کفپوش های مدرن و پارکت لمینت جایگزین مناسبی برای کفپوش های چوبی قدیمی است. قیمت لمینت با توجه به کشور سازنده و ضخامت آن متغیر است. پارکت لمینت های موجود در بازار با ضخامت 6، 8, 10، 12 و 15 عرضه می شوند که هر کدام قیمت متفاوتی دارد. پارکت لمینت های ضخیم تر، گران تر بوده و کیفیت مرغوب تری دارند. نصب پارکت لمینت نیز بر اساس مولفه های متفاوتی سنجیده می شود و دارای یک قیمت ثابت نیست. عوامل متعددی در تغییر قیمت نصب تاثیر دارند که باید به آن توجه داشت. از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه نصب پارکت لمینت می توان به این موارد اشاره کرد:

نصاب پارکت لمینت

شخصی که نصب پارکت لمینت را بر عهده دارد باید کاملا حرفه ای و با تجربه باشد. نصب صحیح تایل ها و کاهش فاصله بین هر تایل، بستگی به مهارت نصاب دارد. برای داشتن کفپوشی یکدست و بدون خطوط و فاصله، از افراد متخصص کمک بگیرید. بخشی از هزینه نصب پارکت لمینت مربوط به حق الزحمه نصاب است. قیمت نصب ارتباط مستقیمی با کیفیت اجرای کار و حرفه ای بودن نصاب دارد و از قبل مشخص می شود. نصب پارکت لمینت یک تغییر کلی در دکوراسیون داخلی است و پرداخت اندکی دستمزد بیشتر برای کار با کیفیت عاقلانه تر است. نصب غیر اصولی موجب آسیب به تایل ها شده و نارضایتی مشتری را به همراه دارد.

هزینه نصب پارکت لمینت

هزینه نصب پارکت لمینت با زیرسازی

به طور معمول برای نصب پارکت لمینت نیاز به زیر سازی نیست ولی گاهی نیاز به زیرسازی اجتناب ناپذیر است. بهتر است در این مورد با نصاب خود مشورت کنید. نوع کفپوش فعلی و نیاز به انجام اصلاحات قبل از نصب پارکت لمینت، می تواند قیمت نصب را بالاتر ببرد. برای مثال در اماکنی که دارای سیستم گرمایش از کف هستند، آماده کردن بستر کار و زیر سازی به گونه ای متفاوت انجام می شود. زیر سازی به همراه عایق بندی برای سیستم شوفاژ و یا گرمایش از کف بسیار ضروری است. عایق بندی صحیح مانع از تاثیر رطوبت و به اصطلاح باد کردن تایل ها خواهد شد. در پای دیوارها و کنج ها نیز از قرنیز کاری چوبی برای از بین بردن احتمال رطوبت استفاده می شود.

بیشتر بخوانید
مزایای پارکت لمینت نسبت به سایر کفپوش ها

هزینه نصب پارکت لمینت بر اساس فضا

به طور معمول قیمت نصب بر اساس متر مربع تخمین زده می شود و دارای رنج قیمت است. بزرگی فضا و مساحت کف، تعیین کننده مصالح مورد نیاز برای نصب است. نصاب حرفه ای می تواند بر اساس فضا و نوع پوشش کف، مصالح کافی را تخمین زده و یک قیمت مشخص را اعلام کنید. در اماکن بسیار کوچک و کمتر از 35 متر، هزینه نصب پارکت لمینت به صورت یکجا محاسبه می شود. در واقع برای متراژهای کوچک و بین 20 تا 35 متر، قیمت نصب برای متراژ 20 تا 35 متر در نظر گرفته می شود. برای فضاهای بزرگ‌تر، قیمت بر اساس متراژ و با در نظر گرفتن زیرسازی و مصالح محاسبه می شود.

پرداخت هزینه برای نصب پارکت لمینت با توجه به دیگر کفپوش ها بسیار مقرون به صرفه است. پارکت لمینت نیاز به ساب و لاک، پس از نصب ندارد در زمان بسیار کوتاهی در محل مورد نظر نصب می شود.

  • افسانه رجب پور
  • فروردین 25, 1397
  • 214 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link