تعمیر پارکت لمینت

پارکت لمینت از کفپوش های زیبا و با دوام است. مهم ترین ویژگی این محصول قابلیت تعمیر آن است. همانطور که نصب پارکت لمینت بسیار ساده و سریع است عملیات تعمیر و تعویض تایل ها نیز به سادگی انجام می شود. تعمیر پارکت لمینت در مقایسه با کفپوش های سنگی و سرامیکی بسیار راحت تر انجام می شود. هر چقدر کیفیت ساخت پارکت لمینت بهتر باشد، دوام و طول عمر کفپوش نیز بیشتر خواهد شد. گاهی سطح پارکت دچار آسیب دیدگی می شود که دلایل زیادی دارد از جمله:

نصب پارکت لمینت

اشتباه در نصب عمده ترین علت آسیب زود هنگام کفپوش است. نصب نامناسب شامل کل فرایند کف سازی هم می شود. زیرسازی اشتباه یکی از این موارد است که موجب لق زدن تایل ها و حتی شکستگی آن می شود. مشکل دیگر مربوط به نصب نامناسب کلیک هاست. نحوه نصب پارکت لمینت طوری است که دو قطعه توسط نر و مادگی موجود در تایل به هم قفل می شود. چنانچه با بی دقتی تایل ها اتصال پیدا کنند خیلی زود کفپوش دچار سایش و آسیب می شود. در این صورت تقریبا از همان روزهای اولیه با کفپوش مشکل پیدا می کنید.

گرما و حرارت زیاد

حرارت زیاد، آتش و حتی گرمای شومینه می تواند یکی از دلایل اصلی تعمیر پارکت لمینت باشد. دمای زیاد اصلا برای تایل ها خوب نیست و موجب تغییر شکل و ناهمانگ شدن قطعات می شود. در این صورت به مرور شاهد آسیب به سطح کفپوش خواهید شد. علت صدای پارکت لمینت می تواند تورم ناشی از گرما باشد.

هزینه تعمیر پارکت لمینترطوبت شدید و تعمیر پارکت لمینت

امروزه انواع پارکت لمینت با لایه محافظ رطوبت ساخته می شود که مقاومت خیلی خوبی در برابر آب دارد. محصولات ضد آب قادرند رطوبت و خیسی را حتی تا ۷۲ ساعت نیز تحمل کنند. اما وجود رطوبت شدید و در زمان طولانی قطعا به سطح پارکت لمینت آسیب می زند. باد کردگی پارکت لمینت می تواند به علت رطوبت محیط باشد.

بیشتر بخوانید
پارکت بهتر است یا سرامیک ؟

خش و خراش سطح پارکت لمینت

در مواردی که کفپوش دچار خراش های زیادی است تعمیر پارکت لمینت و از بین بردن خراش های سطحی ضروری است. کشیدن اشیا سنگین روی کفپوش، استفاده از لوازم نوک تیز برای کندن آدامس از روی پارکت، کثیف بودن و … همگی می تواند به سطح پارکت لمینت آسیب بزند. گاهی میزان اسیب به رویه بسیار شدید است و حتی موجب شکستگی تایل ها می شود.

تعمیر پارکت لمینت

 گاهی آسیب روی سطح کفپوش خیلی کم و محدود است ولی گاهی سطح زیادی از کفپوش دچار تورم، خراشیدگی، سایش و … شده است. در هر صورت امکان تعمیر پارکت لمینت آسیب دیده وجود دارد. آسیب های سطحی نظیر لکه ها و خراشیدگی ها را می توان به سادگی برطرف کرد. استفاده از سمباده، لاک زدن سطح پارکت و نظافت ان تا حدود زیادی خراش های سطحی را از بین می برد.

اما گاهی عمق خراشیدگی ها و یا وسعت آن به قدری زیادی است که چاره ای جز تعویض تایل های آسیب دیده وجود دارد. در این صورت برای تعمیر پارکت لمینت ابتدا تایل های آسیب دیده توسط ابزار از محل خارج می شود. سپس قطعه مورد نظر با تایل جدید جایگزین می شود. در این مورد پیدا کردن نمونه مشابه پارکت لمینت قدری مشکل است ولی می توانید از رنگ های تقریبا مشابه نیز استفاده کنید.

  • افسانه رجب پور
  • مهر 25, 1398
  • 140 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link