پارکت لمینت V-Groove

پارکت لمینت از کفپوش های مشترک در ساختمان های اداری و مسکونی است. این کفپوش مدرن با ظاهری چشم نواز، زمانی کف خانه را مزین می کند و گاهی هم تکمیل کننده دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت است. اگرچه اندک زمانی از ورود لمینت های مدرن به بازار نمی گذرد ولی انتخاب اول دکوراتیوها در طراحی داخلی لوکس، انواع پارکت لمینت است. این کفپوش ها در ۲ نوع شیاردار و بدون شیار به بازار عرضه شده اند. پارکت لمینت شیاردار در مقایسه با مدل های بدون شیار، کمتر خریداری می شود. بسیاری از افراد موقع خرید پارکت لمینت بین انتخاب شیاردار و ساده دچار وسواس می شوند.

آیا پارکت لمینت شیاردار را می توان در اتاق خواب نصب کرد؟

آیا این کفپوش برای منازل انتخاب مناسبی است؟

آیا می توان پارکت لمینت های شیاردار را به سادگی تمیز کرد؟

چه تفاوتی بین قیمت این دو محصول وجود دارد؟

موقع خرید کفپوش باید وسواس بیشتری نشان داد. قیمت خرید و نصب کفپوش ها هزینه اندکی نیست که بخواهید هر ماه آن را تعویض کنید. به طور معمول یک پارکت لمینت با کیفیت سال های زیادی زینت بخش کف ساختمان است پس از قبل در مورد محصولی که خریداری می کنید اطلاعات زیادی به دست آورید.

پارکت لمینت شیاردار

پارکت لمینت شیاردار چیست؟

V-GROOVE نوعی کفپوش با ظاهری شبیه به دیگر پارکت لمینت های موجود در بازار است. شاید موقع خرید حتی متوجه تفاوت پارکت های معمولی با این محصول جدید نشوید. همه چیز بعد از نصب پارکت لمینت مشخص می شود. پارکت های مدرن به روش کلیکی به هم متصل می شوند. به این ترتیب که موقع تولید زبانه هایی برای هر تایل در نظر گرفته می شود. این زبانه ها به صورت نر و مادگی هستند که امر اتصال آنها را ساده کرده است.

اتصال تایل ها به صورت کلیک به یکدیگر است. هر تایل پس از جایگیری در محل مناسب از طریق همین زبانه ها به تایل قبلی نصب می شود. جالب اینجاست که پس از نصب به هیچوجه محل اتصال دو تایل به یکدیگر دیده نخواهد شد. سطح کفپوش در نهایت صاف و بدون هیچ شیار و درز و پیوندی است.

تفاوت پارکت لمینت شیاردار با انواع دیگر در همین طریقه نصب کردن تایل هاست. به این صورت که پس از اتمام کار، کفپوش به صورت شیار دار دیده می شود. در واقع بیننده می تواند محل اتصال را به طور واضح و مشخص ببیند. این موضوع حرف و حدیث هایی را در بر داشته است. در واقع خریداران نمی دانند این شیارها مزیت محسوب می شود یا یک ایراد بزرگ.

طریقه نصب پارکت لمینت شیاردار

اگر نمی خواهید کفپوش بعد از نصب دارای شیار باشد حتما در این مورد از فروشنده سوال کنید. در ضمن روی بسته بندی و پاکت تایل ها این موضوع اطلاع رسانی شده . علامت V2 و V4 نشان می دهد که تایل ها در طول یا عرض دارای شیار خواهند شد.

فروش پارکت لمینت V Groove

از نظر اجرای کار، تفاوت چندانی وجود ندارد اما شکل زبانه ها طوری است که در یکی از جهات، پارکت لمینت دارای شیار است. همه پارکت های شیاردار موقع نصب در طول و عرض دارای فاصله هستند. اگر این شار در طول پارکت لمینت باشد علامت V2 روی پاکت بسته بندی درج شده ولی اگر هم در طول و هم در عرض شیار وجود داشته باشد علامت V4 را خواهید دید.

