قیمت موکت راهرو هتل

معمولا اتاق ها، لابی، راهرو و به طور کلی کف هتل با موکت پوشیده می شود زیرا تجربه کاربری بهتری دارد. موکت هتلی بخشی از تزئینات نیز به حساب می آید و می تواند روی احساس فضا و رضایت مهمان ها هم تاثیر بگذارد. موکت راهرو هتل و اتاق ها به دلیل رفت و آمد زیاد در این فضا، در معرض آسیب بیشتری است.

یک هتل بزرگ با ده ها اتاق و راهروهای عریض و طویل، هزینه زیادی برای نصب موکت صرف می کند. معمولا از قبل برنامه ریزی دقیق برای انتخاب رنگ، طرح و دیگر جنبه های ظاهری موکت، انجام می شود. علاوه بر این موارد، ویژگی های کیفی موکت راهرو هتل نیز درست به اندازه زیبایی و ظاهر آن اهمیت دارد.

ویژگی های موکت راهرو هتل

ویژگی های موکت راهرو هتل و اتاق ها

برای مکان های پر رفت و آمد نظیر هتل ها انتخاب کفپوش اهمیت بیشتری دارد. مهمان های هتل انتظار دارند فضایی خاص و متفاوت را تجربه کنند. موکت می تواند همان حس صمیمت در خانه بودن را به همراه داشته باشد و در عین حال لوکس و شیک هم به نظر برسد. مدیران هتل هم این موضوع را به خوبی می دانند و برای اتاق ها راهروهای هتل یک موکت خوشرنگ و خیره کننده را خریداری می کنند.

به طور معمول الیاف موکت راهرو هتل از نخ نایلون یا نخ پلی پروپیلن انتخاب می شود. موکت پشمی به دلیل گرانقیمت بودن برای فضایی بزرگ، مقرون به صرفه نیست. از متریال ساخت موکت که بگذریم، اندازه الیاف موکت را نمی توان نادیده گرفت. این روزها انواع موکت پرز بلند خیلی پر طرفدار شده اند. موکت راهرو هتل نباید دارای الیاف بلندی باشد. موکت های پرز بلند برای اتاق هتل مناسب هستند اما در فضای عمومی بهتر است موکت با الیاف کوتاه و متوسط نصب شود.

آموزش نحوه اندازه گیری محیط برای نصب موکت (مبتدی)

موکت راهرو هتل

نظافت موکت راهرو هتل

به دلیل رفت و آمد زیاد لازم است تا روزانه، کف هتل تمیز شود. جاروبرقی های بزرگ با مکش قوی برای این کار مناسب هستند. برای شستشوی موکت راهرو هتل و اتاق ها نیز از دستگاه مخصوص استفاده می شود. با این وسیله دیگر نیازی به خارج کردن موکت از هتل نیست، عملیات شستشو، آبکشی و خشک کردن موکت در هتل همگی توسط دستگاه موکت شویی انجام می شود.

موکت راهرو هتل یا اتاق های مهمان باید در برابر آب و رطوبت مقاوم باشد و در اثر شستشو، بوی نامطبوع ایجاد کند. سهولت نظافت موکت در یک هتل اهمیت زیادی دارد. در قسمت درب ورودی، موکت آسانسور و موکت راهرو هتل همیشه آلودگی بیشتری وجود دارد.

رنگ موکت راهرو هتل

برای راهرو و لابی می توان از یک رنگ موکت استفاده کرد. این رنگ باید هارمونی خوبی با دیگر وسایل و تزئینات هتل داشته باشد. طراحی بصری هتل در جلب مشتری اهمیت زیادی دارد. رنگ موکت راهرو را طوری انتخاب کنید که گرد و خاک را زیاد نشان ندهد. نشستن گرد و غبار روی موکت باعث می شود تا موکت کهنه و بدنما به نظر برسد.

نکته مهم دیگر این است که رنگ ها احساس فضا را تغییر می دهند. با انتخاب مناسب رنگ موکت راهرو هتل یا اتاق ها و لابی و بخش غذاخوری و … می توان فضایی شادی بخش و گرم و پر حرارت را طراحی کرد. این موضوع حس بهتری را در مهمان های هتل ایجاد می کند.

پیشنهادهای سه گانه برای انتخاب رنگ موکت

رنگ موکت راهرو هتل

سایش و فرسایش در موکت راهرو هتل

برای کاهش هزینه ها در فضای پر رفت و آمد یک هتل می توان از موکت تایل استفاده کرد. این کفپوش قابلیت طراحی شطرنجی را نیز دارد که مناسب راهروی هتل است. موکت تایل را می توان در برخی مکان های پر ترافیک هتل نصب کرد. برای مثال نزدیک درب آسانسور یا راهروها در معرض اصطکاک بیشتری هستند.

جالب اینکه در صورت فرسایش یخشی از موکت راهرو هتل می توانید تنها همان قسمت را تعویض کنید. تایل آسیب دیده را از محل خارج کرده و از تایل دیگری به جای آن استفاده کنید. امکان اجرای دو یا سه رنگ از موکت تایل هم هست و کارهای خلاقانه زیادی می توان انجام داد.

موقع خرید موکت برای هتل این موارد را در نظر بگیرید:

موکت راهرو هتل حتما ضد الکتریسیته باشد

ضد حریق بودن موکت از اولویت های اصلی است

قیمت موکت راهرو هتل اقتصادی و مقرون به صرفه باشد

موکت رول یا موکت تایل، کدام انتخاب بهتری است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...