ضخامت پارکت لمینت

همه کفپوش ها دارای ضخامت یکسانی نیستند این امر در مورد پارکت لمینت نیز صادق است. به طور معمول ضخامت پارکت لمینت در بازار از 7تا 15 میلیمتر نوسان دارد. پارکت لمینت 7 میلیمتری، 8 میلیمتری، 10 میلیمتری، 12 میلیمتری و گاهی 15 میلیمتری تولید می شود. ضخامت پارکت لمینت به طور مستقیم با کیفیت و دوام آن ارتباط ندارد بلکه بیشتر مربوط به نحوه تولید و کارایی آن است.

ضخامت پارکت لمینت

فرآیند تولید پارکت لمینت با دستگاه های پیشرفته به صورت چهار لایه و با دقت انجام می شود. لایه های چهارگانه پارکت لمینت عبارتند از : 1- لایه هسته (core layer)،2- لایه زیرین (backing layer)، 3-لایه دکور (décor layer) 4- لایه پوششی (wear layer). این لایه ها در همه انواع پارکت لمینت با هر ضخامتی اجرا می شود.

1-لایه هسته (core layer)
اصلی ترین لایه در پارکت لمینت بخش مرکزی آن است که لایه هسته نامیده می شود. مواد به کار رفته در این بخش، استحکام و دوام پارکت را مشخص می کند.

2- لایه زیرین (backing layer)
لایه زیرین پارکت به منظور حفاظت و پشتیبانی از آن در نظر گرفته شده و بیشترین کاربرد را در دوام و ماندگاری بیشتر پارکت لمینت دارد.

3-لایه دکور (décor layer)
در واقع مشتری جذب لایه دکور و زیبایی پارکت لمینت می شود. این بخش به سادگی و بدون دانش فنی قابل ارزیابی توسط خریدار است. انتخاب پارکت لمینت از بین طرح های مختلف بستگی به سبک طراحی و دکوراسیون داخلی دارد. این انتخاب کاملا سلیقه ای و شخصی است.

4- لایه پوششی (wear layer)
لایه پوششی تاثیرگذارترین بخش در نظافت و بهداشت پارکت است. این لایه چهارمین و آخرین بخش هر پارکت و لایه ای محافظ محسوب می شود. لایه پوششی پارکت لمینت را در برابر آسیب های محیطی حفظ می کند.

انتخاب ضخامت پارکت لمینت

ضخامت پارکت لمینت چقدر است؟

ضخامت پارکت لمینت یک عنصر مهم است که در انتخاب آن نقش دارد. هر کدام از این چهار لایه روی کیفیت و ماندگاری کفپوش تاثیر گذاشته و عمر مفید آن را بیشتر می کنند. با خرید از فروشگاه های معتبر و نمایندگی های مجاز می توان انواع پارکت لمینت با ضخامت متفاوت را تهیه کرد. بر خلاف طرح و رنگ که کاملا سلیقه ای است. انتخاب ضخامت پارکت لمینت نباید بر اساس سلیقه باشد در این مورد حساسیت های بیشتری وجود دارد.

الف- اگر سطح کف در محل نصب دارای ناهمواری و کمی پستی بلندی است از پارکت لمینت ضخیم تر استفاده کنید تا مشکلات ناهواری کف در آینده دشواری ایجاد نکند. انواع پارکت لمینت 12 میلیمتری با فوم و بدون فوم در فروشگاه عرضه شده که مناسب سطوح با هر کیفیتی است و ناهمواری های سطح را پوشش می دهد.

ب- اگر در آپارتمان و مجتمع های مسکونی زندگی می کنید بهتر است یک نکته مهم را در نظر بگیرید. انتقال صدا از طبقات بالاتر به طبقات زیرین یکی از مشکلاتی است که در اغلب آپارتمان ها دیده می شود. بیشترین ضخامت پارکت لمینت را برای جلوگیری از انتقال صدا انتخاب کنید. به این ترتیب به هنگام راه رفتن، صدایی به طبقات زیرین انتقال پیدا نمی کند.

ج- ضخامت پارکت لمینت هر چه کمتر باشد صدا را بیشتر انتقال می دهد. لذا در منازل مسکونی ویلایی و بدون همسایه می توان از پارکت لمینت 8 میل بیشترین بهره را برد. اگر سطح زیر کار، کاملا صاف و هموار است و منزل مستقل دارید می توانید کمترین ضخامت پارکت لمینت را برای نصب در محل انتخاب کنید. در این مورد از فروشنده مشورت بگیرید.

  • افسانه رجب پور
  • خرداد 5, 1397
  • 296 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link