کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی

انتخاب کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی می تواند کار سختی باشد اما شما به عنوان سرپرست، وظیفه دارید بهترین ها را با توجه به نیاز حیوان خانگی فراهم کنید. دشواری انتخاب چند برابر می شود اگر بخواهید با توجه به سیک دکوراسیون داخلی، کفپوشی متناسب با نیازهای سگ یا گربه تان تهیه کنید. 

اگر از یک حیوان خانگی بازیگوش در منزل نگهداری می کنید حتما قبل از خرید کفپوش به چند نکته مهم توجه کنید. اول اینکه حیوانات با پنجه ها روی هر چیزی را خراش می اندازند. دیگر اینکه نگهداری از حیوانات نیاز به رسیدگی و نظافت دائمی دارد. سهولت نظافت و مقاومت بالا دو عنصر مهم در انتخاب کفپوش هستند. 

2 اصل مهم در خرید کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی

مواد شیمیایی مضر

برخی از کفپوش ها دارای ترکیبات آلی فرار هستند و نوعی گاز شیمیایی متسعاد می کنند. این کفپوش ها موجب تحریک حیوانات خانگی شده و حالت های عصبی را در او ایجاد می کند. موقع خرید کفپوش توجه داشت باشید که متریال ساخت و ترکیبات به کار رفته در آن، کاملا بی ضرر باشد.

حوادث خانگی

حیوانات خانگی پر جنب و جوش و بازیگوش هستند. بسیاری از حوادث ناخواسته در انتظار دوست پشمالوی تان است. بحث ایمنی در نصب کفپوش اهمیت زیادی دارد. وقتی از یک حیوان خانگی نگهداری می کنید دقیقا مثل یک کودک باید از او مراقبت کنید. شکستگی دست و پا حتی گریبان سگ و گربه را هم می گیرد.

کفپوش برای حیوان اهلی

بهترین کفپوش برای حیوانات خانگی

به عنوان صاحب یک حیوان خانگی باید کفپوشی را پیدا کنید که در برابر فشار پنجه های حیوان، دوام بیاورد و در عین حال، زیبایی دکوراسیون داخلی را تامین کند. در حقیقت این مکان برای آسایش و راحتی هر دوی شماست پس از قبل، همه گزینه ها را بررسی کنید. در ادامه انواع کفپوش های مناسب برای صاحبان حیوانات خانگی را معرفی می کنم تا با توجه به شرایط موجود، بهترین ها را انتخاب کنید.

کفپوش سنگی مناسب پشمالوهای بازیگوش

انواع کفپوش سنگی از قدیمی ترین متریال برای کف ساختمان هستند. کفپوش های سنگی طول عمر بالایی دارند وبه سادگی با پنجه سگ و گربه خراشیده نمی شوند. سطح کفپوش سنگی صاف است و حیوانات می توانند به راحتی بر روی کفپوش بازی کنند. از طرفی نظافت سنگ کف ساختمان هم خیلی ساده است.

اما شاید سنگ ها بهترین کفپوش برای حیوانات خانگی نباشند زیرا در فصول سرد سال، سطح سنگ سرد می شود. از طرفی سنگ های خیس، لغزنده و لیز هستند و امکان آسیب به حیوانات وجود دارد. به جز سنگ تراورتن و گرانیت اغلب سنگ های ساختمانی در مرور زمان دچار خط و خراش می شوند و نیاز به ساب پیدا می کنند.

اگر می خواهید کفپوشی مقاوم در برابر خراشیدگی داشته باشید که به راحتی تمیز می شود، انتخاب بهتری از کف سنگی نیست. اما در نظر داشته باشید که قلبت تان ار سنگ نباشد. حتما در چند مکان، قطعه ای فرش و موکت برای چرت زدن حیوان، فراهم کنید. یک جای خواب مناسب که نرم و گرم باشد هم حتما مورد نیاز است.

