خرید کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

تکنولوژی های پیشرفته در ساخت کفپوش های جدید نقش زیادی دارند. با توجه به افزایش تقاضا برای تولید کفپوش های خاص، شرکت های تولید کننده تحقیقات گسترده ای را بر روی متریال مختلف انجام می دهند. کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک از جمله پوشش های کف ساختمان است که با هدف خاص و ویژگی های متفاوت طراحی شده است. شکل ظاهری، رنگ یا طرح روی این محصول در موقع خرید کفپوش کمتر مورد توجه قرار می گیرد زیرا این کفپوش با همه کفپوش هایی که تاکنون دیده اید تفاوت دارد.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک چیست؟

این محصول از خانواده کفپوش های اپوکسی است که خاصیت رسانا بودن را نیز داراست. کفپوش آنتی استاتیک بار الکتریکی موجود در محیط را گرفته و تخلیه می کند. در واقع این کفپوش های مدل جدید ضد الکتریسیته ساکن هستند و برای طراحی کف سازه های خاص طراحی شده اند. به طور عموم خریداران خانگی از مشتری های کفپوش های آنتی استاتیک نیستند زیرا در حالت عادی، چنین بار الکتریکی زیادی در خانه ها وجود ندارد. هدف از تولید این محصول کاهش بار الکتریکی در سازه هایی است که با دستگاه های الکترونیکی در ارتباط هستند.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک از چند بخش مختلف تشکیل شده است. ماده اصلی در بخش اول، پرایمر اپوکسی و لایه میانی اپوکسی خالص است. این بخش دارای چسبندگی عالی با بتون است و مقاومت های مکانیکی بالایی را تحمل می کند. این بستر کاملا صاف و بدون کوچکترین ناخالصی ( گرد و غبار و …) این ویژگی سبب شده تا به سادگی امکان اتصال چاه ارت و تخلیه الکتریسیته فراهم شود.

سطح کفپوش آنتی استاتیک طوری است که جریان الکتریسیته ساکن را از سطح به عمق کقپوش انتقال می دهد. لایه رویه در برابر استرس های مکانیکی و شیمیایی به شدت مقاوم است.

کفپوش آنتی استاتیک در چه مکان هایی نصب می شود؟

کاربرد کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک محدود به مراکز خاصی است. عمده این مراکز به طور مستقیم یا غیر مستقیم با دستگاه های الکترونیکی زیادی در ارتباط هستند. برخی از مکان های نصب این کفپوش ها عبارتند از:

 • اتاق کامپیوتر و سرورها در ادارات و سازمان ها
 • اتاق عمل بیمارستانها ( به دلیل وجود دستگاههای الکترونیکی بسیار حساس)
 • اتاق‌های ایزوله در مراکز درمانی و صنعتی
 • اتاق‌های اختلاط رنگ
 • اتاق‌ مرکز کنترل فروشگاهی و …
 • اتاق‌های مراکز مخابراتی
 • اتاق و انبار تجهیزات برقی
 • اتاق پست برق
 • آزامایشگاه های الکترونیکی
 • کارخانه های دارای مواد قابل احتراق
 • آزمایشگاه‌های الکترونیک و اندازه‌گیری دقیق
فروش کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک چه ویژگی هایی دارد؟

خاصیت هدایت جریان الکتریسیته به چاه ارت مهم ترین ویژگی این کفپوش های فوق العاده است. به همین دلیل بسیاری از مصرف کننده ها این کفپوش را به نام ضد جرقه می شناسند. الیاف شیمیایی به کار رفته در تولید این کفپوش و طریقه نصب و کارگذاری ان در این فرایند هدایت الکتریسیته دخالت دارد. اما این خاصیت تنها ویژگی کفپوش های اپوکسی نیست .

کفپوش اپوکسی مقاومت سایشی بسیار بالایی دارد و در برابر فشارهای مکانیکی دچار آسیب نمی شود. حتی تردد لیفتراک و کامیون روی کفپوش هم موجب آسیب به آن نمی شود.

