خرید چمن مصنوعی دیواری

تا به حال شده به این موضوع فکر کنید که چگونه می توانید بدون دردسر زیبایی ساختمان خود را چندین برابر کنید؟ استفاده از چمن مصنوعی دیواری یکی از بهترین راهکارها برای آوردن طبیعت به خانه های شماست. اگر می خواهید از زیبایی چمن های مصنوعی لذت ببرید و طبیعت سبز در خانه های خودتان داشته باشید، این محصولات گزینه خوبی برای شما هستند. چمن های مصنوعی دیواری برای ساختمان های مسکونی، رستوران ها، کافی شاپ ها و حتی مهد کودک ها و مراکز آموزشی، قابل استفاده اند.

خرید چمن مصنوعی دیواری

خرید چمن مصنوعی دیواری

چمن مصنوعی دیواری؛ بخشی از طبیعت در خانه های شما

این روزها همه ما از طبیعت دور شده ایم. چه قبول کنید چه نکنید، بسیاری از تنش های روزانه ما ناشی از دوری از طبیعت است. روانشناسان زیادی معتقد هستند که رنگ سبز، می تواند تاثیر زیادی روی بهبود روحیه ما انسان ها داشته باشد. به همین خاطر، برای مطب های روانشناسی، معمولا از رنگ سبز یا گیاهان مختلف استفاده می شود.

چمن مصنوعی دیواری بخشی از طبیعت در خانه های شماست. شاید شما نتوانید دیوارهای خودتان را با چمن های طبیعی بپوشانید. چون به هر حال، نگهداری از این چمن های مصنوعی کار آسانی برای شما نیست. ولی اگر می خواهید از زیبایی طبیعت لذت ببرید، کافیست که اقدام به خرید چمن مصنوعی دیواری کنید. قیمت چمن مصنوعی دیواری نیز آنقدر مقرون به صرفه است که می توانید با خیالی راحت از این چمن ها کمک بگیرید و سبک دکوراسیون ساختمان خود را متحول کنید.

ترکیب چمن مصنوعی زمینی و دیواری در دکوراسیون

قبل از اینکه بخواهیم در مورد کلیات چمن مصنوعی دیواری و نحوه خرید این چمن های مصنوعی برای ساختمان های مختلف صحبت کنیم، اجازه دهید تا در مورد ترکیب چمن مصنوعی زمینی و دیواری با شما حرف بزنیم. تصور کنید که به یک مکان وارد می شوید که دارای چمن های مصنوعی دیواری و چمن های مصنوعی زمینی به صورت همزمان است. به کار رفتن چمن های مصنوعی روی دیوار، زیبایی آن را چندین برابر می کند. اما قدم زدن روی چمن های مصنوعی، حس فوق العاده خوبی به شما خواهد داد.

اگرچه یکنواختی برای سبک دکوراسیون ایده آل نیست. ولی شما می توانید با خرید چمن مصنوع دیواری و ترکیب آن با دیگر مصالح ساختمانی، زیبایی ساختمان ها را چندین برابر کنید. یا اینکه از تایل های سنگی و موزاییکی برای استفاده در کف ساختمان ها کمک بگیرید و فقط بخشی از ساختمان را با کمک چمن مصنوعی زمینی، طراحی کنید.

پیش از این انواع چمن مصنوعی را به عنوان کفپوش همیشه سبز می شناختیم. نصب چمن مصنوعی در زمین های ورزشی، زمین بازی کودکان و چمن مصنوعی مهد کودک، فضای سبز پارک های عمومی، محوطه سازی و حیاط، روف گاردن و بام سبز بسیار رایج است. به شکل سنتی همیشه چمن ها را در سطوح افقی دیده ایم و شاید این تصور ایجاد شده که این محصولات را باید همواره به عنوان کفپوش استفاده کرد. دکوراتیوهای حرفه ای طراحی های خلاقانه و ابتکاری خود را با چمن مصنوعی دیواری انجام می دهند. این چمن های همیشه سبز پلیمری بهترین متریال برای نصب در سطوح عمودی هستند.

