مراقبت از چمن مصنوعی در باران

انواع چمن مصنوعی در محوطه سازی، زمین های ورزشی، پارک و زمین بازی کودکان، روف گاردن و تراس نصب می شود. سازگاری چمن مصنوعی با شرایط آب و هوایی موجب شده تا بهترین انتخاب برای زیباسازی محوطه و فضای خارج از ساختمان باشد. نور خورشید و آفتاب سوزان نمی تواند آسیبی به چمن مصنوعی برساند. اما سوال اینجاست که آیا چمن مصنوعی در برابر بارش های شدید هم مقاومت دارد یا خیر؟ نحوه مراقبت از چمن مصنوعی در باران چگونه است؟

حقیقت اینست که چمن مصنوعی نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی ندارد. با این حال نادیده گرفتن برخی موارد می تواند موجب آسیب شدید چمن در روزهای بارانی شود. چمن مصنوعی در فضای بیرونی نیازمند مراقبت بیشتری است که در این مطلب به آن پرداخته می شود.

مراقبت از چمن مصنوعی در باران

برای اینکه چمن مصنوعی تراس، چمن مصنوعی زمین فوتبال، چمن مصنوعی در حیاط و یا دیگر فضاهای باز طول عمر بالاتری داشته باشد، از محصولات با کیفیت خریداری کنید. خرید چمن مصنوعی استاندارد و با کیفیت راهکاری هوشمندانه برای صرفه جویی در هزینه هاست. عمر مفید چمن مصنوعی  به بالاتر از ۱۰ سال هم می رسد به شرط اینکه محصول با کیفیت و  مرغوبی را خریداری کنید.. البته با خرید محصول با کیفیت هنوز کار تمام نشده برای مراقبت از چمن مصنوعی در باران این موارد را در نظر بگیرید:

نحوه مراقبت از چمن مصنوعی در بارانمراقبت از چمن مصنوعی در باران
  • زهکشی مناسب محل نصب چمن مصنوعی

قبل از نصب چمن مصنوعی زیرسازی و زهکشی انجام می شود. حتی در مناطقی که بارش باران بسیار اندک هست نیز حتما باید زهکشی را انجام داد. آب ساکن روی چمن مصنوعی یک مشکل بزرگ است که با زهکشی مناسب، امکان تخلیه آب فراهم می شود. بدون زهکشی مراقبت از چمن مصنوعی در باران بسیار دشوار می شود از طرفی امکان شستشوی چمن نیز وجود نخواهد داشت زیرا آب حاصل از شستشو روی چمن باقی می ماند.

در صورتی که زهکشی به صورت حرفه ای انجام شود بیشترین میزان تخلیه صورت می گیرد و بارش های شدید هم مشکلی برای چمن مصنوعی ایجاد نمی کنند. سرعت تخلیه آب در محل هایی که زهکشی مناسب دارند به گونه ای است که بلافاصله پس از باران، امکان استفاده از چمن وجود دارد و تقریبا هیچ آبی روی سطح چمن دیده نمی شود.

چمن مصنوعی را می توان روی هر سطحی نصب کرد. سطوح بتنی، خاکی، موزاییک و یا زمین ماسه ای همگی باید برای تخلیه آب آماده شوند. شیب زمین و مجرای عبور آب تحت مستقیم در سرعت تخلیه آب باران در هنگام بارش های شدید دارد.

  • سیستم دفع آب چمن مصنوعی

مراقبت از چمن مصنوعی در باران اصلا سخت نیست. چمن مصنوعی استاندارد خود دارای سیستم تخلیه آب است و به طور معمول آب باران روی چمن جمع نمی شود. منافذ ریز زیادی در سطح چمن دیده می شود که برای عبور آب از سطح چمن تعبیه شده اند. آب های خارج شده از سطح چمن مصنوعی به لایه زهکشی شده نفوذ کرده و از طریق مجرای تخلیه آب، به کانال های مجاور سرازیر می شود.

چنانچه چمن مصنوعی به درستی نصب شده و از زهکشی مناسبی هم برخوردار باشد، مراقبت از چمن مصنوعی در باران ساده است. بارش باران موجب تمیز شدن سطح چمن شده و همه آلودگی ها و گرد و خاک روی چمن مصنوعی را تمیز می کند. در این صورت نگران بارش باران های شدید نباشید زیرا چمن مصنوعی با کیفیت به این سادگی ها صدمه نمی بیند.

بیشتر بخوانید
توصیه های خرید چمن مصنوعی مهد کودک

چگونه از چمن مصنوعی در باران مراقبت کنیم؟

  • مراقبت از چمن مصنوعی در باران شدید

انواع چمن مصنوعی با الیاف کوتاه و بلند تولید شده است. جنس چمن مصنوعی از پلیمرهایی نظیر پلی اتیلن و پلی پروپیلن است. این ساختار مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات دمایی دارد و سال های زیادی کارایی دارد. برف، باران یا آفتاب نمی تواند به چمن مصنوعی آسیب جدی وارد کند. اما در مناطقی که بارش های شدید به مدت چند روز ادامه داشته باشد، یک مشکل دیده می شود. چمن مصنوعی با الیاف بلندتر در باران های سنگین و مداوم حالت خمیده پیدا می کنند و روی سطح زمین پهن می شوند.

برای مراقبت از چمن مصنوعی در باران شدید هیچ کاری نکنید پوشاندن سطح چمن به منظور جلوگیری از آسیب به آن کار درستی نیست. به محض قطع شدن باران الیاف چمن به شکل اولیه بر می گردند. اگر باد و بوران چمن را نامنظم کرده است از یک جاروی دسته بلند برای شانه زدن الیاف چمن مصنوعی استفاده کنید تا گره ها و الیاف به نظم اولیه باز گردد.

  • تمیز کردن چمن مصنوعی پس از باران

به طور معمول بارندگی موجب تمیز شدن سطح چمن مصنوعی می شود و خاک های روی آن را کاملا از بین می برد. اما برخی از موارد آشغال های روی چمن مصنوعی در لا به لای الیاف گیر می کنند که باید برداشته شوند. گاهی هم باران موجب خیس شدن مواد روی چمن می شود. این مواد حالت چسبنده دارند و الیاف چمن مصنوعی را به هم می چسبانند. یک آبنبات روی چمن مصنوعی مهد کودک و یا یک آدامس کوچک که در الیاف چمن مصنوعی حیاط گیر کرده، به همراه باران خیس خورده و به سطح چمن می چسبد.

شاید مراقبت از چمن مصنوعی در باران چندان ضروری نباشد ولی حتما پس از باران یکبار سطح چمن مصنوعی را بررسی کنید. در صورتی که چیزی روی سطح چمن مصنوعی دیده می شود آن را برداشته و محل را تمیز کنید. به طور کلی جاروکشی سطح چمن مصنوعی بعد از بارش باران توصیه می شود. اگر در محل های پر بارش زندگی می کنید لازم است تا مرتب سطح چمن مصنوعی را تمیز نگهدارید. در این صورت به هنگام بارندگی غافلگیر نمی شوید و همه کارهایی که برای مراقبت از چمن مصنوعی در باران لازم است را انجام داده اید.

گامان تزئین جاوید عرضه کننده بهترین چمن مصنوعی اسپانیایی و ایرانی است که انواع چمن مصنوعی مرغوب و با کیفیت را در فروشگاه ارائه می دهد. برای خرید چمن مصنوعی با کیفیت و استاندارد از فروشگاه دیدن کنید. هم اکنون این محصولات در فروشگاه موجود می باشد برای قیمت گیری تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link