کفپوش اپوکسی پارکینگ

تردد خودروها، روغن ریزی و تماس با مواد خورنده در سطح پارکینگ ها به حدی زیاد است که نمی توان از هر نوع کفپوشی برای پارکینگ استفاده کرد. به خصوص در پارکینگ های عمومی فشار وارد شده بر سطح پارکینگ بسیار بیشتر است. کیفیت کفپوش پارکینگ بیش از جنبه های ظاهری و زیبایی پوشش کف، اهمیت دارد. پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت و ساز و استفاده از مواد پلیمری در کفپوش ها موجب شده تا هر روز شاهد نوآوری در این حیطه باشیم. کفپوش اپوکسی پارکینگ از جدیدترین پوشش های کف در فضاهای پر تردد و پارکینگهای عمومی است که به جای کفپوش های سخت به کار می رود.

کفپوش اپوکسی چیست؟

این کفپوش ها از رزین کارامد اپوکسی تولید شده اند. به این ترتیب که نوعی سخت کننده پلی آمیدی در ساختار پلیمری همراه شده و ساختار ترموست را تشکیل می دهد. از اپوکسی در طیف وسیعی از صنایع استفده می شود. از ساخت لوله های فاضلاب و مخازن نگهداری گرفته تا تولید کفپوش انتی باکتریال بیمارستانی همگی با انواع اپوکسی کار می شود. پیش از این کفپوش های اپوکسی در پوشش کف سالن های ورزشی و تعمیرگاه ها و … نیز به کار گرفته شده و کارایی قابل قبولی ارائه داده است.

انواع کفپوش پارکینگی

کفپوش اپوکسی پارکینگ ، کفپوش پلی یورتان، بتون سخت و موزاییک از رایج ترین پوشش ها برای کف پارکینگ هستند. با وجود پارکینگ های چند طبقه و افزایش تعداد پارکینگ های عمومی در سطح شهر، استفاده از کفپوش هایی با مقاومت شیمیایی و سایشی بالا در اولویت قرار دارد و در این بین کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان از سایر رقبا پیشی گرفته اند.

کفپوش اپوکسی پارکینگ منازل

کفپوش اپوکسی پارکینگ

یکی از موادی که موجب آسیب به کفپوش های پارکینگ می شود، روغن های خودرو است. هر کفپوشی که برای پارکینگ نصب می شود باید در برابر مواد روغنی و شیمیایی غیر قابل نفوذ باشد. نشت روغن و مواد شیمیایی از خودروهای پارک شده از عوامل مخرب در سطح کفپوش های پارکینگی است. پارکینگ هایی که دارای کف آینه ای و صیقلی هستند با اپوکسی کار شده اند.

نصب کفپوش اپوکسی روی هر سطحی امکان پذیر است. اگر کف پارکینگ با موزائیک پوشیده شده باشد ابتدا سطح مورد نظر مسطح می شود. هموارسازی سطح پارکینگ قبل از اجرای اپوکسی موجب چسبندگی بیشتر می شود. به این منظور لازم است تا با دستگاه کفساب، لعاب موزائیک برداشته شود تا اپوکسی به خوبی در سطح جایگزین شود. میزان چسبندگی و ضریب نفوذ اپوکسی در کف موجب افزایش طول عمر و جلوگیری از ترک خوردگی و آسیب به کفپوش می شود. این متریال در برابر تردد اتومبیل های سنگین نیز به هیچوجه دچار شکست و ترک نخواهد شد.

