تمیز کردن کفپوش لمینت

تمیز کردن کفپوش لمینت در مقایسه با فرش و موکت خیلی ساده تر است. این کفپوش های زیبا و شیک را می توان خیلی راحت، براق و پاکیزه نگاه داشت. با توجه به اینکه این روزها نصب پارکت لمینت در خانه ها با استقبال زیادی روبرو شده است به نظر می رسد خیلی ها با طرز تمیز نگاه داشتن و مراقبت از لمینت مشکل داشته باشند. در این مطلب از باید ها و نباید های نظافت و نگهداری از پارکت لمینت می گوییم.

نباید ها در تمیز کردن کفپوش لمینت

  • لازم است بدانید که انواع لمینت را نمی توان مثل سرامیک های کف با آب فراوان و شوینده های متداول شستشو داد. برای تمیز کردن کفپوش لیمنت برخی کارها را نباید انجام داد. اگر چه لمنیت های آشپزخانه تا حدودی ضد آب هستند ولی قابلیت شستشو با شلنگ و آب و کف را ندارند.
  • استفاده از بخارشوی خانگی برای تمیز کردن کفپوش لمینت اصلا ایده خوبی نیست. استفاده از بخار داغ می تواند به سطح رویه کفپوش آسیب برساند.
  • کاشی های کف و سرامیک ها را با یک سطل آب و تی خیس می توانید تمیز کنید ولی این شیوه برای شستشو و نظافت لمینت پیشنهاد نمی شود.
  • تمیز کردن کفپوش لمینت با مواد زبر مثل سیم ظرفشویی و برس های سیمی هم ممنوع است. هرگز سعی نکنید لکه های روی کفپوش را با کمک سیم ظرفشویی پاک کنید یا با چاقو آن را بردارید. این کار موجب آسیب جدی به سطح کفپوش می شود.
  • برای برق انداختن پارکت لمینت نیز نمی توان از دستگاه های پولیش و هر نوع ساب دیگری استفاده کرد! با نظافت و تمیز نگاه داشتن کف می توان برق و جلای لمینت را حفظ کرد.

روش تمیز کردن کفپوش لمینتنکات اصولی تمیز کردن کفپوش پارکت

برای اینکه کفپوش های زیبای منزل تا سال های سال مثل روز اول شکیل و خوب دیده شود لازم است تا یک برنامه نظافتی منظم برای تمیزکاری داشته باشید. اما توجه به برخی نکات هم می تواند طول عمر کفپوش را افزایش دهد. برخی از این نکات عبارتند از:

به محض ریختن مایعات روی لمینت، سریع دست به کار شده و با استفاده از یک دستمال خشک همه خیسی کف را پاک کنید. پس از تمیز کردن کامل چای یا قهوه و … برای اینکه لکه روی کفپوش باقی نماند از دستمال مرطوب استفاده کنید. باقی ماندن مایعات رنگی روی کفپوش منجر به ایجاد لکه های بد رنگی می شود که بعدها به سختی پاک می شوند.

برای تمیز کردن کفپوش لمینت نیازی به مواد شوینده نیست. جارو کشیدن روزانه و استفاده از دستمال مرطوب یا تی نمدار برای نظافت کف کفایت می کند. البته شوینده مخصوص پارکت لمینت هم به صورت بازاری موجود است که مخصوص همین کار ساخته شده که به رویه پارکت لمینت آسیب نمی رساند.

یکی از ساده ترین راه ها برای تمیز نگهداشتن لمینت اینست که با کفش روی آن راه نروید. بهتر است برای داخل منزل از کفش یا دمپایی راحتی استفاده کنید تا آلودگی بیرون به داخل منزل و روی کفپوش ها منتقل نشود. از طرفی پاشته های کفش نیز به مرور موجب خط و خراش روی کفپوش شده و جلوه ظاهری آن را از بین می برند.

How to Clean Laminate Floors

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link