شاید به نظر کمی عجیب یا غیر عادی باشد ولی استقبال خوبی از دیوارپوش های سبز شده است. با استفاده از چمن مصنوعی دیواری می توان طرحی خاص و بدون رقیب را برای مکان هایی با کاربری شخصی یا عمومی، اجرا کرد. آیا تاکنون از این دیزاین خارق العاده استفاده کرده اید؟

چمن مصنوعی دیواری چیست؟

Green wall نوعی طراحی روی دیوارها و سطوح عمودی است که با استفاده از چمن مصنوعی انجام می شود. دیوارهای آجری و سنگی بهترین مصالح برای نصب چمن مصنوعی هستند. اساس کار به این ترتیب است که چمن مصنوعی رول در ابعاد متفاوت روی دیوار فیکس می شود و نمایی سبز به وجود می آید. دیوار سبز مصنوعی را می توان در هر مکانی که امکان پرورش گیاه طبیعی وجود نداشته باشد، به کار گرفت.

قیمت چمن مصنوعی دیواری

 

طراحی چمن مصنوعی دیواری در فضای داخلی

بدون تردید استفاده از چمن مصنوعی تزئینی در داخل ساختمان، یک اقدام جسورانه است. به خصوص وقتی بخواهید یک دیوار کامل را با این محصول پوشش دهید، ریسک کار بالاتر هم می رود. اگر از ایده های جدید و خلاقانه استقبال می کند فضای سبز را به داخل خانه دعوت کنید. از چمن مصنوعی برای پوشش دیوار پشت تلویزیون، جداسازی فضاهای بزرگتر، دکوراسیون اتاق پذیرایی و …. می توان استفاده کرد.

برای نصب چمن مصنوعی دیواری اقداماتی از قبل انجام می شود. درست شبیه به کاری که در موقع اجرای چمن مصنوعی زمین فوتبال انجام می شود باید به نوعی این محصول دکوراتیو را روی دیوار فیکس کرد. تنها تفاوت در نحوه زهکشی چمن مصنوعی است. برای نصب چمن روی دیوار پذیرایی یا دیوار کاذب نیازی به انجام عملیات زهکشی برای عبور آب نیست. دو نوع چسب مخصوص  که عایق رطوبت و ضد یخ زدگی هستند در همه سازه های چمن مصنوعی دیواری استفاده می شود.

مطالعه بیشتر : آیا چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی است؟

یکی از کاربردی ترین طراحی ها در گالری های هنری، ساخت یک دیوار کاذب همیشه سبز در فضای داخلی است. در این مورد می توان دیوار را به صورت متحرک و با پایه های چرخدار طراحی کرد تا امکان جا بجایی آن وجود داشته باشد. رنگ سبز چمن آرامش خاصی در این مکان ایجاد می کند. دیوارهای عمودی در فضاهای عمومی به دلیل ارزان قیمت بودن با استقبال زیادی روبرو شده اند. در مقایسه با سایر مصالح با صرف هزینه ای بسیار کمتر می توان سطح زیادی را با دیوارپوش چمنی پوشش داد.

مزایا و کاربردهای دیوار سبز چمن مصنوعی Green wall

چمن مصنوعی دیواری چیست؟

طراحی چمن مصنوعی دیواری در فضای بیرونی

بیشترین کاربرد چمن مصنوعی در فضای بیرون و محوطه سازی است. علاوه بر طراحی باغ و باغچه می توان سطوح عمودی و دیوارها را نیز با این محصول زیباسازی کرد. نصب چمن مصنوعی روی سطوح غیر هم سطح جنبه تزئینی و نمایشی دارد. شاید نمونه هایی از شمایل حیوانات را که با چمن مصنوعی پوشش داده شده اند در پارک های سطح شهر دیده باشید. اما بیشترین کاربرد این محصول در ساخت دیوارهای دکوراتیو و نمایشی است.

  • چمن مصنوعی آبنما

آبنما یکی از جذاب ترین سازه های تزئینی برای محوطه سازی است. در ساخت انواع آبنما از مصالحی استفاده می شود که در منطقه بیشتر موجود است. البته در همه موارد برای زیباسازی آبنما می توان از  چمن مصنوعی استفاده کرد. این به دلیل قابلیت بالای نصب چمن های مصنوعی بر روی سطوح افقی و عمودی است. به این ترتیب حتی در مدل هایی از آبنما که بزرگ تر بوده و حالت آبشاری دارند نیز امکان استفاده از چمن مصنوعی هست.

چمن مصنوعی نسبت به آب و رطوبت مقاوم است زیرا مواد اولیه پلیمری برای ساخت این چمن ها به کار رفته. مواد پلیمری در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارند اما شاید بیشترین استفاده از پلیمرها در صنایع ساخت و ساز باشد. به خصوص برای طراحی فضای بیرونی پلیمرها از مصالح خوب به شمار می آیند. چمن مصنوعی آبنما از جنس پلاستیک است و حتی می توانید از آن برای کف آبنما نیز استفاده کنید.