این کفپوش منحصر به فرد مقاومت شیمیایی و قلیایی بسیار خوبی هم دارد. به این ترتیب در آزمایشگاه هایی که با مواد شیمیایی سر و کار دارند، می توان بدون هیچ مشکلی این کفپوش های خاص را نصب کرد.

بیشتر بخوانید
آشنایی با انواع کفپوش

رنج مقاومت الکریکی 1000 تا 10 کیلو اهم بوده که در هیچ کفپوش دیگری مشابه آن پیدا نمی شود. برخی از کفپوش ها تا حدودی الکتریسیته ساکن را خنثی می کنند ولی چنین رنج بالایی واقعا بی نظیر است.

تنوع رنگی یکی دیگر از مزایای نصب کفپوش اپوکسی در ساختمان است. از این نظر هیچ محدودیتی وجود ندارد.

چگونه کفپوش های ضد الکتریسیته را تمیز کنیم؟

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک قابلیت نظافت و تمیزکاری بسیار آسانی دارد. این محصول کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال است. به این ترتیب در محیط های ایزوله و بیمارستانی نیز به عنوان سازه مناسب کف بنا انتخاب می شود. اپوکسی ها ضد جرم و آلودگی هستند و نیازی به شستشوی زیاد ندارند. صاف بودن سطح کفپوش، خاصیت ضد جرم ساختار کفپوش، آنتی باکتریال بودن و ….. به همراه قابلیت نظافت و شستشوی آسان بر کاربردی بودن کفپوش می افزاید.

حتی با یک تی مرطوب نیز می توان سطح کفپوش را تمیز کرد و نیازی به استفاده از مواد سفید کننده و لکه بر برای تمیز کردن کفپوش، نیست. در صورتی که سهوا یکی از مواد شیمیایی و یا مواد رنگی روی زمین بریزد به سادگی با یک دستمال تمیز می توان سطح کفپوش را تمیز کرد.

نصب کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

طریقه نصب کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک چگونه است؟

جالب ترین ویژگی این محصول بدون درز بودن آن است. موقع اجرا کفپوش به صورت کاملا یکپارچه و بدون هیچ درز و ترکی نصب می شود. نیازی به کفسازی ویژه ای نیست و به سادگی می توان روی سطوح بتون یا سرامیک کفپوش اپوکسی را نصب کرد.

سرعت اجرای کار بسیار کمتر از دیگر کفپوش هاست و لازم است تا زمانی برای خشک شدن کفپوش در نظر گرفته شود. در واقع کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک در ابتدا نوعی مواد مایع با قابلیت شکل پذیری بالایی است. همین ویژگی این امکان را فراهم کرده تا در کلیه سطوح و بدون اینکه نیاز به برش یا چسب یا هر وسیله دیگری بتوان کفپوش را نصب و اجرا کرد. البته مدت زمان خشک شدن اپوکسی اندکی زیاد است و قبل از خشک شدن کامل نباید از آن استفاده کرد.

قیمت کفپوش آنتی استاتیک چقدر است؟

همانطور که توضیح داده شد، ماده اولیه به صورت مایع روی سطح مورد نظر اجرا می شود. در واقع از قبل تایل شبیه به پارکت لمینت و یا کاشی و …. در محیط کارخانه تولید نمی شود. بنابراین امکان قیمت گذاری شبیه به کاشی یا تایل یا سرامیک و … وجود ندارد. پروژه های کف سازی با اپوکسی به صورت واحد در نظر گرفته می شوند. به این ترتیب کارشناس متخصص پس از بازدیدو بررسی شرایط می تواند قیمت دقیق و هزینه نهایی کار را اعلام کند.

موقعیت پروژه، مساحت اجرای کار، مقدار و حجم مواد اولیه برای اجرای کفپوش و مواردی از این قبیل روی قیمت نهایی پروزه تاثیر مستقیم دارند. به طور معمول قیمت گذاری بر مبنای متر مربع انجام می شود.

 • افسانه رجب پور
 • مرداد 29, 1399
 • 175 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link