کفپوش بیمارستانی

هنگام انتخاب کفپوش بیمارستانی، توجه کردن به جزئی‌ترین موارد هم دارای اهمیت است. فضا‌های بیمارستانی دارای اهمیت ویژه‌ای هستند. این فضاها با سایر محیط ‌ها تفاوت دارند. بنابراین نصب هر کفپوشی در این مکان ‌ها امکان پذیر نیست.  از مهم‌ترین اصول در خرید کفپوش بیمارستانی توجه به بهداشت عمومی است. بیمارستان‌ ها محل حضور افراد بیمار و همراهان آنها هستند. پس توجه به ظاهر و زیبایی کفپوش نیز مهم است و نباید از آن غافل شد.

سطح گسترده ‌ای در بیمارستان توسط کفپوش بیمارستانی پوشانده می ‌شود. بنابراین باید این کفپوشها علاوه بر دارا بودن معیار ‌های استاندارد از مرغوب‌ترین متریال موجود نیز تهیه شوند. توجه داشته باشید که نصب کفپوش می تواند سبب ایجاد بی‌نظمی و اختلال در بازدهی شود پس تعویض کفپوش بیمارستانی هر ساله امکان‌پذیر نیست. کفپوش محیط اتاق‌عمل، سالن‌ های انتظار، کفپوش اتاق بیماران و نیز سرویس‌ های بهداشتی بیمارستان با توجه به این محیط ‌ها انتخاب می ‌شوند..

قیمت کفپوش بیمارستانی

کفپوش بیمارستانی چه رنگ‌بندی می ‌تواند داشته باشد

در طراحی فضای داخل بیمارستان، توجه به روحیه بیماران و خانواده‌‌ آنها و ایجاد حس آرامش در این عزیزان همواره مَد نظر قرار می گیرد. کفپوش بیمارستانی به دلیل هماهنگی با سایر قسمت‌ ها چون رنگ دیوار‌ها و نیز تجهیزات بیمارستان ، دارای رنگ‌بندی و طراحی متنوعی است. چرا که توجه به این امر تاثیر بسزایی در روحیه بیماران دارد. قطعا می‌ دانیم بیمارستان، محیطی است که افراد جهت نشاط و شادی وارد آن نمی ‌شوند. بعضی از مراجعه‌ کنندگان  ممکن است زمان زیادی را در این مکان سپری کنند و روز‌ها در بیمارستان بستری باشند.

برای سهولت و هدایت افراد به قسمت‌ های مختلف بیمارستان از خطوط رنگی استفاده می‌ شود. قابلیت رنگ‌پذیری و همچنین تنوع رنگ کفپوش بیمارستانی، این امر را به راحتی محقق می‌ کند و افراد به راحتی می ‌توانند به قسمتی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

خرید کفپوش بیمارستانی

دوام و مقاومت کفپوش بیمارستانی چقدر است؟

همان‌طور که می ‌دانید میزان تردد در بیمارستان‌ ها بالا است. کفپوش بیمارستانی باید از جنسی باشد که در برابر رفت ‌‌و آمد زیاد افراد دچار آسیب نشود. تحمل در برابر فشار و ضربه از مهم‌ترین فاکتور‌ های یک کفپوش است. استفاده از انواع تخت‌ های بیمارستانی، تجهیزات و ویلچرها، این نگرانی را بوجود می ‌آورند که فشار زیادی به کفپوش بیمارستانی وارد شود. در این موارد با انجام تست‌ های استاندارد بین‌المللی از جمله تست تاثیر ویلچر بر کفپوش ، جایی برای این نگرانی و دغدغه باقی نخواهد ماند.

میزان لکه‌پذیری و سهل و آسان بودن نظافت کفپوش بیمارستانی

رعایت بهداشت عمومی در بیمارستان ‌ها نسبت به سایر مکان‌ ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. در این محیط انواع مواد ضد‌عفونی کننده، فرآورده ‌های خونی و داروها به میزان زیاد وجود دارند. همواره احتمال ریختن این مواد روی زمین وجود دارد. از این رو قدرت نفوذپذیری و لکه‌پذیری سطح، حائز اهمیت است.