چمن مصنوعی آبنما

  • چمن مصنوعی فنس در محوطه سازی

دیوارکشی در باغ و ویلا و فنس چمنی دیوارها با چمن مصنوعی یکی دیگر از کاربردهای ابتکاری این محصول است. در اغلب موارد از بلوک های سیمانی یا آجری برای دیوارکشی فضای مسکونی استفاده می شود. این یک نوع ساخت و ساز غیر دکوراتیو و کاملا کلاسیک برای دیوار محوطه است. فنس کشی با توری در زمین های بزرگتر نیز بسیار رایج است اما چمن مصنوعی دیواری به جای فنس های قدیمی کاملا ابتکاری و مدرن می باشد. این طراحی جایگزین مناسبی برای دیوارهای خشک و غیر قابل انعطاف در ویلاهای شخصی و حیاط های خانوادگی است.

معمولا به دو شیوه می توان از چمن مصنوعی دیواری در محوطه سازی استفاده کرد. اولین شیوه نصب چمن روی دیوار قدیمی در محوطه است. در این صورت با صرف کمترین هزینه، یک دکوراسیون شیک را طراحی کرده اید. در ضمن نیازی به ترمیم و اصلاح ایرادات دیوار نیست و چمن مصنوعی دیواری همه اشکالات احتمالی را پوشش می دهد و از دید پنهان نگه می دارد. در این روش نیازی به استفاده از قیم و نگهدارنده برای دیوار سبز نیست و دیوار به عنوان پایه اصلی کار در نظر گرفته می شود.

در روش دوم هیچ دیواری در محوطه وجود ندارد و چمن مصنوعی روی فنس های فلزی ثابت و فیکس می شود. این فنس ها حالت حمایت و نگهداری از چمن مصنوعی دیواری را دارند. فنس ها مقاومت زیادی دارند و به افزایش استحکام دیوار نیز کمک می کنند.

از لحاظ عملی این طراحی نوعی دیوار ایمنی نیز محسوب می شود که عبور از آن به سادگی امکان پذیر نیست. در واقع با یک تیر دو نشان زده اید هم فضایی خاص و با شکوه را طراحی کرده اید و هم یک دیوار ضعیف و بدون حفاظ تبدیل به یک دیوار استوار و مستحکم می شود.

دیوار سبز چمن

 

مزایای چمن مصنوعی دیواری در مقابسه با چمن طبیعی

در تزئین دیوار با چمن مصنوعی روی سطوح عمودی می توان فضای سبز را گسترش داد. برای خلق فضایی دلپذیر در غیر هم سطح استفاده از گیاه طبیعی و محصولات تولید شده چمنی امکان پذیر است. چرا بسیاری از کافه ها، رستوران ها، باغ تالارها و …. از دیوارهای سبز مصنوعی استفاده می کنند؟

مقاله ای جالب : نکات مهم در طراحی لنداسکیپ با چمن مصنوعی

  • چمن مصنوعی نیاز به رسیدگی ندارد

نگهداری از چمن مصنوعی دیواری بسیار ساده تر از چمن های کاشته شده در زمین یا سطوح عمودی است. چمن های طبیعی در تابستان به نگهداری نیاز دارند و در زمستان هم از بین می روند. سیستم آبیاری گیاهان طبیعی در دیوار سبز هزینه بر است. برای نصب این سیستم لازم است تا از قبل اقداماتی انجام شود و علاوه بر آن همیشه امکان خشک شدن بخش هایی از چمن وجود دارد.

در فضاهای عمومی امکان نگهداری و مراقبت از دیوارهای سبز چمنی وجود ندارد. این کار می تواند هزینه زیادی را برای تالارها و کافه ها به همراه داشته باشد. با همه این تلاش ها با فرا رسیدن اولین سرما، دوران شکوفایی چمن کاشته شده نیز به پایان می رسد و گیاه رو به زردی می رود. در حالیکه هزینه اولیه ساخت و اجرای و قیمت چمن مصنوعی دیواری یکبار پرداخته می شود و در نهایت چشم اندازی همیشه سبز برای همه فصول در اختیارتان است.

