هزینه نصب پارکت لمینت

کفپوش های مدرن و پارکت لمینت جایگزین مناسبی برای کفپوش های چوبی قدیمی است. قیمت لمینت با توجه به کشور سازنده و ضخامت آن متغیر است. پارکت لمینت های موجود در بازار با ضخامت 6، 8, 10، 12 و 15 عرضه می شوند که هر کدام قیمت متفاوتی دارد. پارکت لمینت های ضخیم تر، گران تر بوده و کیفیت مرغوب تری دارند. نصب پارکت لمینت نیز بر اساس مولفه های متفاوتی سنجیده می شود و دارای یک قیمت ثابت نیست. عوامل متعددی در تغییر قیمت نصب تاثیر دارند که باید به آن توجه داشت. از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه نصب پارکت لمینت می توان به این موارد اشاره کرد:

دستمزد نصاب حرفه ای پارکت لمینت

شخصی که نصب پارکت لمینت را بر عهده دارد باید کاملا حرفه ای و با تجربه باشد. نصب صحیح تایل ها و کاهش فاصله بین هر تایل، بستگی به مهارت نصاب دارد. برای داشتن کفپوشی یکدست و بدون خطوط و فاصله، از افراد متخصص کمک بگیرید. بخشی از قیمت نصب پارکت لمینت مربوط به حق الزحمه نصاب است. قیمت نصب ارتباط مستقیمی با کیفیت اجرت اجرای کار و حرفه ای بودن نصاب دارد و از قبل مشخص می شود. نصب پارکت لمینت یک تغییر کلی در دکوراسیون داخلی است و پرداخت اندکی دستمزد بیشتر برای کار با کیفیت عاقلانه تر است. نصب غیر اصولی موجب آسیب به تایل ها شده و نارضایتی مشتری را به همراه دارد.

قیمت نصب پارکت لمینت

هزینه نصب پارکت لمینت با زیرسازی

به طور معمول برای نصب پارکت لمینت نیاز به زیر سازی نیست ولی در سطوح ناهموار، ابتدا عملیات زیرسازی انجام می شود. بهتر است در این مورد با نصاب خود مشورت کنید. نوع کفپوش فعلی و نیاز به انجام اصلاحات قبل از نصب پارکت لمینت، می تواند قیمت نصب را بالاتر ببرد. برای مثال در اماکنی که دارای سیستم گرمایش از کف هستند، آماده کردن بستر کار و زیر سازی به گونه ای متفاوت انجام می شود. زیر سازی به همراه عایق بندی برای سیستم شوفاژ و یا گرمایش از کف بسیار ضروری است. عایق بندی صحیح مانع از تاثیر رطوبت و به اصطلاح باد کردن تایل ها خواهد شد. در پای دیوارها و کنج ها نیز از قرنیز کاری چوبی برای از بین بردن احتمال رطوبت استفاده می شود.

به طور کلی پارکت لمینت را می توان روی سطوح سخت، نصب کرد. نصب بر روی سرامیک، موزائیک، بتون، سیمان و … امکان پذیر است.البته قیمت های کار یکسان نیست. معمولا نصاب با بررسی وضعیت محل نصب، در مورد اجرای زیرسازی تصمیم گیری می کند. هر چه تجهیزات بیشتری برای زیرسازی، استفاده شود قیمت ها بیشتر می شود. حتی دو فضای یکسان نیز تفاوت قیمت دارد. 

فرض کنید لمینت را روی موزائیک نصب می کنید. اگر موزائیک ها شکسته شده و ترک و شکاف های زیادتری داشته باشند، ابتدا این آسیب ها ترمیم می شود. در این صورت قیمت ها در مقایسه با سطوح موزائیکی بدون آسیب، اندکی بیشتر است.

هزینه نصب پارکت لمینت بر اساس فضا

به طور معمول قیمت نصب بر اساس متر مربع تخمین زده می شود و دارای رنج قیمت است. بزرگی فضا و مساحت کف، تعیین کننده مصالح مورد نیاز برای نصب است. نصاب حرفه ای می تواند بر اساس فضا و نوع پوشش کف، مصالح کافی را تخمین زده و یک قیمت مشخص را اعلام کنید. در اماکن بسیار کوچک و کمتر از 35 متر، قیمت نصب پارکت لمینت روی سرامیک و بقیه سطوح به صورت یکجا محاسبه می شود. در واقع برای متراژهای کوچک و بین 20 تا 35 متر، قیمت نصب برای متراژ 20 تا 35 متر، یکسان در نظر گرفته می شود. برای فضاهای بزرگ‌تر، قیمت بر اساس متراژ و با در نظر گرفتن زیرسازی و مصالح محاسبه می شود.

پرداخت هزینه برای نصب پارکت لمینت با توجه به دیگر کفپوش ها بسیار مقرون به صرفه است. پارکت لمینت نیاز به ساب و لاک، پس از نصب ندارد در زمان بسیار کوتاهی در محل مورد نظر نصب می شود.

ضخامت پارکت لمینت

نصب قرنیزها

قرنیز تکمیل کننده مراحل نصب است. این نوارهای باریک دورتا دور دیوار اتاق کار می شوند تا اکفپوش ها استحکام بیشتری داشته باشند.قرنیز مانع حرکت تایل های پارکت لمینت می شود و اتصال را محکم و بی حرکت نگه می دارد.در ضمن با نصب قرنیز، اتاق شکل بهتری پیدا می کند و شیک تر دیده می شود.

هزینه قرنیز به صورت جداگانه محاسبه می شود. هر چقدر مقدار قرنیز بیشتر باشد و دیوار دارای شکست و قناسی بیشتری باشد، قیمت ها نیز به سمت بالا حرکت می کند. مواد اولیه قرنیز هم می تواند قیمت ها را تغییر دهد. انواع قرنیز چوبی و ام دی اف با قیمت های متفاوت در بازار به فروش می رسد. 