در نظر داشته باشید که کفپوش خانگی همچون موکت و کفپوش چوبی را نمی توان برای محیط های بیمارستانی مورد استفاده قرار داد. در این مکان ‌ها کفپوش ‌هایی با قدرت جذب پایین و بدون الیاف کاربرد دارند. در کفپوش بیمارستانی جهت جلوگیری از نفوذ و جذب لکه، یک لایه پلی‌یورتان استفاده می ‌شود.

نظافت و شستشوی راحتِ کفپوش بیمارستانی یکی دیگر از مواردی است که هنگام تهیه باید به آن توجه کرد. به دلیل آلودگی، تردد زیاد در بیمارستان و امکان انتقال بیماری ‌ها؛ کفپوش ‌ها را باید به طور منظم با مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی تمیز کرد. پس باید کفپوش‌ هایی را انتخاب کرد که در برابر رطوبت و آب مقاومت بالایی داشته باشند. در غیر این صورت کفپوش نمی تواند مناسب مکانی همچون بیمارستان باشد.

در بیمارستان از کفپوش ‌هایی استفاده می شود که دارای سطوح صاف و بدون درز باشند. این امر نظافت کفپوش را آسان می ‌کند و آلودگی ‌های کفپوش به راحتی توسط مواد ضدعفونی کننده و استریل با یک تی تمیز می ‌شوند. لازم به ذکر است به دلیل آسیبی که مواد ضدعفونی کننده و شوینده به بعضی از کفپوش ‌ها وارد می‌ کنند، کفپوش ‌هایی که سطوح وینیلی دارند مناسب هستند. چرا که در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند.

کفپوش برای بیمارستان

سهولت نظافت کفپوش بیمارستانی

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب کفپوش برای بیمارستان، بحث نظافت و شستشوی کفپوشها است. با توجه به میزان رفت و آمد بالا، آلودگی زیاد و خطر سرایت بیماری ها، لازم است تا به فواصل منظم کفپوش های بیمارستان، با مواد ضد عفونی کننده و آب شستشو داده شوند. بنابراین کفپوش هایی که در برابر آب و رطوبت مقاوم نیستند را نمی توان به عنوان کفپوش راهرو و اتاق های بیمارستان نصب کرد.

جهت سهولت نظافت در این مکان از کفپوش هایی استفاده می شود که دارای درز نیستند و سطوح صاف و صیقلی دارند. به این ترتیب آلودگی های سطح کفپوش به راحتی با تی نمدار و مواد استریل کننده، تمیز می شود. مواد ضد عفونی کننده و شوینده ها می توانند موجب آسیب به برخی کفپوش ها بشوند اما همه می دانیم کفپوش pvc چیست  و سطوح وینیلی در برابر مواد شیمیایی مقاومت زیادتری دارد.

بیشتر بدانید: تمیز کردن کفپوش pvc با محلول های دست ساز

کفپوشهای بیمارستانی

کفپوش بیمارستانی ضد باکتری (آنتی باکتریال)

فضای بیمارستان، محیطی مناسب جهت رشد و تکثیر عوامل بیماری‌زا همچون باکتری‌ها، قارچ‌ها و… است. بنابراین کفپوش بیمارستانی در کنار نظافت آسان باید آنتی باکتریال باشد تا مانع رشد عوامل بیماری‌زا شود. در قسمت ‌های مهم بیمارستان از جمله اتاق عمل، آزمایشگاه، اتاق ‌های ایزوله و بخش مراقبت ‌های ویژه از کفپوش ‌های آنتی باکتریال استفاده می ‌شود و توجه به این موضوع حائز اهمیت است.

اگر می خواهید در مورد ویژگی های کفپوش آنتی باکتریال بیشتر بدانید، این مطلب را از دست ندهید:

کفپوش آنتی باکتریال چیست ؟

دلیل استفاده از کفپوش بیمارستانی آنتی استاتیک چیست؟

بخش‌ هایی از بیمارستان، دارای تجهیزات الکترونیکی و حساس هستند که حتما باید در آنها از کفپوش  آنتی استاتیک استفاده شود. یکی از دلایل استفاده از این نوع کفپوش ، جلوگیری از آسیب به دستگاه‌ های الکترونیکی و پزشکی است. البته دلیل مهم دیگری که استفاده از این کفپوش ‌ها را ضروری کرده است؛ حفظ سلامتی بیماران و پرسنل این محیط‌ ها است.

آنتی استاتیک بودن کفپوش بیمارستانی سبب تخلیه بار‌های الکتریکی ساکن می‌ شود. زیرا اگر بار‌های الکتریکی تجمع یابند می ‌توانند خطرناک و آسیب‌زا باشند. بدین منظور از مواد رسانا در تهیه کفپوش بیمارستانی استفاده می ‌شود تا از تجمع الکتریسیته ساکن جلوگیری کند.

به دلیل اینکه مراکز درمانی هیچگونه تعطیلی ندارند و از طرفی بسیار پُر رفت‌ و آمد هستند؛ کفپوشی خوب و مناسب است که نصبش خیلی راحت و در کمترین زمان ممکن انجام گیرد. نکته مهم دیگر این است که کفپوش ها باید به راحتی نیز ترمیم و تعمیر شوند و با مشکل مواجه نشوند. دوام و ماندگاری کفپوش اپوکسی بیمارستانی و اتاق عمل بالا است. ولی با این حال باید این کفپوش ‌ها در صورت بروز مشکل، قابلیت تعمیر  با پایین‌ترین هزینه را دارا باشند.

فضای داخلی بیمارستان با وجود اتاق عمل‌ ها، آزمایشگاه، اتاق بیماران، اتاق معاینه بیماران، سالن ‌های انتظار؛ بسیار بزرگ است. درمانگاه بیمارستان نیز دارای فضای بزرگی است که باید کفپوش شود. بنابراین با توجه به مساحت زیادی از فضای بیمارستان که باید کفپوش شود، قیمت و هزینه کفپوش هم باید در نظر گرفته شود.

قیمت مناسب و ارزان، از مزیت ‌های یک کفپوش بیمارستانی خوب است که باید به آن توجه کرد. در انتخاب کفپوش آنهایی دارای اولویت هستند که علاوه بر استاندارد‌ بودن از قیمت خوبی هم برخوردار باشند. به عنوان مثال کفپوش پی ‌وی ‌سی (وینیلی) صرفه اقتصادی دارد و برای مکان‌ های درمانی انتخاب خوبی است.

کفپوش اتاقک پرستاری

نصب کفپوش بیمارستانی و درمانگاهی

همان‌طور که توضیح داده شد کفپوش اپوکسی، پلی‌یورتان و کفپوش پی ‌وی ‌سی می‌توانند انتخاب ‌های مناسبی جهت فضای بیمارستان باشند .در این میان کفپوش ‌هایی که بدون درز و رولی هستند، از استاندارد های لازم برخوردارند. از لحاظ آنتی باکتریال بودن، کفپوش ‌های پی ‌وی ‌سی و اپوکسی هر دو این مزیت را دارند. به هیچ عنوان آلودگی فضای بیمارستانی در آنها باقی نمی ‌ماند. سطح این کفپوش ها صاف و صیقلی است و هیچ منافذی ندارند. همچنین به سادگی تمیز می‌ شوند. از دیگر مزیت ‌های کفپوش اپوکسی مقاومت زیاد آن در برابر خش و ساییدگی است.

