دکوراسیون منزل

اتاق نشیمن مرکز اصلی منازل مسکونی است. این فضا محل جمع نشستن اعضای خانواده، دورهمی های دوستانه و پذیرایی از مهمان است. چیدمان اتاق پذیرایی یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون منزل است که باید با دقت بیشتری انجام شود. برای استفاده بهینه از اتاق نشیمن، دکوراسیون به بهترین صورت و هماهنگ با کاربری، طراحی می شود. طراحان داخلی و متخصصین دکوراسیون منزل ، این موارد را برای طراحی پذیرایی در نظر می گیرند:

دکوراسیون منزل و انتخاب رنگ

دکوراسیون منزل بدون در نظر گرفتن رنگ ها، امکان پذیر است. طیف وسیعی از رنگ ها در طراحی داخلی به کار گرفته می شوند. رنگ ها می توانند احساس را به فضای منزل هدیه کنند. رنگ ها در مبلمان، لوازم تزئینی، دیوارها، سقف و همه قسمت ها دیده می شوند. هماهنگی و تضاد رنگی دو عنصر مهم در دکوراسیون منزل هستند که می توانند فضا را دگرگون کنند.

انتخاب کفپوش در دکوراسیون منزل

کفپوش های مناسب اتاق باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. انواع رنگ پارکت و لمینت، در طراحی های فوق العاده برای دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی وجود دارند که هماهنگی کاملی با دیگر المان های طراحی دارند. پارکت های طرح چوب یکی از جذاب ترین کفپوش ها در دکوراسیون داخلی هستند و از ماندگاری خوبی برخوردارند.

چیدمان وسایل در اتاق پذیرایی

لوازم اصلی و مورد علاقه تان را در مرکز توجه قرار دهید. نصب آثار هنری ارزشمند روی دیوار ایده خوبی است بهتر است قاب های هنری را بسیار بالا و نزدیک به سقف نصب نکنید. یکی از اشتباهات در دکوراسیون منزل، نصب تابلوهای بزرگتر، نزدیک به سقف است، این موضوع می تواند تناسب طراحی را از بین ببرد. نصب اشیا روی دیوار بر اساس تراز دید، بسیار زیباتر است. برای اندازه گیری تراز دید، قد متوسط افراد را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید
کاغذ دیواری اداری چیست؟

چیدمان و دکوراسیون منزل

با توجه به اندازه فضا، مبلمان را در محل صحیح قرار دهید. مبلمان های L را در دو دیوار کنار هم، بچینید. اگر از قالیچه برای کف استفاده می کنید، باید دو پایه جلویی کاناپه بزرگتر را روی قالیچه قرار دهید. البته میزها و مبل های تک نفره به طور کامل روی قالیچه قرار می گیرند. برای ایجاد فضای صمیمی تر می توانید مبل ها را با کمی فاصله از دیوارها بچینید. به این ترتیب، اتاق نشیمن فضایی برای گفتگو و دورهمی های دوستانه خواهد شد.

تنظیم نور روشنایی در اتاق پذیرایی

دکوراسیون منزل بدون نورپردازی و تنظیمات نوری، جلوه ای ندارد.ترکیبی از نورهای طبیعی، تاکیدی و بالاتاب ها برای اتاق نشیمن می تواند جذابیت بصری بیشتری ایجاد کند. استفاده از لوستر و نور سقفی به تنهایی نمی تواند بازتاب خوبی روی اشیا ایجاد کند. از آباژورهای رومیزی و ایستاده، دیوارکوب ها و انواع روشنایی ها برای کاربردی شدن این فضا کمک بگیرید.

کوسن ها در دکوراسیون منزل

استفاده از کوسن ها برای نقاط تاکیدی در نشیمن یکی از محبوب ترین ایده های طراحی است. دقت کنید که روی کاناپه را با تعداد زیادی کوسن پر نکنید. چند کوسن رنگارنگ و طرح دار متناسب با فصل می تواند زیبایی فضای نشیمن را چند برابر کند. این بالشتک های کوچک هزینه چندانی ندارند ولی اغلب در طراحی اتاق نشیمن و دکوراسیون منازل جایگاه ویژه ای دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link