جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
پارکت لمینت برای آشپزخانه

راهنمای انتخاب پارکت لمینت برای آشپزخانه

پارکت لمینت یکی از محبوب‌ترین کفپوش‌ها در منازل است. برای آشپزخانه، این روش پوشش دادن کف به خاطر ویژگی‌های خاص خود بسیار مناسب است. با این حال، برای انتخاب بهترین پارکت لمینت برای آشپزخانه باید به چند نکته دقت ویژه ای داشته باشیم.
سه عنصر کف، درب کابینت و سطح کابینت ها و میز اوپن و پارکت لمینت برای آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون این مکان دارند. آشپزخانه های خوب طراحی شده، محل نشیمن و غذا خوردن اعضای خانواده نیز هستند و باید به بهترین شکلی چیدمان شوند. انتخاب کفپوش آشپزخانه نه تنها در دکوراسیون بلکه در حفظ بهداشت نیز تاثیرگذار است. انتخاب پارکت لمینت برای آشپزخانه یک ایده فوق العاده است که زیبایی و بهداشت را با هم ارائه می دهد. نگهداری آسان پارکت لمینت و سهولت نظافت موجب شده تا پارکت لمینت مناسب آشپزخانه یک کفپوش ایده آل محسوب شود. رنگ های متنوع و طرح های زیبای پارکت لمینت با هر سلیقه ای هماهنگی دارد. آشپزخانه قلب تپنده هر خانه و محل جمع شدن اعضای خانوار است. استفاده از کفپوش های مقاوم و با دوام در فضای آشپزخانه بسیار ضروری است. پارکت لمینت برای آشپزخانه مزایای زیادی را به همراه دارد.

رنگ پارکت لمینت برای آشپزخانه

زیبایی آشپزخانه تاثیر زیادی در روحیه خانم ها دارد. رنگ پارکت لمینت برای آشپزخانه را با توجه به نور محیط، رنگ دیوارها و اندازه آشپزخانه انتخاب کنید. لمینت های رنگ روشن فضا را بزرگتر و زنده تر نشان می دهند. پارکت لمینت برای آشپزخانه را از رنگ های روشن انتخاب کنید تا با انعکاس نور، فضای آشپزخانه را شادتر نشان دهد. در چنین فضایی نیازی به استفاده از روشنایی های زیاد نیست و با حداقل مصرف انرژی نورانی، بیشترین بهره وری حاصل می شود.

در هنگام انتخاب پارکت لمینت برای آشپزخانه به منابع نوری توجه داشته باشید. اشیا در زیر نورهای متفاوت با رنگ های متفاوتی دیده می شوند. اهمیت نورپردازی آشپزخانه در دکوراسیون و زیبایی آن نقش دارد. پارکت لمینت های رنگ روشن نور را منعکس می کنند در حالی که لمینت های تیره رنگ، نور را جذب می کنند. رنگ تایل های کفپوش آشپزخانه همیشه یکدست نیست. از کنتراست رنگی کم تا زیاد، تیره و روشن در آشپزخانه های بزرگتر می توان استفاده کرد. به این ترتیب تایل ها در هر ردیف به یک رنگ و یا به صورت یکی در میان تیره و روشن انتخاب می شوند. البته این طرح برای فضاهای بسیار کوچک موجب شلوغی شده و چندان مناسب نیست. در نتیجه رنگ پارکت لمینت بسیار مهم است و باید با دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ باشد. در صورتی که آشپزخانه شما روشن و باز است، پارکت لمینت رنگ سفید یا روشن می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. اگر آشپزخانه شما تیره است، پارکت لمینت رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای، مشکی یا کرم می‌تواند جذاب باشد.

laminate kitchen floor

هماهنگی پارکت لمینت با وسایل

هماهنگی پارکت لمینت با وسایل آشپزخانه بسیار مهم است. پارکت لمینت با وسایل آشپزخانه شما هماهنگ باید باشد، بنابراین از نظر رنگ و طرح بهترین انتخاب را باید داشته باشید. رنگ پارکت لمینت برای آشپزخانه و رنگ لوازم بزرگ مثل گاز و یخچال و غیره نباید به طور دقیق از یک رنگ انتخاب شود. استفاده از رنگ های متفاوت با درجه روشنایی مختلف تاثیرگذار تر است. پیشنهاد می شود رنگ پارکت لمینت برای آشپزخانه به میزان حداقل ۲ درجه از رنگ وسایل روشن تر یا تیره تر باشد تا اختلاف رنگی به خوبی دیده شود. چنانچه رنگ لمینت و وسایل یک رنگ باشد می توان با گذاشتن یک قالیچه و یا جاجیم رنگی، فضا را شاد و چشم نواز جلوه داد.

به طور کلی استفاده از کنتراست رنگی ملایم بین دیوار و رنگ لمینت همیشه نتایج بهتری دارد. ترکیب عناصر رنگی در آشپزخانه و استفاده از المان های روشن و تیره در کنار یکدیگر، از ارکان اصلی دکوراسیون داخلی است. رنگ روشن پارکت لمینت برای آشپزخانه هم در طرح های سنگی و هم طرح چوب زیبایی فوق العاده ای دارد. پر طرفدارترین طیف رنگی در کفپوش آشپزخانه، قهوه ای تیره و روشن است که هماهنگی خوبی با دیگر عناصر و وسایل دارد.

نکته: اگر به شستشوی روزانه کف آشپزخانه علاقه مندید نمی توانید از پارکت لمینت برای آشپزخانه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!