دکوراسیون کلاسیک یا مدرن ؟

دکوراسیون کلاسیک یا مدرن کدامیک مناسب فضای داخلی است؟ دکوراسیون داخلی به شیوه کلاسیک و سنتی تفاوت زیادی با دکوراسیون مدرن و امروزی دارد. این تفاوت در عناصر طراحی، رنگ های اصلی و حتی مبلمان نیز به خوبی دیده می شود. سبک زندگی و سلیقه افراد در نوع طراحی و دکوراسیون منزل قابل مشاهده است. دکوراسیون کلاسیک یا مدرن دو دنیای متفاوت از طراحی هستند که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. شناخت اصول سبک دکوراسیون کلاسیک یا مدرن ، منجر به انتخاب آگاهانه و مطابق با سلیقه تان می شود. قبل از انجام هر تغییری ابتدا با این دو سبک آشنا شوید.

دکوراسیون کلاسیک یا مدرن مسئله اینست!

الف- دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک یک سبک اشرافی و تجملی است. زیبایی و تجمل دو جنبه مهم در دکوراسیون کلاسیک هستند. در همه بخش های منزل اثری از اشرافیت دیده می شود. کاربردی بودن لوازم چندان اهیمتی ندارد مهم بحث زیبایی شناختی لوازم است. به این ترتیب انتخاب کاغذ دیواری سلطنتی، مبلمان استیل، فرش های نفیس، چراغ های سقفی و لوسترهای بزرگ، آباژور های تزئینی مجلل، پرده های با شکوه و سلطنتی و دیگر المان های لوکس دور از ذهن نیست. در دکوراسیون کلاسیک همه عناصر دست به دست هم می دهند تا فضای داخلی را زیباتر کنند.

در نظر داشته باشید که انتخاب مبلمان و رنگ آن باید هماهنگ با دیگر لوازم باشد مبلملن استیل چندان مناسب اتاق نشیمن نیست و اغلب در بخش پذیرایی قرار می گیرد.دقت در انتخاب کاغذ دیواری نیز ضروری است. اشیا و لوازم زیاد تجملی با طرح ظریف و رنگ ملایم کاغذ دیواری هم خوانی بیشتری دارند و محیط را بزرگ تر نشان می دهند. در دکور کلاسیک پرده های تک رنگ و یا رنگی با آستر تکمیل کننده دکوراسیون هستند اگر از طرح های ملایم تری استفاده کنید هرگز قدیمی نمی شوند. کفپوش مناسب در سبک کلاسیک فرش های زیبا با طرح های متنوع هستند. اگر کف منزل با پارکت لمینت پوشیده شده از قالیچه هایی با زمینه قرمز و رنگی روی آن استفاده کنید تا فضای کلاسیک واقعی را تجربه کنید. به یاد داشته باشید که تجمل و زیبایی سبک کلاسیک نباید موجب شلوغی بیش از حد دکوراسیون شود.

بیشتر بخوانید
با کاغذ دیواری طرح دار دکوراسیون را دگرگون کنید
دکوراسیون کلاسیک یا مدرندکوراسیون کلاسیک یا مدرن

ب- دکوراسیون مدرن

انتخاب بین دکوراسیون کلاسیک یا مدرن چندان هم دشوار نیست. در دکوراسیون مدرن بر خلاف سبک کلاسیک، همه عناصر در نهایت سادگی و با در نظر گرفتن عملکرد، انتخاب می شوند. در سبک مدرن خبری از آینه و کنسول های منبت کاری شده نیست. با حداقل لوازم دکوراتیو و ساده ترین طرح ها می توان چیدمانی خلاقانه و کاربردی را ایجاد کرد. جزئیات دکوراتیو اندکی نیز در این سبک دیده می شود که بسیار محدود تر از سبک کلاسیک است.

انتخاب یک دست مبلمان راحتی با فرم ساده تر برای سبک مدرن همیشه بهتر است. مبلمان مدرن ارتفاع کوتاه تری دارند و موجب خستگی در نشستن طولانی نمی شوند. استفاده از میزهای حجمی مکعبی شکل در این سبک بسیار مرسوم است. به کارگیری کنتراست رنگی با دو رنگ متمایز در همه عناصر پیشنهاد می شود. انواع کاغذ دیواری مدرن دارای طرح های خلوت تری هستند. رنگ کاغذ دیواری را متضاد با لوازم منزل انتخاب کنید تا جلوه بیشتری داشته باشد. در دکوراسیون مدرن پرده های زبرا، کرکره ای و لوردراپه جایگزین پرده های آستردار سنگین در سبک کلاسیک هستند. کفپوش های مدرن و پارکت لمینت در طراحی مدرن جایگاه ویژه ای دارند در صورت تمایل از قالیچه ساده، تک رنگ و کوچک در مرکز پذیرایی استفاده کنید.

هنوز بین در سبک دکوراسیون کلاسیک یا مدرن تردید دارید؟ سبک تلفیقی را امتحان کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link