کفپوش اپوکسی و وینیلی به دلیل مقاومت بالایی که در برابر مواد شوینده و ضدعفونی کننده دارند از هرگونه پوسیدگی و آسیب در امان هستند. کفپوش بیمارستانی پلی‌یورتان نیز از موادی تولید شده است که هنگام رفت ‌و آمد و نیز عبور تجهیزات و وسایل هیچ صدایی ایجاد نمی ‌کند. این موضوع در بخش ‌هایی از بیمارستان نظیر اتاق عمل دارای اهمیت است. همان‌طور که قبلا ذکر شد، تنوع رنگ در همگی کفپوش ها از دیگر مزایای آنها است. در ضمن کفپوش های رولی دارای قیمت مناسبی هستند.

قیمت کفپوش بیمارستانی

یک بیمارستان بزرگ شامل اتاق انتظار بیماران، اتاق معاینه، اتاق بستری بیمار، اتاق عمل،کفپوش مناسب آزمایشگاه و … است. فضای بزرگ درمانگاه در همه بخش ها نیاز به کفپوش مناسب دارد. با توجه به ابعاد زیاد و بزرگ بودن کف سطوح بیمارستانی، بحث هزینه نصب کفپوش ها اهمیت زیادی دارد.

ارزان بودن کفپوش بیمارستان یک امتیاز بزرگ است. کفپوش هایی که در عین دارا بودن استانداردهای لازم، قیمت مناسب تری هم داشته باشند در اولویت هستند. کفپوش وینیلی اقتصادی است و می تواند انتخاب خوبی برای چنین فضایی باشد.

نصب کفپوش برای اتاق عمل

چه کفپوشی برای بیماستان یا درمانگاه مناسب است؟

با توجه به موارد ذکر شده، انواع کفپوش پلی یورتان، اپوکسی و پی وی سی برای بیمارستان کارایی بهتری دارند. کفپوش های رولی و بدون درز استاداردهای لازم را دارند. از بین کفپوش pvc و اپوکسی هر دو آنتی باکتریال هستند و به هیچوجه آلودگی ای محیط بیمارستان را در خود نگه نمی دارند.

سطوح کفپوش های ذکر شده دارای تخلخل نیست و قابلیت نظافت و تمیزکاری ساده ای دارند. کفپوش اپوکسی بیمارستانی دارای مقاومت زیادی و به سادگی خش بر نمی دارد. کفپوش پی وی سی و اپوکسی در برابر مواد شوینده و ضد عفونی کننده های بیمارستانی مقاومت زیادی دارند. این کفپوش ها دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شوند.

متریال به کار رفته در کفپوش بیمارستانی پلی یورتان طوری است که موقع عبور افراد یا وسایل، صدا تولید نمی کند. این امر در محیط های بیمارستانی مثل اتاق عمل و… دارای اهمیت زیادی است. در ضمن این کفپوش ها همگی دارای تنوع رنگی هستند و قیمت کفپوش رولی بیمارستانی کاملا به صرفه هستند

طول عمر بالای پی وی سی و اپوکسی در کنار دارا بودن سایر استانداردهای بین المللی و قیمت مناسب، کار انتخاب را ساده کرده است.

در پایان متذکر می شویم که دارا بودن استاندارد‌های بین‌المللی لازم در کنار دوام و طول عمر زیاد و همچنین قیمت خوب و اقتصادی در کفپوش ‌های اپوکسی و پی ‌وی ‌سی، انتخاب را برای خریداران راحت کرده است.

بیشتر بدانید : انواع کفپوش ساختمان

شما می توانید بعد از مشاوره رایگان کارشناسان ما اقدام به خرید اینترنتی کفپوش pvc بیمارستانی کنید. ما شمارا گام به گام در فرآیند خرید راهنمایی کرده و تا مرحله نصب با شما خواهیم بود.

کفپوش های بیمارستانی باید خاصیت آنتی باکتریال داشته باشند تا از نظر بهداشتی بدون مشکل باشند بنابراین هر کفپوشی در محیط بیمارستان قابل استفاده نیست. پیشنهاد می شود علاوه بر خاصیت آنتی باکتریال خاصیت آنتی استاتیک نیز به آن اضافه شود.

