برای تجربه سرعت بیشتر در سایت، لطفا فیلترشکن خود را خاموش کنید

چمن مصنوعی برای سگ ها

اگر از علاقمندان نگهداری از سگ ها باشید به طور حتم چیزی از سر سبزی چمن حیاط تان باقی نمانده است! سگ ها بازیگوش و دوست داشتنی هستند ولی علاقه زیادی هم به کندن زمین و زیر و رو کردن چمن باغچه دارند. اصلا به جثه کوچک یا بزرگ سگ ها نگاه نکنید. این ذات حیوانات و سگها است که در زمین چنگ می زنند و حفره ایجاد می کنند. به نظر می رسد انتخاب سختی داشتیه باشید در دوراهی تصمیم گیری بین نگهداری از حیوان خانگی و یا داشتن محوطه ای سر سبز مانده اید؟ چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی مشکل سر سبزی محوطه را حل کرده است.

با خرید چمن مصنوعی، یکبار برای همیشه مشکل حل خواهد شد. انواع چمن مصنوعی مناسب برای صاحبان حیوانات خانگی تولید شده که می تواند جایگزین خوبی برای چمن طبیعی باشد. اصولا داشتن فضایی سبز برای بازی با سگ های بازیگوش عالی است و روحیه را هم بهتر کند.

چمن مصنوعی مناسب نگهداری از حیوانات خانگی

معمولا چمن مصنوعی برای سگ ها و گربه ها فضایی سبز و زیبا شده در نظر گرفته می شود. سگ ها در این زمین بازی، می دوند و حسابی جست و خیز می کنند. این روزها با توجه به کمبود آب حتی در کشورهای اروپایی و امریکایی نیز از چمن مصنوعی رولی برای محوطه بازی سگ ها استفاده می شود. این زمین ها نیاز به آبیاری ندارند و به سادگی قابل بهره برداری هستند. محوطه سازی ویلا با چمن مصنوعی بسیار کم هزینه و اقتصادی است.

این زمین های همیشه سبز بدون کود دهی، چمن زنی و سم پاشی حتی در زمستان های سرد و تابستان های گرم هم به زیبایی باقی می مانند. محوطه سازی با چمن مصنوعی باغچه و چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی مزایای زیادی دارد از جمله:

چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی

  • خانه ای تمیز و پاکیزه

یکی از مهم ترین مزایای چمن مصنوعی برای خرگوش، سگ و گربه اینست که دیگر نگران پاهای گلی سگ بازیگوش تان نیستید. چمن مصنوعی مثل یک فرش یا موکت روی محوطه پهن می شود. این فضا قابلیت نظافت ساده ای دارد و می توانید با یک جاروی ساده هم چمن را تمیز کنید. با نصب این محصول دیگر دائم در حال تمیز کردن و سابیدن کفپوش های خانه نیستید. حیوانات خانگی دوست دارند از خانه خارج شوند و روی چمن ها بازی کنند بدون اینکه به فکر کثیف شدن دست و پاهایشان باشند.

سگ ها عاشق کندن گوال هستند. در زمین های چمن کاری شده این علاقه دردسر ایجاد می کند. سطح زمین های بازی سگ ها پر از چاله و سوراخ های بزرگ و کوچک است. سگ های خانگی با راه رفتن روی چمن حس خوبی دارند ولی نمی توانند زمین را حفر کنند. چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی حس طبیعی بودن را دارد ولی سگ ها نمی توانند الیاف پلاستیکی چمن را پاره کنند.

  • جلوگیری از بیماری حیوانات خانگی مثل سگ و گربه

وقتی سگ و گربه ها خارج از خانه هستند خطر بیماری این حیوانات هم بیشتر می شود. خاک و گل حاوی انواع میکروب و آلودگی ها هستند این برای حیوان خانگی یک سم است. سگ های دست آموز نمی توانند در برابر کثیفی و آلودگی ها دوانم بیاورند. حتی اگر همه واکسن های سگ را هم زده باشید باز خطر مریض شدن در اثثر بازی با گل و خاک وجود دارد. به خصوص در باران که میزان گل و لای خیلی بیشتر هم می شود و مجبورید چند روز سگ را در خانه نگه دارید.

