چمن مصنوعی برای راه پله

چمن مصنوعی را می توان در فضای بیرونی و داخلی ساختمان نصب کرد. این چمن ها قابل اجرا روی سطح مختلف افقی و عمودی هستند. علاوه بر پوشش دیوار و طراحی محوطه، می توان از چمن مصنوعی برای راه پله ساختمان نیز استفاده کرد. با همین ابتکار ساده، نمایی زیبا و متفاوت خواهید داشت. از چمن مصنوعی برای راه پله مجتمع تجاری، ساختمان های مسکونی و راه پله بیرونی سازمان ها و ادارات استفاده می شود.

خرید چمن مصنوعی برای راه پله مدارس، مهد کودک و مراکز نگهداری از سالمندان عالی است. با کمی خلاقیت می توانید فضایی لوکس و کاملا ایمن را طراحی کنید. نگهداری از چمن مصنوعی برای راه پله خیلی ساده تر از چمن های طبیعی است. این محصول بدون نیاز به آبیاری و چمن زنی و …. در همه فصول سال، سبز و شاداب دیده می شود.

چمن های مصنوعی نسل اول صرفا برای زمین های ورزشی طراحی شده بودند. اشکالات زیادی در این محصولات وجود داشت که از آن جمله می توان به خشک و غیر قابل انعطاف بودن چمن مصنوعی اشاره کرد. این روزها انواع چمن مصنوعی با کیفیت متفاوت برای کاربرهای متنوع، تولید می شود.

چمن مصنوعی راه پله

چمن مصنوعی برای راه پله

انواع چمن مصنوعی به صورت رول و در عرض متفاوت تولید می شوند. این چمن ها دارای تیغه های بلند و کوتاه و بافت متفاوت هستند. برای پوشش راه پله ها بهتر است الیاف چمن مصنوعی کوتاه و متوسط باشد. تیغه های خیلی بلند حالت تزئینی دارند و مناسب راه پله ها نیستند.

چمن مصنوعی روی راه پله در برابر رفت و آمد، آسیب نمی بیند. این جمن ها تحمل فشار خوبی دارند و با راه رفتن، تیغه های چمن مصنوعی کوبیده و له نمی شود. البته توصیه می شود از قرار دادن اشیا سنگین به مدت طولانی روی چمن مصنوعی پله خودداری شود.

زیبا سازی فضای شهری با چمن مصنوعی راه پله هزینه زیادی ندارد ولی نتیجه عالی است. این طراحی موجب افزایش سرسبزی محیط شده و نشاط عمومی را به دنبال دارد. شکل و شمایل و طراحی راه پله هر طور که باشد می توانید آن را با چمن مصنوعی طراحی کنید. در برخی از ساختمان های لوکس و شیک، چمن مصنوعی برای راه پله داخلی و پله های دوبلکس استفاده می شود.

چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره چیست؟

مزایای چمن مصنوعی روی پله

مزایای استفاده از چمن مصنوعی برای راه پله

چمن مصنوعی برای دکوراسیون محوطه عالی است و حتی می توانید راه پله های بیرون از ساختمان را نیز با این محصول، دکوراسیون کنید. چمن مصنوعی پله زیبا و شکیل است. برای پوشاندن عیوب ظاهری راه پله های قدیمی کاربرد مناسبی دارد. از طرفی این طراحی روی دکوراسیون محوطه و زیباسازی محیط نیز تاثیر زیادی دارد.

چمن مصنوعی ااز بروز خطرات احتمالی در راه پله ها جلوگیری می کند. یکی از مهم ترین موارد، سقوط کودکان یا افراد سالمند موقع بالا رفتن از پله ها است. با استفاده از چمن مصنوعی روی راه پله این مورد به خودی خود برطرف می شود. سطح چمن مصنوعی نرم و انعطاف پذیر است این باعث افزایش ضربه پذیری کفپوش راه پله می شود.

انواع چمن مصنوعی راه پله برای فضای بیرونی مناسب هستند. این محصولات در برابر تابش مستقیم آفتاب یا بارش برف و باران مقاومت زیادی دارند. نور خورشید موجب کمرنگ شده و یا رنگ و رو رفتگی سطح چمن مصنوعی نمی شود. همچنین این محصول کاملا ضد آب است حتی در مناطق پر باران نیز چمن مصنوعی راه پله، دچار پوسیدگی نمی شود.

چمن مصنوعی دارای سطوح لیز لغزنده نیست حتی وقتی باران می بارد نیز مشکلی با چمن های راه پله نخواهید داشت. آب حاصل از شستشو یا بارندگی در صورت اجرای صحیح زیرسازی، از کف پله ها تخلیه می شود. به این ترتیب موقع بالا و پایین رفتن از پله ها، پا خیس نمی شود و سطح پله سر و لغزنده نیست.

نگهداری از چمن مصنوعی تراس و بالکن در فصول مختلف

نصب چمن مصنوعی برای راه پله

نصب چمن مصنوعی برای راه پله

این محصول قابلیت برش را دارد بنابر این به راحتی می توانید رول های چمن مصنوعی را به اندازه کف راه پله برش دهید. قبل از نصب چمن مصنوعی راه پله لازم است تا سطح کار کامل بازسازی و تعمیر شود تا ناهمواری نداشته باشد. زیرسازی مناسب روی کارایی و طول عمر چمن مصنوعی برای راه پله تاثیر می گذارد.

موقع نصب چمن مصنوعی اندازه گیری دقیق انجام دهید. در واقع فقط سطح پله ها با چمن پوشانده می شود و قسمت های اضافی برش می خورد. در این طراحی، روی کف هر پله از قطعه ای چمن مصنوعی برش خورده استفاده می شود.

روش دیگر نصب چمن مصنوعی برای راه پله این است که هم کف پله و هم دیواره آن به طور کامل، پوشیده شود. در این صورت برش های کمتری انجام می شود. البته هنوز هم لازم است تا قسمت های کناری به طور دقیق اندازه گیری شده و برش بخورد.

بایدها و نبایدهای نصب چمن مصنوعی روی آسفالت

نگهداری از چمن مصنوعی راه پله

طریقه نگهداری از چمن مصنوعی برای راه پله

نگهداری از کفپوش سبز چمنی کار دشواری نیست. با جمع کردن آشغال های روی سطح چمن، نیمی از کار تمام شده است. به خصوص در راه پله های بیرون از ساختمان، امکان کثیف شدن چمن مصنوعی راه پله بیشتر است. فضولات حیوانات، گرد و غبار و …از عوامل آلوده کننده سطح چمن مصنوعی راه پله هستند. این محصول قابلیت شستشو با آب و مواد شوینده را دارد بنابراین مشکلی برای نظافت و تمیز کردن سطح چمن راه پله، وجود ندارد.

ابتدا آشغال ها و فضولات حیوانات را از روی چمن، پاک کنید. سپس لازم است تا محل کامل تمیز شود. حتی اگر به ظاهر راه پله ها تمیز است نیز باید به صورت هفتگی و مرتب چمن مصنوعی برای راه پله را تمیز کنید. پلکان خارجی ساختمان در معرض گرد و خاک زیادی است و این آلودگی ها با جارو کشیدن از بین نمی رود.

با آب و شوینده های معمولی می توانید آلودگی های احتمالی را از بین ببرید. البته استفاده از مواد سفید کننده و ضد عفونی کننده شیمیایی برای چمن مصنوعی روی راه پله اصلا توصیه نمی شود. این محصول نوعی پلاستیک به حساب می اید و در برابر مواد شیمیایی و آتش مقاومت زیادی ندارد. برای تمیز کردن چمن مصنوعی راه پله از مواد تیز و برنده استفاده نکنید. اشیا تیز موجب پاره شدن الیاف چمن مصنوعی شده و به لایه زیرین صدمه می زنند.

قیمت چمن مصنوعی برای راه پله

بحث قیمت ها از مواردی است که همه خریداران به آن توجه نشان می دهند. هم اکنون انواع چمن مصنوعی روی راه پله با قیمت های نوسانی در بازار موجود است. مهم ترین عامل در تعیین قیمت چمن مصنوعی پله، جنس مواد اولیه است. چمن مصنوعی از مواد پلیمری و عموما پلی لتیلن یا پرو پیلن تولید می شود. این مواد حالت شبه پلاستیکی دارند و تحت شرایط مختلف جوی، دچار آسیب نمی شوند. هر چقدر مقاومت و دوام چمن مصنوعی برای راه پله بیشتر باشد، قیمت ها هم اندکی بالاتر می رود.

عامل دوم مربوط به تراکم تیغه های چمن مصنوعی است. در تراکم بالا، فاصله تیغه ها کمتر می شود و چمن مصنوعی نیز فشرده تر است. چگالی و فشردگی بالا و تراکم چمن مصنوعی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت است. موقع خرید چمن مصنوعی به تراکم و جنس آن توجه داشته باشید. این موارد روی کیفیت و ماندگاری چمن مصنوعی تاثیر دارد.

چمن مصنوعی آکواریوم چه ویژگی هایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...