ست کردن پارکت با مبلمان

انواع کفپوش در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد ولی بدون تردید انتخاب اول همه دکوراتیوها، به کارگیری پارکت لمینت در طراحی ساختمان های مدرن است. بسیاری از منازل، ساختمان های اداری و تجاری با طرح های متنوع پارکت لمینت کار شده و جلوه زیبایی دارد. چنانچه نحوه ست کردن پارکت با مبلمان به خوبی انجام شود، زیبایی دکوراسیون چند برابر خواهد شد. صرف نظر از بزرگی یا کوچکی فضا می توان تکنیک های متفاوتی را برای ست کردن پارکت با مبلمان در نظر گرفت.

تضاد رنگی در، ست کردن پارکت با مبلمان

استفاده از رنگ های متضاد در دکوراسیون یکی از استانداردهای طراحی است. با توجه به چرخه رنگ می توان از زنگی کاملا متضاد با رنگ اصلی برای درخشش دکوراسیون استفاده کرد. اگر رنگ پارکت لمینت و رنگ مبلمان به صورت اختصاصی کاملا همرنگ باشد، جلوه خوبی ایجاد نمی کند. به خصوص هرگز پایه های چوبی مبلمان و رنگ پارکت را کاملا همرنگ انتخاب نکنید. برای اینکه مبلمان به صورت کاملا مجزا دیده شود، می بایست رنگ مبلمان و کفپوش از دو طیف رنگی متفاوت انتخاب شود. اگر علاقه به رنگ خاصی دارید تا جایی که امکان دارد از دو طیف تیره و روشن استفاده کنید تا تضاد رنگی به وجود آید.

بازی بافت ها در ست کردن پارکت با مبلمان

 انواع پارکت لمینت با طرح، رنگ، ضخامت و بافت متفاوت در فروشگاه عرضه می شود. با نگاهی به بافت پارکت لمینت می توانید بافت های مختلف را به خوبی مشاهده کنید. اگر قصد خرید پارکت با بافت صیقلی را دارید، بهتر است از مبلمان با بافت درشت تر استفاده کنید. به این ترتیب انواع پارکت برجسته را می توان با مبلمان چرمی و یا براق ست کرد. مانور روی بافت پارچه مبل و بافت پارکت یکی از زیباترین راهکارها برای ست کردن پارکت با مبلمان است که موجب تمایز دو عنصر بزرگ در طراحی داخلی می شود.

بیشتر بخوانید
پوستر دیواری طبیعت در دکوراسیون داخلی

نحوه ست کردن پارکت با مبلمانست کردن پارکت با مبلمان از یک تم رنگی

استفاده از تم رنگی در طراحی به مفهوم پیروی از تنالیته رنگ در دکوراسیون است. ترکیب رنگی عناصر طراحی در عین تضاد رنگی دارای تنالیته مشخص و اصولی است. استفاده از مبلمان کرم روشن روی پارکت لمینت فندقی تیره، علاوه بر ایجاد تضاد، از تنالیته مناسبی نیز برخوردار است. با توجه به ترکیب رنگی مبلمان می توان تم مناسب رنگ پارکت را انتخاب کرد. اگر در طراحی مبلمان از رنگ سیاه استفاده شده، انتخاب پارکت لمینت رنگ روشن مناسب تر است. به این ترتیب تم رنگی سیاه و سفید را می توان برای سایر المان های دکوراسیون و لوازم تزئینی نیز به کار گرفت. خلاقیت در به کارگیری تم مناسب، موجب احساس بهتری در فضا شده و روی روحیه افراد نیز تاثیرگذار است. تم های رنگی بسیار متنوع هستند و فضا را از حالت سنگینی خارج می کنند.

قبل از خرید و نصب پارکت لمینت تنالیته و تم رنگی متناسب با سلیقه را انتخاب کنید. به این ترتیب به سادگی می توانید مبلمان متناسب را نیز تهیه کنید. رنگبندی ، تناسب رنگی و ست کردن پارکت با مبلمان مبحثی مهم در دکوراسیون داخلی است که بدون در نظر گرفتن قیمت، می توان روی آن مانور داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link