیل می شود که راه رفتن روی آن را دشوارتر می کند. توصیه می شود موقع یخبندان هرگز روی چمن مصنوعی راه نروید. سُر خوردن روی چمن مصنوعی می تواند خطرناک باشد.

اولین چیزی که باید بدانید این است که چمن مصنوعی می تواند در برابر نوسانات شدید هوا ، از جمله دمای انجماد و امواج گرما بسیار مقاوم است. نکته دوم که باید بدانید این است که چمن تقلبی با تیغه ها و الیاف یخ زده، شکننده نمی شوند و می توانید به راحتی روی آن قدم بزنید اما همیشه خطر لیز خوردن روی برف ها وجود دارد.

بخوانید
آیا چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی است؟

یخ زدگی چمن مصنوعیچگونه یخ روی چمن مصنوعی را آب کنیم؟

بدون اینکه کاری انجام دهید آثار یخ زدگی چمن مصنوعی خود به خود از بین می رود. به محض اینکه دمای هوا کمی بیشتر شود، برف ها و یخ ها آب می شوند. یخ زدایی چمن مصنوعی در باشگاه های ورزشی انجام می شود. با توجه به اینکه بازی ها زیادی از قبل برنامه ریزی شده است، مسئولین باشگاه نمی توانند منتظر آب شدن یخ ها باشند. برای این منظور دستگاه های خاصی وجود دارد که یخ را ذوب می کند.

اما در مورد یخ زدگی چمن مصنوعی محوطه حیاط موضوع فرق می کند. معمولا برای محوطه های کوچکتر نیازی به لوزم برف روبی و غیره نیست. برخی از افراد قبل از بارش برف، روی چمن را با نایلون می پوشانند تا برف موجب یخ زدن الیاف چمن نشود. استفاده از نمک برای ذوب کردن یخ و برف هم ایده بدی نیست اما مهم زهکشی چمن مصنوعی است. اگر زیرسازی زمین چمن به خوبی کار نشده باشد، فاضلاب ذوب برف و باران نمی تواند از محل خارج شود. در واقع آب باید به شکل صحیح وارد لوله های فاضلاب شود در غیر اینصورت زمستان ها امکان استفاده از چمن مصنوعی نیست.

چمن مصنوعی دارای یک لایه سوراخ دار برای عبور و تخلیه آب و فاضلاب است. این آب ها با استفاده از لوله کشی وارد فاضلاب شده و سطح چمن همیشه خشک باقی می ماند. این محصول از الیاف پلی اتیلن و پروپیلن تولید شده که تحمل خوبی در برابر برف و یخ و دمای زیر صفر دارد. در نتیجه یخ نمی تواند به سطح چمن آسیب برساند.

بخوانید
چرا چمن مصنوعی زمین بازی کودکان بهترین انتخاب است؟

Artificial grass frosting

, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت مشاوره
close-link

با انواع دکوراسیون داخلی آشنا شوید

 دانلود فیلم جدید‌ترین مدل‌های طراحی منزل یا محل کار به همراه کتاب آشنایی با رنگ‌ها 
رفتن به صفحه دانلود مستقیم
ما هم مثل شما از ایمیل های زیاد و آزار دهنده متنفریم !
close-link