نصب پارکت با فوم

نصب پارکت با فوم شیوه ای رایج در کارهای ساختمانی است که مزایای زیادی را به همراه دارد. فوم ها به صورت رول تولید شده و در ضخامت های مختلفی به فروش می رسند. فوم یا فوم پد لایه ای ابر مانند است که قبل از نصب پارکت روی زمین پهن می شود. پس از زیرسازی ، تایل ها به صورت کلیک روی فوم قرار می گیرند. با نصب فروم زیر پارکت می توان از صدای کفپوش در حین راه رفتن به صورت کامل جلوگیری کرد. علاوه بر آن فوم ها یک عالق حرارتی و برودتی خوب در کف ایجاد می کنند که در بقای انرژی نیز موثر است. انواع فوم با ضخامت 2 میلی متری برای زیرسازی پارکت، قبل از نصب مناسب هستند. به طور معمول دو نوع فوم معمولی و فشرده در بازار به فروش می رسند.

الف – نصب پارکت با فوم معمولی

فوم معمولی تراکم و چگالی کمتری دارد و قیمت آن ارزان تر است. نصب پارکت با فوم معمولی با توجه به جنس کف انجام می شود. در اماکنی که کف زمین سنگ، سرامیک یا کاشی باشد می توان برای نصب پارکت با فوم معمولی اقدام کرد. به این ترتیب هزینه نصب پارکت بسیار مقرون به صرفه تر خواهد شد. استفاده از این فوم در سایر موارد توصیه نمی شود و مشکلاتی را ایجاد می کند. شنیدن صدا در حین راه رفتن روی لمینت، ممکن است به دلیل عدم استفاده از فوم باشد که در این صورت صدا در طبقات زیرین هم شنیده می شود. قبل از نصب پارکت با فوم لازم است تا زیرسازی و هم سطح کردن کف در سطح ناهموار انجام شود و پس از خشک شدن کف، اقدام به فوم ریزی شود. در  صورتی که کف سرامیک و یا سنگی باشد، نیازی به هموار کردن نیست.

بیشتر بخوانید
3 راه ساده برای تشخیص ضدآب بودن پارکت لمینیت

آموزش نصب پارکت با فومب – نصب پارکت با فوم سایلنت

فوم سایلنت که ان را فوم فشرده نیز می نامند دارای تراکم بالایی است به گونه ای که نور قادر به عبور از فوم نیست. چگالی بالای فوم سایلنت موجب شده تا در اماکنی که کف سیمانی و بتونی دارند، کاربرد بیشتری داشته باشد. در کف های سیمانی یا بتونی به علت وجود سنگریزه های داخل سیمان می بایست از فوم با چگالی بالاتر استفاده شود. استفاده از فوم معمولی روی کف سیمانی اصلا توصیه نمی شود. شنیدن صدا به هنگام راه رفتن روی پارکت یکی از مشکلات رایج در کف های سیمانی است که به علت عدم استفاده از فوم سایلنت ایجاد می شود. نصب پارکت با فوم با توجه به متریال کف انجام می شود.

نوع دیگری از فوم سایلنت با نام متال سایلنت یا فوم ویسکوز در بازار موجود است که با یک لایه آلومینیومی پوشش داده شده است. جنس فوم تفاوتی با فوم سایلنت ندارد و تنها لایه آلومینیومی به این فوم اضافه شده است. دلیل اصلی استفاده از لایه آلومینیوم بر روی فوم سایلنت، مقاوم کردن این لایه در برابر گرمایش از کف است. نصب پارکت با فوم متال سایلنت در منازلی که از سیستم گرمایش از کف استفاده می کنند، ضروری است و موجب حفظ ماندگاری پارکت می شود. به این ترتیب گرما روی تایل ها تغییر شکل ایجاد نخواهد کرد.

  • افسانه رجب پور
  • آبان 22, 1397
  • 108 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link