بوی بد چمن مصنوعی

چمن مصنوعی به صورت انبوه برای محوطه سازی در بیرون از منزل استفاده می شود. استفاده از چمن مصنوعی در زیباسازی حیاط، تراس، روف گاردن و حتی فضای داخل منزل با استقبال زیادی روبرو شده است. نگهداری از چمن مصنوعی بسیار ساده تر و کم هزینه تر از چمن طبیعی است ولی برخی از بوی ناخوشایند آن گله دارند. به طور معمول چمن مصنوعی استاندارد، بوی آزار دهنده ای ندارد. بوی بد چمن مصنوعی اغلب مربوط به آلودگی های محیطی است و مربوط به بافت چمن نمی شود.

بوی پلاستیک در چمن مصنوعی نو

بوی بد چمن مصنوعی ناشی از رول شدن آن در کارخانه و باقی ماندن بوی پلاستیک در چمن است. برای از بین بردن بوی بد چمن مصنوعی و بوی پلاستیک هیچ تلاشی نکنید. در مدت زمان کوتاهی این بوی ناخوشایند به خودی خود از بین خواهد رفت. بوی پلاستیک در چمن مصنوعی نو کاملا طبیعی است و مخصوص تولیدات کارخانه ای نو می باشد. الیاف چمن مصنوعی از پروپلین و پلی‌اتیلن ساخته شده و به محض قرار گیری در هوای آزاد، بوی بد چمن مصنوعی در عرض 2-3 روز از بین خواهد رفت. این بو هرگز دوباره ایجاد نمی شود.

بیشتر بدانید : چگونه از رشد علف در چمن مصنوعی جلوگیری کنیم؟

بوی بد چمن مصنوعی در محیط

از بین بردن بوی بد چمن مصنوعی

بسیاری از مواد می توانند موجب آلودگی و ایجاد بوی بد چمن مصنوعی شوند. چمن مصنوعی اغلب در فضای بیرون نصب می شود و در معرض آلودگی های عمومی بسیاری قرار دارد. باقی ماندن زباله ها، بوی بد چمن مصنوعی ناشی از فضولات حیوانات و مواردی از این قبیل مربوط به محیط نصب چمن مصنوعی است که قابل برطرف کردن است. برای از بین بردن بوی بد چمن مصنوعی ناشی از انواع آلودگی ها، شستشو و نظافت آن ضروری است.

شستشوی چمن مصنوعی

برای اینکه بوی آزار دهنده ای از چمن مصنوعی به مشام نرسد می بایست یک برنامه منظم برای تمیز کردن آن رعایت شود. با توجه به میزان تردد به صورت روزانه و یا هفتگی سطح چمن را جارو کرده و زباله های روی چمن را حذف کنید. هر روز سطح چمن را بررسی کنید و چنانچه با فضولات حیوانات روبرو شدید، سریعا اقدام به تمیز کردن محل کنید.برای این منظور ابتدا باقی مانده فضولات را پاک کرده و محل را تمیز کنید به این ترتیب ظاهر چمن تمیز شده ولی بوی ناخوشایندی از آن حس می شود. برای از بین بردن بوی بد چمن مصنوعی با شوینده مناسب چمن محل را تمیز کنید. شستشوی با آب به تنهایی نمی تواند برای از بین بردن بوی بد چمن مصنوعی و بوی فضولات حیوانات تاثیرگذار باشد. شوینده مناسب را از فروشگاه لوازم خانگی خریداری کنید.

شستشوی چمن مصنوعی به صورت هفتگی در مناطقی که حیوانات تردد دارند ضروری است. با یک محلول خانگی بی ضرر نیز می توانید به طور کامل بوی بد چمن مصنوعی را برطرف کنید. در یک ظرف مناسب مقدار مساوی آب و سرکه سفید را مخلوط کرده و با اسپری روی مناطقی که بوی آزار دهنده دارد بپاشید. چنانچه به صورت مرتب گرد و خاک روی چمن مصنوعی را جاروکرده و فضولات حیوانات را پاک کنید هیچ مشکلی با بوی بد چمن مصنوعی نخواهید داشت.

2 دیدگاه برای “چگونه بوی بد چمن مصنوعی را از بین ببریم؟”

  1. من چمنم رو تازه خریدم متاسفانه همون اول که باز کردم بوی بد چمن مصنوعی کل خونرو گرفت نمیدونم بوی نویی هست یا پلاستیکش اما واقعا غیرقابل تحمله! چقدر باید صبر کنیم تا از بین بره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *