انتخاب کاغذ دیواری

مهم ترین اصل در تغییر دکوراسیون داخلی ایجاد هارمونی بین عناصر طراحی است. انتخاب کاغذ دیواری به جای رنگ و نقاشی ساختمان ایده ای جذاب برای تغییر با کمترین هزینه است. تنوع طرح، رنگ و جنس کاغذ دیواری در بازار بسیار زیاد است و این موجب شده تا انتخاب کاغذ دیواری اندکی دشوار شود. اگر کاغذ دیواری با عناصر طراحی هماهنگی نداشته باشد، بیشترین آسیب را به دکوراسیون داخلی و زیبایی فضای مورد نظر می زند. هدف از تغییر دکوراسیون ایجاد فضایی متفاوت طبق اصول زیبایی شناختی است، چنین فضایی گرم، صمیمانه و دلپذیر تر خواهد شد.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب

سبک دکوراسیون داخلی معیار اصلی برای انتخاب صحیح کاغذ دیواری است. نوع کفپوش، لوازم و مبلمان منزل همگی می توانند روی انتخاب کاغذ دیواری تاثیر داشته باشند. کاغذ دیواری نامناسب جلوه دکوراسیون را تخریب کرده و فضا را شلخته و به هم ریخته نشان می دهد. دیوار و کف دو سطح بزرگ در دکوراسیون داخلی هستند که فضای زیادی را اشغال می کنند پس در انتخاب ها کمی دقیق تر باشید.

طرح و نقش کاغذ دیواری

دو طرح اصلی مستقیم و منحنی را می توان در نقوش همه کاغذ دیواری ها دید. انتخاب بین این دو طرح با توجه به عناصر دکوراتیو انجام می گیرد. طرح های راه راه به صورت افقی یا عمودی هستند و طرح ها منحنی با اشکال هندسی یا طرح های گل‌دار وجود دارند. اگر سبک دکوراسیون ساده باشد، انتخاب کاغذ دیواری با گل های درشت یک اشتباه واضح است. با انتخاب کاغذ دیواری با اشکال یا خطوط افقی در فضاهایی با سقف بسیار بلند، هارمونی بیشتری در اندازه دیوارها و سقف ایجاد می شود. کاغذ دیواری های بافت دار هم برای عمق دادن به فضا و بزرگ‌تر دیده شدن اماکن کوچک ایده خوبی هستند.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب

رنگ کاغذ دیواری

همین اصل در ارتباط با رنگ اصلی کاغذ دیواری نیز صادق است. رنگ زمینه و یا نقوش کاغذ دیواری را با توجه به رنگ مبلمان، پرده ها و لوازم بزرگ انتخاب کنید. با انتخاب رنگ های روشن و شاد می توان فضاهای تاریک تر را پر انرژی و پویا نشان داد. اگر فضای خسته کننده، کم نور و کسالت آور است با تغییر دکوراسیون و استفاده از رنگ های شاد و پر انرژی فضا را متحول کنید. انتخاب کاغذ دیواری تیره رنگ برای برجسته سازی نقطه کانونی منزل روی یک دیوار بسیار مناسب است. انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری و کفپوش ارتباط مستقیم با یکدیگر دارد. برای مثال کفپوش و یا پارکت لمینت طرح دار همیشه با کاغذ دیواری ساده هارمونی بیشتری دارد. اما رنگ های شادتر و طرح هندسی کاغذ دیواری برای فضایی با کفپوش ساده مناسب تر است و به فضا جان و روح می دهد.

جنس کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری با دوام بسیار مقرون به صرفه است. از فروشنده در مورد کاغذ دیواری های با کیفیت راهنمایی بخواهید. انواع کاغذ دیواری مرغوب دارای پوشش وینیل و ضد آب هستند. کاغذ دیواری با جنس وینیل قابلیت شستشو را دارد. دو نوع رایج از کاغذ دیواری وینیل در بازار موجود است که اولی دارای یک لایه وینیل روی کاغذ دیواری است و دومی لایه وینیل در قسمت پشت کاغذ دیواری وجود دارد. انتخاب کاغذ دیواری وینیل با توجه به لایه پشت و روی کار انجام می شود. کاغذ دیواری پشت وینیل، ضد آب بوده و به راحتی از روی دیوار کنده می شود. کاغذ دیواری با پوشش رویه وینیل با دوام تر از انواع دیگر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *