جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چمن مصنوعی باغ تالار

چمن مصنوعی باغ تالار چه ویژگی هایی دارد؟

باغ تالارها مکانی مناسب برای برگزاری جشن ها و مهمانی های بزرگ هستند. مدیریت مراسم در این تالارها ساده تر است. فضای بزرگ تالار، امکان پذیرایی از مهمان ها را فراهم می کند. محوطه تالار نیز جهت پذیرایی در هوای بهاری ایده آل است. مدیریت این اماکن با طراحی چمن مصنوعی باغ تالار ، فضا را سبز و دیدنی تر کرده اند. به خصوص در مراسم عروسی این محوطه همیشه سبز، محل مناسبی برای گرفتن عکس های یادگاری است. آیا می دانید چرا مدیریت تالارها از چمن مصنوعی استفاده می کنند؟

چمن مصنوعی برای باغ تالار دارای ویژگی های بسیار زیادی است که می تواند جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی باشد. از جمله اینکه این محصول طول عمر بالایی دارد و در همه فصول سال سبز و زیباست. شاید اولین اصل در انتخاب یک تالار، زیبایی محوطه آن باشد. موقع ورود به تالار اولین چیزی که دیده می شود همین قسمت است. گلکاری باغچه و تزئینات محوطه توجه همه مهمان ها را جلب می کند و سبزی چمن فضا را شیک تر نشان می دهد.

ویژگی های چمن مصنوعی باغچه چیست و چه کاربردی دارد؟

هزینه کاشت و مراقبت از چمن طبیعی زیاد است. قیمت خرید بذر، هزینه آبیاری، کوددهی، چمن زنی و …. از یک طرف، بحران کم آبی و …. نیز از سویی دیگر کار را دشوارتر کرده است. باغ تالار محل پر رفت و آمدی است و به طور مداوم مورد بهره برداری قرار دارد. امکان تعطیل کردن این مکان برای رسیدگی به وضعیت محوطه و اصلاح چمن، وجود ندارد. بنابراین در عمل نمی توان به محوطه و باغچه تالار رسیدگی کرد. با نصب چمن مصنوعی باغ تالار مشکل نگهداری و رسیدگی به محوطه حل خواهد شد.

قیمت چمن مصنوعی باغ

در ادامه به برخی از سوالاتی که موقع خرید چمن مصنوعی مطرح می شود، می پردازیم:

آیا چمن مصنوعی برای باغ تالار خیلی مصنوعی نیست؟!

از نظر ساختار این چمن واقعا مصنوعی است و تفاوت زیادی با گیاه طبیعی دارد. اما اگر منظورتان از لحاظ شکل ظاهری باشد، موضوع فرق دارد. این محصول نوعی پلیمر پلاستیکی است و همین موضوع موجب شده تا برخی از افراد در مورد خرید آن دچار تردید شوند. چمن های مصنوعی جدید دارای ظاهری بسیار طبیعی هستند و از فاصله چند متری فرقی با چمن طبیعی ندارند. تا زمانی که به سطح چمن دست نزنید متوجه مصنوعی بودن الیاف نخواهید شد. البته همه محصولات موجود در بازار به یک کیفیت تولید نشده اند. موقع خرید به جنس الیاف و نوع کاربری محصول توجه کنید.

به طور کلی انواع چمن مصنوعی  را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

چمن مصنوعی ورزشی چیست؟

این محصول مناسب زمین های ورزشی تولید شده و برای نصب در فضای باز ایده آل است. ساختار بافت الیاف، تراکم نخ و میزان بلندی و کوتاهی چمن ورزشی بر اساس کاربرد مشخص می شود. چمن مصنوعی زمین فوتبال، بسکتبال، چمن دو رنگ دو و میدانی، زمین چمن گلف، تنیس و …. همگی از همین نوع هستند. نصب چمن مصنوعی ورزشی در سالن های بدنسازی نیز رایج است.

اولویت در ساختار این محصولات، ایمنی بازیکنان در حین بازی، خاصیت برگشت پذیری توپ و استانداردهای در نظر گرفته شده برای زمین های ورزشی است. علاوه بر این قیمت چمن مصنوعی برای کف باغ تالار بسیار به صرفه است. اگرچه همه کفپوش های چمنی، ضربه گیر هستند ولی بحث ایمنی یا برگشت توپ، در حد و استانداردهای زمین ورزشی مثل چمن زمین فوتبال، در مورد کفپوش های تالار، در اولویت نیست.

 

کفپوش تالار عروسی

چمن مصنوعی تزئینی چیست؟

چمن مصنوعی برای باغ تالار در این گروه قرار دارد. این محصول دارای انعطاف پذیری خوبی است و برای تزئین محوطه و فضای داخل نیز به کار می رود. برخی از انواع چمن مصنوعی تزئینی قابلیت این را دارند که حتی به جای کفپوش و فرش در اتاق کودک نصب شوند. چمن مصنوعی اتاق کودک یک ضربه گیر عالی است . از ویژگی های این محصول، رنگی بودن آن است. می توانید ترکیبی از رنگ سبز و قرمز و …. را سفارش دهید تا فضا مطابق سلیقه تان باشد. چمن تزئینی را در این مکان ها بیشتر می بینید:

در مورد چمن مصنوعی رستوران بیشتر بدانید

آیا چمن مصنوعی باغ تالار را می توان با گیاه طبیعی به کار برد؟

این سوالی است که اغلب پرسیده می شود. برای ساخت زمین چمن فوتبال لازم است تا کل محوطه پاکسازی شود! علف های هرز، درختچه ها و حتی درختان نمی توانند در میان زمین فوتبال باقی بمانند. اما وجود گیاهان طبیعی و درختان تنومند در فضای باغ تالار هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. موقع نصب چمن مصنوعی برای باغ تالار در محوطه می توان درختان قدیمی را نگاه داشت. حتی امکان طراحی ترکیبی از گل ها و گیاهان به همراه چمن مصنوعی نیز وجود دارد.

چمن مصنوعی باغ دارای دارای زیبایی همیشگی است و در اثر تغییرات آب و هوایی دچار زردی یا پوسیدگی نمی شود. این محصول پای ثابت محوطه تالارهاست که بدون تغییر در رنگ و کیفیت سالیان سال باقی می ماند. برای تنوع بیشتر محوطه می توان گیاهان فصلی را در بخش های مجزا نگهداری کرد. چمن مصنوعی روی هر سطحی قابل اجراست. اگر در محوطه تالار، استخر یا آبنما وجود دارد نیز مشکلی ایجاد نمی کند.

موقع نصب، عملیات زیرسازی انجام می شود و موحطه برای نصب چمن، آماده سازی می شود. یکی از مهم ترین اقدامات ایجاد زهکش مناسب برای عبور آب های حاصل از نزولات جوی است.  چمن مصنوعی باغ تالار حتی در روزهای بارانی نیز، قابل استفاده است. در این زمین خبری از چاله های آب و خاک و گل و … نیست.

چمن مصنوعی حیاط تالار

موقع خرید چمن مصنوعی برای کف باغ تالار به چه مواردی توجه کنیم؟

بهترین کفپوش برای محوطه باغ تالار، چمن است. با توجه به مشکلات نگهداری از چمن کاشته شده، می توان از چمن مصنوعی استفاده کرد. به خصوص در مکان هایی که نور مناسب، خاک مناسب، آب کافی و امکانات نگهداری، وجود ندارد این انتخاب عالی است. با خرید چمن مصنوعی باغ تالار در هزینه های جانبی نگهداری و مراقبت از چمن طبیعی، صرف جویی می شود.

با توجه به این مطلب، موقع خرید کمی دست و دلباز تر باشید و محصولات با ککیفیت تر را انتخاب کنید. قیمت چمن مصنوعی برای باغ با متریال مرغوب، اندکی بیشتر است ولی این هزینه تنها یکبار پرداخت می شود. اگر محوطه باغ تالار را با چمن مصنوعی، دیزاین کنید در سال های بعد، هزینه ای نمی پردازید. موقع خرید به این موارد توجه کنید:

 • تراکم و میزان فشردگی الیاف چمن مصنوعی باغ تالار

باغ تالارها برای جشن های بزرگ با تعداد مهمان های زیاد، مناسب هستند. کیفیت کفپوش این فضا بسیار مهم است. با توجه به تردد زیاد روی کفپوش ها، لازم است تا در موقع خرید به کیفیت و جنس محصول، دقت کنید. یکی از نکات مهم توجه به میزان تراکم نخ های بافت چمن است. این تراکم از جهت طولی و عرضی در نظر گرفته می شود. هر چه میزان تراکم چمن مصنوعی بیشتر باشد، نخ به کار رفته در بافت و وزن کفپوش نیز بیشتر می شود. چنین محصولی دوام و طول عمر بالاتری دارد.

این را نیز بخوانید : ویژگی چمن مصنوعی هتل

برای سنجش تراکم از مقیاس تراکم در متر مربع استفاده می شود. موقع خرید می توانید تعداد گره ها یا تارهای چمن را در یک واحد کوچکتر در حد ۲۰ سانتیمتر، شمارش کنید. البته حتی با چشم هم می توانید به پر بودن نخ پی ببرید. 

 • بلندی الیاف چمن مصنوعی باغ تالار

نخ های بافت چمن مصنوعی دارای ارتفاع متفاوتی است. با توجه به محل نصب کفپوش می توان در مورد ارتفاع الیاف، تصمیم گیری کرد. برای مثال اگر از چمن مصنوعی تشریفات برای ورودی تالار استفاده می شود، محصولاتی با الیاف متوسط و کوتاه مناسب هستند. اما در مورد فضای سبز محوطه می توان کفپوش های با ارتفاع بلند و متوسط را انتخاب کرد. ۳ نوع چمن مصنوعی باغ تالار از نظر ارتفاع الیاف تولید شده.

ارتفاع الیاف کوتاه

ارتفاع الیاف متوسط

ارتفاع الیاف بلند

در نظر داشته باشید که بخشی از بلندی الیاف به هنگام نصب با مواد فیلر و پر کننده ها، اشغال می شود و ارتفاع چمن کمی کوتاه تر دیده خواهد شد.

کفپوش مناسب باغ تالار

 • مقاومت چمن مصنوعی باغ تالار

تراکم الیاف چمن باغ تالار در سایش و فرسایش آن تاثیرگذار است. این محصول باید در برابر تردد مقاومت زیادی داشته باشد. بنابراین از خرید محصولات بی کیفیت و کم تراکم برای حیاط باغ تالار خودداری کنید. مهمان ها دوست دارند روی چمن راه بروند و عکس های یادگاری بگیرند. برای اینکه کفپوش دچار فرسایش زود هنگام نشود محصولی استاندارد را انتخاب کنید. در کاتالوگ دیدم که چمن مصنوعی آرتا دارای دو نوع محصول است که یکی برای فضای داخل و دیگری باری محوطه بیرونی تولید شده. مراقب باشید محصولاتی که برای فضای داخل ساخته می شوند قابلیت نصب برای چمن محوطه را ندارند.

 • ‏بکینگ چمن مصنوعی باغ تالار

تصور کنید زیره کفش چه تاثیری در دوام و انعطاف آن دارد! دقیقا بکینگ یا لایه زیره چمن مصنوعی هم همین نقش را ایفا می کند. بکینگ برای حفظ یکپارچگی و جلوگیری از فرسایش و پارگی چمن استفاده می شود. برخی شرکت ها بکینگ یک لایه یا دولایه و حتی سه لایه را بر روی محصولات نصب می کنند. لایه مشکی زیر چمن را دیده اید؟ این قسمت همان بکینگ است که الیاف روی آن بافت شده اند. این لایه روی آسفالت، بتن، سنگ، خاک و … قرار می گیرد بنابراین باید کیفیت بالایی داشته باشد.

دوستان بین چمن مصنوعی ظریف مصور و آرتا به نظرتان کدامیک ظاهر طبیعی تری دارند. شما موقع خرید چه نکاتی را در نظر می گیرید؟

۴ دیدگاه برای “چمن مصنوعی باغ تالار چه ویژگی هایی دارد؟”

 1. سمیه توکلی گفت:

  مقاله خوبی است، منتظر مطلب دیگرتون در این زمینه هستم

  • پیام اسمی گفت:

   سلام خانم توکلی گرامی حتما چشم. شما باغ تالار دارید؟

 2. گیتی نجاتی گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه و خیلی ممنونم بابت توضیحاتتون
  قیمت چمن مصنوعی برای باغ رو هم ممنون میشم بفرمایید

  • پیام اسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه به منو مراجعه کنید قیمت ها موجود هست برای باغ و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!