کفپوش اپوکسی حمام
کفپوش pvc کد ۶
تومان ۱۴۷.۰۰۰ هر متر مربع
نمره 1 از 5
کفپوش pvc کد ۲
تومان ۱۴۷.۰۰۰ هر متر مربع
نمره 5 از 5
کفپوش pvc کد ۹
تومان ۱۴۷.۰۰۰ هر متر مربع
نمره 5 از 5

کفپوش شامل طیف وسیعی از مصالح با ساختار متفاوتی می شود. انواع کفپوش سنگی، سرامیک، بتنی از قدیمی ترین متریال در ساخت کف ساختمان هستند. پس از تکمیل بنا لازم است تا با توجه به کاربری یک کفپوش مناسب روی کف بنا نصب شود. خرید کفپوش pvc و کفپوش اپوکسی با توجه به مزایایی که دارند امروزه بسیار رایج شده است. این محصولات از مواد پلیمری هستند و با کمترین قیمت به فروش می رسند. به خصوص در هنگام بازسازی ساختمان، قیمت های مقرون به صرفه کفپوش های پلیمری یک امتیاز بزرگ است.

کفپوش اپوکسی چیست؟

رزین های اپوکسی مایع در فرایند تولید به شکل مواد جامد در می آید. محصولات اپوکسی در رنگ ها و طرح های متنوعی در بازار موود است. برخی تصور می کنند کفپوش های پلیمری مختص ساختمان های تجاری یا صنعتی هستند. در واقع کفپوش های صنعتی به دلیل مزایای فوق العاده پلیمر اپوکسی، از این رزین ساخته شده اند اما این روزها محصولات متنوع تری برای مصرف کنندگان خانگی نیز تولید شده است. کفپوش خانه اپوکسی بسیار زیبا و شکیل هستند و قابلیت نصب روی هر متریالی را دارند.

در گذشته کمتر مرسوم بوده که طراحان داخلی استفاده تزئینی از مواد پلیمری داشته باشند. پیش از این انواع درب و پنجره یو پی وی سی با ساختاری متفاوت از مواد پلیمری در صنعت ساختمان سازی وارد شده که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

بیشتر بدانید : مراحل نصب کفپوش اپوکسی گام به گام

پوشش کف اتاق خواب

الف-مزایای کفپوش اپوکسی

یکی از جالب ترین ویژگی های اپوکسی بدون درز بودن آن است. مواد پلیمری مایع پس از نصب با هوای محیط واکنش نشان داده و به شکل جامد همه سطح را فرا می گیرند. این به معنای عدم وجود درز و شکاف در سطوح است. به این ترتیب کفپوش بدون درز اپوکسی را می توان در هر سطحی اجرا کرد. برخی از مزایای این محصول عبارت است از:

 • ایجاد سطحی صاف و کاملا یک دست در کف ساختمان
 • افزایش روشنایی محیط به دلیل همسان بودن سطح
 • ایجاد چسبندگی بالا در کف و انسجام کامل
 • قابلیت شستشو و سهولت نظافت
 • دارای خواص ضد باکتریایی
 • ضد خش و الکتریسه ساکن
 • قابل نصب در اماکن مرطوب و در معرض رطوبت نظیر سرویس های بهداشتی
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی از جمله مواد اسیدی و بازها
 • مقاومت بالا در فضاهای پر ترافیک
 • نصب سریع و آسان دبدون نیاز به لوازم پیشرفته
 • مقاوم در برابر آتش سوزی
 • طول عمر بالا و ماندگاری دائمی
 • سهولت نگهداری
 • دارای مواد غیر سمی
 • قابلیت ترمیم و نوسازی

نظافت کفپوش اپوکسی

ب- معایب کفپوش های Epoxy

از زمانی که مواد پلیمری وارد صنعت ساخت و ساز و دیگر عرصه های زندگی شدند، چند صباحی می گذرد. در دهه های گذشته نصب کفپوش های ساختمانی از جنس اپوکسی و  پی وی سی به عنوان محصولاتی نوظهور با تردید انجام می شد. امروزه با توجه به ویزگی های فوق العاده این محصولات تردیدی در انتخاب مواد پلیمری به عنوان کفپوش های خانگی وجود ندارد. در کنار همه مزایایی که ذکر شد در نظر داشته باشید که اپوکسی در برابر ضربات شدید، مقاومت دارد. شاید این تنها ایراد وارد شده به کفپوش های تولید شده از اپوکسی باشد. البته در یک منزل مسکونی به ندرت ضربات شدید به کفپوش وارد می شود پس بدون نگرانی کفپوش را نصب کنید.

