کفپوش اپوکسی پارکینگ

پارکینگ هر روز محل رفت و آمد خودروها و وسیله های نقلیه مختلف است. لازم است که کفپوش پارکینگ دارای ویژگی های مکانیکی خوبی باشد تا بتواند در مقابل نیروی زیاد، مواد شیمیایی مختلف و … مقاومت خوبی از خودش نشان دهد. کفپوش اپوکسی پارکینگ، یکی از انواع کفپوش هایی است که می تواند برای زیباسازی فضای ساختمان نیز مورد استفاده قرار گیرد.

تردد خودروها، روغن ریزی و تماس با مواد خورنده در سطح پارکینگ ها به حدی زیاد است که نمی توان از هر نوع کفپوشی برای پارکینگ استفاده کرد. به خصوص در پارکینگ های عمومی فشار وارد شده بر سطح پارکینگ بسیار بیشتر است. کیفیت کفپوش پارکینگ بیش از جنبه های ظاهری و زیبایی پوشش کف، اهمیت دارد. پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت و ساز و استفاده از مواد پلیمری در کفپوش ها موجب شده تا هر روز شاهد نوآوری در این حیطه باشیم. کفپوش اپوکسی پارکینگ از جدیدترین پوشش های کف در فضاهای پر تردد و پارکینگهای عمومی است که به جای کفپوش های سخت به کار می رود.این کفپوش ها دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و از طرفی با قیمت مناسب قابل پیاده سازی خواهند بود. در ادامه این مقاله در گامان تزئین جاوید قصد داریم در رابطه با کفپوش اپوکسی پارکینگ و جزئیات آن صحبت کنیم.

این کفپوش ها دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و از طرفی با قیمت مناسب قابل پیاده سازی خواهند بود. در ادامه این مقاله در گامان تزئین جاوید قصد داریم در رابطه با کفپوش اپوکسی پارکینگ و جزئیات آن صحبت کنیم.

کفپوش اپوکسی پارکینگ چیست

کفپوش های مختلفی وجود دارند که می توانند برای پوشش دهی کف پارکینگ مورد استفاده قرار گیرند. موزاییک ها، کاشی ها، سرامیک و … از جمله این کفپوش ها هستند. اما بهترین کفپوش برای کف پارکینگ باید بتواند برای یک پارکینگ پر رفت و آمد مناسب باشد و از ویژگی های خاصی برخوردار باشد.

کفپوش اپوکسی پارکینگ یکی از انواع کفپوش هایی است که می تواند کف پارکینگ قرار بگیرد. این کفپوش در طرح ها و رنگ های مختلفی قابل تهیه بوده و محدودیتی در سفارش دادن آن با تنوع بالا وجود ندارد. کفپوش اپوکسی پارکینگ می تواند برای ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری و اداری مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به مزیت های مختلف کفپوش اپوکسی پارکینگ، این کفپوش برای پارکینگ های پر رفت و آمد نیز گزینه بسیار خوبی محسوب می شود.

ويژگی های کفپوش اپوکسی پارکینگ

این کفپوش ها از رزین کارامد اپوکسی تولید شده اند. به این ترتیب که نوعی سخت کننده پلی آمیدی در ساختار پلیمری همراه شده و ساختار ترموست را تشکیل می دهد. از اپوکسی در طیف وسیعی از صنایع استفده می شود. از ساخت لوله های فاضلاب و مخازن نگهداری گرفته تا تولید کفپوش انتی باکتریال بیمارستانی همگی با انواع اپوکسی کار می شود. پیش از این کفپوش های اپوکسی در پوشش کف سالن های ورزشی و تعمیرگاه ها و … نیز به کار گرفته شده و کارایی قابل قبولی ارائه داده است.

انواع کفپوش پارکینگی

کفپوش اپوکسی پارکینگ ، کفپوش پلی یورتان، بتون سخت و موزاییک از رایج ترین پوشش ها برای کف پارکینگ هستند. با وجود پارکینگ های چند طبقه و افزایش تعداد پارکینگ های عمومی در سطح شهر، استفاده از کفپوش هایی با مقاومت شیمیایی و سایشی بالا در اولویت قرار دارد و در این بین کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان از سایر رقبا پیشی گرفته اند.

