کفپوش برای حیوانات خانگی

اگر از یک حیوان خانگی بازیگوش در منزل نگهداری می کنید حتما قبل از خرید کفپوش به چند نکته مهم توجه کنید. اول اینکه حیوانات با پنجه ها روی هر چیزی را خراش می اندازند. دیگر اینکه نگهداری از حیوانات نیاز به رسیدگی و نظافت دائمی دارد. سهولت نظافت و مقاومت بالا دو عنصر مهم در انتخاب کفپوش هستند. مناسب ترین کفپوش برای حیوانات خانگی یکی از این موارد است:

کفپوش سنگی مناسب آن ها

انواع کفپوش سنگی از قدیمی ترین متریال برای کف ساختمان هستند. کفپوش های سنگی طول عمر بالایی دارند وبه سادگی با پنجه سگ و گربه خراشیده نمی شوند. سطح کفپوش سنگی صاف است و حیوانات می توانند به راحتی بر روی کفپوش بازی کنند. از طرفی نظافت سنگ کف ساختمان هم خیلی ساده است.

اما شاید سنگ ها بهترین کفپوش برای حیوانات خانگی نباشند زیرا در فصول سرد سال، سطح سنگ سرد می شود. از طرفی سنگ های خیس، لغزنده و لیز هستند و امکان آسیب به حیوانات وجود دارد. به جز سنگ تراورتن و گرانیت اغلب سنگ های ساختمانی در مرور زمان دچار خط و خراش می شوند و نیاز به ساب پیدا می کنند.

کفپوش سرامیک برای حیوانات خانگی

سرامیک ها جایگزین مناسبی به جای کفپوش های سنگی هستند. سرامیک شباهت های زیادی به پوشش کف سنگی دارد. کفپوش برای حیوانات خانگی باید قابلیت نظافت ساده ای داشته باشد که سرامیک دارای همین ویژگی هست. با یک تی ساده هم می توانید سطح سرامیک را تمیز کنید. سرامیک های لعاب دار در برابر خراش های سطحی ناشی از بازی و پنجه های سگ و گربه آسیب نمی بینند.

البته سطح سرامیک هم در زمستان ها سرد می شود. سرامیک های رنگ روشن خیلی زود کثیف می شوند و لازم است تا روزانه تمیز شوند. سطح برخی از سرامیک ها لیز است که می تواند موجب زمین خوردن و آسیب حیوانات خانگی شود.

کفپوش مناسب حیوانات خانگی

کفپوش پارکت چوبی برای حیوانات خانگی

پارکت چوبی سال های زیادی است که زینت بخش منازل و ساختمان های مسکونی است. اگر از سگ، گربه یا دیگر حیوانات خانگی نگهداری می کنید با کفپوش پارکت چوبی فضا را برای زندگی او آماده کنید. پارکت ها تنوع طرح و چوب زیادی دارند و با هر سبک دکوراسیون هماهنگی دارند. سطح پارکت چوبی گرم و راه رفتن روی آن برای خیوانات خانگی لذتبخش است. بهترین کفپوش برای حیوانات خانگی انواع پارکت چوبی از چوب درختان جنگلی است.

اما پنجه سگ و گربه به مرور سطح پارکت چوبی را خراشیده می کند. تعویض تایل های خش خورده به سادگی امکان پذیر نیست. پارکت چوبی با چسب مخصوص روی کف نصب می شود و هزینه نگهداری بالایی دارد.

پارکت لمینت بهترین کفپوش مناسب حیوانات

کفپوش های پارکت لمینت نسل جدید کفپوش های چوبی هستند. نصب پارکت لمینت بسیار راحت است و در صورت آسیب احتمالی می توان تایل معیوب را عوض کرد. سطح پارکت لمینت در زمستان سرد نمی شود و موقع دویدن حیوانات صدا تولید نمی کند. پارکت لمینت های با کیفیت و مرغوب مقاومت بالایی در برابر خراش و پنجه حیوانات دارند به سادگی تمیز می شوند. سطح پارکت لمینت لیز و لغزنده نیست و موجب آسیب به حیوانات نمی شود. قیمت پارکت لمینت در برابر ماندگاری بالای آن بسیار مقرون به صرفه است.

  • افسانه رجب پور
  • تیر 18, 1398
  • 165 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link