مزایای نصب کفپوش اپوکسی در پارکینگ

مقاومت بالای کفپوش های پلیمری نظیر اپوکسی و پلی یورتان سبب شده تا این روزها کمتر ساختمانی با کفپوش های سنتی کار شود. سنگ و سرامیک و بتون یا موزائیک های کف پارکینگ پس از مدتی دچار شکستگی، خوردگی و ترکیدگی می شوند. در مقایسه با کفپوش های سنتی اجرای اپوکسی بسیار سریع تر و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است. برخی از دیگر مزایای پلیمر اپوکسی عبارتند از:

کفپوش اپوکسی در پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ ضد زنگ زدگی و پوسیدگی

کفپوش اپوکسی در برابر پوسیدگی، خوردگی و زنگ زدگی مقاوم است. مواد به کار رفته در کفپوش از پلیمرهای سخت شده است که به هیچوجه پوسیده نمی شوند. پلیمرها نوعی مواد پلاستیک مانند با ضریب تراکم متفاوت هستند. این مواد مثل چوب یا فلز در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی واکنش نشان نمی دهند. کفپوش های اپوکسی دچار فرسایش به شکلی که در دیگر متریال، می بینید نخواهند شد.

کفپوش آنتی باکتریال پارکینگ

اپوکسی محصولی ضد باکتری است. این کفپوش ها گرد و غبار و کثیفی را در خود نگه نمی دارند. سطح کفپوش اپوکسی در برابر نفوذ آب و رطوبت، مواد روغنی، حلال ها و حتی گرد و خاک نیز نفوذ ناپذیر است. با توجه به آنتی باکتریال بودن این کفپوش، نصب اپوکسی در مراکز بیمارستانی و درمانگاه ها هم بسیار رایج است. اجرای اپوکسی در کف پارکینگ به صورت یکپارچه و بدون درز انجام می شود. به این ترتیب فضای باز بین سطح دیده نمی شود. ساختار نهایی یکپارچه و جنس مواد به کار رفته در کفپوش موجب شده تا کف پارکینگ کاملا آنتی باکتریال و ضد باکتری باشد.

با ویژگی های کفپوش آنتی استاتیک بیشتر آشنا شوید

کفپوش اپوکسی پارکینگ قیمت

سهولت نظافت کف پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ سبک و کم حجم است. حتی در پارکینگ های طبقاتی این مواد موجب سنگین شدن سازه و فشار روی آن نمی شوند. مقاوکت فشاری کفپوش بسیار بالاست و حتی در وزن های بالاتر نیز دچار آسیب نمی شود. اما مهم ترین مزیت اپوکسی سهولت نظافت و شستشوی آسان کفپوش است. شستن کف پارکینگ با آب و شوینده های قوی نمی تواند به سطح کفپوش صدمه برساند. از طرفی اپوکسی دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نیز نمی شود. ضریب سایشی بالا، مقاومت به مواد شیمیایی، نفوذ ناپذیری سطح کفپوش، آنتی باکتریال بودن و …. در کنار نحوه تمیزکاری راحت و آسان، اپوکسی را به بهترین کفپوش پارکینگی تبدیل کرده است.

قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ

اجرای کفپوش اپوکسی برای پارکینگ بستگی به نوع سفارش دارد. میزان تردد اتومبیل ها بیشترین عامل تاثیرگذار در انتخاب کفپوش است. کیفیت اجرا و ضخامت کفپوش دو عامل مهم در تعیین قیمت هستند. برای اینکه کفپوش طول عمر بالاتری داشته باشد و در طی سالیان متمادی بتواند کیفیت خود را حفظ کند باید ضخامت کفپوش را متناسب با نوع کاربری در نظر گرفت. برای مثال در پارکینگ های شخصی و خانگی نیازی به کفپوش های بسیار ضخیم نیست اما در پارکبنگ های عمومی و چند طبقه، به علت میزان فشار بیشتر بر روی سطح، ضخامت کفپوش نیز تفاوت دارد.

قیمت اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ در ساختمان های متوسط تا بزرگ بسیار مقرون به صرفه است. اگر هزینه اجرای اپوکسی در طول زمان، مورد سنجش قرار گیرد هزینه های پرداختی بسیار مناسب تر خواهد بود. به همین دلیل در اغلب مجتمع های مسکونی و مراکز تجاری و فروشگاهی بزرگ از کفپوش های اپوکسی در پارکینگ استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *