کاغذ دیواری اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک با بقیه فضای داخلی تفاوت دارد. اتاق کودک فضایی خصوصی مختص به فرزندتان است و الزاما نباید شبیه به سایر اتاق ها باشد. این اتاق برای بازی و خواب کودک در نظر گرفته شده و باید طبق سلیقه او چیده شود. استفاده از رنگ های شاد و پر انرژی در دکوراسیون اتاق کودک یک امتیاز بزرگ است که با روحیه ماجراجوی کودک هم سازگار است. کودکان از دیوارهای پوشیده شده با کاغذهای رنگی بیشتر استقبال می کنند. برای اینکه احساس استقلال بیشتری به کودکان دهید، این فضا را اختصاصی تر کنید. انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک یک تصمیم مهم است. طرح های فانتزی برای کاغذ دیواری کودکانه مناسب بوده و طرح های هندسی و خطوط هم خلاقیت ذهنی کودک را افزایش می دهند. علاوه بر طرح های خاص و رنگ های پر انرژی، موارد مهم دیگری هم برای کاغذ دیواری اتاق کودک در نظر گرفته می شود.

قابل شستشو بودن کاغذ دیواری اتاق کودک

برای کودکان کوچکتر کاغذ دیواری با طرح حیوانات بسیار جذاب تر است و از لحاظ آموزشی هم تاثیر خوبی دارد. استفاده از طرح های کارتونی بسیار مورد توجه کودکان ۴ تا ۶ سال قرار می گیرد. کاغذ دیواری اتاق کودک باید با توجه به علایق کودک انتخاب شود بنابر این می توانید کودک را نیز برای انتخاب طرح های کاغذ دیواری با خود به فروشگاه ببرید. بدون تردید حق انتخاب نهایی با کودک است ولی والدین می توانند جنس و کیفیت کاغذ دیواری اتاق کودک را بنابر مصلحت انتخاب کنند. اولین اصل مهم در انتخاب کاغذ دیواری کودک، قابل شستشو بودن آن است. انگشتان چرب، دست های شکلاتی، کشیدن نقاشی های هنری همگی موجب کثیفی کاغذ دیواری اتاق کودک می شود. با صرف کمی هزینه بیشتر می توانید یک کاغذ دیواری قابل شستشو و با کیفیت بسیار خوبی را خریداری کنید که مناسب اتاق کودک تان است.

بیشتر بخوانید
طراحی دکوراسیون داخلی منزل عروس با ایده های جذاب

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودکضد آلرژی بودن کاغذ دیواری اتاق کودک

بحث امنیت و سلامت کودک مهم ترین موضوع در زندگی والدین است. اتاق کودک نباید هیچ مشکل جسمی و روحی را در کودک به وجود آورد. به طور معمول در اتاق کودکان از انواع کفپوش های نرم و لطیف نظیر فوم کودک و موکت پرز بلند استفاده می شود. کفپوش مناسب اتاق کودک در جلوگیری از آسیب های ناشی از سقوط بسیار موثر است. اما در مورد انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک توجه کمتری به سلامت کودک می شود. تصور اینکه دیوارپوش و کاغذ دیواری هم می تواند برای کودک خطراتی را ایجاد کند کنی بعید است ولی واقعیت چیز دیگری است.

بسیاری از کودکان با آلرژی های تنفسی متولد می شوند و حساسیت های زیادی به مواد اطرافشان دارند. هر چند آلرژی کودکان موضوعی همه گیر نیست ولی بسیاری از کودکان را درگیر کرده است. بدون تردید ضد آلرژی بودن کاغذ دیواری اتاق کودک اهمیت زیادی در حفظ سلامت بچه ها دارد. حتی اگر کودک دلبندتان دچار آلرژی خاصی هم نباشد می توانید برای اطمینان این موضوع را هم در نظر بگیرید. به طور معمول در تولید کاغذ دیواری اتاق کودک ، از موادی که حساسیت و آلرژی ایجاد نمی کنند استفاده می شود ولی برای اطمینان از فروشنده در این مورد سوال کنید. برای اینکه بدانید چند رول کاغذ دیواری برای اتاق کودک بخرید این مطلب را بخوانید: چند رول کاغذ دیواری بخرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link