زمین های چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی در شرایط مختلف جوی قابل استفاده هستند. چنانچه زیرسازی چمن به خوبی انجام شده باشد، آب باران به سادگی از بستر زیر چمن به فاضلاب هدایت می شود. در این صورت خبری از جمع شدن آب اضافی روی چمن و یا ایجاد گل و رطوبت و خیسی وجود ندارد. سوراخ هایی در لایه زیرین چمن برای عبور آب باران در نظر گرفته شده که از طریق آن آب اضافی خارج می شود.سطح چمن مصنوعی همیشه خشک و قابل استفاده است.

  • چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی و سر سبزی حیاط

یکی از مشکلاتی که محوطه های چمن کاری شده دارند اینست که حیوانات خانگی، سطح چمن کاشته شده را می کنند. این کار یک بازی و سرگرمی طبیعی برای سگ هاست ولی بدون تردید آسیب زیادی به زیبایی و سر سبزی محوطه می رساند. صاحبان حیوانات خانگی همیشه با این قضیه مشکل دارند به نظر می رسد چمن مصنوعی به کلی این مشکل را برطرف کرده باشد. جنس این محصول از الیاف پلیمری است. پلی اورتان، پلی اتیلن و سایر پلیمرهای به کار رفته در ساخت چمن مصنوعی، دارای ساختاری پلاستیک مانند هستند. پنجه حیوانات خانگی نمی تواند به این ایلاف آسیب بزند.

نگهداری از حیوانات خانگی

چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی

آیا چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی امن است؟

یکی از بزرگترین نگرانی ها در زمینه ترکیبات به کار رفته در چمن مصنوعی و سمی بودن آن است. صاحبان حیوانات خانگی نگران سرب و رنگ های غیر مجاز در محصولات تولید شده هستند. اگر چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی را از فروشگاه معتبر خریداری کرده اید خیال تان بابت استاندارد بودن آن راحت باشد. محصولات چمن مصنوعی در پروسه تولید تحت نظارت دقیق هستند.

بسیاری از این محصولات در زمین های بازی کودکان، چمن مصنوعی مهد کودک و … نصب شده اند. جنس چمن مصنوعی از مواد پلیمری و بدون مواد آلوده کننده است. رنگ سبز چمن از مواد بدون سرب و کاملا مجاز بوده و تاکنون گزارشی مبنی بر سمی بودن چمن گزارش نشده است.

  • چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی دوست دار محیط زیست

چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی از محصولات سازگار با محیط زیست بوده و به هیچوجه آلودگی خاک یا گازی ایجاد نمی کند. از سویی با حذف برخی مواد آلوده کننده محیط زیست نظیر سموم شیمیایی و آفت کش ها، کودهای شیمیایی و … محیط زیست در شرایط مطلوب تری خواهد بود. در مورد صرفه جویی در مصرف آب و جبوگیری از کاهش حوضچه های آب زیر زمینی نیز موضوع کاملا مشخص است و نیاز به توضیح نمی باشد.

یک زمین چمن طبیعی با انواع سموم شیمیایی، آفت کش ها آلوده می شود. برای رشد گیاهان طبیعی می بایست به طور مرتب گیاهان کود پاشی شوند. مواد شیمیایی که در زمین های کشاورزی استفاده می شوند، یکی از عوامل مهم در آلودگی آب های جاری و زیر زمینی هستند. با نصب چمن مصنوعی می توان مقدار زیادی از آلودگی های سطح خاک را کاهش داد. حذف مواد شیمیایی موجود در آفت کش ها و …. نه تنها برای محیط زیست بلکه برای حیوانات خانگی نیز توصیه می شود.

سگ ها، گربه ها و پت های خانگی نمی توانند تفاوتی بین گیاه آلوده و سالم پیدا کنند. این وظیفه انسان هاست که با ایجاد محیطی امن برای بازی و زندگی حیوانات، فضای مناسب را برای نگهداری از حیوانات خانگی به وجود آورند.

تمیز کردن چمن مصنوعی

آیا مدفوع حیوانات خانگی به چمن مصنوعی آسیب می زند؟

چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی همه نیازهای او را تامین می کند. دویدن و جهیدن روی زمین موجب آسیب به الیاف چمن مصنوعی نمی شود.این محصول در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم است. نمونه هایی از این کفپوش ها را در ورزشگاه ها می بینید. برای مثال زمین فوتبال در اغلب ورزشگاه های بزرگ با استفاده از این چمن ها، پوشش داده شده است. زمین های بزرگ در تمام طول روز مورد استفاده قرار می گیرند بدون اینکه نیازی به استراحت زمین باشد.

یک نکته مهم در مورد چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی وجود دارد و آن اینکه  نمی توان حیوانات را از خالی کردن ادرار یا مدفوع روی چمن محوطه، منع کرد. در حقیقت با تمام تلاشی که انجام می دهید همیشه امکان کثیف شدن سطح چمن مصنوعی حیاط با ادرار و مدفوع حیوان وجود دارد. این یک پدیده بسیار رایج است که صاحبان حیوانات خانگی و دوست داران محوطه سبز را نگران کرده است. 

هیچ نگرانی بابت آسیب فضولات سگ و گربه ها بر روی چمن وجود ندارد. تنها موضوع مهم مربوط به باقی ماندن این مواد بر روی چمن و تولید انواع و اقسام باکتری و قارچ و کپک است. در صورتی که این مواد را تمیز نکنید آلودگی ها به چمن وارد می شوند و محوطه دیگر جای امنی نیست. توصیه می شود بلافاصله با مشاهده مدفوع، آن را از سطح چمن بردارید و محل ادرار یا مدفوع را تمیز کید.

شستشوی کفپوش حیاط

نحوه تمیز کردن چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی

نظافت محل نگهداری از سگ ها و زمین بازی حیوانات خانگی یکی از مواردی است که در سلامت حیوان تاثیر دارد. برای تمیز کردن چمن مصنوعی دردسرهای کمتری از دیگر کفپوش های رایج دارید. آب روی سطح چمن جمع نمی شود و ادار حیوان از طریق سوراخ های لایه زیره به مجرای فاضلاب هدایت خواهد شد. در صورت باقی ماندن فضولات حیوانات خانگی روی چمن، امکان بو گرفتن آن وجود دارد.

قبلا مطلب در مورد نحوه از بین بردن بوی بد چمن مصنوعی نوشته شده که حاوی راهکارهای مناسبی برای حذف بوی نامطبوع است. ساده ترین راه اینست که ابتدا فضولات را پاک کنید و محل را با آب شستشو دهید.(fake-grass-for-dogs )

چمن مصنوعی قابل شستشو با آب است و به راحتی تمیز می شود

شستشوی چمن مصنوعی با آب و مواد شوینده

با حذف فیزیکی مدفوع، هنوز مشکل بو و لکه روی چمن وجود دارد. ادرار و مدفوع سگ و گربه لکه های بدی روی کفپوش ها باقی می گذارند.در ضمن بوی بدی هم به وجود می آید که واقعا آزار دهنده است. وقتی چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی را نصب می کنید یک بوی پلاستیک مانندی حس می شود. این بو مربوط به مواد واولیه در ساخت چمن است.

پس از مدت کوتاهی که چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی در هوای آزاد قرار گرفت، بوی مواد پلیمری و پلاستیک مانند به کلی برطرف می شود. در حالت عادی، هیچ بوی آزار دهنده ای از محوطه نصب چمن حس نخواهید کرد. در صورت استشمام چنین بوی به دنبال فضولات حیوانات یا برگ های پوسیده و آشغال و کثیفی روی چمن باشید.

