جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کفپوش اتاق خواب

بهترین کفپوش اتاق خواب کدام است؟

حتما شما هم می دانید که انتخاب کفپوش برای هر مکانی باید با توجه به کارایی آن مکان انجام شود. به همین خاطر است که به دنبال خرید بهترین کفپوش اتاق خواب هستید. کفپوش های اتاق خواب باید باعث ایجاد امنیت در اتاق خواب و ایجاد حس آرامش شوند. بنابراین، انتخاب کفپوش اتاق خواب با ترکیب رنگ جذاب، نه تنها می تواند اتاق خواب ها را شیک تر و خاص تر نشان دهد، بلکه به آرامش اعضای خانواده نیز کمک خواهد کرد. اگر می خواهید بهترین کفپوش را برای اتاق خواب خریداری کنید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

فهرست مطالب

  راهنمای انتخاب بهترین کفپوش اتاق خواب

  راهنمای انتخاب بهترین کفپوش اتاق خواب

   

  نحوه و راهنمای کفپوش اتاق خواب

  کفپوش های اتاق خواب که هم قیمت با کفپوش های سالن پذیرایی هستند، باید با کیفیت بالایی خریداری شوند تا بتوان چندین سال از آن ها استفاده کرد. ولی فارغ از این موضوع، کفپوش مناسب هر یک از اتاق خواب های منزل ممکن است با هم متفاوت باشند.

  به طور مثال، کفپوشی که برای اتاق خواب سالمندان استفاده می شوند، باید کفپوش ضد لغزش باشند. ولی رعایت این موضوع برای کفپوش های زوجین جوان ضروری نیست. بنابراین، به عنوان راهنمای کفپوش اتاق خواب به شما توصیه می کنیم که ابتدا به هدف خودتان جهت خرید کفپوش توجه داشته باشید.

   

  ویژگی های مختلف کفپوش مناسب اتاق خواب

  اگر به دنبال انتخاب بهترین کفپوش اتاق خواب هستید، در نظر گرفتن ویژگی های زیر به شما کمک خواهند کرد.

  • داشتن رنگ مناسب و همخوانی آن با دیگر المان های داخل اتاق خواب

  کفپوش اتاق خواب باید دارای رنگ متناسب با دیگر المان های اتاق خواب باشد. بدیهی است که نمی توان یک کفپوش با رنگ زرشکی را برای اتاقی که دارای دکوراسیون سبز است، انتخاب کرد. از طرفی توصیه می شود که رنگ کفپوش های اتاق خواب، به ویژه کفپوش هایی که برای اتاق خواب های کودکان استفاده می شوند، چرک تاب باشند.

  • داشتن پوشش نرم و راحت

  اگر به دنبال انتخاب بهترین کفپوش اتاق خواب هستید و زیبایی کفپوش نیز برای شما مهم است، می توانید موکت های پرز بلند را انتخاب کنید. تافتینگ یا همان پرزبلند بودن کفپوش اتاق خواب مزایای زیادی دارد.

  • دارای زیبایی خاص و تکمیل کننده دکوراسیون اتاق خواب

  کفپوش های اتاق خواب باید زیبایی خاصی داشته باشند تا بتوانیم آن ها را برای تکمیل دکوراسیون اتاق خواب مورد استفاده قرار دهیم. اگر قرار است کفپوش های اتاق خواب به تنهایی و بدون فرش در اتاق خواب ها استفاده شوند، توصیه می شود که حتما به زیبایی ظاهری آن ها توجه بیشتری داشته باشید.

  انتخاب کفپوش متناسب با هر فضایی بستگی به نوع کاربری و میزان تردد در آن دارد. بهترین کفپوش اداری مناسب اتاق کودک نیست و کفپوش اتاق پذیرایی متفاوت از کفپوش های نمایشگاهی هستند. انتخاب کفپوش اتاق خواب هم به همین ترتیب است. با توجه به کاربرد فضا می توان بهترین کفپوش را برای هر محیطی انتخاب کرد.انتخاب کفپوش، اصل مهم در تغییر دکوراسیون داخلی است که باید با دقت بیشتری انجام شود.

