پارکت بهتر است یا سرامیک - گامان تزئین جاوید

مزایا و معایب دو کفپوش رایج

پارکت بهتر است یا سرامیک سوالی است که ذهن بسیاری از کسانی که می خواهند تغییری در کفپوش منزل خود ایجاد کنند را درگیر کرده است.
تغییر در کف پوش بیشترین تاثیر را در تغییر دکوراسیون، بازسازی و زیباسازی فضای داخلی ساختمان دارد. انتخاب کفپوش مناسب، چالش بزرگی است که سازندگان بنا و مشتری ها با آن روبرو هستند. تغییر،بازسازی کف و نصب کفپوش پر هزینه است  و می بایست بهترین گزینه را برای فضای مورد نظر انتخاب کرد. کفپوش های متنوعی در بازار عرضه می شود که انتخاب را دشوار می کند. در این مطلب به مزایا و معایب استفاده از دو کفپوش رایج می پردازیم. پارکت بهتر است یا سرامیک؟

پارکت و سرامیک هر دو از کفپوش های خوبی هستند که مزایا و معایبی را دارند. با توجه به نوع کاربری ساختمان می توان کفپوش مناسب را انتخاب کرد. پارکت و سرامیک برای منازل شخصی، اداری، تجاری، کارگاهی و فروشگاهی مناسب هستند.

پارکت بهتر است یا سرامیک : مشخصات کلی

الف- پارکت

در مقاله پارکت بهتر است یا سرامیک

پارکت لمینت یک کفپوش با چوب فشرده ، دارای یک لایه محافظ از جنس ملامینه است. ظاهر زیبا و سهولت نصب پارکت در مقایسه با سایر کفپوش ها موجب شده تا خریداران تمایل بیشتری به نصب پارکت نشان دهند.

قبل از نصب، یک لایه محافظ یا فوم روی کف اجرا می شود و تایل های پارکت لمینت به شیوه پازل در شیارهای مخصوص قفل می شوند. پارکت ها عایق صدا و حرارت هم هستند. راه رفتن روی پارکت احساس نرمی و گرما را انتقال می دهد و بسیار خوشایند تر از کفپوش های قدیمی است.

سرعت اجرای پارکت بیشتر از نصب سرامیک است که این موضوع در حین نصب بسیار اهمیت پیدا می کند. از لحاظ قیمت تفاوت چندانی بین سرامیک و پارکت وجود ندارد و به همین دلیل جایگزین مناسبی برای موکت و کفپوش های قدیمی تر است. ارزش افزوده ملک در هنگام فروش بستگی به جنس کفپوش دارد و پارکت لمینت می تواند موجب فروش سریع تر ملک به قیمت بالاتری شود.

بیشتر بخوانید
لایه پشتیبان موکت چیست و از چه جنسی ساخته شده است؟

ب- سرامیک

گامان تزیین - پارکت بهتر است یا سرامیک

سرامیک از مقاوم ترین کفپوش های ساختمانی است که در طرح ها و رنگ های متنوعی عرضه می شود. در تابستان سرامیک خنکی مطبوعی را انتقال می دهد. اما در زمستان این سرما آزار دهنده است و موجب پا درد یا کمر درد خواهد شد. سرامیک با چسب مخصوص و دوغاب سیمان نصب می شود و امکان اجرای سیستم گرمایش از کف در زیر آن وجود دارد.  سرامیک مقاومت خوبی در برابر شعله، نور خورشید و رطوبت دارد.

در نظر داشته باشید که سرامیک در مقابل ضربه، شکسته شده و آسیب می بیند. انتقال صدا از کف سرامیک به طبقات زیرین اجتناب ناپذیر است. سرامیک های عاج دار به سختی تمیز می شوند و سرامیک های صاف، موجب سر خوردن در هنگام راه رفتن می شوند.

پارکت بهتر است یا سرامیک : نتیجه گیری

نصب پارکت یا سرامیک در فضاهای مختلف، بستگی به سلیقه و کارایی دارد ولی به طور کلی این دلایل موجب رضایت بیشتر خریداران از اجرای پارکت شده است:

  • نصب ساده تر و سریع تر پارکت
  • مقاومت بالای پارکت در برابر سایش، لکه، حرارت و اشعه
  • عایق حرارت و رطوبت بودن پارکت
  • ماندگاری و استقامت بالای پارکت در مقابل فشار و ترک خوردگی
  • نظافت و نگهداری ساده پارکت
  • صرفه جویی در سیستم گرمایش از کف به دلیل انتقال حرارتی
  • ضد حساسیت بودن و عدم نفوذ غبار در پارکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link