خرید چمن مصنوعی رنگی

آیا چمن های رنگی را دیده اید؟ رنگ های شاد و هیجان انگیز را می توانید در چمن مصنوعی رنگی پیدا کنید. برخلاف چمن طبیعی، انواع چمن مصنوعی قابلیت رنگ آمیزی در مرحله تولید را دارد. در طبیعت رنگ سبز و چمن به هم گره خورده اند. در همه نقاط دنیا چمن های کاشته شده همیشه یه رنگ سبز هستند. حتی تصور چمن زرد، قرمز، آبی، بنفش و … هم دور از ذهن است. کمتر از یک قرن است که چمن مصنوعی تولید شده و همواره با پیشرفت در طراحی و ساخت همراه بوده است. چمن مصنوعی زمین فوتبال، چمن مصنوعی روف گاردن، چمن محوطه بازی کودکان برخی از رایج ترین کاربردهای چمن مصنوعی هستند. در گذشته همه این چمن ها به رنگ سبز تولید می شدند اما با ورود دستگاه های پیشرفته در این صنعت، رنگ نیز وارد چرخه تولید چمن شد.

چمن مصنوعی رنگی چیست؟

رنگ ها روح زندگی هستند. بدون تردید نمی توان رنگ را از زندگی بشر حذف کرد. سبز رنگ آرامش و زندگی است. چمن های طبیعی به رنگ سبز زیبایی و شکوه خارق العاده ای دارند. اما نگهداری از چمن طبیعی در هر فضایی امکان پذیر نیست. چمن مصنوعی جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی است که قابلیت نصب در هر فضایی را دارد. در ابتدا همه محصولات تولید شده به صورت تک رنگ کار شده بود ولی این روزها رنگ آمیزی چمن مصنوعی تغییرات زیادی داشته است. الیاف چمن مصنوعی از نخ پلی پروپیلن و پلی اتیلن تولید می شود این الیاف قابلیت رنگ شدن را دارند. حذف رنگ سبز از چمن مصنوعی اصلا پیشنهاد نمی شود ولی می توان در کنار رنگ سبز چمنی از رنگ های ابداعی دیگر نیز برای طراحی چمن استفاده کرد.

نصب چمن مصنوعی رنگی

کاربرد چمن مصنوعی رنگی چیست؟

این محصول در گروه چمن مصنوعی تزئینی قرار دارد. در واقع با افزودن رنگ های متنوع می توان کاربری چمن را متنوع تر کرد. کاربرد چمن های رنگی بسیار زیاد است از استادیوم های ورزشی تا چمن زمین بازی کودکان را می توان با این محصولات رنگارنگ، تزیین کرد. طراحی محوطه با چمن مصنوعی رنگی ، از ایده های خلاقانه است. به خصوص در مناطقی که امکان کاشت چمن طبیعی و پرورش گیاهان وجود ندارد، چمن های رنگی می توانند فضا را دگرگون کنند.

چمن مصنوعی رنگی برای نماهای بیرونی در ساختمان های تجاری، محوطه نمایشگاهی و مراکز فروشگاهی نیز به کار می رود. به خصوص در اماکن پر تردد استفاده از کفپوش های چمن مصنوعی کاربرد زیادی دارد. رنگی شدن چمن ها امکان طراحی های خلاقانه و متنوع را فراهم کرده است. علاوه بر ظاهر جذاب و زیبای این چمن، انعطاف و نرمی آن نیز به مراتب بیشتر است. راه رفتن و نشستن روی این چمن هیچ آسیبی به ان نمی رسانند و مثل یک فرش نرم در زیر پای عابران قرار دارد.

  • چمن مصنوعی رنگی در زمین های ورزشی

رنگ همه چمن های ورزشی سبز است. بنابراین شاید تصور می کنید که این محصول برای نصب در ورزشگاه مناسب نیست. واقعیت اینجاست که در چمن مصنوعی ورزشی نیز از رنگ برای تعیین حدود مناطق مختلف بازی استفاده می شود. رنگ های چمن مصنوعی در شناسایی راحت تر زمین برای  ورزشکاران تاثیر گذار است. برای مثال در زمین بیسبال چمن های رنگی بسیار استفاده می شوند. چمن رنگی در جای گیری بهتر بازیکنان نقش زیادی دارد. این روزها در اغلب سالن های ورزشی مدرن یا زمین های ورزشی باشگاهی از چمن مصنوعی رنگی و سبز به صورت ترکیبی استفادع می شود. چمن مصنوعی رنگی به صورت رول و با طرح های ویژه در کارخانه تولید می شود.

قیمت چمن مصنوعی رنگی

  • چمن مصنوعی رنگی در تربیت حیوانات

آیا می دانستید تربیت کنندگان حیوانات خانگی از رنگ ها برای آموزش استفاده می کنند. حیوانات از نظر گیرایی تفاوت زیادی با انسان دارند. برخی از حیوانات قادرند صدا یا رنگ های خاص را به خوبی تشخیص دهند. در زمین های مخصوص پرورش و تربیت حیوانات خانگی از چمن های رنگی با هدف خاص استفاده می شوند. رنگ های متنوع موجب تحرک بیشتر و سرزندگی حیوانات می شوند. اگر از سگ، گربه و …. نگهداری می کنید حتما چمن مصنوعی حیاط را در برخی نقاط رنگی انتخاب کنید.

  • طراحی زمین بازی کودکان

رنگ ها برای کودکان معنایی متفاوت دارد. مربیان و دست اندرکاران تعلیم و تربیت توصیه می کنند که محیط زندگی کودکان را با رنگ های شاد و پر انرژی دکوراسیون کنید. رشد ذهنی و خلاقیت کودکان با بازی شکوفا می شود و بازی بدون استفاده از رنگ ها مفهومی ندارد. زندگی در شهرهای بزرگ مزایا و معایب خاص خود را دارد. شهرها که بزرگتر می شوند خانه ها هم کوچک و کوچک تر می شود. دیگر خبری از حیاط های بزرگ و محوطه های بازی کودکان نیست. مدیریت شهری همواره در طراحی زمین بازی کودکان از چمن مصنوعی با رنگ های شاد و جذاب بیشترین بهره برداری را می کند. برای اینکه کودکان به تحرک و فعالیت تشویق شوند لازم است تا زمین های بازی بچه ها با چمن مصنوعی از رنگ های متنوع طراحی شود.

در این مورد اصلا لزومی به واقعی بودن رنگ ها نیست هدف رشد قوه خلاقیت و  پویایی کودکان است! آبی، لیمویی، قرمز، نارنجی یا هر رنگ دیگری را می توان برای زمین بازی بچه ها استفاده کرد.

چمن مصنوعی رنگی

  • طراحی فضای نمایشگاهی

در اغلب نمایشگاه های دائمی و عمومی از چمن مصنوعی برای طراحی محوطه استفاده شده است. در این فضاهای نمایشگاهی همواره رویدادهای زیادی برگزار می شود و نمی توان از چمن طبیعی نگهداری کرد. هزینه نگهداری و آبیاری چمن طبیعی خیلی زیاد است ولی با نصب چمن مصنوعی تنها یکبار هزینه می کنید. این چمن های رنگی فضا را با طراوت و  زیباتر نشان می دهند و جذابیت زیادی برای بازدید کننده های نمایشگاه دارند.

چمن مصنوعی رنگی محصولی فوق العاده کاربردی است. به طور کلی محدودیتی در استفاده از رنگ های متنوع برای کفپوش ها وجود ندارد. این محصول در برابر اشعه خورشید و شرایط جوی دچار تغییر و رنگ پریدگی نمی شود. این چمن های زیبا و چشم نواز اگر از الیاف مرغوب تهیه شوند تا سالیان زیادی، ماندگاری دارند. رنگ به کار رفته در چمن مصنوعی هیچ حساسیتی ایجاد نمی کند و در اثر شستشو یا بارندگی از بین نخواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link