نصب لمینت‌ در سطوح عمودی

نصب لمینت‌ در سطوح عمودی یک طراحی فوق العاده و مدرن در دکوراسیون داخلی است. در اغلب موارد پارکت لمینت، جهت پوشش کف در نظر گرفته می شود و این یکی از رایج ترین شیوه های استفاده از لمینت ها است. ساختار لمینت به گونه ای است که می تواند علاوه بر کف، برای پوشش سطوح عمودی نیز در نظر گرفته شود. شاید در این مورد کمتر شنیده باشید ولی نمی توان زیبایی پارکت لمینت ها بر روی دیوار را نادیده گرفت.

فهرست مطالب

   

   

  نصب پارکت لمینت‌ در سطوح عمودی

  نصب پارکت لمینت بر سطوح عمودی نظیر دیوار و پارتیشن ها، جلوه های بصری و دید چشم نوازی را ایجاد می کند. این طراحی برای منازل مسکونی و اماکن تجاری- اداری نیز کاربرد دارد و محدودیتی در اجرای آن وجود ندارد. طرح های گوناگون و تنوع رنگ پارکت لمینت ها برای ایجاد الگوهای تصویری بزرگ و طراحی های گرافیکی خلاقانه مورد استفاده قرار می گیرد. ایجاد جلوه های بصری در دکوراسیون داخلی ، با طراحی سطوح بزرگ تر نظیر کف و دیوارها، نمود بیشتری دارد.

   

   

  مزایای نصب لمینت‌ در سطوح عمودی

  مزایای نصب لمینت‌ در سطوح عمودی

  ایده اصلی استفاده از لمینت برای پوشش دیوارها به سال های دور در گذشته بر می گردد. استفاده از چوب برای دکور و زیبایی دیوارها از دیرباز مرسوم بوده است. با پیشرفت تکنولوژی و تولید بافت های متفاوت ، دکوراسیون داخلی نیز دچار تحول شده است. این روزها لمینت های طرح چوب دیواری جایگزین چوب های طبیعی شده اند.

  نصب لمینت‌ در سطوح عمودی نظیر دیوارها، جایگزین مناسبی برای رنگ آمیزی و یا استفاده از کاغذ دیواری است. رنگ آمیزی دیوارها زمان بر بوده و موجب آلودگی و به هم ریختگی فضای مورد نظر در حین کار می شود. به طور معمول در هنگام رنگ آمیزی دیوارها، ساکنین باید محل را ترک کنند و این برای خانواده ها بسیار دشوار است. محیط های اداری و تجاری نیز نمی توانند به دلیل رنگ آمیزی، کار را تعطیل کنند. استفاده از روش های جایگزین و سریع تر برای پوشش دیوارها، آسایش و رفاه ساکنین را به همراه داشته و صرفه اقتصادی دارد.

  نصب لمینت‌ در سطوح عمودی و دیوارها بدون ایجاد آلودگی و کثیف شدن محیط، در کوتاه ترین زمان قابل انجام است. نصاب ماهر می تواند بدون کوچکترین مزاحمتی برای دیگران کار نصب لمینت را هم زمان با فعالیت سایر افراد انجام دهد. نصب لمینت روی دیوار، تداخلی با دیگر کارهای ساختمانی اجرایی ندارد.

   

   

  طریقه نصب پارکت لمینت‌ در سطوح عمودی

  برای نصب لمینت بر روی پارتیشن ها و دیوارهای منازل و یا ساختمان های اداری، از شیوه های متفاوتی استفاده می شود. به طور معمول تایل ها به صورت افقی چیده شده و کار نصب با چیدن تایل ها ادامه پیدا می کند. چیدمان تایل ها از طول یکی از متفاوت ترین طراحی ها در ساختمان های مسکونی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و موجب بلندتر دیده شدن طول خواهد شد. این ویژگی سبب شده تا بسیاری از هتل ها و رستوران ها، پارکت لمینت ها را جایگزین دیوارپوش های قدیمی کنند. دکور بندی و فضاسازی با طرح های مختلف لمینت، گرمی و صمیمت بیشتری را القا می کند. اجرای لمینت بر روی دیوار، تکمیل کننده دکوراسیون داخلی است و با دیگر المان های دکوراسیون هم خوانی و هماهنگی کامل دارد. این هماهنگی ارتباط مستقیمی با طرح های متنوع لمینت ها دارد.

  Originally posted 2018-04-06 21:39:09.

  • افسانه رجب پور
  • شهریور 20, 1402
  • 2284 بازدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...
  مقایسه محصولات
  لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!