  کفپوش اتاق خواب باید از لحاظ جنس با سایر المان های دکوراتیو هماهنگی داشته باشد. زیبایی حرف اول را در انتخاب کفپوش می زند. اینجا یک فضای خاص و ویژه است و می توانید کاملا بر اساس سلیقه شخصی، یکی از کفپوش های موجود در بازار را انتخاب کنید. برخی موارد روی خرید کفپوش برای اتاق خواب تاثیر دارد از جمله: زیبایی، جنس مواد اولیه، قابلیت شستشو، سهولت نظافت، تنوع رنگی.

   

  کفپوش سرامیکی اتاق خواب

  انواع سرامیک در طرح و نقوش مختلف برای  پوشش کف ساختمان تولید می شود.تنوع رنگی سرامیک ها بسیار زیاد است هیچ مشکلی از لحاظ ست کردن رنگ کفپوش سرامیکی با لوازم اتاق خواب، وجود ندارد. سرامیک و سنگ به کف ساختمان نصب می شوند و از کفپوش های ثابت و دائمی به حساب می آیند. این محصولات از لحاظ جنس و متریال ساخت نیز دارای تنوع و درجه بندی هستند. برای اینکه سرامیک های کف اتاق، طول عمر بیشتری داشته باشد محصولات درجه یک را انتخاب کنید. سرامیک به سادگی تمیز می شود و قابلیت شستشو را نیز دارد. با همه این مزایا چند سالی است که کمتر از کفپوش های سرامیکی برای اتاق خواب استفاده می شود.

  دکوراتیوها کفپوش های سرامیکی را برای اتاق خواب مناسب نمی دانند. علت این امر، خاصیت انتقال سرمای کفپوش های سرامیکی است. کفپوش اتاق خواب نباید سرما را انتقال دهد بهتر است به گزینه های مناسب تری فکر کنید. البته سرامیک ها به راحتی تمیز می شوند ولی سهولت نظافت تنها موردی نیست که باید به آن فکر کنید. حس خوش راه رفتن روی کفپوش، اهمیت بیشتری دارد. به خصوص در زمستان سری سرامیک ها اصلا خوشایند نیست. اگر اتاق خواب با سرامیک کفپوش شده می توانید از فرش یا موکت برای روی سرامیک ها استفاده کنید.

  پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای انتخاب موکت مسکونی مناسب را نیز مطالعه نمایید

  موکت اتاق خواب

   

  موکت بهترین کفپوش برای اتاق خواب

  موکت ها از قدیمی ترین کفپوش های منازل با بافت نرم و خوشایندی هستند. انواع موکت تافتینگ برای کف اتاق خواب استفاده می شود که ظاهر زیبایی دارد. موکت های پرز بلند نرم و گرم هستند و احساس آرامش را تداعی می کنند. طرح و رنگ موکت با هر دکوراسیونی هماهنگی دارد و می تواند تکمیل کننده دکوراسیون اتاق خواب باشد. البته نظافت موکت پرز بلند کمی دشوار است و بهتر است به طور هفتگی کف اتاق خواب با جارو برقی تمیز شود. انواع موکت تایل و پرز کوتاه راحت تر تمیز می شوند و برای کفپوش اتاق خواب مناسب تر هستند.

  بیشتر بدانید : انتخاب موکت اتاق خواب هماهنگ با دکوراسیون منزل

  برای دکوراسیون اتاق خواب دو راه پیشنهاد می شود. اول اینکه کل اتاق را با موکت بپوشانید. اگر کف اتاق، کفپوش طرح بتون یا موزائیک باشد با این کار، طراحی شیک تری خواهید داشت. در حقیقت موکت می تواند سرامیک های قدیمی و کف های غیر متعارف را بپوشاند. نتیجه خیلی بهتر از چیزی است که تصور می کنید. به طور کلی چهره اتاق خواب با یک موکت خوش رنگ، عوض می شود.

  موکت برای اتاق خواببهترین کف پوش برای اتاق خواب

  اگر کفپوش های مدرن در اتاق خواب نصب شده، بهتر است کل سطح را با موکت نپوشانید. ترکیب موکت با کفپوش های چوبی بسیار جذاب تر است. از یک قطعه موکت پرزدار برای کنار تختخواب استفاده کنید تا موقع بیدار شدن از خواب، پاها سرمای کف را حس نکند. 

  از مزایای موکت می توان به این موارد اشاره کرد:

  • تنوع در رنگ
  • طراحی متنوع
  • عایق سرما و گرما
  • عایق صوتی
  • نظافت آسان با جاروبقی
  • قابل شستشو با آب

   

  پارکت چوبی 

  کفپوش های چوبی شیک ترین و با دوام ترین کفپوش برای فضاهای متفاوت هستند. چوب از قدیمی ترین متریال در دکوراسیون داخلی ساختمان های مسکونی است. چوب طبیعی با وقار و شکوه خاصی که دارد فضای اتاق خواب را به مکانی لوکس و شیک تبدیل می کند. امروزه انواع پارکت و کفپوش چوبی هنوز هم طرفداران زیادی دارند. و در دکوراسیون داخلی به کار گرفته می شوند. گره های چوب به قدری زیباست که به تنهایی طراحی اتاق خواب را تکمیل می کند. 

  پارکت چوبی یکی از انتخاب های طراحی کلاسیک و سبک روستیک است. این محصول صمیمت جنگل و زیبایی طبیعت را به فضای خانه می آورد. احساس فضا در خانه هایی که با کفپوش چوبی و پارکت چوبی اتاق خواب ، دکوراسیون شده اند، بسیار گرم و صمیمی است. با ورود به چنین فضایی حس خوبی خواهید داشت. از لحاظ دوام و استحکام این محصول یک گام بزرگ از کفپوش های دیگر پیشی گرفته است. چوب طبیعی بالای ۵۰ سال عمر می کند ولی برای خرید آن ناچاید هزینه زیادی بپردازید. 

  کف پوش چوبی در اتاق خوابکفپوش چوبی

  تنوع طرح و رنگ چوب بالاست معمولا از چوب افرا، بلوط، صنوبر و کاج در ساخت پارکت چوبی استفاده می شود که هر کدام زیبایی خاصی دارند. با همه این مزایا یک نکنه مهم برای همه کفپوش های چوبی وجود دارد و آن دشواری نگهداری از چوب است. چوب در برابر آب و رطوبت بسیار آسیب پذیر است و پوسیده می شود. به این ترتیب در نظافت و شستن پارکت چوبی با مشکل روبرو ی شوید.

  پیشنهاد می کنیم مطلب راه های مراقبت از کفپوش های چوبی در اسباب کشی را نیز بخوانید

  از طرفی چوب به سادگی خش و خراشیدگی بر می دارد و پس از مدتی کفپوش ساختمان به نظر کهنه و قدیمی می رسد. البته روش های برای ساب و برطرف کردن ایرادات چوب وجود دارد. حدقل سالی یکبار لازم است تا از وکس برای براق کردن پارکت چوبی استفاده شود.

  اگر به دکوراسیون سنتی علاقه دارید، همیشه می توانید از یک قالیچه نفیس روی کفپوش استفاده کنید. بهتر است کل کف اتاق خواب را با فرش پوشش ندهید. استفاده از یک فرش کوچک گرد و یا قالیچه ای سنتی روی انواع کفپوش، ترکیبی مدرن تر را در اتاق خواب به وجود می آورد.

  کفپوش لمینت

   

  کف پوش لمینت 

  لمینت از کفپوش های به نسبت جدیدتر است که این روزها جای کفپوش های چوبی را گرفته است. با توجه به محدودیت های چوب طبیعی، تایل های لمینت با استقبال زیادی روبرو شدند. برخی از خریداران کفپوش های لمینت را با کفپوش چوبی اشتباه می گیرند. در حقیقت لمینت اصلا چوب به حساب نمی آید. این محصول توسط دستگاه های جدید و تحت فشار و حرارت بالا تولید شده است. لمینت یک کفپوش چند لایه است. حداقل ۳ لایه متفاوت برای ساخت لمینت مورد استفاده قرار می گیرد.