کفپوش سه بعدی اپوکسی

کفپوش اپوکسی پارکینگ منازل

کفپوش اپوکسی پارکینگ

یکی از موادی که موجب آسیب به کفپوش های پارکینگ می شود، روغن های خودرو است. هر کفپوشی که برای پارکینگ نصب می شود باید در برابر مواد روغنی و شیمیایی غیر قابل نفوذ باشد. نشت روغن و مواد شیمیایی از خودروهای پارک شده از عوامل مخرب در سطح کفپوش های پارکینگی است. پارکینگ هایی که دارای کف آینه ای و صیقلی هستند با اپوکسی کار شده اند.

نصب کفپوش اپوکسی روی هر سطحی امکان پذیر است. اگر کف پارکینگ با موزائیک پوشیده شده باشد ابتدا سطح مورد نظر مسطح می شود. هموارسازی سطح پارکینگ قبل از اجرای اپوکسی موجب چسبندگی بیشتر می شود. به این منظور لازم است تا با دستگاه کفساب، لعاب موزائیک برداشته شود تا اپوکسی به خوبی در سطح جایگزین شود. میزان چسبندگی و ضریب نفوذ اپوکسی در کف موجب افزایش طول عمر و جلوگیری از ترک خوردگی و آسیب به کفپوش می شود. این متریال در برابر تردد اتومبیل های سنگین نیز به هیچوجه دچار شکست و ترک نخواهد شد.

مزایای نصب کفپوش اپوکسی در پارکینگ

کفپوش اپوکسی به دلیل داشتن مزیت های مختلف، توانسته به یکی از بهترین کفپوش های پارکینگ محسوب شود. مقاومت بالای کفپوش های پلیمری نظیر اپوکسی و پلی یورتان سبب شده تا این روزها کمتر ساختمانی با کفپوش های سنتی کار شود. سنگ و سرامیک و بتون یا موزائیک های کف پارکینگ پس از مدتی دچار شکستگی، خوردگی و ترکیدگی می شوند. در مقایسه با کفپوش های سنتی اجرای اپوکسی بسیار سریع تر و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است.از جمله مزیت های این کفپوش که باعث متمایز شدن آن نسبت به دیگر کفپوش های پارکینگ شده اند، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سهولت در نصب

یکی از مزیت های کفپوش اپوکسی پارکینگ این است که به سادگی قابل نصب می باشد. همچنین، زمان زیادی برای نصب این کفپوش ها مورد نیاز نیست و حتی می توان در یک روز، تمامی مراحل مربوط به نصب کفپوش را در یک محیط کوچک انجام داد.

زیبایی فوق العاده زیاد

کفپوش های اپوکسی پارکینگ دارای تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی هستند. یعنی شما می توانید بر اساس سلیقه و دیگر دکوراسیون داخلی ساختمان، اقدام به انتخاب طرح و رنگ کفپوش اپوکسی پارکینگ کنید. این کفپوش ها دارای نمای براقی هستند و زیبایی خاصی به پارکینگ شما می دهند.

داشتن مقاومت بالا در مقابل نیروی بسیار زیاد خودروها

ممکن است هر روز خودروهای سنگینی به پارکینگ وارد شوند. این موضوع باعث اعمال نیروی زیاد به کفپوش پارکینگ می شود. بسیاری از سرامیک ها و موزاییک ها قادر به تحمل این نیرو نیستند و می شکنند. اما کفپوش اپوکسی پارکینگ، مقاومت بسیار بالایی دارد و به راحتی شکسته یا خرد نمی شود.

تولید شده بدون درز

کفپوش های اپوکسی بدون درز تولید شده اند. به همین خاطر، در کنار اینکه زیبایی منحصر به فردی دارند، اجازه نفوذ مواد مختلف و مایعات را به بتن یا سرامیک هایی که در زیر آن ها قرار دارند، نمی دهند.