بیشتر بدانید : کفپوش pvc طرح سنگ در دکوراسیون داخلی چیست ؟

کفپوش سرامیک برای حیوانات خانگی

سرامیک ها جایگزین مناسبی به جای کفپوش های سنگی هستند. سرامیک شباهت های زیادی به پوشش کف سنگی دارد. کفپوش برای حیوانات خانگی باید قابلیت نظافت ساده ای داشته باشد که سرامیک دارای همین ویژگی هست. با یک تی ساده هم می توانید سطح سرامیک را تمیز کنید. سرامیک های لعاب دار در برابر خراش های سطحی ناشی از بازی و پنجه های سگ و گربه آسیب نمی بینند.

البته سطح سرامیک هم در زمستان ها سرد می شود. سرامیک های رنگ روشن خیلی زود کثیف می شوند و لازم است تا روزانه تمیز شوند. سطح برخی از سرامیک ها لیز است که می تواند موجب زمین خوردن و آسیب حیوانات خانگی شود.احتمالا گزینه های بهتری هم پیدا خواهید کرد که دوست خزدارتان هم از آن خوشش بیاید.

کفپوش سنگی و سرامیکی

کفپوش بامبو

بامبو احتمالاً بهترین گزینه کفپوش برای صاحبان حیوانات خانگی است. این یک سطح بسیار سخت است ، به این معنی که به راحتی خراشیده نمی شود. گیاه بامبو یک سطح با دوام و مقاوم را برای تان ایجاد می کند. جالب تر اینکه بامبو ضد لک است و تمیز کردن آن نیز بسیار آسان است. با نصب کفپوش بامبو دیگر نگران جمع کردن موی حیوان خانگی نیستید زیرا بامبو مو را در خود نگه نمی دارد.

کفپوش های تولید شده از بامبو در گروه دوست داران حیوان خانگی به حساب می آید و هیچ نوع آلاینده ای را وارد محیط نمی کنند. به این ترتیب دوست پشمالوی کوچک تان اعصاب و روانش در آسایش است و حرکات غیر طبیعی نشان نمی دهد. طبیعی بودن، قابلیت نظافت آسان و زیبایی از مزایای نصب کفپوش بامبو در منازل است.

کفپوش چوب پنبه ای

کفپوش چوب پنبه ای نوعی محصول ترکیبی از چوب و مواد شیمیایی است. به خصوص در ساختمان هایی که دارای گرمایش از کف هستند، نصب کفپوش چوب پنبه ای ایده آل است. به این ترتیب حداقل 30 درصد از هزینه های سوخت خانوار کمتر خواهد شد. در همه اتاق ها و سالن پذیرایی نیز می توانید از کفپوش پنبه ای استفاده کنید زیرا ظاهر آن به اندازه کافی زیبا و شکیل هست.

کفپوش مناسب برای گربه ها

کفپوش چوب دارای خواص آنتی اکتریسیته، رسانایی گرمایی، عایق صوتی و حرارتی، مقاومت در برابر آب و رطوبت و شعله است. از دیگر مزایای کفپوش چوب پنبه ای می توان به ضد میکروبی بودن آن اشاره کرد. این بدان معنی است که سطح کفپوش از رشد باکتری ها ، کپک و سایر مواردی که نمی خواهید در خانه شما جلوگیری کند. چوب پنبه در برابر خراش مقاوم است ، بنابراین دیگر نگران شوخی و بازیگوشی حیوانات خانگی خود نخواهید بود. چوب پنبه نیز ماده خوبی برای جذب صدا است ، بنابراین اگر سگ بزرگی داشته باشید و یا گربه ای پر سر و صدا دارید ، کفپوش مقداری صدای آنها را جذب می کند.

تنها ایراد کفپوش چوب پنبه ای اینست که خیلی زود لک می شود و در برابر لکه اصلا مقاومتی ندارد.

کفپوش پارکت چوبی برای حیوانات خانگی

پارکت چوبی سال های زیادی است که زینت بخش منازل و ساختمان های مسکونی است. اگر از سگ، گربه یا دیگر حیوانات خانگی نگهداری می کنید با کفپوش پارکت چوبی فضا را برای زندگی او آماده کنید. پارکت ها تنوع طرح و چوب زیادی دارند و با هر سبک دکوراسیون هماهنگی دارند. سطح پارکت چوبی گرم و راه رفتن روی آن برای خیوانات خانگی لذتبخش است. بهترین کفپوش برای حیوانات خانگی انواع پارکت چوبی از چوب درختان جنگلی است.