برای شستشو و نظافت چمن مصنوعی می توانید از آب و مواد شوینده استفاده کنید. شوینده های رایج خانگی نظیر مایع ظرفشویی برای تمیز کردن بو و لکه روی چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی کفایت می کنند. نیازی به استفاده از مواد سفید کننده و لکه بر نیست با مایع ظرفشویی یا کمی پودر و آب می توانید سطح چمن را تمیز کنید

ضد عفونی چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی

چمن مصنوعی در فضای بیرون از خانه نصب می شود و در معرض انواع و اقسام آلودگی های محیطی قرار دارد. یک برگ پوسیده، فضولات حیوانات، مواد غذایی جا مانده روی چمن، همگی می توانند محلی برای جمع شدن باکتری ها باشند. هر از گاهی سطح چمن مصنوعی را با مواد بدون ضرر، ضد عفونی کنید. ضد عفونی کننده های شیمیایی می توانند به سلامت حیوان دست آموزتان صدمه بزنند. اغلب مواد سفید کننده و ضد عفونی کننده و لکه برها حاوی مواد شیمیایی آسیب رسان هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ضد عفونی کردن چمن مصنوعی  کلیک کنید

این مواد به سطح چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی نیز آسیب وارد می کنند و موجب فرسایش و از بین رفتن کفپوش چمنی می شوند. علاوه بر این باقی ماندن این مود روی سطح چمن می تواند وارد دهان حیوان شده و مشکلات بیشتری را به وجود آورد. با یک محلول خانگی می توانید همه محوطه را میکروب کشی کنید.

در یک ظرف بزرگ مقدار زیادی آب ریخته و به همان اندازه سرکه سفید را به آب اضافه کنید. به همین راحتی محلول ضد عفونی کننده خانگی را برای چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی تان تهیه کرده اید. با استفاده از این محلول همه سطح چمن را پاکسازی کنید. هر بار که مدفوع حیوان را تمیز می کنید با آب و پودر محل را بشویید و این محلول را روی چمن اسپری کنید نیازی به آبکشی هم نیست ولی می توانید بعد از نیم ساعت، محل را با آب بشویید. 

در مورد چمن حیاط هم بهتر است ماهی یکبار کل محوطه را با آب و سرکه، گندزدایی کنید. از اسپری های بزرگ سمپاشی برای پاشیدن محلول ضد عفونی استفاده کنید. به خصوص اگر افراد زیادی به محوطه وارد می شوند حتما چمن را برای نگهداری حیوانات خانگی ایمن کنید.

چمن مناسب برای سگ ها

چه نوع چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی است؟

انواع چمن مصنوعی با ویژگی های ظاهری متفاوتی تولید شده است. شاید مقاوم تریم نوع چمن مصنوعی را در زمین فوتبال پیدا کنید. این محصولات دوم زیادی دارند و سالیان زیادی محوطه را سبز نگه می دارند. چمن مصنوعی تزئینی با وجود تمام زیبایی که دارد ولی ساختار ضعیف تری نسبت به چمن مصنوعی ورزشی دارد. در مورد محوطه نگهداری حیوانات خانگی نیز، کفپوش های چمنی دارای استانداردهای ویژه ای هستند. همه محصولات موجود در بازار برای نگهداری از حیوانات خانگی مناسب نیستند. موقع خرید کفپوش چمنی مناسب برای حیوانات خانگی به این ویژگی ها توجه کنید.

تراکم چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی

تراکم عبارت از میزان فشردگی گره های چمن است. این تارهای جامد و پلاستیکی از مواد مذاب و مایع تولید شده اند. مواد مایع پس از عبور از دستگاه های ساخت به صورت سخت و جامد در می آیند. نخ بافت به صورت گره گره تبدیل به سطح چمن می شود. هر چه میزان گره در هر متر مربع بیشتر باشد، میزان تراکم نیز بالاتر می رود.

