نصب کاغذ دیواری روی سیمان

کاغذ دیواری را می توان در هر مکانی نصب کرد. دکوراتیوها هیچ محدودیتی برای نصب کاغذ دیواری در نظر نمی گیرند. روی دیوارهای رنگ روغن، کاشی و سرامیک، دیوارهای گچی و حتی نصب کاغذ دیواری روی سیمان نیز از مواردی است که درخواست کننده دارد. سبک زندگی خانواده ها همگام با پیشرفت تکنولوژی، تغییر کرده و مدرن تر شده است. این تغییرات تنها در جهت به کارگیری لوازم و تجهیزات متنوع تر نیست، زندگی مدرن نیاز به دکوراسیون متفاوت و خلاقانه تری

کاغذ دیواری سقفی نمونه ای از این تحولات جدید است. تا همین چند سال پیش، هیچکس به فکر چسباندن کاغذ دیواری های رنگارنگ روی سقف نبود اما این روزها خانه های زیادی با کاغذ دیواری بر روی سقف، دیده می شود. از نظر متریال ساخت کاغذ دیواری و نوع دیوارها هم تفاوت های زیادی وجود دارد. همه دیوارها شبیه به هم نیستند. اگر با تصور اینکه بدون مشکل می توانید کاغذ دیواری را روی هر نوع دیواری، نصب کنید سخت در اشتباهید.

برای مثال نصب کاغذ دیواری روی سیمان و سطوح سخت به سادگی دیوارهای گچی نیست. لازم است تا برخی جزئیات و ریزه کاری ها در نظر گرفته شود. سطوح سیمانی به طور طبیعی دارای تخلخل و ناهمواری هایی هستند که کار اجرا و نصب کاغذ دیواری روی سیمان را دشوارتر می کند. هر چقدر ضخامت کاغذ دیواری کمتر باشد، عملیات نصب و اجرای آن نیز چالش برانگیزتر می شود.

آموزش نصب کاغذ دیواری گام به گام

کاغذ دیواری خوب

نصب کاغذ دیواری روی سیمان

در حالت معمول، چسباندن کاغذ روی دیوار سیمانی، چندان رایج نیست اغلب دیوارهای خانه ها یا رنگ شده هستند و یا گچی. نصب پوستر دیواری روی گچ یا دیوار رنگ شده، مشکلات کمتری دارد. اما در مورد دیوارهای بتونی و سیمانی، موضوع به این سادگی نیست. در موارد معدودی دکوراتیوها در به کارگیری کاغذهای دیواری، تردید دارند.

نصب کاغذ دیواری روی سیمان، در شرایط آب و هوایی مرطوب و مناطق سردسیر از موارد استثنا است. رطوبت هوا موجب کنده شدن کاغذ دیواری می شود و خیلی زود، خاصیت چسبندگی چسب از بین می رود. در مناطق سردسیر نیز میزان رطوبت هوا، بالاتر است و همچنان مشکل رطوبت اضافی وجود دارد. در این دو مورد توصیه می شود که از گزینه های دیگری به جای پوستر دیواری و کاغذ دیواری استفاده شود. دیوارپوش های بهتری برای مناطق رطوبتی و سرد، تولید شده است.

اگر بخشی از دیوار با سیمان پوشیده شده، هنوز هم راهی برای استفاده از کاغذ دیواری وجود دارد. بدون اینکه بخواهید تغییرات زیادی ایجاد کنید به سادگی می توانید روی دیوار سیمانی را هم با یک کاغذ دیواری زیبا و چشم نواز، پوشش دهید. طریقه کار ساده است اول زیرسازی انجام می شود و بعد کاغذ دیواری های جدید روی هر دیواری قابل نصب هستند. مراحل نصب کاغذ دیواری روی سیمان، بتون یکسان است. اگر بخواهید می توانید دیوار سیمانی و سطوح سخت را نیز با کاغذ دیواری بپوشانید به شرطی که راه و رسم کار را بلد باشید.

نصب کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک در 3 حرکت

چسباندن کاغذ دیواری روی سیمان

زیرسازی قبل از نصب کاغذ دیواری روی سیمان

انواع کاغذ دیواری ساده از دیرباز در ساختمان های مسکونی و اداری، به کار گرفته شده. در مواردی که بخواهید کار بازسازی ساختمان سریع تر انجام شود، کاغذ دیواری بهتر از رنگ و نقاشی است. نصب کاغذ دیواری، ریخت و پاش بسیار کمتری از نقاشی کردن دیوارها دارد. سهولت نصب، سرعت اجرای کاغذ دیواری و کثیف کاری کمتر، از مزایایی است که اغلب خریداران به دنبال آن هستند.

کاغذ دیواری های امروزی در مقایسه با نسل اولیه کاغذ دیواری، تغییرات زیادی داشته اند. در زمینه چاپ و طراحی پیشرفت های زیادی حاصل شده و این امر روی ساخت کاغذ دیواری های مدرن هم اثرگذار بوده است. پیشرفت های اخیر موجب شده تا امکان چاپ کاغذ دیواری سه بعدی و پوستر دیواری با طراحی جذاب تر نیز وجود داشته باشد.

کاغذ دیواری های مدل جدید، داراس طرح های طبیعی تر و به مراتب چشمگیرتری هستند. از نظر متریال ساخت نیز جنس کاغذ به کار رفته و روکش روی کاغذ دیواری ها تغییرات زیادی داشته است. تکنولوژی نصب و اجرای کاغذ دیواری، کم و بیش شبیه به سال های گذشته است ولی در نوع چسب و … نیز تفاوت هایی دیده می شود.

برای نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن یا هر متریال دیگری، باید از قبل زیرسازی انجام شود. این روالی است که همواره وجود داشته است و حتی تغییرات اساسی در کاغذ دیواری های فعلی نیز نتوانسته این روند را تغییر دهید. زیرسازی یعنی اینکه دیوار مورد نظر برای چسباندن کاغذ دیواری، آماده سازی شود. در ساختمان های قدیمی عملیات زیرسازی الزامی است اما حتی در ساختمان های نوساز نیز نمی توان بدون زیرسازی، عملیات نصب کاغذ دیواری را به خوبی کنترل کرد.

ساده ترین راه برای کندن کاغذ دیواری قدیمی از روی دیوار

کاغذ دیواری روی سطوح سیمانی

اجرای زیرسازی روی دیوار

در حالت عادی برای زیرسازی لازم است تا همه ترک ها، روزن و سوراخ های ریز و درشت روی دیوار گرفته شود. حتی کوچکترین ایرادات نیز بعد از نصب کاغذ دیواری، به چشم می آید. معمولا برای پر کردن جای میخ و سوراخ های روی دیوار از بتونه استفاده می شود. در صورتی که دیوار دارای نم و رطوبت باشد، پیش از هر کاری باید دلیل خیس بودن گچ دیوار، مشخص شود. نشتی لوله های آب و فاضلاب، ایراد در عایق بندی و ایزوگام و یا هر دلیل دیگری که وجود دارد را باید برطرف کرد و پس از خشک شدن کامل دیوار، عملیات نصب را اجرا کرد.

برای نصب کاغذ دیواری روی سیمان با یک مشکل جدی روبرو هستید و آن وجود برجستگی های زیاد روی دیوار است. اگر بخواهید مستقیم کاغذ های دیواری را روی دیواری که بتونی یا سیمانی است نصب کنید قطعا جلوه مناسبی ندارد. دیوار سیمانی دارای سطح ناهمواری است و همه این نقاط، پس از نصب کاغذ دیواری دیده خواهند شد.

یک راه ساده برای اینکه بتوانید روی دیوار سیمانی هم از رول کاغذ دیواری استفاده کنید، اجرای زیرسازی مناسب است. این کار کمی هزینه نصب را افزایش می دهد ولی نتیجه کار عالی است. در واقع به هیچ وجه نباید زیرسازی را حذف کرد. نتیجه اجرای کاغذ دیواری به همین مرحله وابسته است.

حباب زیر کاغذ دیواری را با دو حرکت ناک اوت کنید!

نصب کاغذ دیواری روی دیوارهای سیمانی

اجرای گچ بر روی دیوار سیمانی

در عمل نصب کاغذ دیواری روی سیمان یا دیوار بتونی امکان پذیر نیست اما نصاب حرفه ای می تواند از قبل دیوار را آماده کند. طریقه کار به این صورت است که از یک لایه گچ نازک برای پوشاندن کل دیوار استفاده می شود. این گچ همه برجستگی های بتون و سیمان را برطرف می کند و در ضمن دیوار را برای نصب کاغذ دیواری روی سیمان و استفاده از چسب، آماده می کند.

گچ استفاده شده بر روی دیوار سیمانی دارای ضخامت خیلی کمتری از دیوار گچی است اما زیرسازی دیوار را کامل می کند. چسب کاغذ دیواری، به خوبی روی گچ دیوار می نشیند و از این لحاظ مشکلی وجود ندارد. بقیه مراحل کار نصب کاغذ دیواری روی سیمان شبیه به دیوارهای گچی یا رنگ روغن است.

به این ترتیب پس از اندازه گیری دیوار و برش زدن رول ها، چسب روی کاغذ دیواری اجرا می شود. سپس کاغذهای چسب خورده با دقت در کنار یکدیگر روی دیوار، قرار می گیرند. نصب کاغذ دیواری یک کار تخصصی است و بدون داشتن تجربه نمی توان، تایل های کاغذی را روی هر دیواری نصب کرد.

پوستر دیواری طبیعت

نصب پوستر دیواری روی دیوار سیمانی

اصول نصب کاغذ دیواری روی سیمان و سطوح سخت و سایر دیوارها یکی است. همه موارد ذکر شده در مورد نصب پوسترهای دیواری نیز صدق می کند. در واقع کاغذ دیواری و پوستر دیواری را نباید روی دیوارهای نمور و دارای اشکال و ایراد نصب کرد. برخی از کاغذ دیواری ها و پوسترهای دیواری قابل شستشو هستند اما این به معنای نصب کاغذ دیواری روی سیمان مرطوب نیست. با اینکه جنس پوستر دیواری کمی ضخیم تر است اما باز هم نباید تایل ها را روی دیوار خیس، نمور و یا کپک زده نصب کنید.

به نظرتان نصب کاغذ دیواری روی سیمان راحت تر است یا روی کاشی؟

Originally posted 2022-04-04 00:00:00.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!