راه های از بین بردن لکه موکت

انواع موکت ایرانی و خارجی به عنوان کفپوش ساختمان های مسکونی استفاده می شود. موکت خانگی از با دوام ترین کفپوش ها است که طول عمر بالایی دارد. دوام و ماندگاری بالای موکت ها موجب شده تا بسیاری از اماکن فرهنگی نیز با موکت پوشش داده شود. موکت آمفی تئاتر ، سینما، موکت نمایشگاهی و تالارهای کنفرانس همگی در کاهش صدای محیط تاثیر دارند. موکت ها هم همچون دیگر کفپوش ها باید به طور مرتب تمیز شوند. باقی ماندن گرد و خاک و آلودگی ها در الیاف موکت موجب می شود تا ظاهر کفپوش زشت و بد فرم دیده شود. شرکت های نظافتی برای تمیز کردن و از بین بردن لکه موکت راهکارهای موثری را پیشنهاد می کنند.

اگر همه سطح موکت پر از لکه و کثیفی شده بهتر است از خدمات شستشوی موکت با دستگاه استفاده کنید. در این صورت موکت به همان صورتی که نصب شده، بخارشویی و تمیز می شود. اما اگر روی موکت منزل یکی دو لکه دیده می شود می توانید با این راهکارها برای از بین بردن لکه موکت اقدام کنید. برای اینکه لکه ها روی موکت جا خوش نکنند لازم است تا به محض ریختن غذا، نوشیدنی و …. روی موکت به سرعت لکه را پاک کنید. لکه های سمج قدیمی به سختی پاک می شوند.

از بین بردن لکه موکت

وقتی چیزی روی موکت می ریزد همیشه احتمال لک شدن آن وجود دارد. به خصوص موکت های رنگ روشن خیلی زودتر کثیف می شوند. قبل از هر کاری ماده مورد نظر را ازروی موکت جمع کنید. برای مثال اگر بشقاب غذای فرزندتان روی موکت ریخت، اول باقیمانده غذا را بردارید. برای پاک کردن لکه باقیمانده هرگز دستمال را روی محل لکه نکشید. با این کار مواد رنگی داخل الیاف موکت می شود و به این سادگی نمی توانید ان را پاک کنید.

  • از بین بردن لکه موکت

  • تمیز کردن لکه قهوه از روی موکت

چای و قهوه لکه های بد رنگی روی موکت ایجاد می کنند. اگر ناگهان فنجان قهوه روی موکت خوشرنگ تان سرازیر شد سریع با یک دستمال خشک، رطوبت موکت را بگیرید. دستمال را روی قهوه قرار دهید تا آن را به خود جذب کند. حالا کمی ماءالشعیر را روی یک دستمال سفید ریخته و با آن روی محل لک شده، ضربه بزنید. اگر بار اول لکه به طور کامل پاک نشد می توانید این کار را تکرار کنید. در انتها محل را با آب تمیز کنید.

  • از بین بردن لکه آدامس از روی موکت

چسبیدن آدامس به موکت یک مشکل جدی است. به این سادگی ها نمی توانید آدامس چسبناک را از موکت جدا کنید. مراقب باشید با کشیدن و کندن آدامس، امکان آسیب به الیاف موکت وجود دارد. به خصوص الیاف موکت پرز بلند با این کار کنده خواهد شد. برای از بین بردن لکه آدامس از کمی یخ استفاده کنید. یخ را روی آدامس قرار دهید تا به سادگی از روی موکت جدا شود. با قرار دادن یخ، آدامس سفت می شود یک چاقوی صبحانه را زیر ادامس انداخته و آن را جدا کنید.

  • پاک کردن لکه روغن و چربی از روی موکت

روغن ها لکه های ماندگاری روی موکت ایجاد می کنند. برای از بین لکه روغن از مایع ظرفشویی استفاده کنید. مقدار کمی از مایع ظرفشویی و آب را در اسپری ریخته و به خوبی شیشه را تکان دهید. اکنون می توانید محل لک شده را با اسپری مرطوب کنید. به کمک یک مسواک کهنه کمی روی لکه روغن بکشید تا لکه ناپدید شود. محلول سرکه سفید و آب هم برای پاک کردن لکه روغن معجزه می کند.

بیشتر بخوانید
خانه ای گرم در زمستان با موکت نمدی

انواع موکت ایرانی و موکت خارجی را از طریق لینک ها ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link