بیشتر بخوانید
چمن مصنوعی در شیراز از کجا بخریم؟

تراکم یکی از مولفه های تاثیرگذار در قیمت چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی است. میزان فشردگی الیاف چمن با این معیار سنجیده می شود. موقع خرید چمن مصنوعی تعداد گره های عمودی و افقی را در یک سطح کوچک شمارش کنید تا معیار معینی بابت تراکم به دست بیاورید. 

محوطه بازی حیوانات خانگی

بکینگ چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی

الیاف چمن به یکدیگر اتصال دارند برای استحکام بیشتر، تارهای چمن بر روی زیره، دوخت می شوند. زیره یک لایه ضخیم و اغلب سیاه رنگ است که در قسمت زیر چمن مصنوعی قرار دارد. این لایه دارای جنس محکم و با دوامی باید باشد. لایه بکینگ ضعیف نمی تواند الیاف چمن را به خوبی نگهدارد. هر بار که که سگ و گربه با پنجه هایشان روی سطح چمن می کشند امکان جدا شدن الیاف چمن هست. اما اگر بکینگ به خوبی کار شده باشد، حیواات خانگی نمی توانند رشته های چمن مصنوعی را جدا کنند.

میزان سختی و ضخامت بکینگ روی استحکام و طول عمر چمن مصنوعی مناسب حیوانات نیز تاثیرگذار است. این کفپوش ها در معرض کشش و پارگی قرار دارند. سگ ها برای کندن زمین تلاش می کنند و رشته های چمن را با پنجه ها می کشند. اگر لایه زیره به اندازه کافی ضخیم نباشد به سادگی پار می شود و الیاف از هم جدا خواهند شد. موقع انتخاب حتما با برگرداندن چمن و دیدن پشت آن، استحکام لایه زیرین را بررسی کنید.

آیا چمن منصوعی قابل تعمیر است؟

صاحبان حیوانات خانگی همیشه به دنبال کفپوش های با دوام تر هستند. به خصوص حیواناتی که پنجه دارند همه کفپوش های نرم و قابل انعطاف را پاره و سوراخ می کنند. چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی نیز از فرسایش به دور نیست. پس از مدتی امکان دارد که بخش هایی از سطح چمن دچار آسیب شود. در این صورت به راحتی می توانید بخش های معیوب را ترمیم کنید. برای این کار می توانید قسمت آسیب دیده را با قطعات چمن مصنوعی سالم و جدید جایگزین کنید.

نصب چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی

این محصول به صورت رول تولید می شود. اندازه عرض چمن مصنوعی و طول ان در هر رول متفاوت است. قبل از نصب عملیات زیرسازی و زهکشی برای عبور اب انجام می شود. سپس رول های چمن مصنوعی در کنار یکدیگر پهن شده و به زمین نصب می شود. ماندگاری و طول عمر چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی بستگی به نحوه نصب ان دارد. حتی بهترین برندها نیز در اثر نصب غیر اصولی به سرعت دچار آسیب می شوند. قبل از نصب لازم است تا محوطه آماده سازی شود و گیاهان طبیعی از سطح خاک، جمع اوری شوند.

حیوان خانگی مورد علاقه تان چیست؟ اگر از طرفداران پت های بازیگوش هستید در کامنت ها برایمان بنویسید از چه حیوانی نگهداری می کنید؟ به نظرتان می شود سگ و گربه را در یک خانه نگه داشت؟

4 دیدگاه برای “آیا چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی است؟”

  1. سلام روزتون بخیر عذرمیخوام چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی با مدل های دیگه متفاوتن. من خرگوشم همه چمن هارو از بین برد کچل شده کلا چمن هیچی نمونده ازش چیکار باید بکنم:))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *