جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چمن مصنوعی اتاق کودک

چمن مصنوعی اتاق کودک متفاوت ترین کفپوش منزل

مهم ترین اصل در انتخاب کفپوش یا موکت اتاق کودک، ایمنی و ضربه گیر بودن آن است. انواع کفپوش های اتاق کودک نظیر موکت، تاتامی و … جلوی ضربات ناشی از افتادن را می گیرند. اگر می خواهید دکوراسیون متفاوت تری داشته باشید متریال دیگری را امتحان کنید. چمن مصنوعی اتاق کودک از محصولاتی است که شاید کمتر در موردش شنیده باشید ولی قطعا کاربرد فراوانی دارد.

فهرست مطالب

  خرید چمن مصنوعی برای محوطه سازی، نصب در زمین های ورزشی و …. موجب شده تا جنبه تزئینی بودن این محصول کمتر دیده شود. چمن مصنوعی برای دکوراسیون فضای داخلی نیز به همان اندازه فضای بیرون از منزل کارایی دارد. چمن مصنوعی اتاق کودک یکی از خلاقانه ترین طراحی ها به حساب می آید که موجب رشد قوای ذهنی و حس مالکیت فرزندتان می شوید.

  کودکان حق دارند فضای اختصاصی خود را داشته باشند. در این فضا، کودک می تواند به راحتی بازی کند و جنب و جوش داشته باشد. چمن مصنوعی اتاق کودک این امکان را فراهم کرده که هم فضای شیک تری داشته باشید و هم نگران آسیب به فرزندتان نباشید. این محصول بسیار نرم و انعطاف پذیر است و جلوی صدمات احتمالی را می گیرد.

   

   

  چمن مصنوعی اتاق کودک چیست؟

  این محصول شباهت زیادی به چمن مصنوعی مهد کودک دارد. انواع سبز یک دست و رنگارنگ چمن مصنوعی برای اتاق کودک به لحاظ زیبایی و افزایش روحیه نشاط نصب می شود. دکوراسیون اتاق پسر بچه ها با چمن مصنوعی خیلی رایج تر است. پسرها علاقه زیادی به فوتبال دارند و مرتب در حال بالا پریدن هستند. با این کفپوش انگار زمین چمن فوتسال اختصاصی خخود را دارند و ساعت ها مشغول بازی می شوند. البته دختر بچه ها هم از بازی روی چمن مصنوعی خسته نمی شوند. این محصول نرم و انعطاف پذیر است و برای تغییر روحیه فرزندان عالی است. سبزی چمن احساس آرامش و نشاط را در کودکان افزایش می دهد

  از چمن مصنوعی اتاق کودک می توانید برای دکوراسیون بخشی از اتاق و یا پوشش سراسری کل فضا استفاده کنید. انواع چمن مصنوعی به صورت رول در طول مختلف تولید شده است. عرض استاندارد چمن مصنوعی بین ۲ تا ۴ متر است. البته چمن های تایل نیز با همین الیاف به فروش می رسند که برای پادری چمنی و یا کنار تخت خواب کودک استفاده بیشتری دارند.

  پیشنهاد سایت: کاربرد چمن مصنوعی در منزل

  خرید چمن مصنوعی اتاق کودک

   

   

  ویژگی های چمن مصنوعی برای اتاق خواب کودک 

  چمن مصنوعی اتاق کودک و نوجوان دارای ظاهر طبیعی است. این کفپوش با الیاف پلیمری تولید شده و ضد آب است. نصب چمن مصنوعی در اتاق خواب با زمین های باز تفاوت دارد در واقع نیازی به زیرسازی و زهکشی نیست. چمن های تزئنی را می توان روی همه سطوح مثل یک فرش یا موکت استفاده کرد. اگر همه اتاق با لمینت کفپوش شده می توانید روی آن از چمن مصنوعی استفاده کنید در این صورت نیازی به نصب و یا میخ کوبی نیست و هر زمان که بخواهید امکان جمع کردن چمن وجود دارد.

  نظافت چمن مصنوعی اتاق بچه ها اهمیت زیادی دارد. برای نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال از شن یا گرانول استفاده می شود تا سطح کار یکنواخت باشد. برای جلوگیری از رشد علف هرز روی چمن مصنوعی در فضای باز از ماسه و سنگریزه در کف استفاده می شود همه این موارد برای فضای بیرونی است و در دکوراسیون فضای داخل به هیچکدام از این موارد نیازی ندارید. بنابراین روی چمن مصنوعی اتاق بچه ها هیچ شیء خارجی مثل سنگریزه و گرانول وجود ندارد. به این ترتیب حتی با جاروبرقی های خانگی هم امکان تمیز کردن سطح چمن اتاق کودک وجود دارد.

  بیشتر بخوانید : چمن مصنوعی شهربازی چه ویژگی هایی دارد؟

  در صورت ریختن آب و دیگر مایعات هم مشکلی وجود ندارد حتی مایعات رنگی را نیز می توانید به سادگی از روی چمن مصنوعی پاک کنید اما مواد شیمیایی مثل الکل یا بنزین به الیاف چمن آسیب می زند. در این مورد اصلا جای نگرانی وجود ندارد بچه ها از این مواد شیمیایی استفاده نمی کنند. برخی از ویژگی های چمن مصنوعی اتاق کودک در ادامه یاداوری شده است.

  قیمت چمن مصنوعی اتاق کودکچمن مصنوعی اتاق کودک چیست؟


  • دارای تراکم بالایی است

  چمن مصنوعی برای اتاق کودک دارای تراکم بالاتری نسبت به دیگر محصولات است. تراکم بالای الیاف ایستایی چمن را افزایش داده و موجب ضربه پذیری بیشتری می شود. کفپوش های اتاق کودک نباید از متریال سخت و غیر قابل انعطاف تولید شود. چمن مصنوعی آرتا دارای دو اندازه الیاف ۱۰ و ۲۵ میل است که هم برای فضای بیرونی هم دکوراسیون اتاق بچه ها و کاربردهای تزئینی به کار می رود.

  در برخی موارد برای افزایش ایستایی چمن های مصنوعی کم تراکم از سیلیس و گرانول استفاده می شود. این محصولات بهداشتی نیستند و نباید در اتاق خواب کودک استفاده شوند. چمن مصنوعی با کیفیت و متراکم تر از نظر میزان آشغال گیری هم از بقیه محصولات ارجحیت دارد. چمن مصنوعی موکتی دارای الیاف متراکم تری است و ضریب نفوذ آشغال کمتری دارد.


  • دارای الیاف مرغوب و ساختار تک رشته ای باشد

  پلی پروپیلن، پلی اتیلن و پلی آمیدها در ساختار چمن مصنوعی وجود دارند. این مواد پلیمری کیفیت و جنس محصول را تعیین می کنند. برخی از محصولات زبرتر هستند ولی ماندگاری بالاتری دارند. در مقابل الیاف انعطاف پذیرتر مناسب فضای داخلی بوده و کفپوش خوبی برای اتاق بچه ها هستند. انواع چمن مصنوعی از نظر ساختار در ۲ گروه قرار دارند:

  چمن مصنوعی برای اتاق کودک

   

   

   

  چمن های مصنوعی با ساختار تک رشته ای( مونوفیلامنت)

  این محصول از نظر بهداشتی نمره خیلی خوبی دارد و مناسب فضای داخلی است. در مهد کودک ها و زمین های بازی کودکان باید از کفپوش های استاندارد و بهداشتی استفاده کرد. بچه ها روی زمین می نشینند، دراز می کشند و بایزی می کنند. کیفیت ساخت کفپوش چمن باید به گونه ای باشد که موجب ایجاد حساسیت و آلرژی در کودکان نشود. رنگ های به کار رفته در چمن مصنوعی از مواد استاندارد بوده و به از لحاظ پوستی یا تنفسی، مشکل ایجاد نمی کنند

   

   

   چمن مصنوعی‌های با ساختار چند رشته‌ای ( فیبریلیت)

  این محصول خاصیت ضربه پذیری بسیار بیشتری از نمونه قبلی داشته و طول عمر بالاتری هم دارند. البته توجه داشته باشید که محصولات با ساختار چند رشته ای به لحاظ بهداشتی، استانداردهای کمتری دارند و مناسب اتاق کودکان نیستند. این محصولات را می توانید در چمن مصنوعی زمین فوتبال ببینید. همه امتیازات مثبت و نکات منفی محصولات موجود در بازار را در نظر بگیرید و بهترین کفپوش را برای اتاق خواب بچه ها خریداری کنید.

   

   

  نکات خرید چمن مصنوعی اتاق کودک

  دو عنصر ضربه پذیری و بهداشتی بودن مهم ترین موارد در انتخاب کفپوش اتاق خواب کودک است. قبل از اینکه به رنگ، مدل، طرح، طول عمر، قیمت چمن مصنوعی برای اتاق کودک و یا هر نکته دیگری توجه کنید به جنس مواد به کار رفته در کفپوش توجه داشته باشید.

  چمن مصنوعی اتاق کودک نباید حاوی رنگ های غیر استاندارد و یا مواد غیر بهداشتی باشد. محصولات بسیار ارزان قیمت موجود در بازار که معلوم نیست چگونه به بازار وارد شده اند، استانداردهای لازم را ندارند. هم اکنون چمن مصنوعی ایرانی با بهترین متریال در داخل کشور تولید می شود که کیفیت بسیار خوبی هم دارد.

  موکت عروسکی در دکوراسیون اتاق کودک

   

   

  قیمت چمن مصنوعی اتاق کودک چقدر است؟

  صرف هزینه برای دکوراسیون اتاق کودک از دو جنبه دارای اهمیت است. اولی اینکه امکان طراحی ایمن و مناسب تری را دارید این موضوع به خصوص برای کودکان زیر ۳ سال دارای اهمیت بیشتری است. دوم اینکه امکان خلاقیت بیشتری را به کودک می دهید. وقتی طراحی اتاق کودک، متناسب با سن و سالش باشد، قوه تخیل و ادراک کودک نیز به خوبی رشد می کند.

  قیمت چمن مصنوعی اتاق کودک در مقایسه با سایر کفپوش ها، مقرون به صرفه است. چمن مصنوعی اتاق کودک به صورت رول تولید می شوند. برای محاسبه قیمت دقیق چمن مصنوعی اتاق کودک لازم است تا طول و عرض اتاق را داشته باشید. جنس الیاف چمن، تراکم و بلندی الیاف نیز روی قیمت ها تاثیر می گذارد.

  یک راه ساده برای کاهش قیمت چمن مصنوعی اتاق کودک وجود دارد و آن خرید از نمایندگی های شرکت است. به این ترتیب هزینه واسطه گری و دلالی حذف می شود و با بهای کمتری می توانید اتاق کودک را کفپوش کنید. البته خرید از فروشگاه آنلاین بسیار اقتصادی است و هزینه رفت و آمد ندارد.

  ۲ دیدگاه برای “چمن مصنوعی اتاق کودک متفاوت ترین کفپوش منزل”

  1. سعیده نژادی گفت:
   نقاط قوت
   • توضیحات عالی

   سلام من یک بچه ۷ ساله دارم میخواستم ببینم بهترین چمن مصنوعی برای اتاق کودک چیه؟ چند میل باید بگیرم که بهتر باشه؟ من دیدم مدل های ۱۰ و ۱۵ و ۲۵ میل دارید به نظرتون ۱۵ میل بگیرم خوبه؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام خانم نژادی گرامی
    برای شما ۱۵ میل و یا ۲۵ میل خیلی عالی است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...