بیشتر بخوانید
بررسی مزایا و معایب کفپوش سه بعدی

نگهداری ساده و آسان

کفپوش اپوکسی پارکینگ، نگهداری ساده و آسانی دارد. این کفپوش ها به راحتی قابل شستشو هستند و معمولا برای شستشوی آن ها نیاز به مواد خاصی نیست. این موضوع قیمت نگهداری این کفپوش ها را بسیار پایین می آورد.

داشتن مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی

بنزین، مواد شوینده و برخی از مواد شیمیایی دیگر می توانند به بعضی از کفپوش های پارکینگ آسیب وارد کنند. اما کفپوش اپوکسی پارکینگ مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی دارد و در اثر برخورد این مواد دچار تغییر رنگ و خرابی نخواهد شد.

کاهش نیاز به استفاده از سیستم های روشنایی در پارکینگ

یکی از مزیت های پنهان کفپوش اپوکسی پارکینگ این است که به دلیل براق بودن و بازتاب نور، نیاز به استفاده از سیستم های روشنایی در پارکینگ را به حداقل می رساند.

کفپوش اپوکسی در پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ ضد زنگ زدگی و پوسیدگی

کفپوش اپوکسی در برابر پوسیدگی، خوردگی و زنگ زدگی مقاوم است. مواد به کار رفته در کفپوش از پلیمرهای سخت شده است که به هیچوجه پوسیده نمی شوند. پلیمرها نوعی مواد پلاستیک مانند با ضریب تراکم متفاوت هستند. این مواد مثل چوب یا فلز در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی واکنش نشان نمی دهند. کفپوش های اپوکسی دچار فرسایش به شکلی که در دیگر متریال، می بینید نخواهند شد.

کفپوش آنتی باکتریال پارکینگ

اپوکسی محصولی ضد باکتری است. این کفپوش ها گرد و غبار و کثیفی را در خود نگه نمی دارند. سطح کفپوش اپوکسی در برابر نفوذ آب و رطوبت، مواد روغنی، حلال ها و حتی گرد و خاک نیز نفوذ ناپذیر است. با توجه به آنتی باکتریال بودن این کفپوش، نصب اپوکسی در مراکز بیمارستانی و درمانگاه ها هم بسیار رایج است. اجرای اپوکسی در کف پارکینگ به صورت یکپارچه و بدون درز انجام می شود. به این ترتیب فضای باز بین سطح دیده نمی شود. ساختار نهایی یکپارچه و جنس مواد به کار رفته در کفپوش موجب شده تا کف پارکینگ کاملا آنتی باکتریال و ضد باکتری باشد.

با ویژگی های کفپوش آنتی استاتیک بیشتر آشنا شوید

کفپوش اپوکسی پارکینگ قیمت

سهولت نظافت کف پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ سبک و کم حجم است. حتی در پارکینگ های طبقاتی این مواد موجب سنگین شدن سازه و فشار روی آن نمی شوند. مقاوکت فشاری کفپوش بسیار بالاست و حتی در وزن های بالاتر نیز دچار آسیب نمی شود. اما مهم ترین مزیت اپوکسی سهولت نظافت و شستشوی آسان کفپوش است. شستن کف پارکینگ با آب و شوینده های قوی نمی تواند به سطح کفپوش صدمه برساند. از طرفی اپوکسی دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نیز نمی شود. ضریب سایشی بالا، مقاومت به مواد شیمیایی، نفوذ ناپذیری سطح کفپوش، آنتی باکتریال بودن و …. در کنار نحوه تمیزکاری راحت و آسان، اپوکسی را به بهترین کفپوش پارکینگی تبدیل کرده است.

قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ، یکی از بهترین کفپوش هایی است که می تواند برای ساختمان های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار گیرد. قیمت اپوکسی پارکینگ به عوامل مختلفی از جمله کیفیت، ضخامت کفپوش و … بستگی دارد. بنابراین، نمی توان قیمت مشخصی را برای این کفپوش ها ذکر کرد.