قبل از انتخاب دقت کنید که چه نوع محصولی می خواهید. سوالی که بسیار پرسیده می شود اینست که چرا این محصول تولید شده و چه مزیتی با دیگر مفپوش های بدون شیار دارد.

پیشنهاد سایت:چرا کفپوش وینیل ورزشی در همه سالن های ورزشی نصب شده است؟

مزایای پارکت لمینت شیار دار

شیار طبیعی بین این محصول موجب می شود تا فشار وارده بر سطح به کفپوش آسیب نزند. در واقع پارکت لمینت هایی که دارای شیار هستند در مقایسه با انواع بدون شیار، فشار بیشتری را تحمل می کنند. کشیدن میز و صندلی و یا لوازم سنگین روی این محصول، به رویه کفپوش و تایل ها آسیب نمی رساند. اگر برای دکوراسیون یک اداره پر رفت و آمد، به دنبال یک کفپوش شیک و لوکس هستید. با توجه به فشار زیاد پایه های میز و صندلی و مبلمان، انتخاب پارکت لمینت شیار دار به سایر کفپوش ها ارجحیت دارد.

پارکت لمینت های استاندارد و با کیفیت طول عمر بالاتری دارند و به این زودی ها دچار سایش و آسیب نمی شوند. البته در مکان های بسیار پر تردد پس از مدتی بین تایل های نصب شده، درز می افتد. با توجه به اینکه پارکت لمینت های مدل شیار دار از قبل دارای درز و شیار بدوه اند تغییر شکل نمی دهند و به صورت طبیعی زیباتر دیده می شود در حالیکه انواع بدون شیار با این درزها، ظاهر ناهماهنگی پیدا می کنند.

قیمت پارکت لمینت شیاردارپارکت لمینت های شیاردار

پارکت لمینت های شیار ( V-Groove Laminate )دار در تغییرات آب و هوایی دچار انقباض و انبساط کمتری می شوند. سرما و گرما نمی تواند موجب ایجاد فاصله و یا تورم ناشی از فشار تایل ها به یکدیگر شود. در این مورد حتما می دانید که انواع پارکت لمینت با کیفیت نیز دارای ویژگی تحمل بالای انبساط و انقباض هستند ولی در موارد شدیدتر، انواع شیار دار قابلیت های بهتری نشان می دهند.

اما مهم ترین مزیت مربوط به دوام تایل ها و ماندگاری ان است. انواع پارکت لمینت های دارای شیار در محل اتصال تایل ها دچار پوسته شدن و آسیب نمی شوند. در واقع این شیار یک نقطه قوت برای کفپوش است که طول عمر آن را افزایش می دهد.

معایب پارکت لمینت شیاردار

دو مشکل بزرگ در این محصول دیده می شود که بهتر است قبل از خرید در موردش بدانید. اول اینکه این محصولات معمولا قیمت بالاتری از موارد مشابه دارند. فزایش قیمت ۱۰ تا ۲۰ درصدی این کفپوش ها در مقایسه با مدل های بدون شیار عادی است.

نکته مهم دیگر در مورد نحوه نظافت و تمیز کردن پارکت لمینت است. به طور کلی انواع کفپوش های لمینت از نظر تمیزکاری مشکلی ندارند. با یک دستمال نمدار و یا تی نخی مرطوب می توانید سطح زیادی را در زمان کوتاهی تمیز کنید. البته توجه داشته باشید که گرد و خاک در بین تایل های شیار دار جا خوش می کند و تمیز کردن آن نسبت به محصولات بدون درز اندکی تفاوت دارد.

پیشنهاد سایت :کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

  • افسانه رجب پور
  • مرداد 17, 1399
  • 920 بازدید

2 دیدگاه برای “دانستنی هایی از پارکت لمینت شیاردار که فروشنده ها به شما نمی گویند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.