انواع کفپوش بیمارستانی از حدود مترمربعی 150 هزارتومان شروع شده و تا قیمت های مترمربعی 400 هزار تومان نیز با کیفیتی به مراتب بالاتر می رسد.

نصب کفپوش pvc بیمارستانی یا انواع دیگر کار راحتی نیست با توجه به اینکه رعایت استانداردهایی در محیط بیمارستان لازم است بنابراین پیشنهاد می شود از افراد خبره در این کار کمک گرفته شود. شرکت گامان تزئین جاوید با داشتن کارشناسان فنی حرفه ای و تیم مجرب نصب تا مراحل انتهایی همراه شما خواهد بود.

 • افسانه رجب پور
 • آبان 11, 1402
 • 2765 بازدید

20 دیدگاه برای “کفپوش بیمارستانی چه ویژگی هایی دارد؟”

 1. سلام وقت بخیر آیا برای تبریز هم کار انجام میدهید؟ کفپوش رولی بیمارستانی با عرض 2 متر طرح سنگی میخواستم و از همه مهمتر این کفپوش آنتی باکتریال هم باشه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تا بتونم خریدم رو از شما انجام بدم خیلی متشکرم

  • سلام جناب مرتضی بله کفپوش اتاق بیمارستانی فقط مدل های رولی مناسب هستند و معمولا آنتی باکتریال میشن. ما تخصصی کار میکنیم روی این فضاها و در خدمتتون هستیم حتی برای تبریز

 2. سلام روز بخیر.
  ارزونترین کفپوش بیمارستانی ای که شما اجرا می کنید چه کفپوشی است؟
  از نظر دوام و کارائی به چه صورت هست؟
  کفپوش ارزان چه مدت گارانتی دارد؟

 3. سلام من قصد سفارش کفپوش چوب نما رو دارم. فقط میخواستم بدونم که رنگ بندی هم داره این نمونه کار یا نه؟
  قیمت این کار به همراه نصب چقدر درمیاد؟

  • سلام عرض ادب جناب رحیمی محیطتون بیمارستان هست؟ بله هم رنگ بندی داره هم قابلیت تولید در ضخامت های مختلف رو داره و همینطور اینکه بتونید آنتی باکتریال و آنتی استاتیک بکنید محصولتون رو.
   قیمت هم بستگی به ضخامت انتخابی داره و اینکه کارتون چند متره

 4. سلام وقتتون بخیر. من حدود ۴ ماه پیش برای کلینیک دندانپزشکی کفپوش پولکی طرح ریز و درشت رو خریداری کردم.
  خیلی به زیبائی محیط کلینیک کمک کرده و بسیار نمای مدرن و شیکی داره.
  خواستم از این طریق از شما و تیمتون تشکر کنم

  • سلام جناب دکتر رضایی
   خیلی ممنونم از نظر خیلی ارزشمندتون خوشحالیم که از کار راضی بودید. امیدوارم که با برکت باشه همیشه کلینیک شما و به بهترین شکل بگذره. حتما به تیم اجرا و فروش پیام شمارو میرسونم

  • سلام عرض ادب جناب حسینی
   بستگی به ضخامت کفپوش بیمارستانی داره که شما تهیه میکنید اگر ضخامت کم باشه دوام میاد پایین تر برای استعلام قیمت لطفا نوع استانداردهای مد نظر هم برامون بفرستید.

 5. کفپوش پی وی سی بیمارستانی اصلا وجود داره؟ چون خیلی شنیدم ولی چون بهداشت خیلی اذیت میکنه باید حتما آنتی باکتریال باشه حالا نمیدونم روی این نوع کفپوشا میزنن یانه

 6. سلام میشه لطف کنید لیست قیمت کفپوش بیمارستانی رو برام بفرستین . خیلی ممنون میشم ازتون
  برای بیمارستان سید الشهدا میخوام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!