انواع کفپوش اپوکسی

این کفپوش از ابتدا برای اماکن صنعتی با کف بتونی طراحی شد اما این روزها کاربرد کفپوش اپوکسی به دلیل مزایا آن، گسترده تر شده است. روکش کفپوش یک مایع بدون حلال است که در ضخامت های بالا اجرا می شود. بنابر این می توان پوششی بدون نقص و مقاوم را اجرا کرد. چنانچه کفپوش اپوکسی در معرض نور خورشید باشد، این رویه موجب افزایش بازتاب نور می شود و حرارت محیط را تامین می کند. انواع کفپوش اپوکسی از اتلاف انرژی و حرارت جلوگیری می کنند حتی طرح هایی با خصوصیات ویژه نیز همه مزایای کفپوش های ساده اپوکسی را دارا می باشند. برخی از انواع کفپوش های مدل جدید اپوکسی در ادامه معرفی شده است.

کفپوش اپوکسی پارکینگی

 • کفپوش ضد آب اپوکسی 

اپوکسی در برابر آب و مایعات مقاومت بالایی دارد. به دلیل ساختار اپوکسی و همچنین عدم وجود درز در کفپوش، ضریب نفوذ آب به سطح در حد صفر است. در مکان هایی که در معرض شستشوی زیاد هستند و یا خطر خیس شدن وجود دارد می توان از این محصول در کف ساختمان استفاده کرد. انواع کفپوش حمام از محصولات، پلیمری بهترین متریال برای منازل هستند. به این ترتیب نگرانی بابت نفوذ آب و نم و نشتی به واحدهای زیرین وجود ندارد. از طرفی همیشه امکان ترمیم کف بدون نیاز به تخریب و با کمترین هزینه وجود دارد.

کفپوش آشپزخانه اپوکسی نیز یکی دیگر از محصولات خانگی است که طرفداران زیادی دارد. هر چقدر که می خواهید کف آشپزخانه را برق بیندازید. مواد شوینده خانگی و حتی شوینده های قوی شیمیایی نیز نمی تواند به کفپوش آسیبی برساند. کفپوش اتاق خواب ، سالن پذیرایی، راهروها و … کمتر از اپوکسی انتخاب می شود ولی اگر به دنبال یک تغییر اساسی هستید چرا که نه!

 • کفپوش اپوکسی دکوراتیو (تزیینی)

برای دکوراسیون متفاوت می توانید از ترکیبات رنگی اپوکسی استفاده کنید. طرح های ابر و باد یا اپوکسی طرح سنگ، بیش از دیگر طراحی ها مورد توجه قرار گرفته است. به طور کلی طرح های دکوراتیو کفپوش اپوکسی به جهت افزایش جلوه های بصری و ایجاد تغییر در یک فضای محدود به کار می رود.

 • کفپوش اپوکسی صنعتی

رزین اپوکسی در برابر مواد شیمیایی، مقاومت بسیار زیادی دارد. این امر موجب شد تا در بسیاری از آزمایشگاه ها و کارخانه های تولید کننده مواد شیمیایی، از کفپوش های بدون درز اپوکسی استفاده شود. یکپارچگی نصب و نداشتن درز و شکاف، ماندگاری کفپوش را افزایش داده است. اپوکسی در بدترین حالت، حدود 10 سال بدون هیچ تغییر کیفی، ماندگاری دارد.

نصب کفپوش اپوکسی پارکینگی

 • کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

این کفپوش ها برای مکان هایی که با دستگاه های الکتریکی در ارتباط هستند، استفاده می شود. با انتقال الکتریسیته ساکن در محل به چاه ارت ساختمان می توان از خطرات ناشی از افزایش الکتریسیته جلوگیری کرد. در ساختمان هایی که دارای دستگاه های مخابراتی یا الکترونیکی هستند نصب کفپوش اپوکسی ضد الکتریسیته( آنتی استاتیک) الزامی است. نجهیزات مورد نیاز در زیر کار، اجرا می شود در اتاق سرور، صنایع هوایی( اتاق رادار و …) صنایع اتومبیل سازی، داروسازی، مخابرات و …. می توان از این کفپوش استفاده کرد.

