خرید چمن مصنوعی دیواری

پیش از این انواع چمن مصنوعی را به عنوان کفپوش همیشه سبز می شناختیم. نصب چمن مصنوعی در زمین های ورزشی، زمین بازی کودکان و چمن مصنوعی مهد کودک، فضای سبز پارک های عمومی، محوطه سازی و حیاط، روف گاردن و بام سبز بسیار رایج است. به شکل سنتی همیشه چمن ها را در سطوح افقی دیده ایم و شاید این تصور ایجاد شده که این محصولات را باید همواره به عنوان کفپوش استفاده کرد. دکوراتیوهای حرفه ای طراحی های خلاقانه و ابتکاری خود را با چمن مصنوعی دیواری انجام می دهند. این چمن های همیشه سبز پلیمری بهترین متریال برای نصب در سطوح عمودی هستند. شاید به نظر کمی عجیب یا غیر عادی باشد ولی استقبال خوبی از دیوارپوش های سبز شده است.

چمن مصنوعی دیواری چیست؟

Green wall نوعی طراحی روی دیوارها و سطوح عمودی است که با استفاده از چمن مصنوعی انجام می شود. دیوارهای آجری و سنگی بهترین مصالح برای نصب چمن مصنوعی هستند. اساس کار به این ترتیب است که چمن مصنوعی رول در ابعاد متفاوت روی دیوار فیکس می شود و نمایی سبز به وجود می آید. دیوار سبز چمن مصنوعی را می توان در هر مکانی که امکان پرورش گیاه طبیعی وجود نداشته باشد، به کار گرفت.

قیمت چمن مصنوعی دیواری

طراحی چمن مصنوعی دیواری در فضای داخلی

بدون تردید استفاده از چمن مصنوعی تزئینی در داخل ساختمان، یک اقدام جسورانه است. به خصوص وقتی بخواهید یک دیوار کامل را با این محصول پوشش دهید، ریسک کار بالاتر هم می رود. اگر از ایده های جدید و خلاقانه استقبال می کند فضای سبز را به داخل خانه دعوت کنید. از چمن مصنوعی برای پوشش دیوار پشت تلویزیون، جداسازی فضاهای بزرگتر، دکوراسیون اتاق پذیرایی و …. می توان استفاده کرد.

برای نصب چمن مصنوعی روی دیوار اقداماتی از قبل انجام می شود. درست شبیه به کاری که در موقع اجرای چمن مصنوعی زمین فوتبال انجام می شود باید به نوعی این محصول دکوراتیو را روی دیوار فیکس کرد. تنها تفاوت در نحوه زهکشی چمن مصنوعی است. برای نصب چمن روی دیوار پذیرایی یا دیوار کاذب نیازی به انجام عملیات زهکشی برای عبور آب نیست. دو نوع چسب مخصوص  که عایق رطوبت و ضد یخ زدگی هستند در همه سازه های چمن مصنوعی دیواری استفاده می شود.

یکی از کاربردی ترین طراحی ها در گالری های هنری، ساخت یک دیوار کاذب همیشه سبز در فضای داخلی است. در این مورد می توان دیوار را به صورت متحرک و با پایه های چرخدار طراحی کرد تا امکان جا بجایی آن وجود داشته باشد. رنگ سبز چمن آرامش خاصی در این مکان ایجاد می کند. دیوارهای عمودی در فضاهای عمومی به دلیل ارزان قیمت بودن با استقبال زیادی روبرو شده اند. در مقایسه با سایر مصالح با صرف هزینه ای بسیار کمتر می توان سطح زیادی را با چمن مصنوعی پوشش داد.

چمن مصنوعی دیواری

طراحی چمن مصنوعی دیواری در فضای بیرونی

بیشترین کاربرد چمن مصنوعی در فضای بیرون و محوطه سازی است. علاوه بر طراحی باغ و باغچه می توان سطوح عمودی و دیوارها را نیز با این محصول زیباسازی کرد. نصب چمن مصنوعی روی سطوح غیر هم سطح جنبه تزئینی و نمایشی دارد. شاید نمونه هایی از شمایل حیوانات را که با چمن مصنوعی پوشش داده شده اند در پارک های سطح شهر دیده باشید. اما بیشترین کاربرد این محصول در ساخت دیوارهای دکوراتیو و نمایشی است.