اما پنجه سگ و گربه به مرور سطح پارکت چوبی را خراشیده می کند. تعویض تایل های خش خورده به سادگی امکان پذیر نیست. پارکت چوبی با چسب مخصوص روی کف نصب می شود و هزینه نگهداری بالایی دارد.

بهترین کفپوش برای حیوانات خانگی

پارکت لمینت بهترین کفپوش مناسب حیوانات

کفپوش های پارکت لمینت نسل جدید کفپوش های چوبی هستند. نصب پارکت لمینت بسیار راحت است و در صورت آسیب احتمالی می توان تایل معیوب را عوض کرد. سطح پارکت لمینت در زمستان سرد نمی شود و موقع دویدن حیوانات صدا تولید نمی کند. پارکت لمینت های با کیفیت و مرغوب مقاومت بالایی در برابر خراش و پنجه حیوانات دارند به سادگی تمیز می شوند. سطح پارکت لمینت لیز و لغزنده نیست و موجب آسیب به حیوانات نمی شود. قیمت پارکت لمینت در برابر ماندگاری بالای آن بسیار مقرون به صرفه است.

پیشنهاد می کنیم مطلب بهترین برند پارکت لمینت کدام است را بخوانید.

کف لمینت در برابر خراش مقاوم است ، اما اگر سگ دارید باید کف هایی تهیه کنید که بصورت برجسته یا بافت دار ساخته شده باشند. باز هم ، به دلیل سختی سطح ممکن است مجبور شوید برای راحتی فرش اضافه کنید. لمینت های صاف و بدون بافت، بسیار لغزنده هستند. این موجب می شود تا سگ برای حفظ تعادل در راه رفتن کمی خود را خم کرده و پاها را بیشتر باز کند. این یک روش غیر طبیعی برای حرکت سگ است و صدمات زیادی به بدن حیوان وارد می کند. برای جلوگیری از این مشکل از محصولات با بافت درشت تر استفاده کنید.

کف وینیل مقاوم در برابر لکه و خراش

کفپوش های وینیلی دارای کیفیت خوبی هستند. وینیل نوعی مواد شبه پلاستیک است و در برابر پنجه های حیوان، دچار خراشیدگی نمی شود. جنس رویه وینیل طوری است که لکه و کثیفی را جذب نمی کند. کفپوش های وینیلی در برابر کثیفی و لک شدن، بسیار مقاوم هستند.

هر کفپوشی که نصب کنید به هر حال باید خانه را هر از گاهی، تمیز کنید. در مورد نگهداری از حیوانات خانگی فاصله بین تمیزکاری ها کمتر خواهد شد. تمیز نگهداشتن کفپوش ها برای صاحبان حیوان اهمیت زیادی دارد. پاک کردن لکه ادرار و آلودگی ها یک دردسر دائمی است. از طرفی حیوانات خانه را پر از گرد و خاک می کنند. به خصوص سگ و گربه هایی که به بیرون از خانه هم می روند، قطعا کفپوش ها را کثیف تر می کنند.

اما برای نظافت کفپوش وینیل هیچ مشکلی وجود ندارد. می توانید روزی یکبار با تی مرطوب، کف خانه را تمیز کنید. نیازی به استفاده از سفید کننده و لکه بر و … هم نیست. وینیل از محصولات ضد لک به حساب می آید. اما باید مرتبا کف ساختمان را تمیز نگهدارید تا آلودگی ها به بخش های دیگر منتقل نشود.

بهترین موکت برای خانه

موکت مناسب حیوان خانگی

فرش و موکت برای جلوگیری از حوادث ایده ال هستند. با نصب موکت خانگی خیال تان بابت سُر خوردن و لغزیدن حیوان راحت است. موکت از کفپوش های بافت دار است و به هیچوجه موجب آسیب به حیوان نمی شود. حیوانات اهلی و دست آموز دوست دارند روی فرش و موکت دراز بکشند زیرا سرمای کف ساختمان، آزارشان نمی دهد. تنوع رنگ موکت بسیار زیاد است و به راحتی می توانید یک رنگ متناسب با دکوراسیون منزل را تهیه کنید.

