جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چمن مصنوعی فوتسال چیست

قیمت چمن مصنوعی فوتسال

چمن مصنوعی فوتسال نوعی کفپوش برای شبیه سازی چمن طبیعی است. این کفپوش در اماکنی که امکان استفاده از چمن طبیعی را ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. جنس الیاف این کفپوش از پلی پروپیلن و یا پلی اتیلن با چندین لایه مختلف است.

فهرست مطالب

  بیشترین کاربرد چمن مصنوعی در زمین های بازی کودکان،  فضای سبز ساختمان ها و زمین های ورزشی است. برای نصب کفپوش در این اماکن از چمن مصنوعی استفاده می شود که کیفیت و کارایی خوبی دارد. چمن مصنوعی فوتسال نیز ویژه زمین های فوتسال تولید شده و چشم اندازی همیشه سبز را ایجاد می کند.

   

  تفاوت چمن مصنوعی فوتسال با چمن مصنوعی فوتبال چیست؟

  ابعاد زمین فوتسال کوچکتر است. عموما این زمین ها در طول و عرض ۱۵ در ۲۵ طراحی می شوند. همانطور که ابعاد زمین فوتسال چمن مصنوعی و فوتبال یکی نیست، طولو عرض چمن مصنوعی کار شده در این زمین ها نیز متفاوت است. ارتفاع چمن فوتسال بین ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر و ارتفاع چمن زمین فوتبال بین ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر است. در این مورد استانداردهای بین المللی وجود دارد. به غیر از تفاوت در اندازه، به لحاظ ساختار،  بین این دو نوع محصول فرق زیادی وجود ندارد.

  خرید چمن مصنوعی فوتسال

   

  چمن مصنوعی فوتسال در چه مکان هایی نصب می شود؟

  در زمین های ورزشی سالنی امکان استفاده از چمن طبیعی وجود ندارد و می بایست از کفپوش های مناسب دیگری استفاده کرد. چمن مصنوعی فوتسال مناسب ترین کفپوش برای فضاهای ورزشی است. این محصول قابل استفاده در بسیاری از ورزش های گروهی است.

  البته چمن مصنوعی فوتسال تنها برای سالن های ورزشی و فوتبال ساخته نشده است. بلکه در اماکن غیر ورزشی نیز به منظور زیباسازی از چمن مصنوعی استفاده می شود.

  روف گاردن ها، تراس های منازل مسکونی، حیاط  ویلاهای شخصی، فضای سبز مجتمع های مسکونی  بهترین فضا را برای نصب چمن مصنوعی فوتسال در اختیار دارند.

  این مطلب را از دست ندهید : تفاوت چمن مصنوعی با چمن طبیعی

  بازی با توپ در چمن مصنوعی فوتسال

   

  اندازه زمین چمن مصنوعی فوتسال چقدر است؟

  سالن های فوتسال در طول و عرض استاندارد وجود دارند ولی به طور معمول در اندازه های زیر برای نصب چمن آماده می شوند:

  • طول : حداقل ۲۵ متر و حداکثر ۴۲ متر
  • عرض : حداقل ۱۵ متر و حداکثر ۲۵ متر
  • دایره وسط زمین به قطر ۳ متر
  • اندازه ربع دایره کرنر ۲۵ سانتی متر
  • پهنای همه خطوط ۸ سانتیمتر است
  • فاصله نقطه پنالتی تا خط دروازه ۶ متر
  • فاصله نقطه پنالتی دوم تا خط دروازه ۱۰ متر
  • اندازه دروازه ها: فاصله بین دو تیر دروازه ۳ متر و ارتفاع تیر افقی تا سطح زمین ۲ متر

  بیشتر بدانید : همه چیز در مورد چمن مصنوعی فوتبال در این مطلب

  چنانچه اندازه زمین چمن مصنوعی فوتسال استاندارد باشد به صورت آماده می توان خطوط سفید چمن را با کامپیوتر طراحی کرد و طرح نهایی را به دستگاه انتقال داد. به این ترتیب رول های مربوط به چمن مصنوعی سفید هم در طرح نهایی لحاظ می شود. به این صورت که موقع بافت، از رنگ سفید و سبز به صورت هم زمان استفاده می شود و برای طراحی خط کشی ها بافت با رنگ متفاوت انجام می شود.

  در مواردی که نقشه زمین چمن مشخصی وجود ندارد باید چمن سفید را به صورت جداگانه روی چمن فوتسال نصب کرد. البته امکان خط کشی با رنگ روی چمن فوتسال هم وجود دارد که در این صورت چمن مصنوعی به صورت تک رنگ کار شده و با رنگ سفید خط کشی می شود.

  اگر موقع ساخت، چمن مصنوعی فوتسال به صورت تک رنگ و سبز کار شود، خطوط سفید نیاز به ترمیم دارند. لازم است تا سالیانه ۲ بار خط کشی های رنگ شده را نوسازی کنیم و مجدد خط کشی ها رنگ شود.

   

   چمن مصنوعی فوتسال چه مزایایی دارد؟

  هزینه نصب و نگهداری از چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی بسیار کمتر است. هزینه آماده سازی زمین، خرید بذر، کاشت، آبیاری، چمن زنی، دفع آفات، کود، ترمیم و تجدید کاشت چمن مقرون به صرفه نیست. چنانچه بخواهید مطلوب ترین فضای سبز را  در دراز مدت داشته باشید ملزم به استفاده از چمن مصنوعی هستید.

  چمن مصنوعی فوتسالی

  چمن فوتسالی در اثر سایش کفش و تردد زیاد بازیکنان، دچار آسیب و فرسایش نخواهد شد. حرکات فیزیکی و رفت و آمد روی این چمن ها خللی در تار و پود آن ایجاد نمی کند. این چمن نیاز به ترمیم و بازسازی ندارد و عمر مفید بسیار بیشتری از چمن طبیعی دارد.

  چمن مصنوعی فوتسال قابل استفاده در همه ایام سال است و نیازی به آبیاری و نگهداری ندارد. بحث آب و کم آبی در ایران یک معظل جدی است که باید با استفاده از راه های اصولی در حل آن کوشید. استفاده از چمن مصنوعی در سطح کلان، صرفه جویی در ذخایر آبی کشور نیز محسوب می شود.

  چمن مصنوعی فوتسال نیازی به خط کشی ندارد زیرا خط های سفید رنگ در بافت چمن، طراحی شده است. این محصولات به صورت سفارشی و برای زمین فوتسال آماده می شوند. خط کشی های مورد نیاز با رنگ سفید روی سطح اصلی اعمال می شود. زمین های فوتسال نیازی به خط کشی با گچ ندارند.

  یکی از ویژگی های بارز چمن مصنوعی فوتسال حالت ارتجاعی چمن است. سطح چمن های فوتسالی طوری است که جلوی ضربه را می گیرد. بنابراین میزان آسیب های وارد شده به بازیکن، بسیار کمتر خواهد شد.

  اجرای سریع یکی دیگر از مزایای نصب چمن مصنوعی در زمین فوتسال است. این چمن ها روی آسفالت و سطوح سخت در زمان بسیار کوتاهی، نصب می شوند.

   

  طریقه نظافت چمن مصنوعی فوتسال

  حفظ بهداشت و نظافت سالن های روزشی در سلامت بازیکنان امیت زیادی دارد. از این رو کفپوش زمین فوتسال های نصب شده باید قابلیت شستشو و نظافت را داشته باشند. این محصول از الیاف پلیمری ساخته شده که ظاهری پلاستیکی دارد. مواد پلاستیک قابلیت شستشو با آب و شوینده را دارند و در اثر رطوبت، دچار آسیب نمی شوند.

  برای تمیز کردن چمن مصنوعی فوتسال از جاروهای مخصوص استفاده می شود. این جاروها شبیه به جاروبرقی خانگی هستند و با مکش، گرد و خاک و آلودگی ها را تمیز می کنند. در صورتی که سطح چمن دچار کثیفی و لکه شده باشد می توان با شوینده های غیر اسیدی و غیر نفتی، چمن مصنوعی را تمیز کرد.

  در سالن های سرپوشیده که امکان استفاده از شلنگ آب نیست از دستگاه های شوینده استفاده می شود. این دستگاه ها مکانیزه هستند و دارای محفظه جداگانه آب تمیز و آب کثیف هستند. نمونه هایی از دستگاه زمین شور مکانیزه نظیر اسکرابرها را در فرودگاه ها و اماکن سرپوشیده عمومی می بینید. این دستگاه قادر است هم زمان، سطح چمن مصنوعی را تمیز کند و هم زمان، زمین را خشک و آماده تحویل بدهد.

   

  نحوه خرید چمن مصنوعی فوتسال چگونه است؟

  قیمت چمن مصنوعی فوتسال مقرون به صرفه است به خصوص اینکه طول عمر و دوام این محصولات نیز بسیار زیاد است. موقع خرید از برندهای معتبر و با کیفیت تر سفارش دهید. محصولاتی که تراکم بالاتری دارند در برابر رفت و آمد زیاد، بهتر دوام می آورند.

  برای خرید این محصول ۲ راه پیش رو دارید. راه اول مراجعه به فروشگاه های سطح شهر و خرید حضوری است. با توجه به مشکلات ترافیک و آلودگی هوا این روش دردسرهایی را به دنبال دارد. کرونا هم که به مشکلات دامن زده است.

  راه دوم برای خرید چمن مصنوعی فوتسال اینست که به صورت آنلاین از منزل خرید کنید. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی گامان تزئین می توانید لیست کامل چمن های ورزشی را مشاهده کنید.

  پس از انتخاب محصول مورد نظر، مراحل خرید را با چند کلیک ساده، تکمیل کنید. پرداخت ها نیز از طریق درگاه های امن بانکی انجام می شود و محصول خریداری شده، به مکان مورد نظر مشتری حمل می شود به همین سادگی!

  شرکت گامان تزئین جاوید ارائه دهنده های چمن مصنوعی ورزشی است.

  ۴ دیدگاه برای “قیمت چمن مصنوعی فوتسال”

   • پیام اسمی گفت:

    سلام از چندین مطلب و منبع خارجی استخراج و تالیف شده

  1. اطلاعات جالبی بود نمیدونستم ابعاد زمین فوتسال چمن مصنوعی اینقدر هست. با قدرت ادامه بدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...