جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چند مدل تزیین بالکن را در این صفحه ببینیم

۴۰ ایده تزیین بالکن در سال ۱۴۰۲

در سال های گذشته هر کدام از خانه ها دارای یک حیاط کوچک بودند که با یک تخت و یک فرش کوچک و چند عدد پشتی، یک فضای صمیمی را برای افراد خانواده فراهم می کردند. اما بعد از تبدیل شدن خانه های قدیمی به آپارتمان ها، این فضا، جای خود را به بالکن ها دادند. یک فضای کوچک که تداعی گر حیاط های قدیمی خانه های مادربزرگ هاست. اما آیا می شود این فضای کوچک را پر از شور و هیجان های قبل کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله امکان دارد. شما می توانید با چند ایده جذاب و کاربردی حس صمیمیت و شور و نشاط سال های قبل را به خانه های خودتان بیاورید. فقط کافیست ۴۰ ایده جذاب ما را برای تزیین بالکن مطالعه کنید و هر کدام که برایتان جذاب بود را  برای تزیین بالکن استفاده کنید. در این مقاله ما قصد داریم دغدغه شما درباره ی اینکه چگونه بالکن خانه را تزیین کنیم را برطرف نماییم. پس خوشحال می شویم تا پایان این مسیر ما را همراهی کنید.

بالکن چیست

درست است که بالکن ها برای ما تداعی کننده حیاط های خانه های قدیمی هستند؛ اما  قبل از اینکه بخواهیم درباره ی تزیین بالکن به شما ایده بدهیم؛ باید یک تعریف کلی از بالکن برایتان بیان کنیم. در کل بالکن یک لغت در زبان فرانسوی می باشد. معنای این عبارت در زبان فارسی، ایوانگاه تعریف می شود. در واقع بالکن ها از مشاعات و الحاقات یک ساختمان محسوب می شوند. در واقع بالکن ها را می توانیم یک فضای مسقف که یک طرف آن باز است و رو به فضای بیرونی ساختمان است، معرفی کنیم. یک بالکن شامل قسمت هایی از قبیل دو دیوار و یک نیم دیوار است. نیم دیوار باعث می شود شما نمایی کلی از بیرون ساختمان خود داشته باشید. حالا که با مفهوم بالکن آشنایی پیدا کردید؛ نوبت به ایده های که می توانید برای تزیین بالکن خانه خود استفاده کنید؛ می رسد.

فهرست مطالب

بالکن تزیین تراس با وسایل دور ریختنی
تزیین بالکن برای تولد
تزیین بالکن با وسایل ساده
بالکن تزیین شده

بهترین ایده تزیین بالکن

یکی از پیشنهاد های ما به شما تزیین بالکن برای تولد است. شما می توانید بالکن خود را به یک آتلیه کوچک عکاسی برای تولد تبدیل کنید. همچنین با استفاده از انواع بادکنک ها یا تم های تولد یا ریسه های چراغ های رنگی فضای بالکن را به یک فضای مناسب عکاسی تبدیل کنید. یکی دیگر از بهترین ایده ها برای تزیین بالکن تبدیل کردن بالکن به یک اتاق نشیمن است. شما می توانید با استفاده از یک مبلمان ساده و یک میز کوچک یک قهوه خوری و چند روزنامه و مجله بالکن خود را همانند نشیمن خود زیبا تزیین کنید و ساعات زیادی را در آن سپری نمایید. همچنین می توانید از درب های شیشه ای برای تزیین بالکن استفاده کنید.

لطفی که درب های شیشه ای در تزیین بالکن دارند این است که بالکن خانه شما را به محیطی چهار فصل تبدیل می کنند. شما می توانید در تابستان ها درب ها را باز کنید و در فصل زمستان هم درب ها را ببندید و از بارش برف در بیرون از خانه لذت ببرید. یکی دیگر از پیشنهاد های ما برای آراستن، تزیین بالکن با وسایل ساده است. همیشه نیاز نیست برای تزیین بالکن خانه خود از وسایل پر هزینه استفاده کنید. گاهی می توانید با ساده ترین لوازم در دسترس بالکن خود را به مکانی زیبا و آرامش بخش تبدیل کنید. شما می توانید با استفاده از دو صندلی کوچک یا دو عدد کوسن سنتی و یک فرش قدیمی فضای بالکن خود را زیبا کنید. این موارد شاید از بهترین مواردی است که می توانید در تزیین بالکن از آن ها استفاده نمایید. در ویدیو زیر ۶ متریال جذاب برای تزئین دیوار و کف بالکن را خواهید دید:

 

تزئین با گل های طبیعی

یکی از ۴۰ ایده پیشنهادی به شما برای تزیین بالکن، گلها هستند. شما می توانید از گل های طبیعی یا مصنوعی برای تزیین بالکن خود استفاده کنید.  زیرا گل ها در عین طراوتی که به بالکن می دهند؛ باعث احساس آرامش هم در افراد می شوند. تحقیقات نشان داده افرادی که با گیاهان سر و کار دارند از روحیه شاداب تری نسبت به افراد دیگر برخوردار هستند. پس شما می توانید بالکن خانه خود را تبدیل به یک نمایی مینیاتوری از طبیعت کنید. اما اکثر افراد می پرسند چه گلهایی برای بالکن مناسب است.