موکت پرز بلند برای حیواناتی که پنجه دارند مناسب نیست. اگرچه سگ ها عاشق غلتیدن روی موکت های پرز بلند هستند ولی امکان گیر کردن ناخن های سگ در میان پرزها هست. موکت های پرز کوتاه شاید گزینه بهتری باشند هر چند سگ ها انتخاب دیگری دارند.

برخی از افراد تصور می کنند که موکت به انداز کافی در برابر پنجه های حیوان خانگی مقاوم نیست. در حقیقت موکت های مقاوم تری هم وجود دارند که شاید تا به حال در موردش فکر نکرده باشید. بدون تردید موکت مناسب حیوان خانگی یکی از این دو محصول است:

موکت پشمی

پشم هم بادوام است و هم مقاومت زیادی در برابر لکه دارد. این را هم در نظر داشته باشید که پشم از الیاف طبیعی بوده و هیچ نوع واکنش حساسیت زا برای حیوان ایجاد نمی کند. اینها به کنار از زیبایی موکت های بافت شده با پشم نمی توان گذشت. عملکرد پشم برای خانواده هایی که حیوانات خانگی دارند، بسیار خوب است.

با نصب موکت از جنس پشم، حیوان خانگی شما یک سطح راحت برای راه رفتن و خوابیدن دارد. جالب تر اینکه الیاف پشم به این سادگی ها دچار پارگی و سوراخ نمی شوند.

پیشنهاد می کنیم مطلب آشنایی با مزایا و معایب موکت پشمی را نیز بخوانید

کفپوش برای حیوان خانگی

موکت نایلونی

موکت هایی از جنس نایلون، دوستدار حیوان خانگی و مقاوم در برابر خراشیدگی و ساییدگی است. حتی پنجه حیوانات خانگی هم نمی تواند موکت های نایلونی را پاره کند. مهم تر اینکه الیاف نایلون در برابر لک پذیری مقاوم هستند و به سادگی نیز تمیز می شوند. نخ نایلون به کار رفته در بافت موکت، بوی سگ و گربه را نگه نمی دارد. این ویژگی در الیاف پشم هم وجود دارد.

با نظافت و شستشوی سگ و گربه می توان تا حد زیادی بوی حیوان را کم کرد ولی به هر حال لازم است تا از کفپوش هایی که بو را نگه نمی دارند استفاده کنید. به این ترتیب خانه همیشه هوای تمیزی دارد و هیچ بوی آزار دهنده ای هم به مشام نمی رسد.

در برابر تردد مداوم از پنجه حیوانات خانگی ایستاده ، تمیز کردن آن آسان نیست و بوی حیوانات خانگی را در خود نگه نمی دارد. نایلون یکی از بهترین فرش ها برای حیوانات خانگی است زیرا تمیز و مقاوم است.

کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی را از متریال قابل شستشو خریداری کنید. انواع موکت قابلیت شستن با آب و شوینده را دارند. اما در مقایسه با کفپوش های سرامیک یا لمینت، نظافت موکت ها اندکی دشوارتر است. البته یک مزیت نصب موکت اینست که می توانید با جاروبرقی کفپوش را به راحتی تمیز کنید.

پیشنهاد

اگر قصد دارید موکت نصب کنید، موکت تایل را به عنوان کفپوش مناسب برای نگهداری از حیوان خانگی تان انتخاب کنید. موکت تایل در قطعات عموما مربعی شکل و با اندازه های یکسانی تولید می شود. این موکت ها به صورت رولی نیستند ولی برای صاحبان حیوانات خانگی یک مزیت بزرگ را به همراه دارند. هر وقت قسمتی از موکت کثیف شد، می توانید همان تایل را از محل خارج کرده و با آب بشویید. در این صورت بقیه قسمت های موکت نیازی به شسته شدن ندارد و کار خیلی راحت و بی دردسر انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *