نصب پارکت لمینت روی پله ها

انتخاب کفپوش مناسب برای پله ها یکی از چالش های جدی در دکوراسیون داخلی است. پله های دوبلکس و پله های داخلی یک عنصر خنثی در داخل بنا نیستند. پله ها می توانند رکن اصلی دکوراسیون باشند و در هماهنگی کامل با دیگر عناصر، طراحی شوند. نصب پارکت لمینت روی پله ها یک شیوه مدرن برای برجسته سازی و نماسازی پله های داخلی است. طرح ها و رنگ های مختلف پارکت لمینت، چشم انداز زیبایی را در فضای داخلی ایجاد می کند که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

نصب پارکت لمینت در کف، نصب لمینت در سطوح عمودی و نصب پارکت لمینت روی پله ها یا هر سطح دیگری امکان پذیر است. از آنجاییکه راه پله ها مسیر تردد هستند، بیشتر در معرض سایش قرار دارند. پارکت لمینت ۱۲ میل فوم دار The Best بهترین انتخاب برای راه پله ها است که کیفیت و طول عمر بالایی دارد. قبل از نصب پارکت لمینت روی پله ها ابتدا زیرسازی انجام می شود.

زیرسازی برای نصب پارکت لمینت

هرگونه کفپوش راه پله را از روی آن بردارید. چنانچه فرش یا موکت راه پله بر روی آن چسبیده باشد باید محل چسب ها را به درستی پاک کنید. آثار رنگ های قدیمی و برجستگی های روی پله ها را با ابزار مناسب از بین ببرید. سطح زیر کار باید کاملا صاف و بدون برجستگی باشد. وجود پستی بلندی های اندک هم ، بعد از نصب پارکت لمینت روی پله ها مشکل ایجاد می کند. در صورت نیاز ترمیم لازم انجام شود.

اندازه گیری و برش پارکت لمینت

قبل از نصب می توانید برش های لازم را با اندازه گیری دقیق انجام دهید و قطعات را به صورت جداگانه در محل قرار دهید. در نظر داشته باشید که همواره ۱۰ درصد بیش از کف برای راه پله ها لمینت تهیه کنید. برش خوردگی و ریزش قطعات روی راه پله ها بیشتر است.

بیشتر بخوانید
تاثیر پارکت لمینت روشن در دکوراسیون داخلی

نصب پارکت لمینت روی پله ها

ساده ترین راه برای نصب پارکت لمینت روی پله ها اینست که از بالای پله ها شروع کنید و سپس به پله های پایین تر بروید. با انجام این کار از ایستادن روی کف های تازه نصب شده، جلوگیری می شود. با استفاده از چسب هر قطعه را در محل خود قرار داده و با کمک چکش پلاستیکی محکم کنید. کف و سطوح عمودی هر پله را تکمیل و به پله بعدی بروید. در حین کار با پارچه ای نم دار چسب های اضافی را سریع پاک کنید.

در صورت لزوم از پیچ های مخصوص برای محکم کاری استفاده کنید و روی پیچ ها را با بتونه پوشش دهید. با دقت و حوصله زیادی کار نصب کفپوش را انجام دهید و وقت کافی برای هر پله در نظر بگیرید. نصب پارکت لمینت روی پله ها بیش از نصب پارکت در کف زمان می برد ولی در نهایت کمی صرف وقت بیشتر ارزش خواهد داشت. پس از تکمیل کار یکبار دیگر بررسی کنید و در صورت لزوم اصلاحات را انجام دهید.

اکنون با استفاده از پارچه سطح روی لمینت ها را پاک کنید تا بقایای بتونه یا چسب روی پله ها باقی نماند. پس از خشک شدن این کار بسیار سخت تر خواهد بود. در صورت امکان از ۱۲ تا ۲۴ ساعت روی پله ها تردد نکنید تا کار به بهترین شکل مستقر شود.

منبع: wikihow

  • افسانه رجب پور
  • اردیبهشت 8, 1397
  • 357 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link