انتخاب شیک ترین دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی یک کار تخصصی است که توسط دکوراتیوهای حرفه ای انجام می شود. این افراد آموزش دیده اند تا شیک ترین دکوراسیون منزل را با توجه به استاندادهای شناخته شده، طراحی کنند. بسیاری از افراد با سلیقه هم دارای قریحه ذاتی هستند و می دانند چگونه دکوراسیون را شیک و زیبا چیدمان کنند. یک واقعیت مهم در دکوراسیون منزل وجود دارد و آن به کارگیری ظرافت های بصری در چیدمان است. با هر سبک و سلیقه ای که دارید می توانید فضای داخل خانه را طبق سلیقه تان چیدمان کنید. در این مطلب از گامان تزئین با چند ترفند ظریف آشنا می شوید که یک دکوراسیون معمولی را به شیک ترین دکوراسیون منزل تبدیل می کند.

شیک ترین دکوراسیون داخلی چه سبکی دارد؟

انواع سبک طراحی فضای داخلی زیبایی بی نظیری دارند و به طور یفین نمی توان یک سبک را از دیگری برتر دانست. مهم اینست که دکوراسیون داخلی با روحیات سازگار باشد و احساس راحتی را در عین شیک بودن فراهم کند. سبک های طراحی با استفاده از متریال متفاوت می توانند بسیاری از عیوب ظاهری منزل را هم کمتر کنند و نقاط مهم تر را در معرض دید قرار دهند. اغلب دکوراتیوها با برجسته سازی بخشی از فضا، نگاه را از ایرادهای جزئی منحرف می کنند. برخی از معروف ترین سبک ها دکوراسیون داخلی عبارتند از:

 • سبک سنتی
 • سبک مدرن
 • سبک مینیمال
 • سبک روستیک
 • سبک بوهمی
 • سبک انتقالی
 • سبک فرانسوی
 • سبک اسکاندیناوی
 • سبک رومی
 • سبک هالیوودی
 • سبک ماوریک
 • سبک صنعتی
 • سبک شرقی
 • سبک معاصر

شیک ترین دکوراسیون منزل

ترفندهای چیدمان شیک در منزل

سبک های دکوراسیون اغلب سلیقه ای و بر اساس تراکم متریال موجود در منطقه انتخاب می شوند. اگر در یک مکان چوب به وفور وجود داشته باشد اغلب شیک ترین دکوراسیون منزل با استفاده از چوب شکل گرفته است. شاید تصور می کنید صرف هزینه بیشتر برای تهیه لوازم موجب شیک تر شدن دکوراسیون می شود! ارتباط زیادی بین هزینه طراحی و شیک بودن آن وجود ندارد ولی نگاهی دقیق به جزئی ترین موارد همیشه نتیجه خوبی خواهد داشت. با هر بودجهای که دارید می توانید این ترفندها را برای داشتن شیک ترین دکوراسیون منزل به کار ببرید.

دکوراسیون شیک با سقف های بلندتر

ارتفاع دیوارها و بلندی سقف روی زیبایی دکوراسیون تاثیر دارد. برای اینکه فضا را بلندتر از چیزی که هست نشان دهید، از خطوط کمک بگیرید. خطوط عمودی در طراحی و چیدمان، رمز اصلی بلندتر نشان دادن سقف هستند که در شیک ترین دکوراسیون منزل هم به آن توجه شده است. برای مثال پرده های بلند در پنجره های نیمه ایده مناسب تری هستند که خطوط عمودی بزرگی را ایجاد می کنند و به لحاظ بصری هم زیبایی فوق العاده ای دارند. علاوه بر آن می توانید با انتخاب مبلمان نیز فاصله سقف تا کف را بیشتر نشان دهید. از مبل هایی که قسمت پشتی کوتاه تری دارند برای بلندتر دیده شده ارتفاع دیوارها کمک بگیرید.

آینه ها نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارند. یک نکته مهم در به کارگیری آینه ها انتخاب اندازه مناسب است. آینه های کوچک فضا را کوچک نشان می دهند ولی آینه های بسیار بزرگ و سراسری هم احساس تجاری بودن را در منزل القا می کنند. برای اینکه شیک ترین دکوراسیون منزل را داشته باشید از آینه های بخش بندی شده تزئینی استفاده کنید. آینه را طوری تنظیم کنید که میز ناهارخوری در آن دیده شود.

شیک ترین دکوراسیون منزل کدام است؟

شیک ترین دکوراسیون منزل با کنتراست رنگی

از جادوی رنگ ها در حفظ تعادل فضا بیشترین بهره را خواهید برد. اگر رنگ اصلی دکوراسیون منزل کمی تیره تر یا غلیظ تر است می توانید با به کارگیری یک رنگ لطیف تر فضا را متعادل کنید. رنگ های متضاد و رنگ های مکمل می توانند انرژی رنگ اصلی را کم یا زیاد کنند. رنگ هایی که در طبیعت بیشتر دیده می شوند لطافت فضا را چند برابر می کنند. استفاده از کوسن های رنگی یک راهکار ساده و کم هزینه برای ایجاد کنتراست رنگی است که در شیک ترین دکوراسیون منزل آن را می بینید.

دکوراسیون آشپزخانه اپن در منازل شیک هماهنگ با دکوراسیون پذیرایی انتخاب می شود. طیف رنگی لوازم آشپزخانه و حتی کابینت ها بسیار مهم است. برای اینکه رنگ کابینت آشپزخانه فضا را تیره تر نکند می توانید رنگ سقف و دیوار آشپزخانه را با زمینه سرد انتخاب کنید. کاشی های آشپزخانه روی جلوه های بصری و کنتراست رنگ فضای آشپزخانه تاثیر زیادی دارند.

کفپوش ها و دیوارها دو سطح بزرگ رنگی در خانه هستند در همه خانه های شیک از کفپوش های مدرن چوبی یا پارکت لمینت استفاده شده. رنگ های بلوطی، قهوه ای روشن و قهوه ای تیره پارکت های چوبی با هر سبک دکوراسیون هماهنگی دارند. آیا می دانید پارکت لمینت دیواری هم در دکوراسیون منزل استفاده می شود؟

دکوراسیون شیک با پارچه های مخمل

مخمل ها یکی از زیباترین بافت ها در دکوراسیون شیک هستند. از رومیزی های بلند مخملی برای حذف دید بصری پایه های میز ناهارخوری کمک بگیرید تا تفاوت را احساس کنید. در واقع شیک ترین دکوراسیون منزل با به کارگیری ترفندهای هوشمندانه خلق شده و خلاقیت در آن دیده می شود. به طور کلی بافت پارچه ها مناسب دکوراسیون مدرن است و کاربرد زیادی هم در چیدمان منزل دارد. برای مثال کوسن ها یا مبلمان پارچه ای را در نظر بگیرید. همین دو المان نقش مهمی در احساس آرامش و القای حس خوب در منزل دارند.

نورپردازی درشیک ترین دکوراسیون منزل

بدون تردید منازل تاریک و کم نور حس خوبی را ایجاد نمی کنند برای داشتن دکوراسیون شیک نور را به داخل خانه ها دعوت کنید. اگر امکان استفاده از نور طبیعی روز وجود داشته باشد، نباید با پرده های ضخیم پرده ها را بپوشانید. البته مشرف بودن پنجره ها هم مشکل بزرگی است ولی به سادگی می توانید با به کارگیری پرده های مدرن پنجره ها را تزئین کنید و نگران دید همسایه ها نباشید. پرده های زبرا، رول شیدها، لوردراپه و پرده کرکره های چوبی از زیباترین پرده های تزئینی هستند که امکان تنظیم نوری را دارند و برای حفظ حریم خصوصی بهترین انتخاب هستند.

برای تامین نور شب، نورپردازی در سقف کاذب یک ایده عالی است. نورهای سقفی برای روشنایی محیط خوب عمل می کنند ولی برای تکمیل نورپردازی در شیک ترین دکوراسیون منزل می توانید از نورپردازی نقطه ای و آباژورها کمک بگیرید. اگر فضا به اندازه کافی بزرگ است بخشی از منزل را با نورهای کوچک نقطه ای کار کنید تا فضا رمانتیک تر شود.

با بازدید از فروشگاه ایده های تازه ای برای انتخاب کفپوش و دکوراسیون منزل به دست می آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link