  کفپوش اتاق خواب از جنس لمینت در دو طرح سنگی و چوبی تولید شده است. هر کدام از این طرح ها دارای تنوع زیادی در رنگ و نقش هستند. اگر به کفپوش های سنگی و سرامیکی علاقه دارید طرح لمینت سنگی به سلیقه تان نزدیک است. طرفداران چوب نیز می توانند نقوش زیبای چوب را در لمینت های مدرن نیز پیدا کنند. یک لایه دکوراتیو بر روی لمینت کار شده که زیبایی و نمای ظاهری کفپوش را مشخص می کند. 

  دکوراسیون داخلی منزلکفپوش لمینت مدرن

  لمینت دارای رویه ضد آب است و قابلیت نظافت ساده ای دارد. با یک دستمال نمدار و یا تی می توانید در زمان کوتاهی کل کفپوش را تمیز کنید. جنس رویه لمینت طوری است که لکه و کثیفی را جذب نمی کند. این محصول فضای اتاق خواب را به کلی تغییر می دهد. استفاده از یک قطعه موکت پرز بلند روی لمینت، دکوراسیون اتاق خواب را به مراتب لوکس تر نشان می دهد. 

  مهم ترین ویژگی لمینت، طریقه نصب آن است. این کفپوش با چسب یا هیچ ماده دیگری به کف اتاق نمی چسبد. لمینت به صورت تایل های چهارگوش تولید می شود اشکال مربع و مستطیل آن در بازار موجود است. معمولا تایل های مستطیل شکل، طرفدار بیشتری دارند. برای نصب هر تایل به تایل بعدی، قفل می شود. در واقع اتصال به صورت نر و مادگی است و با کلیک تایل ها در هم قفل می شوند. به این ترتیب خیلی سریع می توان کفوش را نصب کرد. برخی از مزایای لمینت عبارتند از:

  • تنوع طرح و نقش
  • مقاوم در برابر ضربه و فشار
  • مقاوم در برابر آب و رطوبت
  • قابلیت شستشو و نگهداری آسان
  • دارای طول عمر بالا
  • قیمت مقرون به صرفه

  کف پوش pvc وینیلی

   

  کفپوش اتاق خواب وینیل

  کفپوش وینیل یکی از بهترین انتخاب ها برای کفپوش اتاق خواب است زیرا طریقه نگهداری و نظافت آسانی دارند.اگر به کفپوش های چوبی علاقه دارید حتما یکی از طرح های متنوع کفپوش pvc وینیل را می پسندید. این محصول در برابر رطوبت و آب بسیار مقاوم است. کفپوش پلاستیکی برای اتاق خواب عایق گرما و سرما بوده و قیمت بسیار کمتری از کفپوش های چوبی دارد. 

  جالب تر اینکه وینیل در برابر ضربه و فشار مقاوم است و نسبت به آتش سوزی مقاومت بسیار بیشتری از سایر کفپوش ها دارد. وینیل از پی وی تولید می شود و متریال اصلی کفپوش pvc مرغوب است. دو لایه فیلم به عنوان لایه دکوراتیو در زیر و رویه وینیل قرار می گیرد که در واقع طرح و رنگ، محصول را مشخص می کند. آنچه که در ظاهر از وینیل دیده می شود لایه دکوراتیو است و پی وی سی قابل دید نیست. به این ترتیب شکل ظاهری کفپوش بسیار زیبا و شکیل است.

  پیشنهاد گامان تزئین:مطالعه مقاله بهترین کفپوش اتاق کودک کدام است؟

   

  کفپوش سنگی 

  سنگ ها همه ویژگی های سرامیک را دارند ولی از لحاظ اصالت یک سر و گردن بالاتر از کفپوش های سرامیکی قرار دارند. سنگ از محصولات طبیعی است و در طبیعت می توان انواع و اقسام سنگ تزئینی را مشاهده کرد. استخراج سنگ و اماده سازی آن برای استفاده در ساختمان سازی، هزینه زیادی دارد. وقتی صحبت از کفپوش های سنگی است حتما در مورد قیمت نصب کفپوش نیز تخقیق کنید. سنگ ساختمانی توسط ملات سیمان به کف خانه می چسبد. زمان نصب کفپوش با توجه به ملات کاری و … بسیار طولانی تر از کفپوش های جدید است. 

  در ساختمان های لوکس و اعیانی نمونه هایی از سنگ مرمر، گرانیت و … برای کف ساختمان کار شده است. سنگ های مرغوب سالیان زیادی عمر می کنند و همچنان زیبا و با اصالت باقی می ماند. این روزها علاوه بر سنگ طبیعی محصولات متنوعی با سنگ های کارخانه ای نیز تولید شده که قیمت ارزان تری از سنگ طبیعی دارد.

  سنگ قابل شستشو بوده و طریقه نگهداری ساده ای دارد اما مشکل اینجاست که کفپوش سنگی، سرمای کف را به پا منتقل می کند و این چیزی نیست که بخواهید در یک شب سرد زمستانی تجربه کنید 

  با توجه به اینکه قیمت کفپوش اتاق خواب در گامان تزئین کاملا مناسب است. انتخاب شما کدامیک از این محصولات است؟ این مطلب در خصوص پاسخ دوستانی بود که سوال داشتند برای کف اتاق خواب چی بندازم.

   

  سوالات متداول بهترین کفپوش اتاق خواب

  چه نکاتی باید در انتخاب کفپوش اتاق خواب در نظر گرفت؟

  به ویژگی‌های ایمنی، راحتی، و هماهنگی با دیگر عناصر دکوراسیون اتاق خواب توجه کنید. همچنین، نوع کاربری و سلیقه شخصی نیز مهم است.

  چگونه رنگ کفپوش اتاق خواب را انتخاب کنیم؟

  رنگ کفپوش باید با دیگر المان‌های داخل اتاق خواب هماهنگ باشد. انتخاب رنگ‌های آرام و دلنشین برای اتاق خواب، مخصوصاً اتاق کودکان، توصیه می‌شود.


  مزایای و نقاط ضعف کفپوش سرامیکی برای اتاق خواب
  چیست؟

  سرامیک‌ها تمیز کردن آسانی دارند، اما ممکن است حس سرما ایجاد کنند. می‌توانید با استفاده از فرش یا موکت، این حس را متعادل کنید.

  چرا پارکت چوبی بهترین گزینه برای اتاق خواب است؟

  پارکت چوبی طبیعی از زیبایی خاصی برخوردار است. این کفپوش احساس گرمایی و صمیمیت در اتاق خواب ایجاد می‌کند و از نظر دوام و استحکام برتری دارد.

  پارامترهای مهم در انتخاب بهترین کفپوش اتاق خواب کدامند؟

  در انتخاب کفپوش، نکاتی مانند زیبایی، جنس مواد اولیه، قابلیت شستشو، سهولت نظافت، و تنوع رنگی مهم هستند. به هدف خود در انتخاب کفپوش توجه کنید و همیشه با ذهن باز به این انتخاب ها نگاه کنید.

  ۸ دیدگاه برای “بهترین کفپوش اتاق خواب کدام است؟”

  1. کفپوش وینل یا لمینت قابلیت نصب بر روی کفپوش موزائیک رو دارند یا حتما باید کف سنگ باشه؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام خانم مقدم وقت بخیر
    بله این قابلیت رو دارند. تنها موردی که هست زیر کفپوش وینیل حتما باید زیرسازی هم صورت بگیره قبل از نصب

  2. مصطفی بندرزاده گفت:

   سلام عزیز وقت بخیر
   آیا قیمت کفپوش برای اتاق خواب با کفپوش سالن متفاوت هست؟

   • پیام اسمی گفت:

    خیر هر دو برای منزل هستن و یک مورد رو پیشنهاد میدیم

  3. زهرا دیال آبادی گفت:

   سلام به نظرتون کفپوش پلاستیکی برای اتاق خواب خوبه؟ مارک د بست رو پیشنهاد میدین؟

  4. هاشم محمودی گفت:

   کفپوش اتاق خواب سه بعدی هم دارید؟؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...