ترفندهای تزیین گلخانه

چمن مصنوعی انتخاب خوبی برای محیط های کم آب و بدون نور است. در بسیاری از فضاهایی که امکان استفاده از چمن طبیعی نیست می توان با نصب چمن مصنوعی، محیطی سبز و زیبا طراحی کرد. کاربرد چمن های مصنوعی هر روز گسترده تر می شود و این زورها شاهد تزئین گلخانه با چمن مصنوعی هستیم! شاید این موضوع کمی دور از ذهن باشد زیرا فضای گلخانه برای رشد گیاهان مناسب است پس چرا در بسیاری از گلخانه ها، انواع چمن مصنوعی استفاده می شود.

زیباسازی فضای داخلی ساختمان، طراحی ایده های بکر و خلاقانه با چمن مصنوعی فوق العاده است. به این ترتیب با صرف هزینه ای اندک، طراحی سبز و خاص اجرا می شود. چمن مصنوعی روف گاردن، چمن مصنوعی تراس و بالکن و دیوار سبز چمنی نمونه هایی از خلاقیت طراحان داخلی است که همگی با چمن مصنوعی انجام می شود. تزئین گلخانه با چمن مصنوعی نیز از مواردی است که به تازگی مورد توجه قرار گرفته است.

بورس چمن مصنوعی کجاست؟

روش های تزئین گلخانه با چمن مصنوعی

کاربردهای چمن مصنوعی گلخانه

رنگ سبز چمن مصنوعی هماهنگی خوبی با فضای گلخانه دارد. این چمن های همیشه سبز نیازی به نگهداری خاصی ندارند و در همیشه سبز و با طراوت باقی می مانند. دو نوع چمن مصنوعی ورزشی و تزئینی تولید شده است. برای گلخانه ها، چمن مصنوعی تزئینی استفاده می شود.

حتی در پاسیو و فضای نگهداری گل ها در داخل خانه نیز می توان از این طراحی استفاده کرد. تزئین گلخانه با چمن مصنوعی ابتکاری است که هزینه چندانی ندارد ولی قطعا حس شادابی و سرزندگی محیط را افزایش می دهد. در ادامه به کاربردهای متفاوت چمن مصنوعی در طراحی گلخانه پرداخته شده است.

تزئین گلخانه با چمن مصنوعی

1-کفپوش و تزئین گلخانه با چمن مصنوعی

این طراحی ساده ترین و ارزان ترین راه برای زیباسازی فضای گلخانه های عمومی و خصوصی است. نصب چمن مصنوعی به عنوان پوشش کف گلخانه چندین مزیت دارد. اول اینکه کف سالن گلخانه همیشه خشک است. با توجه به آبیاری گلخانه و درختنان همیشه کف زمین خیس است که با این ترفند، مشکل برطرف می شود.

بیشتر بخوانید
کفش مناسب چمن مصنوعی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد

مهم ترین اینکه چمن مصنوعی در برابر آب و رطوبت مقاوم است و دچار پوسیدگی و کپک زدگی نمی شود. طول عمر این چمن های همیشه سبز زیاد است و با یکبار هزینه می تونید تا سال ها از آن استفاده کنید.

چمن مصنوعی برای کف مغازه

تزئین گلخانه با چمن مصنوعی

2-دور سازی محیط اطراف گلخانه با چمن مصنوعی

هزینه نگهداری از چمن مصنوعی خیلی کمتر از چمن طبیعی است. این کفپوش های چمنی به آبیاری، کوددهی، علف کش و … نیاز ندارند. مهم تر اینکه دردسرهای چمن زنی ندارد. طراحی طراحی محوطه و تزئین گلخانه با چمن مصنوعی یکی دیگر از ابتکاراتی است که قطعا روی زیبایی این محیط، تاثیر زیادی دارد.

3-طراحی دیوار سبز در گلخانه

چمن مصنوعی را می توان در سطوح افقی و عمودی نصب کرد. این ایده برای گلخانه های قدیمی و مدرن ایده آل است. چمن مصنوعی می تواند بسیاری از عیوب و ایرادهای دیوارهای قدیمی را نیز پوشش دهد.

ایده های طراحی با چمن مصنوعی دیواری

دیوار سبز مصنوعی

4- زیر گلدانی با چمن مصنوعی

این روزها چمن مصنوعی با رنگ های متنوع تولید شده. این نوع چمن ها هم در زمین های ورزشی و هم در به منظور طراحی و تزئین مورد استفاده دارند.

با استفاده از چمن های مصنوعی رنگارنگ می توانید زیر گلدانی های زیبا و جذابی را برای گلخانه تهیه کنید. چمن مصنوعی قابل برش خوردن است و خیلی ساده می توانید آن را در هر اندازه های برش دهید.

5-فضای بین گلدان ها و درختچه ها

تزئین گلخانه با چمن مصنوعی خیلی متنوع است به عنوان پیشنهاد می توانید فضای خالی بین گلدان ها را با
کفپوش چمن مصنوعی پر کنید. به این ترتیب جذابیت و زیبایی خیره کننده ای ایجاد می شود که برای گلخانه عالی است.

این ها تنها چند نمونه از تزئین گلخانه با چمن مصنوعی است. ایده های ابتکاری خود را در نظرات به اطلاع دوستان خود برسانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.