طریقه نگهداری از کفپوش پی وی سی

انتخاب کفپوش برای اماکن تجاری با حساسیت های زیادی همراه است. قیمت مناسب، طول عمر بالا و نگهداری آسان سه عنصر مهم در انتخاب کفپوش های تجاری هستند. به این ترتیب شاید کفپوش های پی وی سی با دارا بودن همه این ویژگی ها مناسب ترین انتخاب برای ساختمان های تجاری باشند. کفپوش pvc در برابر خراشیدگی و ساییدگی مقاومت زیادی داشته و مناسب فضاهای پر تردد با رفت و آمد زیاد است. نگهداری کفپوش پی وی سی  بر طول عمر کفپوش می افزاید. هزینه نصب و اجرای پی وی سی در مقایسه با طول عمر بالای آن بسیار مقرون به صرفه است.

 

طریقه نگهداری کفپوش پی وی سی

پی وی سی قابلیت نصب روی چوب، بتن و سایر مصالح را دارد. برای حفظ کیفیت پی وی سی، هموار بودن سطح و تمیز کردن کف زیرین ضروری است. کیفیت نصب پی وی سی عامل بسیار مهمی در دوام آن است که نباید نادیده گرفته شود. پی وی سی توسط چسب مخصوص در کف نصب می شود.

یکی از مهم ترین عوامل در نصب و نگهداری کفپوش پی وی سی دمای محیط است. بهترین دما برای نصب پی وی سی بین 18 تا 29 درجه سانتی گراد است. دمای کمتر و بیشتر از این مقدار مانع از چسبندگی کامل کفپوش به کف می شود. ثبات دمایی 48 ساعت قبل و بعد از نصب الزامی است و این امر در فصول سرد و گرم سال اهمیت بیشتری پیدا می کند.

بیشتر بدانید : مراحل نصب کفپوش اپوکسی گام به گام

چنانچه طریقه نصب pvc کاملا طبق استاندارد انجام شود، ماندگاری و طول عمر کفپوش به مرابت بیشتر می شود. بعد از نصب طریقه نگهداری کفپوش pvc تعیین کننده دوام آن است. با همه مزایای کفپوش pvc اگر برخی موارد ساده نادیده گرفته شود، خیلی زود پی وی سی دچار آسیب می شود. در ادامه به مهم ترین موارد اشاره شده است.

نصب و نگهداری کفپوش پی وی سی

حمل لوازم سنگین روی پی وی سی

نصب کفپوش پی وی سی توسط نصاب با تجربه در آخرین مرحله از عملیات بازسازی ساختمان صورت می گیرد. این محصول در دو نوع تایل و رول تولید شده است. انواع pvc تایل برچسبی نیز با نصب بسیار ساده تر  وجود دارد. به طور کلی همه کفپوش ها در مراحل انتهای ساخت و ساز نصب می شوند تا آسیب کمتری ببینند. ریختن مصالح ساختمانی روی کفپوش از مشکلاتی است که موقع ساخت و نوسازی ساختمان زیاد دیده می شود.

بیشتر بدانید : زیرسازی کفپوش pvc در ۴ مرحله را یاد بگیرید.

پس از نصب نیز کشیدن، غلتاندن و تردد زیاد روی پی وی سی تا زمان خشک شدن کامل چسب ها اکیدا ممنوع است. تنها بعد از خشک کامل چسب می توانید وسایل را در اتاق بچینید. این کار موجب افزایش استحکام و ماندگاری کفپوش می شود. پس از خشک شدن چسب ها برای حمل اشیا سنگین و بسته های بار تجاری از تخته های چوبی نگهدارنده استفاده کنید. به این ترتیب لزومی به کشیدن لوازم سنگین نخواهد بود.

بهتر است برای لوازم سنگین ثابت نیز از پایه های چرخ دار استفاده کنید. نصب یک لایه پی وی سی اضافی در زیر پایه های لوازم سنگین، مانع از آسیب دیدن کفپوش می شود.  نگهداری از کفپوش pvc ساده و راحت است به شرطی که در ابتدای کار، همه موارد ایمنی را در نظر بگیرید.

نگهداری کفپوش پی وی سی 

کفپوش پی وی سی ضد رطوبت است و می تواند در سرویس بهداشتی ساختمان های تجاری نیز مورد استفاده قرار گیرد. نظافت و نگهداری کفپوش پی وی سی بسیار ساده است. با استفاده از تی نخی نمدار به راحتی همه آلودگی ها و لکه های روی کفپوش پی وی سی پاک می شود. به طور معمول  از شوینده های قوی و مواد سفید کننده و لکه بر برای نظافت pvc استفاده نمی شود. با توجه به رفت و آمد بالا و ترافیک زیاد در اماکن تجاری، لازم است تا به طور روزانه کفپوش pvc تمیز شود. این کار چندان وقت گیر نیست ولی طول عمر کفپوش را افزایش می دهد.

سهولت نظافت کفپوش برای فروشگاه ها، کافی شاپ ها، رستوران ها و دیگر اماکن عمومی بسیار مهم است. با قرار دادن پادری در موادی ورودی ساختمان های پر رفت و آمد می توان مانع از آلودگی بیشتر سطح کفپوش شد.

ضدرطوبت بودن پی وی سی نباید مانع از خشک کردن لکه های آب روی آن شود. کفپوش پی وی سی قابل نصب در پارکینگ های تجاری و پله ها نیز بوده و در مقابل فشار و لکه مقاوم است. نگهداری کفپوش پی وی سی با توصیه های گفته شده بسیار کم هزینه و ساده است.

قراردادن لوازم سنگین روی کفپوش ممنوع

به عنوان آخرین اصل طلایی در نگهداری از کفپوش وینیل یک نکته ظریف وجود دارد. بسیاری از افراد تصور می کنند که مواد پلیمری به دلیل اینکه متریال طبیعی نیستند دچار آسیب نمی شوند. انواع کفپوش pvc و vinyl محصولاتی با دوام و مقاوم در برابر آسیب های محیطی هستند اما این کفپوش ها هم تنها تا حدی می توانند فشار را تحمل کنند. بوفه های بزرگ، کتابخانه ها، کاناه های سنگین، کمدهای چوبی، ویترین های تزئیناتی و ….از لوازم سنگین به حساب می آیند. وزن سنگین این لوازم از طریق پایه ها در نقاط خاصی به کفپوش، فشار وارد می کنند. به مرور از این نقط کفپوش دچار آسیب شده و خراب می شود.

لوازم سنگین یک مشکل دیگر را هم ایجاد می کنند در واقع نمی توانید زیر این وسایل را تمیز کنید. حتی فکر کشیدن وسایل روی کفپوش و جا بجا کردن آن را نکنید با این کار کفپوش های محبوب تان را نابود می کنید.خب چاره چیست؟ معمولا در هر خانه ای حداقل یکی دو وسیله سنگین پیدا می شود.

بیشتر بدانید : چگونه کفپوش ارزان و اقتصادی خریداری کنم؟

کفپوش pvc برند The Best یکی از بهترین کفپوش های تجاری است که هم اکنون در فروشگاه عرضه شده است. 24 رنگ مختلف، ضخانت 2 میلی متری، لایه محافظ و کیفیت بالا برخی از ویژگی های کفپوش The Best می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید با ما تماس بگیرید.

  • افسانه رجب پور
  • فروردین 5, 1400
  • 1028 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.