مراکز تفریحی در شهرهای بزرگ بهترین اماکن برای گذراندن اوقات فراعت هستند. طیف وسیعی از مرکز خرید، شهربازی ها، رستوران ها،کافه های فضای باز، باغ تالارها، باغچه های سنتی و دیگر مراکز تفریحی وجود دارد که هر کدام برای قشر خاصی در نظر گرفته است. دکوراسیون فضای باز و محوطه مراکز تفریحی روی جلب مشتری و استقبال از آن نقش مهمی دارد. مناسب ترین کفپوش برای این اماکن، چمن مصنوعی مراکز تفریحی است که در انواع مختلف تولید شده است. قیمت چمن مصنوعی برای مراکز گردشی با توجه به کیفیت آن تعیین می شود.

ویژگیهای چمن مصنوعی مراکز تفریحی چیست؟

مراکز تفریحی از هر نوعی که باشند برای استفاده عموم شهروندان ساخته شده اند. بنابر این لازم است تا کفپوش هایی مقاوم و با دوام در مراکز تفریحی نصب شود تا به سادگی در اثر تردد بالا آسیب نبیند. موقع خرید چمن مصنوعی برای مراکز تفریحی دو مولفه مهم در نظر گرفته می شود:

الف- کیفیت الیاف چمن مصنوعی

کیفیت الیاف بستگی به جنس مواد اولیه در تولید چمن مصنوعی دارد. به طور معمول از الیاف نایلونی، پلی اتیلن و پلی پروپیلن برای ساخت انواع چمن مصنوعی ورزشی و تزئینی استفاده می شود. چمن مصنوعی مراکز گردشی با الیاف نایلون از بهترین و مقاوم ترین نوع چمن است که مقاومت خوبی در برابر ترددهای بالا دارد. قیمت چمن مصنوعی با الیاف نایلون در مقایسه با دیگر متریال اندکی بیشتر است. الیاف نایلونی تحمل وزن بالاتری دارند و در اثر رفت و آمد زیاد، دچار فرسایش نمی شوند.

لیست قیمت چمن مصنوعی مراکز تفریحی

جنس الیاف پلی اتیلن نیز در حد مطلوبی است و برای مراکز تفریحی نظیر شهر بازی ها و محوطه سازی فضای مسکونی مناسب تر است. الیاف پلی پروپیلن دارای انعطاف بیشتری هستند و دوام نسبتا بالایی دارند اما در برابر گرما بسیار آسیب پذیر هستند. به طور کلی انواع چمن مصنوعی استاندارد دارای الیاف با کیفیت خوبی هستند و برای نصب در مراکز تفریحی مناسب می باشند.

ب- تراکم الیاف چمن مصنوعی

چمن مصنوعی مراکز تفریحی نباید دارای تراکم پایین باشد زیرا خیلی زود آسیب می بیند. رفت و آمد زیاد روی سطح چمن با تراکم پایین منجر به کوبیدگی الیاف آن شده و شکل ظاهری چمن تغییر می کند. در واقع این الیاف تحمل زیادی ندارند و روی زمین می خوابند. به این ترتیب زیبایی و دوام چمن بسیار کم می شود.

چرا از چمن مصنوعی مراکز گردشی استفاده می کنیم؟

محوطه سازی اطراف مراکز تفریحی یکی از پر هزینه ترین کارهای عمرانی است و سازندگان تمایل دارند تا از سازه های مقرون به صرفه تر برای زیباسازی مراکز تفریحی استفاده کنند. در مقایسه با سایر کفپوش هایی که در دکوراسیون فضای باز استفاده می شوند، چمن مصنوعی ساختار شکیل و قیمت مقرون به صرفه تری دارد. همین امر موجب شده تا درخواست کننده های بیشتری برای نصب چمن مصنوعی مراکز تفریحی تمایل نشان دهند. البته چمن مصنوعی مراکز گردشی مزایای دیگری هم دارد که عبارتند از:

  • زیبایی و انعطاف پذیری چمن مصنوعی

رنگ سبز چمن و کیفیت ساخت آن به گونه ای است که شباهت زیادی با چمن طبیعی دارد و در نگاه اول تشخیص مصنوعی بودن آن دشوار است. به لحاظ زیبایی شناسی، محوطه سازی در رونق کسب و کار مراکز تفریحی تاثیر زیادی دارد که با نصب چمن مصنوعی به سادگی میسر می شود.

  • مقاومت در برابر نور خورشید

انواع چمن مصنوعی استاندارد در برابر اشعه فرابنفش خورشید دچار رنگ پریدگی و آسیب نمی شوند. با توجه به اینکه بسیاری از مراکز تفریحی نظیر شهربازی ها، پارک ها، باغ رستوران ها و … در فضای باز قرار دارند، این ویژگی معیار خوبی برای انتخاب است. به این ترتیب هزینه ای که صرف خرید چمن مصنوعی و ساخت محوطه می شود، توجیه اقتصادی پیدا می کند.

  • نصب چمن مصنوعی مراکز تفریحی

بدون تردید سهولت نصب چمن مصنوعی یکی از مزایای اصلی نزد خریداران است. مراکز تفریحی نمی توانند زمان زیادی را صرف محوطه سازی و ساخت و سازهای مربوط به دکوراسیون کنند. اولویت اول این مراکز سرعت در اجرای دکوراسیون داخلی و فضای باز است. چمن مصنوعی را می توان روی هر سطحی نصب کرد و محدودیت اجرا در سطوح مختلف وجود ندارد. متراژ زیادی از الیاف چمن در زمان کوتاهی نصب می شود. برای اینکه کار حرفه ای انجام شود همیشه از نصاب با تجربه برای نصب چمن مصنوعی کمک بگیرید. نصب غیر اصولی منجر به کاهش دوام و فرسایش زودهنگام سطح چمن می شود.

بیشتر بخوانید
نخ‌های ریز در ساختار چمن مصنوعی چه کاربردی دارد؟

  • امنیت چمن مصنوعی در زمین بازی

زمین های بازی، پارک ها و مراکز تفریحی مربوط به کودکان باید با کفپوش های مناسب پوشش داده شوند. انواع چمن مصنوعی مراکز گردشی از تولیدات معتبر، رنگ پس نمی دهند و بوی ناخوشایند تولید نمی کنند. چمن های مصنوعی استاندارد آلرژی زا نبوده و از متریال تیز، برنده و سخت تهیه نشده اند. الیاف بلند چمن مصنوعی ضربه گیر قوی است و از حوادث ناشی از سقوط، سر خوردن و افتادن جلوگیری می کند. نشستن روی چمن، حس خوب در طبیعت بودن را القا می کند و به راحتی می توان برای استراحت در مراکز بازی و تفریحی از سطح چمن محوطه استفاده کرد.

چنانچه برای یک مرکز تفریحی اختصاصی کودکان به دنیال بهترین کفپوش هستید از چمن مصنوعی با الیاف ۲۰ میلی متر و بالاتر که دارای تراکم بیشتری هستند استفاده کنید. هنگام نصب این چمن می توانید از یک لایه ضربه ‌گیر ژئوتکستایل برای کارایی بیشتر محصول کمک بگیرید. به تازگی چمن مصنوعی با ضربه پذیری بسیار بالاتری به بازار آمده که از الیاف فیبریلیت و مونوفیلامنت تولید شده است.

چمن مصنوعی مراکز تفریحی شباهت زیادی به چمن طبیعی دارد ولی این شباهت تنها در شکل ظاهری است. چمن مصنوعی نیاز به کوتاه کردن، کوددهی، آب پاشی و … ندارد. این کفپوش قابلیت شستشو با آب را دارد و دچار آسیب نمی شود. برای تمیز نگهداشتن سطح چمن از برس و جاروی مخصوص استفاده می شود. برداشتن خرده کاغذها، برگ درختان و آشغال روی چمن موجب حفظ زیبایی و بهداشت آن می شود.

چمن مصنوعی مراکز گردشی یک کفپوش عالی برای باغچه های سنتی، باغ تالارها، مراکز بازی کودکان، مراکز فروشگاهی و نمایشگاهی، پارک های بازی، زمین های ورزشی، رستوران های فضای باز، کافه های مدرن و …. می باشد. برای اینکه دوام چمن و ماندگاری آن بیشتر باشد همیشه از مراکز معتبر و شناخته شده چمن مرغوب و با کیفیت را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link