اگرچه برای خرید کفپوش اپوکسی پارکینگ باید هزینه زیادی کنید، اما در دراز مدت هزینه های شما کاهش پیدا می کنند. چرا که نصب، نحوه نگهداری و شستشو و … این کفپوش ها، با کمترین هزینه قابل انجام خواهند بود. از طرفی دوام و طول عمر این کفپوش های پارکینگ آنقدر زیاد هستند که نیازی به تعویض آن ها تا سال های سال وجود ندارد.

اجرای کفپوش اپوکسی برای پارکینگ بستگی به نوع سفارش دارد. میزان تردد اتومبیل ها بیشترین عامل تاثیرگذار در انتخاب کفپوش است. کیفیت اجرا و ضخامت کفپوش دو عامل مهم در تعیین قیمت هستند. برای اینکه کفپوش طول عمر بالاتری داشته باشد و در طی سالیان متمادی بتواند کیفیت خود را حفظ کند باید ضخامت کفپوش را متناسب با نوع کاربری در نظر گرفت. برای مثال در پارکینگ های شخصی و خانگی نیازی به کفپوش های بسیار ضخیم نیست اما در پارکبنگ های عمومی و چند طبقه، به علت میزان فشار بیشتر بر روی سطح، ضخامت کفپوش نیز تفاوت دارد.

قیمت اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ در ساختمان های متوسط تا بزرگ بسیار مقرون به صرفه است. اگر هزینه اجرای اپوکسی در طول زمان، مورد سنجش قرار گیرد هزینه های پرداختی بسیار مناسب تر خواهد بود. به همین دلیل در اغلب مجتمع های مسکونی و مراکز تجاری و فروشگاهی بزرگ از کفپوش های اپوکسی در پارکینگ استفاده شده است.

نصب کفپوش اپوکسی برای پارکینگ

نصب کفپوش اپوکسی برای پارکینگ باید به صورت تخصصی انجام شود. کفپوش های اپوکسی می توانند بر روی سطوح مختلف از جمله بتن، سرامیک و موزائیک نصب شوند. اما آن چیزی که اهمیت دارد، نحوه نصب اپوکسی است. به طور مثال، برای نصب اپوکسی بر روی سرامیک باید ملاحظات مختلفی در نظر گرفته شود تا مشکلی برای اپوکسی به وجود نیاید.

در صورتی که پس از خرید کفپوش اپوکسی، نگران نصب آن هستید، حتما از افراد با تجربه کمک بگیرد. تمامی مراحل نصب کفپوش اپوکسی پارکینگ باید به صورت اصولی و تخصصی انجام شوند تا دوام کفپوش اپوکسی نیز افزایش پیدا کند.

خرید کفپوش اپوکسی برای پارکینگ؛ از شرکت گامان تزئین جاوید کمک بگیرید!

کفپوش اپوکسی پارکینگ، از جمله محصولاتی است که باید از طریق فروشگاه های معتبر خریداری شود. در صورتی که نیاز به خرید انواع کفپوش را دارید، می توانید از شرکت گامان تزئین جاوید کمک بگیرید. در حال حاضر، امکان خرید انواع کفپوش اپوکسی در طرح ها و رنگ های مختلف از طریق این شرکت وجود دارد.

در صورت نیاز به اطلاع از قیمت های مختلف کفپوش اپوکسی پارکینگ، می توانید با کارشناسان شرکت گامان تزئین جاوید ارتباط بگیرید.

سخن پایانی

با توجه به اینکه دغدغه برخی از افراد، کفپوش های بی کیفیتی هستند که در پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند؛ در این مقاله در رابطه با مزیت های مختلف کفپوش اپوکسی پارکینگ صحبت کردیم. طبق این مزیت ها، افراد می توانند بر اساس نیاز و سلیقه خودشان، اقدام به خرید این کفپوش ها کنند و برای پارکینگ ساختمان مسکونی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار دهند.

  • افسانه رجب پور
  • شهریور 6, 1399
  • 981 بازدید

2 دیدگاه برای “مزایای نصب کفپوش اپوکسی پارکینگ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.