فروش عمده چمن مصنوعی

 

  • چمن مصنوعی دیواری مرگ ندارد

در مقایسه با چمن های کاشته شده می توان گفت که عمر چمن مصنوعی دیواری دائمی است. به طور معمول برندهای استاندارد بیش از ۱۰ سال به زیبایی و کیفیت روز اول باقی می مانند. به خصوص در طراحی های نوین روی سطوح عمودی، عامل سایش و فرسایش چمن نیز حذف می شود. چمن مصنوعی دیوار موارد پلیمری ساخته شده که در برابر اشعه فرا بنفش خورشید مقاومت بالایی دارد. سرمای زمستان و گرمای تابستان آسیبی به الیاف بافته شده چمن مصنوعی نمی رساند. با یکبار هزینه می توانید سال های زیادی فضایی سبز و دلپذیر را در محوطه طراحی کنید.

  • چمن مصنوعی دیواری یک طراحی خاص است

استفاده حداکثری از فضای عمودی را در این طراحی می بینید. چمن مصنوعی کار شده روی دیوار، سطح زمین را اشغال نمی کند و نوعی طراحی هوشمندانه در فضای داخلی و بیرونی است. دیوارهای سنگی، آجری، سیمانی، بتنی و …. نوعی حس سردی و خشونت را به همراه دارند که با استفاده از چمن مصنوعی دیواری به کلی تغییر می کند. این نما از جدیدترین ابتکارات در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان است که در هر جایی نمونه اش را نمی بینید.

  • هزینه نگهداری از گرین وال ارزان و اقتصادی است

چمن مصنوعی دیواری با ظاهری طبیعی و شبیه به گیاه است. تنها تفاوت این است که دیوار سبز چمنی هرگز خزان نمی کند و همیشه سبز است. در ابتدا هزینه ساخت و اجرای دیوار سبز زیاد است ولی در نظر بگیرید که این مبلغ تنها یک بار پرداخته می شود. در تمام مدتی که این چمن با طراوت و سبز هستند دیگر هیچ هزینه اضافی صرف نمی شود.

ارزان بودن چمن مصنوعی دیواری وقتی مشخص می شود که بخواهید آن را با گرین وال مصنوعی از گیاه طبیعی مقایسه کنید. برای اینکه گیاهان دیوار سبز همیشه سبز و شاداب باشند ناچارید هزینه زیادی بپردازید. این مبلغ شامل هزینه آب بها، کود دهی، تعویض گلدان ها، هرس گیاهان و …. خواهد شد. این هزینه ها تمامی ندارد و در همه فصول سال باید به طور مرتب برای دیوار چمنی با گیاهان طبیعی هزینه کنید. گیاهان زنده هستند و نیاز به نگهداری دائمی دارند.

اگر قرار باشد یک دیوار را طراحی کنید از چه مواد و مصالحی استفاده می کنید؟

سوالات متداول خرید چمن مصنوعی دیواری

یکی از نکات مهم در خرید چمن مصنوعی دیواری سبک بودن چمن مصنوعی است که به راحتی بر روی دیوار سوار شود. بنابراین لازم است که از نوع های ارتفاع کوتاه مثل 8تا 10 میل و نهایت 15 میل استفاده شود.

بله شما می توانید با اندازه گیری بیشترین طول و بیشترین عرض از ابعاد دیوار و یا سفارش بازدید شرکت گامان تزیین جاوید قبل از نصب برای مشاهده دیوار و اندازه گیری کامل ابعاد مورد نیاز خود را اندازه بگیرید و پس از ارائه ابعاد کامل و برآورد خرید اینترنتی خود را به طور کامل انجام دهید. 

به طول کل قیمت چمن مصنوعی دیواری به دلیل کم بودن ارتفاع چمن مصنوعی از مابقی آن ها که برای کف استفاده می شود مناسب تر است و قیمت هایی زیر 200 هزار تومان دارند. بنابراین شما می توانید با کمترین هزینه دکوراسیون جذابی را برای خود ایجاد کنید پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیز از مشاوره تخصصی شرکت گامان تزیین جاوید به شماره 02188176255 استفاده کنید.

Originally posted 2022-02-28 00:00:00.

2 دیدگاه برای “ایده های طراحی با چمن مصنوعی دیواری”

  1. سلام خسته نباشید. چرا چمن مصنوعی برای دیوار مناسب هست؟ مگه سنگین نیست و نمیفته؟ البته مدل 10 میل رو گفتین برای دیوار مناسب تره اما ممنون میشم بیشتر توضیح بدین تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!