آموزش نصب کاغذ دیواری آسان

چینی ها اولین مردمانی بودند که از کاغذهای رنگی برای زینت دیوارها استفاده کردند اما این روزها انواع کاغذ دیواری بخشی از دکوراسیون داخلی منازل هستند . سهولت و سرعت نصب کاغذ دیواری در مقایسه با دیگر دیوارپوش ها یک امتیاز بزرگ است که موجب محبوبیت بیشتر آن شده است. کاغذ دیواری ها با هر سبک دکوراسیون داخلی به خوبی هماهنگی می شوند و محدودیتی در نصب آن روی سطوح مختلف وجود ندارد. انواع کاغذ دیواری سه بعدی و کاغذ دیواری سقفی از جدیدترین طرح های کاغذ دیواری هستند که در طراحی های اختصاصی استفاده می شوند. به طور معمول نصب کاغذ دیواری در فضاهای عمومی رایج نیست و اغلب در منازل مسکونی و ساختمان های اداری از این دیوارپوش استفاده می شود. در این مطلب از گامان تزئین آموزش نصب کاغذ دیواری را می خوانید.

آموزش نصب کاغذ دیواری مبتدی

از یک دوست برای نصب کمک بگیرید چسباندن کاغذ دیواری روی دیوار دست تنها خیلی مشکل است. قبل از هر کاری سطح زیر کار را آماده کنید. کندن کاغذ دیواری های قدیمی اولین مرحله از کار است. خود را برای یک چالش بزرگ آماده کنید جدا کردن کاغذ های قبلی چندان هم ساده نیست. با استفاده از یک محلول جادویی خانگی می توانید به راحتی کاغذ دیواری قبلی را از دیوار جدا کنید.

برای ترکیب این محلول دست ساز به یک سطل بزرگ احتیاج دارید. یک سطل 5 لیتری را تا نیمه پر از آب داغ کنید و یک لیوان پر سرکه سفید را با آب ترکیب کنید. با کمک یک اسفنج بزرگ همه سطح کاغذ دیواری را محلول آب و سرکه پوشش دهید و 20 دقیقه منتظر باشید. بعد از این زمان کاغذ دیواری ها راحت جدا می شوند. از محلول آب داغ و نرم کننده لباس هم می توانید به همین روش استفاده کنید.

زیر سازی و آماده سازی دیوار

آموزش نصب کاغذ دیواری را با زیرسازی و اماده سازی دیوار ادامه می دهیم. وقتی کار کندن کاغذ دیواری های قبلی تمام شد نوبت به اصلاح عیوب دیوار می رسد. اگر کمی از کاغذ دیواری هنوز روی دیوار باقی مانده از کاردک برای کندن ان کمک بگیرید. به دیوار خوب نگاه کنید.ۀیا دوار دارای سوراخ یا کنده کاری است؟ برای تمیز کردن دیوار گچی بهترین وسیله همین سنباده های ارزان قیمت کاغذی هستند. چنانچه آماده سازی دیوار به درستی انجام نشود، با مشکل روبرو می شوید. صاف و صیقلی کردن دیوار برای چسباندن کاغذ دیواری ضروری است.

پس از صیقل کردن دیوارها نوبت به جدا کردن کلید و پریز از روی دیوار می رسد. با کمک یک پیچ گوشتی ساده و با دقت همه کلید و پریزها را جدا کنید. رادیاتورها را نباید باز کنید معمولا کاغذ دیواری در پشت شوفاژ نصب نمی شود.

آموزش نصب کاغذ دیواری مدرنآموزش نصب کاغذ دیواری

اکنون باید روی دیوار را با یک لایه چسب بپوشانید. این چسب برای زیرسازی است و حفره های بسیار ریز را هم پر می کند. با کمک یک قلموی بزرگ روی دیوار را با یک لایه چسب پوشش دهید. چنانچه قصد رنگ آمیزی سقف و یا درب و پنجره ها را دارید قبل از نصب کاغذ دیواری این کار را انجام دهید. رنگ آمیزی همیشه قبل از چسباندن کاغذ دیواری انجام می شود.

آموزش نصب کاغذ دیواری: برش کاری

یک میز بزرگ را برای برش رول ها در نظر بگیرید. میز کار باعث می شود برشکاری رول ها با دقت بیشتری انجام شود و کنترل کارها از دست نرود. اگر میز بزرگ برای عملیات برش زنی کاغذ دیواری ندارید می توانید رول ها را روی زمین پهن کرده و برش بزنید. این در کیفیت کاری تاثیری ندارد ولی کمی کار را سخت تر می کند. برای برش زدن رول ها ابتدا ارتفاع دیوار را اندازه گیری کنید. به طور معمول 5 تا 10 سانتیمتر بیش از ارتفاع دیوار، رول ها برش داده می شوند. اگر کاغذ طرح دار باشد تنظیم طرح ها به صورت هماهنگ الزامی است. برای اینکه طرح ها کاملا یکسان باشد می توانید اندازه ها را کمی بیشتر در نظر بگیرید.

آموزش نصب کاغذ دیواریآموزش نصب کاغذ دیواری

به عنوان مثال فرض کنید کاغذ دیواری دارای گل های درشت است. اگر ابتدای هر رول با گل شروع می شود نباید هیچ گلی نصفه برش بخورد. در این مرحله پشت هر برش از کاغذ دیواری کاملا با چسب آغشته می شود. لازم به ذکر است چنانچه از کاغذ دیواری های چسب دار استفاده می کنید نیازی به مرحله چسب کاری نیست. برخی از کاغذ دیواری های جدید در هنگام تولید با یک لایه چسب پوشیده شده اند.

آموزش نصب کاغذ دیواری روی دیوار

کاغذ دیواری های برش خورده و چسب کاری شده را روی دیوار نصب کنید برای این کار از یک شخص دیگر کمک بگیرید. هماهنگی در چسباندن کاغذ ها کار را ساده تر می کند. کاغذ دیواری را از بالا و نزدیک سقف بچسبانید و قسمت اضافی را در قسمت پایین دیوار با کاتر ببرید. چسباندن کاغذ دیواری مهم ترین مرحله آموزش نصب کاغذ دیواری است که باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. اگر زیر کاغذ ها حباب وجود دارد می توانید با استفاده از یک کاردک تمیز حباب زیر کاغذ دیواری را از بین ببرید. خیلی ساده کاردک را از بالا به پایین آورده و حباب های زیر کاغذ دیواری را خارج کنید.

دقت داشته باشید که چسب ها خیلی زود خشک می شوند و برای خارج کردن حباب ها زمان زیادی ندارید. مراقب باشید لبه های کاغذ دیواری به خوبی چسب خورده باشد تا به مرور زمان کاغذ ها از دیوار جدا نشوند. با غلتک مخصوص نقاشی می توانید کاغذ دیواری ها را کاملا فیکس کنید.

آخرین مرحله از آموزش نصب کاغذ دیواری

پس از چسباندن رول ها یکبار دیگر دیوارهای اتاق را بررسی کنید. اگر از محل درز رول ها کمی چسب خارج شده باشد تعجبی ندارد. چسب ها به سادگی از درز کاغذ دیواری به بیرون راه پیدا می کنند ولی همیشه راهی برای پک کردن این چسب های مزاحم وجود دارد. با استفاده از یک اسفنج نمدار می توانید همه کثیف کاری ها را تمیز کنید. اکنون می توانید همه کلید و پریزها را نصب کنید. ابتدا با استفاده از یک کاتر، شکاف کلید و پریز را برش دهید و سپس تجهیزات را روی دیوار نصب کنید.  با مطالعه  آموزش نصب کاغذ دیواری و کسب تجربه عملی می توانید این کار را به سادگی انجام دهید.

Wallpaper-a-Room

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link