در پاسخ به سوال این افراد باید بگوییم که قبل از انتخاب گل باید به شمالی یا جنوبی بودن بالکن فکر کنند. چون گل های بالکن های شمالی با گل های بالکن های جنوبی بسیار متفاوت هستند. بعد از مشخص شدن اینکه بالکن شما شمالی است یا جنوبی، نوبت به انتخاب گل ها می رسد. شما برای بالکن های شمالی می توانید از گل های بنفشه، فیل گوش، زنبق، و سوسن سفید استفاده کنید. برای بالکن های جنوبی هم پیشنهاد ما به شما گل های اقاقیا، عشقه، نیلوفر و گل های کاغذی هستند.

چند مدل تزیین بالکن در طبقات بالا
چگونه بالکن زیبا داشته باشیم
تزییئ بالکن با دیوار سبز مصنوعی
چند مدل تزیین بالکن

انواع تزیین بالکن

تنوع در ایده هایی که شما برای تزیین بالکن ها می توانید از آن ها استفاده کنید بسیار بالاست. در این بخش چند مدل از انواع تزیین ها را برای شما بیان می کنیم.

 • تزیین با استفاده از وسایل سنتی:

شما با استفاده از وسایل سنتی هر استان مانند انواع حصیر های تزیینی یا انواع کوسن های سنتی، انواع سماور های مسی یا حتی مختی های قدیمی بالکن خود را تبدیل به یک محیط دل انگیز کنید.

 • تزیین با استفاده از وسایل مدرن:

اگر اهل مدرن شدن خانه هایتان هستید؛ می توانید از وسایل مدرن در تزیین بالکن های خانه هایتان استفاده کنید. می توانید از انواع مبلمان یا انواع صندلی های چوبی و فلزی برای تزیین بالکن ها استفاده نمایید.

 • تزیین بالکن با وسایل قابل دسترس:

حتما نیاز نیست شما وسایلی را برای زیبایی بالکن خود استفاده کنید. شما می توانید با وسایلی که در هر خانه ای موجود است فضای بالکن را زیبا کنید.

 • بالکن تزیین تراس با وسایل دور ریختنی:

شما می توانید با استفاده از وسایل دور ریختنی، بالکن و تراس خانه خود را تزیین کنید و یک نمای بسیار زیبا به آن بدهید. مثلا می توانید با استفاده از بطری های خالی مواد شوینده، گلدان های رنگارنگ درست کنید و باعث جلوه بیشتر محیط بالکنتان شوید.

 • تزیین بالکن با وسایل ساده:

شما می توانید با استفاده از وسایل ساده ای مثل ریسه های رنگی یا لامپ های رنگی و یا حتی با استفاده از چند گلدان گلهای مصنوعی بالکن را به بهترین شکل ممکن بیارایید.

 • تزیین بالکن با استفاده از انواع صندلی های راحتی:

از تاثیر صندلی های راحتی هرگز غافل نشید. شما با استفاده از انواع صندلی های راحتی می توانید بالکن ها را هم زیبا کنید؛ هم می توانید آرامش بخشی بالکنتان را  افزایش دهید.

 

چگونه بالکن زیبا داشته باشیم
چه گلهایی برای بالکن مناسب است
چگونه بالکن خانه را تزیین کنیم
بالکن چمن مصنوعی

انواع کفپوش ها برای تزیین بالکن باید چگونه باشد

یکی از چند مدل تزیین بالکن که می توانیم به شما معرفی کنیم؛  تزیین بالکن با انواع کفپوش هاست. شما می توانید از انواع کفپوش بالکن برای تزئین استفاده کنید. چند مدل کفپوش را در این بخش به شما معرفی می کنیم که کابردهای زیادی دارند.

 • تزیین بالکن با کفپوش های سنگی:

یکی از ایده های که برای تزیین بالکن ها می توانید از آن ها استفاده کنید؛ کفپوش طرح سنگی هستند. بهترین گزینه برای تزیین کفپوش ویلا، کفپوش های سنگی هستند که در حال حاضر تنوع بسیار زیادی دارند. اما این نوع کفپوش ها برای آپارتمان ها  مناسب نیستند.

 • کفپوش چمن مصنوعی بالکن:

تزیین بالکن با چمن مصنوعی، یکی از ایده های جذاب برای تزیین فضای بالکن هاست که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده. زیرا با حس خوبی که به افراد می دهد، باعث رفع خستگی آن ها می شود. همچنین بالکن چمن مصنوعی، می توانید یک فضای کوچک از طبیعت را برای شما تداعی کند که بسیار دل انگیز است.

معرفی چند کفپوش کاربردی و جذاب دیگر برای تزیین بالکن

 • تزیین بالکن با کفپوش های چوبی:

یکی از کفپوش های که از دیرباز برای تزیین کف خانه استفاده می شد؛ کفپوش های چوبی بودند. اکنون هم از این کفپوش ها می توانید برای تزیین بالکن های خانه خود استفاده کنید که هم ساده و جذاب هستند و هم می توانند در زیبای بالکن های شما نقش بسزایی داشته باشند.

 • تزیین بالکن با کفپوش های بتنی:

بتن یکی از کفپوش های مقاوم و ساده ای است که در اکثر مناطق دنیا استفاده می شود و می توان در عین سادگی آن را منحصر به فرد هم دانست. اگر در یک منطقه ای زندگی می کنید که بالکن شما با آب ارتباط مستقیم دارد؛ پیشنهاد ما به شما کفپوش های بتنی است.

 • تزیین بالکن با کفپوش های سفالی:

بالکن تزیین شده معمولا حس بهتری به افراد می دهد. یکی از مواردی که می تواند حس آرامش را به شما منتقل کند, کفپوش های سفالی هستند که علاوه بر زیبایی، جذابیت خاصی دارند.

 • تزیین بالکن با کفپوش های سرامیک و کاشی:

یکی از ویژگی هایی که سرامیک و کاشی در تزیین بالکن دارند؛ این است که فضای کوچک را تبدیل به یک فضای کاربردی می کنند. شما می توانید برای تزیین بالکن های کوچک از این کفپوش ها استفاده کنید تا فضای بالکن شما بزرگتر جلوه کند.

 

بالکن تزیین تراس با وسایل دور ریختنی
تزیین چمن مصنوعی بالکن
تزیین بالکن با وسایل ساده
تزیین بالکن با فنس چمنی

دو نکته طلایی که باید در هنگام تزیین بالکن به آن ها دقت کنید

شما قبل از اینکه بخواهید بالکن خود را تزیین کنید؛ باید دو نکته را حتما رعایت کنید. چون با رعایت این نکات می توانید به بهترین شکل ممکن بالکن ها را بیارایید.

۱- نکته اول: اولویت اول شهر و استان شماست:

شهر و استان خیلی در تزیین بالکن مهم هستند. شما می توانید در استان هایی که هوای خیلی گرم یا خیلی سردی دارند؛ برای تزیین از انواع درب ها سیکوریت و تلقی استفاده کنید تا در هنگام گرما و سرمایی شدید بتوانید از بالکن های خود استفاده کنید.

۲- نکته دوم: نمای بیرونی بالکن شماست:

نمای که بالکن شما دارد در تزیین بالکن شما بسیار مهم است. زیرا اگر بالکن شما نمایی طبیعی داشته باشد؛ می توانید از انواع صندلی ها و مبل های راحتی که رنگ های گرمی دارند استفاده کنید. یا اگر نمای طبیعی ندارید از انواع گل های طبیعی استفاده کنید تا جلوه ی بیشتر به بالکن های شما بدهد.

 اگر قصد دارید یک بالکن زیبا داشته باشید حتما این موارد را رعایت کنید:

 • نکته ی اول: جهت بالکن شما مهم است که در کدام جهت قرار گرفته است شمالی یا جنوبی یا شرقی یا غربی:

یکی از نکات مهم در تزیین بالکن ها جهت بالکن هاست. زیرا اگر شما قصد دارید از گل های طبیعی برای تزیین بالکن ها استفاده کنید؛ باید بدانید که در چه بالکنی با چه جهتی از چه گل هایی استفاده کنید. همچنین جهت ها می توانند به شما کمک کنند که چه وسایلی را برای تزیین استفاده کنید.

 • نکته ی دوم: کاربرد رنگ ها در تزیین بالکن است:

هرگز از تاثیر رنگ ها در تزیین بالکن ها غافل نشوید زیرا یک بالکن هر چقدر هم با وسایل و لوازم شیک تزیین شده باشد؛ تا زمانی که رنگ های آن با هم هم خوانی نداشته باشند؛ نمی توانید جلوه زیبایی به بالکن خود بدهید.

 • نکته سوم: اندازه فضای بالکن است.

شما در تزیین بالکن حتما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که فضای بالکن شما چقدر است. بزرگ است یا کوچک. اگر بالکن خانه های شما کوچک است باید تزیین بالکن را به صورتی انجام دهید که از فضا نهایت استفاده را ببرید. جلوه ای به بالکن بدهید که کوچکی آن به چشم نیاید.

ایده ای برای تزیین بالکن های کوچک

یکی از سوالاتی که افرادی که بالکن های کوچکی دارند از ما می پرسند این است که با وجود فضای کم چگونه بالکن زیبا داشته باشیم. در پاسخ به این افراد می توانیم بگوییم که اصلا نگران نباشید. شما می توانید با استفاده از فنس چمنی یا فنس آکاردئونی بالکن خود را زیبا کنید. همچنین تایل ترموود ها می توانند در کنار دیوار سبز مصنوعی یک ایده جذاب برای بالکن های کوچک باشند. حتی شما می توانید از انواع قفسه های کوچک، گلدان های کوچک تزیینی یا حتی انواع کتاب خانه های کوچک هم برای بالکن خانه خود استفاده کنید. اگر اهل شمع هستید؛ می توانید از انواع شمع آرایی برای بالکن خانه خود استفاده کنید.

تزیین بالکن برای حیوان خانگی
تزیین بالکن با وسایل ساده و تزیینی
چگونه یک بالکن زیبا داشته باشیم
تزیین بالکن با چمن مصنوعی در تهران

از تاثیرات تاب ها در تزیین بالکن ها غافل نشوید

یکی دیگر از ایده ی که برای تزیین بالکن ها وجود دارد استفاده از انواع تاب های فلزی و چوبی است. شما می توانید با یک طناب کوچک چوبی یا یک تاب فلزی، فضای بالکن ها را  به محلی جذاب برای بچه ها تبدیل کنید. همچنین یادآور خاطرات قدیمی برای خود باشید. می توانید تاب ها را محل استراحت خود قرار دهید. شما می توانید با چند کوسن بزرگ و کوچک هم تاب های فلزی خود را تزیین نمایید. البته این نکته هم خالی از لطف نیست که شما می توانید برای تزیین تاب ها فلزی تا طناب های اطراف تاب های چوبی از ریسه های رنگی چشمک زن استفاده کنیدکه هم جلوه و زیبایی خاصی دارند و هم تنوع رنگ های بسیاری را به تاب های شما می دهند.

 بالکن خود را به یک ناهار خوری کوچک تبدیل کنید

یکی از لذت هایی که هر کسی دوست دارد تجربه کند؛ غذا خوردن در یک فضای آرام و طبیعی است.  افراد معمولا دوست دارد در طبیعت غذا بخورند و این کار باعث افزایش لذت غذا خوردن می شود. اما زندگی شهر و شلوغی و کار و مشغله روزانه این امکان را به شما نمی دهد که بتوانید همیشه از این شیوه برای صرف غذا استفاده کنید. بنابراین شما می توانید با استفاده از یک میز ناهار خوری کوچک و چند صندلی بالکن خود را به یک فضای زیبا برای صرف ناهار یا عصرانه تبدیل کنید. حتی می توانید برای تزیین بالکن خود از انواع کباب پزهای سفالی استفاده کنید.

بهترین عناصری که در تزیین بالکن تاثیر گذارند چیست؟

ما سعی کردیم که بهترین و جدید ترین ایده ها را به شما معرفی کنیم. اما در کنار ایده ها عناصر دیگر هم می تواند در زیبای بیشتر بالکن شما تاثیر گذار باشد. یکی از عناصر مهم در تزیین بالکن کاربرد نورهاست. شما می توانید با استفاده از انواع نورپردازی ها جلوه ی زیادی به تزئینات بالکن خود بدهید. هر طراحی و سبکی را که برای تزیین انتخاب کنید؛ نورها می توانند جلوه ی آن ها را افزایش دهند. پس پیشنهاد ما به شما این است که در کنار هر تزیینی که برای بالکن خود انتخاب می کنید؛ از نورپردازی ها هم استفاده کنید.

سخن پایانی

همانطور که می دانید در دنیای شهری امروز، بالکن ها اهمیت ویژه ای در معماری خانه ها دارند. بالکن ها تبدیل به این فضای امن و مطمئن برای فرار از خستگی های طول روز هستند. پس بسیار مهم است که چطور و با چه لوازمی این آرامش بخشی را افزایش دهیم. بنابراین در این مقاله ما تلاش کردیم ۴۰ ایده مناسب برای تزیین بالکن به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید با استفاده از این روش ها بالک های خود را زیبا کنید. سعی کنید هنگام تزیین بالکن ها این نکات را رعایت و از این موارد ایده برداری کنید. چون سعی کردیم از جدید ترین ایده های طراحی و دیزاین بالکن در این مقاله برایتان صحبت کنیم.

تزیین بالکن با فنس آکاردئونی
بهترین تزئین بالکن با تایل ترموود
Design Balcony24
Design Balcony23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!