جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مراقبت از چمن مصنوعی در زمستان

مراقبت از چمن مصنوعی در زمستان چگونه است؟

مراقبت از چمن مصنوعی در زمستان کار دشواری نیست. انواع چمن مصنوعی ورزشی و چمن های تزئینی برای محوطه سازی بدون آسیب زمستان های سرد و پر بارش را طی می کنند. استفاده از چمن مصنوعی در فضای بیرونی هیچ محدودیتی ندارد و تغییرات جوی موجب آسیب به الیاف چمن مصنوعی نمی شود.برخلاف چمن طبیعی که در هوای بسیار سرد دچار یخ زدگی شده و از بین می رود، باغچه زیبای چمن مصنوعی همیشه سبز و شاداب باقی می ماند. جنس الیاف چمن مصنوعی از پلاستیک بوده و حتی زیر برف زمستان هم بدون تغییر باقی می ماند. از طرفی زهکشی و زیرسازی چمن مصنوعی موجب انتقال آب باران شده و در بارندگی های شدید هم مشکلی ایجاد نمی شود. راه های مراقبت از چمن مصنوعی در زمستان را در ادامه می خوانید.

تمیز کردن چمن مصنوعی در زمستان

ریزش برگ درختان در فصول سرد بسیار بیشتر است بنابر این همیشه سطح چمن پوشیده از برگ های خشک شده می باشد. قبل از اینکه بارش برف شروع شده و برگ ها زیر برف یخ بزنند، برگ های خشک را جارو کرده و سطح چمن را تمیز کنید. جدا کردن برگ های یخ زده از الیاف چمن دشوارتر است. اگر مراقبت های لازم را داشته باشید، دوره های طولانی سرما و حتی یخبندان تاثیری روی الیاف چمن نمی گذارد. تنها نکته مهم اینست که بارندگی و برف سطح چمن را لغزنده می کند پس موقع راه رفتن روی چمن مصنوعی مراقب باشید.

مراقبت از چمن مصنوعی در زمستان و برفمراقبت از چمن مصنوعی در زمستان

پارو کردن برف از روی چمن مصنوعی

به طور معمول نیازی به پارو کردن برف ها از روی چمن مصنوعی نیست. با گرم شدن هوا، برف ها به راحتی آب شده و آب اضافی از طریق زهکشی به فاضلاب می ریزد. استفاده از نمک می تواند برف ها را سریع تر آب کند و آسیبی به چمن وارد نمی شود. البته استفاده از چمن بر روی برف ها به لحاظ زیست محیطی توصیه نمی شود. برای مراقبت از چمن مصنوعی در زمستان و پارو کردن برف ها می توانید از یک بیل پلاستیکی کمک بگیرید. بیل های مخصوصی برای اینکار ساخته شده که موجب آسیب به الیاف چمن نمی شود. فراموش نکنید بیل های فلزی برای پاک کردن برف از روی چمن مصنوعی مناسب نیستند و به هیچوجه نباید استفاده شوند.

این مطلب نیز مفید است : چگونه از داغ شدن چمن مصنوعی در تابستان جلوگیری کنیم؟

مراقبت از چمن مصنوعی در زمستان

نگرانی در مورد رسیدگی به چمن مصنوعی را کنار گذاشته و از تماشای برف روی چمن لذت ببرید. انواع چمن مصنوعی استاندارد تحت شرایط جوی مختلف کارایی بسیار خوبی دارند و تحت دمای محیط آسیب نمی بینند. شکل ظاهری و رنگ چمن مصنوعی در اثر بارش برف و یخبندان تغییر نمی کند. مراقبت و نگهداری چمن مصنوعی در زمستان با حداقل تلاش امکان پذیر است. پارو کردن برف ها قبل از یخ زدن در زمین های ورزشی مناسب تر است برای این کار از ماشین های برف روب مخصوص استفاده می شود. ماشین های برف روبی بهترین وسیله برای پارک کردن برف ها از روی چمن مصنوعی زمین بازی کودکان، زمین های ورزشی و اماکن بزرگ تر هستند که در بارش های بسیار زیاد استفاده می شوند.

۲ دیدگاه برای “مراقبت از چمن مصنوعی در زمستان چگونه است؟”

    • پیام اسمی گفت:

      ممنونم از شما خانم بهرامی گرامی و لطفتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!