ضخامت پارکت لمینت

یکی دیگر از مواردی که موجب می شود قیمت ها تغییر کند، ضخامت هر تایل است. برندهای مختتلف تولید کننده پارکت لمینت، محصولات خود را در ضخامت های متنوع تولید می کنند. به این ترتیب خریدار با توجه به بودجه و محل نصب می تواند از محصولات موجود، بهترین را انتخاب کند. کفپوش های لمینت مراکز تجاری ضخامت بیشتری از پارکت لمینت های خانگی دارند. در مکان های پر رفت و آمد، دوام این محصولات بیشتر است.

هر چقدر ضخامت لمینت بیشتر باشد، انعطاف پذیری ان کمتر می شود. این موضوع روی اجرای کار تاثیر می گذارد. در حقیقت محصولات ضخیم تر، در مدت زمان بیشتری در محل اجرا می شوند زیرا انعطاف پذیری تایل ها بسیار کمتر است. نصب پارکت لمینت ضخیم به مراتب از محصولات دیگر دشوارتر است و به صبر و تجربه زیادی نیاز دارد.

موقعیت مکانی ساختمان و محل

از دو جنبه این موضوع قابل اهمیت است. اول اینکه برخی از نصاب ها از روی قیمت ملک، نرخ گذاری انجام می دهند. این قضیه مربوط به نصب کفپوش ها نیست تقریبا همه خدماتی که در مناطق اعیان نشین، ارائه می شود به قیمت بالاتری از طبقه متوسط و پایین است. اگرچه این امر روی نحوه اتصال یا زمان و سختی کار، هیچ تاثیری ندارد ولی عرف رایج اینطور است.

کفپوش های مدرن

موضوع دیگر اینست که گاهی محل نصب و فروشگاه از هم فاصله زیادی دارند. بنابراین هزینه انتقال پارکت لمینت به محل خیلی بیشتر می شود. تصور کنید از فروشگاه نزدیک به خانه، خرید کرده اید در این صورت هزینه ارسال کفپوش به منزل مقدار زیادی نمی شود اما اگر این فاصله دورتر باشد می تواند قیمت ها را اندکی بالاتر ببرد. 

برای این مورد یک راه حل وجود دارد و آن اینکه کفپوش را از مراکز خرید یا نمایندگی ها خریداری کنید. برخی از فروشگاه ها، نصاب هم معرفی می کنند و قیمت ها خیلی متعادل تر می شود. به طور کلی خرید مستقیم و حذف واسطه ها برای تان صرفه جویی زیادی به همراه دارد. مسیر حمل و نقل پارکت ها به محل، هر چقدر طولانی تر باشد هزینه های نصب نیز بیشتر می شود.

پرداخت لمینت پس از نصب

به طور کلی هر چه تجهیزات بیشتری برای نصب استفاده شود روی قیمت ها تاثیر می گذارد. در برخی موارد صاحبخانه درخواست پرداخت لمینت ها را دارد. در این حالت، نصاب طبق روش های متداول اجرای کار را بر عهده دارد و در نهایت پس از نصب همه تایل ها، سطح یکبار کامل پرداخت می شود. با این کار رنگ رو روی کفپوش براق تر و درخشان تر می شود و زیبایی آن چند برابر می شود. 

در همه موارد نصاب از پرداخت و پولیش و وکس استفاده نمی کند ولی این کار به تقاضای مالک، قابل انجام است. پرداخت کردن و برق انداختن لمینت کف، هزینه اضافی دارد و جزء خدمات اولیه نصب نیست. 

زمان اجرای پروژه

کف ساختمان هایی که دارای قناسی بیشتری باشند، موقع نصب دشواری ایجاد می کند در واقع نصاب مجبور است دائم تایل را اره کند. این کار وقت زیادی را به خود اختصاص می دهد. هر بار لازم است تا تایل ها اندازه گیری شوند و سپس از محل علامت گذاری شده، با ابزار برش های خاص ایجاد گردد. این را مقایسه کنید با نصب پارکت لمینت در یک فضای چهارگوش و کاملا استاندارد. هر چیزی که موجب افزایش زمان نصب بشود و در کار تاخیر ایجاد کند روی هزینه نصب پارکت لمینت تاثیر می گذارد.

کلیک کردن تایل ها

تفاوت قیمت نصب پارکت و لمینت

پارکت نوعی کفپوش چوبی است و از مواد طبیعی تولید می شود. لمینت یک محصول تولیدی در کارخانه است. در عرف رایج به پارکت های چوبی، کفپوش چوبی می گویند. در بین خریداران و فروشندگان پارکت لمینت در واقع همان لمینت است که به صورت چند لایه ساخته شده است. بنابراین با توجه به تفاوت اساسی در ساختار دو نوع کففپوش، هزینه نصب نیز متفاوت است. 

نصب لمینت به دلیل اتصال کلیکی، ارزان تر تمام می شود. این محصول به صورت چهار شلعی و عموما مستطیل تولید می شود. به هر کدام از این قسمت های مستطیل شکل، تایل می گویند. در چهار طرف هر تایل، زبانه هایی به صورت نر و مادگی وجود دارد. وقتی تایل ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند، نصاب این قسمت ها را به هم اتصال می دهد. نصب لمینت به صورت کلیکی انجام می شود. از چسب یا میخ و هیچ چیز دیگری برای نصب پارکت لمینت های چند لایه، استفاده نمی شود. همین موضوع موجب کاهش هزینه های اجرای لمینت شده است.

  • افسانه رجب پور
  • بهمن 19, 1399
  • 916 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...