  • چمن مصنوعی فنس در محوطه سازی

دیوارکشی در باغ و ویلا و فنس کشی دیوارها با چمن مصنوعی یکی دیگر از کاربردهای ابتکاری این محصول است. در اغلب موارد از بلوک های سیمانی یا آجری برای دیوارکشی فضای مسکونی استفاده می شود. این یک نوع ساخت و ساز غیر دکوراتیو و کاملا کلاسیک برای دیوار محوطه است. فنس کشی با توری در زمین های بزرگتر نیز بسیار رایج است اما چمن مصنوعی دیواری به جای فنس های قدیمی کاملا ابتکاری و مدرن می باشد. این طراحی جایگزین مناسبی برای دیوارهای خشک و غیر قابل انعطاف در ویلاهای شخصی و حیاط های خانوادگی است..

بیشتر بخوانید
چمن مصنوعی در دکوراسیون

معمولا به دو شیوه می توان از دیوار سبز چمنی در محوطه سازی استفاده کرد. اولین شیوه نصب چمن روی دیوار قدیمی در محوطه است. در روش دوم هیچ دیواری در محوطه وجود ندارد و چمن مصنوعی روی فنس های فلزی ثابت و فیکس می شود. این فنس ها حالت حمایت و نگهداری از چمن مصنوعی را دارند و استحکام خوبی برای دیوار ویلا ایجاد می کنند. از لحاظ عملی این طراحی نوعی دیوار ایمنی نیز محسوب می شود که عبور از آن به سادگی امکان پذیر نیست.

دیوار سبز چمن

مزایای چمن مصنوعی دیواری در مقابسه با چمن طبیعی

با اجرای چمن مصنوعی روی سطوح عمودی می توان فضای سبز را گسترش داد. برای خلق فضایی دلپذیر در غیر هم سطح استفاده از گیاه طبیعی و محصولات تولید شده چمنی امکان پذیر است. چرا بسیاری از کافه ها، رستوران ها، باغ تالارها و …. از دیوارهای سبز مصنوعی استفاده می کنند؟

  • چمن مصنوعی نیاز به رسیدگی ندارد

نگهداری از چمن مصنوعی دیواری بسیار ساده تر از چمن های کاشته شده در زمین یا سطوح عمودی است. چمن های طبیعی در تابستان به نگهداری نیاز دارند و در زمستان هم از بین می روند. سیستم آبیاری گیاهان طبیعی در دیوار سبز هزینه بر است. برای نصب این سیستم لازم است تا از قبل اقداماتی انجام شود و علاوه بر آن همیشه امکان خشک شدن بخش هایی از چمن وجود دارد. در فضاهای عمومی امکان نگهداری و مراقبت از دیوارهای سبز چمنی وجود ندارد. این کار می تواند هزینه زیادی را برای تالارها و کافه ها به همراه داشته باشد. با همه این تلاش ها با فرا رسیدن اولین سرما، دوران شکوفایی چمن کاشته شده نیز به پایان می رسد و گیاه رو به زردی می رود.

فروش عمده چمن مصنوعی

  • چمن مصنوعی دیواری مرگ ندارد

در مقایسه با چمن های کاشته شده می توان گفت که عمر چمن مصنوعی دائمی است. به طور معمول برندهای استاندارد بیش از ۱۰ سال به زیبایی و کیفیت روز اول باقی می مانند. به خصوص در طراحی های نوین روی سطوح عمودی، عامل سایش و فرسایش چمن نیز حذف می شود. چمن مصنوعی ار موارد پلیمری ساخته شده که در برابر اشعه فرا بنفش خورشید مقاومت بالایی دارد. سرمای زمستان و گرمای تابستان آسیبی به الیاف بافته شده چمن مصنوعی نمی رساند. با یکبار هزینه می توانید سال های زیادی فضایی سبز و دلپذیر را در محوطه طراحی کنید.

اگر قرار باشد یک دیوار را طراحی کنید از چه مواد و مصالحی استفاده می کنید؟

  • افسانه رجب پور
  • اردیبهشت ۴, ۱۳۹۹
  • 166 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه