جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
نصب چمن مصنوعی روی بتن

چگونه چمن مصنوعی را روی بتن نصب کنیم؟

نصب چمن مصنوعی روی بتن یا هر سطح دیگری کار دشواری نیست. این محصول انعطاف زیادی دارد و به سادگی روی خاک، سنگ، موزاییک و بتن نصب می شود. با توجه به سطح زیر کار، روش های نصب هم متفاوت است. برای مثال اگر چمن مصنوعی را در خاک قرار می دهید ابتدا باید چمن های قبلی، علف های هرز و دیگر گیاهان را جدا کنید تا زمین برای نصب آماده شود. اما برای بتن نیازی نیست سطح بتونی را جدا کنید به راحتی می توان محصولات چمن مصنوعی را روی خود بتن نصب کرد. برای اینکه پس از نصب دچار مشکل نشوید لازم است تا چند نکته را رعایت کنید.

نصب چمن مصنوعی روی بتن و تخلیه آب

اگر بتن دارای زهکشی مناسب نباشد باید قبل از نصب چمن مصنوعی در مورد تخلیه آب و زهکشی بتن اقداماتی را انجام دهید. علاوه بر بارش برف و باران، آب های شستشوی سطح چمن هم باید به مجرای فاضلاب تخلیه شوند. در غیر این صورت سطح حیاط و روی چمن ها همیشه پر از آب است. برای زهکشی آب از روی بتن کافیست با ابزار مناسب روی بتن را سوراخ کنید. نیازی به حفر چاله یا سوراخ های بزرگ نیست چند سوراخ ۱۶ میلیمتری برای تخلیه آب اضافی از روی سطح چمن مصنوعی مناسب است. پس از حفر سوراخ ها لازم است تا محل را با ماسه بادی پر کنید و سپس چمن را روی آن قرار دهید.

طریقه نصب چمن مصنوعی روی بتن

صاف کردن سطح بتن قبل از نصب چمن مصنوعی

بررسی کنید سطح بتن کاملا صاف و تمیز باشد. معمولا بتن ریزی کف خودش صاف و هموار است ولی مشکل وقتی است که روی بتن پر از سنگ ریزه یا نخاله های دیگر باشد. هر گونه سنگ یا آشغال به صورت برجسته از زیر چمن دیده می شود و می تواند مشکل ایجاد کند. برای مثال اگر سطح بتن را تمیز نکنید نمی توانید به راحتی روی چمن مصنوعی بنشینید این برای بازی کودکان هم مشکل ایجاد می کند.

اگر کف آسفالت دارید : بایدها و نبایدهای نصب چمن مصنوعی روی آسفالت

مزایای نصب چمن مصنوعی روی بتن

 • نگهداری از چمن مصنوعی بسیار راحت است این محصول دوست دار محیط زیست هم به حساب می آید زیرا برای نگهداری از آن نیازی به علف کش، سموم شیمیایی و کود دهی نیست. برای جلوگیری از رشد علف های هرز روی چمن مصنوعی قبل از نصب اقدامات لازم را انجام دهید.
 • چمن مصنوعی ایمن و بی خطر است. اگر از حیوانات خانگی نگهداری می کنید نگران آسیب به پنجه و یا مسموم شدن حیوان نخواهید بود. چمن مصنوعی مثل یک زیر انداز نرم است که مانع آسیب کودکان می شود. افتادن روی سطح چمن مصنوعی موجب زخم، ساییدگی و یا ایجاد خراش در پوست لطیف کودکان نمی شود.
 • نصب چمن مصنوعی مقرون به صرفه است. در برابر هزینه ای که برای چمن زنی یا نگهداری از چمن طبیعی می پردازید، این محصول اصلا خرجی برای تان ندارد. خرید چمن مصنوعی اقتصادی ترین تصمیم برای زیباسازی محوطه است و این تفاوت را در مبلغ فیش آب بها می توانید ببینید.
 • آخرین فایده ای که از چمن مصنوعی به ان اشاره می کنیم مربوط به ماندگاری بالای آن است. این محصول هرگز خشک نمی شود و تا سالیان زیادی همچنان به زیبایی روی سطح بتن باقی می ماند.

۲ دیدگاه برای “چگونه چمن مصنوعی را روی بتن نصب کنیم؟”

 1. عبدالرضا مستوفی گفت:

  همیشه از خوندن مطالب وبلاگ شما لذت میبرم

  • پیام اسمی گفت:

   خوشحالیم که اینطور هست جناب مستوفی بزرگوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!