 • کفپوش اپوکسی پارکینگی

کفپوش پارکینگ باید در برابر لکه و کثیفی مقاومت خوبی داشته باشد و بتواند فشار و ضربات ناشی از عبور و مرور اتومبیل ها را تحمل کند. در کنار این موارد بحث زیبایی و طراحی پارکینگ نیز مورد توجه است. با در نظر گرفتن همه این موارد، نظرات درباره کفپوش اپوکسی با رنگ های متنوع و جذاب، بهترین انتخاب است. این نوه کفپوش در اثر عبور لاستیک خودرو و یا برخورد با فراورده های نفتی( بنزین، روغن موتور و ….) دچار تغییر شکل و رنگ نمی شود.

 • کفپوش اپوکسی تجاری

نقش دکوراتیو کفپوش ها در ساختمان های تجاری را نمی توان نادیده گرفت. در فضای عمومی با تردد زیاد، زیبایی و کارایی کفپوش به یک میزان اهمیت دارد. رزین اپوکسی دارای استحکام و دوام زیادی است. این ویژگی در کنار زیبایی و تنوع رنگی و طراحی متفاوت موجب شده تا کفپوش اپوکسی یک گام بلند از سایر پوشش های کف، جلوتر باشد.

کفپوش سه بعدی اپوکسی

 • کفپوش سه بعدی اپوکسی

این محصول از زیباترین و شگفت انگیزترین کفپوش های خانگی است که در انواع دو بعدی و سه بعدی تولید شده است.. برای ساخت کفپوش سه بعدی از سه لایه مجزا استفاده شده که در نهایت منسجم دیده می شوند. پس از تولید نهایی این لایه ها از هم جدا نمی شوند و قابل تفکیک نیستند. لایه های کفپوش اینها هستند:

 1. بخش رزین لایه زیرین اپوکسی
 2. تصویر سه بُعدی
 3. لاک رزین اپوکسی

برای تولید این محصول از ترکیب epoxy و هاردنر استفاده شده که در مجاورت هوا به شکل جامد و سخت در خواهد آمد. لایه های زیر و روی اپوکسی تفاوتی با دیگر محصولات ندارند ولی استفاده از لایه میانی، تحولی بزرگ در ظاهر کفپوش ایجاد کرده است. این لایه یک تصویر چاپ شده و کاملا هموار است ولی به خوبی عمق و برجستگی های تصویر را می توان دید.

بیشتر بدانید : کفپوش سه بعدی اپوکسی ایده ای نو در دکوراسیون داخلی

کاربرد اپوکسی در کف ساختمان

بیشترین مصرف EPOXY در بخش صنعت و تجارت است. این محصول برای کف اماکن عمومی و پر تردد عالی هستند. هزینه نصب و اجرای اپوکسی بسیار مقرون به صرفه است از طرفی این محصول در برابر سایش و خراشیدگی مقاومت بالایی دارد. بنابراین با پرداخت یکبار می توانید تا سالیان سال از کفپوش استفاده کنید.

کفپوش اپوکسی حمام

آیا می دانید در چه فضاهایی کفپوش های پلیمری کاربرد بیشتری دارند؟ برخی از این اماکن عبارتند از:

 • کارخانه ها و کارگاه های تولیدی
 • انبارهای نگهداری کالا
 • مراکز خرید و اماکن فروشگاهی
 • استخرهای عمومی و خانگی
 • کفپوش بیمارستانی و درمانگاه ها
 • کفپوش اپوکسی در باشگاه های ورزشی
 • کف فرودگاه ها و مراکز عمومی
 • فضای آرایشگاهی و سالن های پیرایش
 • کفپوش پارکینگ مجتمع ها
 • منازل مسکونی، آشپزخانه، توالت و حمام و ..

اگر هنوز در حال خواندن مطلب همه چیز درباره کفپوش اپوکسی هستید احتمالا قصد بازسازی منزل و یا تعویض کفپوش های قدیمی را دارید. آیا در بین نزدیکان و دوستان کسی از کفپوش های پلیمری مثل انواع کفپوش pvc یا epoxy استفاده کرده است؟ اگر از نزدیک کفپوش های سه بعدی را دیده اید برای دوستان تان بنویسید چه احساسی از دیدن آن داشتید؟نظرات خود درباره کفپوش اپوکسی را با ما در میان بگذارید و دیدگاه خود را برای ما بفرستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...